Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Flóri, látom cheatelsz keményen. :D Egyébként én is imádom a Jedi Academy-t, 37-szer vittem ki eddig, ez kb. mindenféle fokozat, karakter és fénykardvariáció. (Számoltam, tényleg. :D) A Jedi Outcastot jobban szeretem, mert jobb a története, de valahogy mégis mindig ezzel játszok. >.< Talán a változatos erőképességek és a könnyebb modolhatóság miatt. Sőt, itt össze tudom rakni az egyik SW fan-fictionöm egyik főszereplőjét. :) De rég játszottam már vele... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindegyik játéknak megvan az előnye. Nekem a Republic C azért jön be nagyon, mert ott tényleg jól bemutatja, hogy egy B2-es Battle Droidot nem lehet csak úgy lekapni pár lövéssel, nehéz fokozaton kemény harcokat kell túlélni. Ha van egy kis időm és lövöldözni akarok, akkor az UT2004 mellett ez a másik ami szóba jöhet bármikor, hangulattól függetlenül.

 

A két RTS-t meg azért kedvelem, mert baromi jó csapdákat lehet készíteni, meg kihasználni az aszteroida mezőket. Becsalogatom az olyan egységeket, amelyek túl erősek még a számomra, de a kövek között elveszítik a pajzsukat és az integritásuk is sérül, ha sok ideig bent vannak...mikor kilépnek a mezőből a bázisomnál odadobok pár bombázót és kiírom az összeset, így már gyerekjáték. Meg az egyik moddal benne van a Rosszindulat, amin Grivi kommunikál velünk,(rajongói mod, azt a mondatot is mondja, ami az aláírásomban van, ha egy ellenséges hajót támadunk) legyártok 30 Keselyű droidot, az ellenfél bázisa felé küldöm őket, ebből 3db, ha eléri azt, de akkor már tök mindegy, oda tudom helyezni a csatahajót és ha egyből a pajzs generátort veszem célba, akkor már meg is nyertem a kört...A szárazföldi küldetésekkel szinte alig játszom, sokkal jobbak a durva, látványos, összetett űrcsaták.

 

Az Akadémia meg úgy volt jó, ahogy, tetszettek a változatos küldetések, meg a mellékszálak, amikor a Rancor elől kellett menekülni, azért az durva volt, akkor mindig nagyon izgultam és kb. a 10. próbálkozásra jöttem rá, hogy mi a helyes irány, utána már egyszerű volt, mégis szerintem a játék egyik legjobb pillanata. Plusz a végén amikor már ömlenek a Jedik és a Sith-ek, aztán csoportos kardozás van! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, az nagyon jó :D Egyik kedvenc SW :D Viszont a KOTOR nem tetszik. Szerintem elég uncsi. Egy könyvben, főleg ha Karpyshyn írta volna, nagyon jó lenne, de a játékélmény nem túl nagy, szerintem. Vagy majd bepörög? Már csomó ideje a Tarison mászkálok, és beszélgetek mindenkivel :S

A KOTOR széria nálam az első heléyezett. Ez egy rpg, tehát, ahogy Nute is megfogalmazta inkább a karakterépítésen van a hangsúly. Viszont vannak benne nagyon jó akciójelenetek is. A Taris-t érdemes hamar elhagyni és kihagyni a legtöbb mellékküldetést, mert akkor erősebb Jedi karaktert tudsz generálni. Vannak benne nagyszerű párbajok és csaták is. Érdemes tovább játszani. A KOTOR széria főleg az összetettsége miatt nagyon klassz, és fejleszti az angol nyelvtudást is.

2. helyezett a Republic Commando. Nagyon jó volt klónosztagosként harcolni.

3. helyezett nálem a Jedi Knight széria. Kedvenc Endor utáni történeteim is ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Taris-t érdemes hamar elhagyni és kihagyni a legtöbb mellékküldetést, mert akkor erősebb Jedi karaktert tudsz generálni.

Ezzel nem értek egyet. Nyugodtan megcsinálhatod az összes mellékküldetést és mikor elegendő xp-d van a szintlépéshez, akkor egyszerűen nem lépsz szintet. Az xp így halmozódik és mikor jedi leszel több szintet is lépsz egyszerre.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Dei véleményével, hozzátéve, hogy szerintem Taris az egyik legérdekesebb bolygó. :) Na persze csak a Manaan és Tatooine után. :)

 

A 2. nekem azért nem jött be, mert látszott, hogy a készítőknek sietniük kellett, így teljesen összecsapták az egészet. A karakterfejlesztésre valóban nagy hangsúlyt fektettek (a Sötét Oldal hívője végre nem egyenlő egy dühöngő őrülttel, emlékszem, a Kotor 1-et szinte lehetetlen játszani gonosz kariként), de a történet meglehetősen zavaros és hiányos maradt. Főleg a végére gondolok ezzel. Ráadásul a bolygók se olyan nagy számak és mintha a grafika is rosszabb lenne. A Telos IV-et és az Onderont szerettem, de a többit nem. Nar Shaddaa pl. kimondottan csalódás volt. :)

 

Riddick, a TOR nekem is nagyon bejön, bár van amikor a gépem erőlködik a játék futtatása alatt, de azért az esetek 90%-ban élvezhető. Alig várom hogy betegyem a lábam Coruscantra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régóta szeretném végigjátszani a KotOR 1-2-t, de a gépem valamiért nem osztja ezt az elképzelésem. A történetet KisKósának köszönhetően már ismerem, így aránylag képben vagyok. Évekkel ezelőtt sikerült beüzemelnem a játékot, de akkor még javában Jedi Academy-ztem, így nemigen tetszett a hangulatváltás, főleg, miután órákon át céltalanul kóboroltam Taris-on. Évekkel később ismét neki akartam lendülni, így telepítettem, majd elindítva a játékot vártam... szerintem a mai napig várhatnék. A hiba okát nem tudom, de ha jól rémlik, Ágkinak is hasonló gondja van. Win7-em van, nem tudom, ez befolyásolja-e, mert a rendszerkövetelményeknél XP-ig van a felsorolás... ezen kívül nem sok ötletem van. :?

 

Egyébként én is Jedi Knight 2-3 párti vagyok, rengeteget játszottam velük. Sokakkal ellentétben nekem az Academy valahogy jobban bejön. Változatos helyszínek, karakterek (mondjuk itt jobban megerőltethették volna magukat, ami a választékot illeti), az elődökhöz képest bővített képességek, fegyverek, stb. Egyszóval nagyon hangulatos... nem egy ősrégi game, de nálam mindig classic marad.

 

A TFU gyakorlatilag a JK-széria továbbfejlesztett változata, így ezt is nagyon csípem, bár hátránya, hogy sokkal idegőrlőbb tud lenni időnként egy-egy feladat végrehajtása. A 2. része sajnos visszalépés, bár az átvezető videó grafikái gyönyörűek, szinte teljesen filmszerűek. Sztorihossz és történet szempontjából viszont csalódás. Ettől függetlenül a 2. részével is szívesen játszom. Aminek sikerült megfognia az Academy-ben, annak itt is (főleg az 1. részre gondolok)... a részletesen kidolgozott helyszínek, változatos szerelések, fénykardok, zenék, extra tartalmak... lényegében kellemes kikapcsolódás egy SW-fannak, remélem, még ebben az életben elkészül a 3. része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régóta szeretném végigjátszani a KotOR 1-2-t, de a gépem valamiért nem osztja ezt az elképzelésem. A történetet KisKósának köszönhetően már ismerem, így aránylag képben vagyok. Évekkel ezelőtt sikerült beüzemelnem a játékot, de akkor még javában Jedi Academy-ztem, így nemigen tetszett a hangulatváltás, főleg, miután órákon át céltalanul kóboroltam Taris-on. Évekkel később ismét neki akartam lendülni, így telepítettem, majd elindítva a játékot vártam... szerintem a mai napig várhatnék. A hiba okát nem tudom, de ha jól rémlik, Ágkinak is hasonló gondja van. Win7-em van, nem tudom, ez befolyásolja-e, mert a rendszerkövetelményeknél XP-ig van a felsorolás... ezen kívül nem sok ötletem van. :?

 

Egyébként én is Jedi Knight 2-3 párti vagyok, rengeteget játszottam velük. Sokakkal ellentétben nekem az Academy valahogy jobban bejön. Változatos helyszínek, karakterek (mondjuk itt jobban megerőltethették volna magukat, ami a választékot illeti), az elődökhöz képest bővített képességek, fegyverek, stb. Egyszóval nagyon hangulatos... nem egy ősrégi game, de nálam mindig classic marad.

 

A TFU gyakorlatilag a JK-széria továbbfejlesztett változata, így ezt is nagyon csípem, bár hátránya, hogy sokkal idegőrlőbb tud lenni időnként egy-egy feladat végrehajtása. A 2. része sajnos visszalépés, bár az átvezető videó grafikái gyönyörűek, szinte teljesen filmszerűek. Sztorihossz és történet szempontjából viszont csalódás. Ettől függetlenül a 2. részével is szívesen játszom. Aminek sikerült megfognia az Academy-ben, annak itt is (főleg az 1. részre gondolok)... a részletesen kidolgozott helyszínek, változatos szerelések, fénykardok, zenék, extra tartalmak... lényegében kellemes kikapcsolódás egy SW-fannak, remélem, még ebben az életben elkészül a 3. része.

 

Egyet értek. Én inkább vagyok az a kaszabolós, mint az a beszélgetős Jedi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Republic Commando nem jó? Vagy azzal már játszottál?

 

 

A Republic Commando a kedvenc sw-játékom. Vagy 5-ször már végigvittem. Ezért kéne valami új sw-s FPS.

 

A hiba okát nem tudom, de ha jól rémlik, Ágkinak is hasonló gondja van. Win7-em van, nem tudom, ez befolyásolja-e, mert a rendszerkövetelményeknél XP-ig van a felsorolás... ezen kívül nem sok ötletem van. :?

 

Próbáld meg a kompatibilitást állítani a parancsikonnál. Ott állítsd be xp-re.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, a TOR nekem is nagyon bejön, bár van amikor a gépem erőlködik a játék futtatása alatt, de azért az esetek 90%-ban élvezhető. Alig várom hogy betegyem a lábam Coruscantra. :)

 

Hányadik szintű vagy? Én egyelőre még csak 7, de nagyon tetszik :D Coruscantot én is nagy kíváncsisággal várom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hányadik szintű vagy? Én egyelőre még csak 7, de nagyon tetszik :D Coruscantot én is nagy kíváncsisággal várom. :D

Én 8. szintű vagyok. :) Nagyon tetszenek a csempészhez kötődő küldetések. A Jedis questek is jók?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imént megízlelhettem, miért is jó játszani MMO-val (rászokni azért nem akarok :D). Egy nehéz küldetéssorozat erejéig összeálltam egy franciával és egy orosszal, együtt már könnyebb volt lemészárolni az ord mantelli szeparatistákat és a gólemszerű szörnyeket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nem értek egyet. Nyugodtan megcsinálhatod az összes mellékküldetést és mikor elegendő xp-d van a szintlépéshez, akkor egyszerűen nem lépsz szintet. Az xp így halmozódik és mikor jedi leszel több szintet is lépsz egyszerre.

Ó, de h*lye vagyok, ez nem jutott eszembe. :facepalm::D

De a Taris elején azért még célszerű előrelépni valamennyit és úgy csinálni, hogy 7-esnél nagyobb szintet ne érjen el a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma sikeresen végigvittem az Ord Mantell-t, majd utána eljutottam a Köztársaság flottájába. Ott pedig sikeresen végigvittem az első Flashpointomat, az Esselest.

Nem szeretnék spoilerezni, ezért csak annyit mondok, hogy nagyon hangulatos volt. :D

Megyek és meglesem Coruscantot.

 

For the Republic!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nem értek egyet. Nyugodtan megcsinálhatod az összes mellékküldetést és mikor elegendő xp-d van a szintlépéshez, akkor egyszerűen nem lépsz szintet. Az xp így halmozódik és mikor jedi leszel több szintet is lépsz egyszerre.

Ehh, ez eszembe se jutott. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Segítséget kérnék, mert ehhez tök h*lye vagyok. Ilyen számítógépem van:

 

Számítógép:

Pentium ® Dual-Core CPU

E5300 @ 2.60GHz

2.59 GHz, 3.00 GB RAM (Szabad terület játékoknak: 65 061 859 328 bájt)

Lemezmeghajtó:

Hitachi: HDT7210255LA380

Videókártya:

NVIDIA GeForce GT 220

 

A rendszertulajdonságok közül néztem meg őket. A 3.00 GB RAM-ot paricionáltuk, így a saját gépemen belül 3 helyi lemez van. Ennek a 3.00 GB RAM-nak az egy harmada teszi ki a játékok helyi lemezét. Annak a tulajdonságainál az van kiírva, hogy 65 061 859 328 bájt a szabad terület.

 

Az lenne a kérdésem, hogy így ezen a gépen futna-e

a The Old Republic,

a The Force Unleashed és

a The The Force Unleashed II?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na tegnap beruhaztam enis egy KINECT Senzorba vele egyutt tobek kozott golf HP es SW hat tudom ajanlani mindenkinek

Nagzon franko az SW padavankent egy Twilekharcoskent indulok a Kasskyin Wukik foldjen valoszinuleg a Clone Wars ezidaig cselekmeny szalon bar fene tudja de mindenesetre muszajvolt a kezembe vegyek egy lezerkardot a jobb elmeny kedveert s ugy az igazi nem ures kezzel ,kaszabolni mindenkit taszitani felemelni es elokni az ero segitsegevel

csak ajanlani tudom mindkinek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítséget kérnék, mert ehhez tök h*lye vagyok. Ilyen számítógépem van:

 

Számítógép:

Pentium ® Dual-Core CPU

E5300 @ 2.60GHz

2.59 GHz, 3.00 GB RAM (Szabad terület játékoknak: 65 061 859 328 bájt)

Lemezmeghajtó:

Hitachi: HDT7210255LA380

Videókártya:

NVIDIA GeForce GT 220

 

A rendszertulajdonságok közül néztem meg őket. A 3.00 GB RAM-ot paricionáltuk, így a saját gépemen belül 3 helyi lemez van. Ennek a 3.00 GB RAM-nak az egy harmada teszi ki a játékok helyi lemezét. Annak a tulajdonságainál az van kiírva, hogy 65 061 859 328 bájt a szabad terület.

 

Az lenne a kérdésem, hogy így ezen a gépen futna-e

a The Old Republic,

a The Force Unleashed és

a The The Force Unleashed II?

nagyon reg volt mar amikor ezeket fujtam

elvileg sot mennie kell bar a grafikus kartya gyenge nade a kerdes a 3 G ramot minek partitionalni mert en meg ilyenrol nem hallottam nem a wincsesztert particionaltad veletlen a ram ha jol em,lekszem adatforgalom sebesseget vagyis memoriat segiti elo ha azt osztod amit nem ertek ugyan de lehet hogy van ilyen attol csak lassul mert particio vagyis keretek kozze zartad

de kerdezz valaki okosabbat is

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új SW TOR kiegészítő érkezik 2013-ban: Rise of the Hutt Cartel címen.

http://swtor.hu/az-elso-kiegeszito

Igen, én is néztem. Már megörültem, új TOR regényre gondoltam először.

:clap2: Paul S. Kemp/Drew Karpyshyn: TOR: Rise Of The Hutt Cartel

De szép lett volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítséget kérnék, mert ehhez tök h*lye vagyok. Ilyen számítógépem van:

 

Számítógép:

Pentium ® Dual-Core CPU

E5300 @ 2.60GHz

2.59 GHz, 3.00 GB RAM (Szabad terület játékoknak: 65 061 859 328 bájt)

Lemezmeghajtó:

Hitachi: HDT7210255LA380

Videókártya:

NVIDIA GeForce GT 220

 

A rendszertulajdonságok közül néztem meg őket. A 3.00 GB RAM-ot paricionáltuk, így a saját gépemen belül 3 helyi lemez van. Ennek a 3.00 GB RAM-nak az egy harmada teszi ki a játékok helyi lemezét. Annak a tulajdonságainál az van kiírva, hogy 65 061 859 328 bájt a szabad terület.

 

Az lenne a kérdésem, hogy így ezen a gépen futna-e

a The Old Republic,

a The Force Unleashed és

a The The Force Unleashed II?

 

Ezt most vettem észre. Az első Force Unleashed valószinü szaggatni fog, az nekem is csinálta a régi gépen a 2. viszont simán fog menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nagyon reg volt mar amikor ezeket fujtam

elvileg sot mennie kell bar a grafikus kartya gyenge nade a kerdes a 3 G ramot minek partitionalni mert en meg ilyenrol nem hallottam nem a wincsesztert particionaltad veletlen a ram ha jol em,lekszem adatforgalom sebesseget vagyis memoriat segiti elo ha azt osztod amit nem ertek ugyan de lehet hogy van ilyen attol csak lassul mert particio vagyis keretek kozze zartad

de kerdezz valaki okosabbat is

 

 

Ezt most vettem észre. Az első Force Unleashed valószinü szaggatni fog, az nekem is csinálta a régi gépen a 2. viszont simán fog menni.

Köszönöm a válaszokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem az első Force Unleashedet az új gépen hálistennek most már simán fut. Viszont át lehet állítani a kamerát a karakter mögé mikor fénykardozol valakivel? Most éppen Kotával harcolok és oldalnézetbe rakta a kamerát a játék így viszont baromi nehéz az irányítás a harcban. Nem lehet mögé visszarakni valahogy a kamerát mint amikor nincs harc?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A főbb ellenségekkel való harc alatti kameraállást tudtommal nem lehet megváltoztatni. Persze irányíthatod úgy a karaktert, hogy a kamerának háttal harcoljon (mivel bármilyen irányba mozoghatsz), de olyan irányítás nem érhető el, mint a pályák közbeni henteléseknél.

 

Egyébként nem olyan bonyolult, szerintem. A kurzor billentyűket (vagy amivel irányítod a karaktert) kell más irányba nyomni, de a támadások, kombók ugyanazok. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyre jobban tetszik a Force Unleashed. Egyre keményebb ellenfelek jönnek most Felucián vagyok ahol a górékat kell először kinyírni hogy a többiek megsebződjenek. Kemény mert jönnek mint az állat jó sokan, de én meg fogadom őket villámokkal. :D A második résznél nehezebb, ott gyakorlatilag a fénykarddal mindenkit kinyírtam én alig sérültem, na itt ilyen nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre jobban tetszik a Force Unleashed. Egyre keményebb ellenfelek jönnek most Felucián vagyok ahol a górékat kell először kinyírni hogy a többiek megsebződjenek. Kemény mert jönnek mint az állat jó sokan, de én meg fogadom őket villámokkal. :D A második résznél nehezebb, ott gyakorlatilag a fénykarddal mindenkit kinyírtam én alig sérültem, na itt ilyen nincs.

PCn játszol? Mert ha igen, vigyázz a Raxus Primemal! :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.