Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

A nagy kérdés csak az, hogy a Disney tényleg ebbe a pozitív irányba indul-e, vagy csak mi vagyunk annyira naivak, hogy eme rózsaszín felhőben úszkálunk és habzó szájjal várjuk a kánaánt...

 

Erre valószínűleg nem holnap és nem is holnapután lesz válasz. Ha hosszú távon is jól szeretnének járni, kétlem, hogy teljesen elmozdulnának pl. az ilyen Kinect-féle irányba. A mai játékipart tekintve a franchise-on belüli franchise vonalat várom, amit pl. a KotoR is jelent, és amilyennek a FU-t is szánták.

Ha már az 1313 más fejlesztők számára megvásárolható állapotba került, akkor érdekelne, hogy a búcsúnyilatkozatban említett, még be nem jelentett játékok jogai is elkezdhetnek-e ilyen mód vándolorlni. Ha nem nulláról kell a koncepciót kitalálni, az meggyorsíthatja a folyamatot, hogy megtudjuk, mire is számíthatunk a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kell nézni, hogy a nagy filmes sagák (Harry Potter, Gyürük ura, Vasember, Transformers, Hulk) alapján készített licenc játékok milyenre sikerültek.

Nabo tökéletesen összefoglalta amit erről érdemes tudni.

Nagyon nem mindegy, hogy egy filmet (szereplőstől, sztoristól, mindenestől) ültetnek át játékba, vagy egy film által megteremtett fiktív világot. Előbbi szinte biztos kudarc, utóbbi nagyon jól is elsülhet. A LucasArts-nál is volt példa mindkettőre, de meglepetés a végeredmény tekintetében aligha ért bkit is.

 

Sajnos az az egyedi, időt és energiát nem kímélő LucasArt-os, hozzállás el veszett . Egyik videójátékos cég sem, (amelyik megszerzi a jogokat) fogja venni a fáradságot, amire a LucasArt és a Lucasfilm vette, hogy pl a Force Unleashed projectje kapcsán nem csak a játékot fejlesztették, hanem írtak regény változatot is, adtak ki artbook-ot, "Making of" könyvet is stb. Ezt a fajta odafigyelést ezt elfelejthetjük.

A TFU pontosan arra példa hogyan lehet masszívan kozmetikázni a fost... Gyönyörű grafika, regény változat, artbook, "hogyan készült", mindenféle anyjakínja, csak épp maga a játék lett kritikán aluli.

És miért? Azért, mert egy SW játék sikere azon múlik, hogy mennyire képesek átadni a feelinget, mennyire tudják beilleszteni a cselekményt és történéseket a részletesen kidolgozott és felépített világba. Mennyire passzolnak a karakterek, történések, helyszínek a Saga logikájába és "természeti törvényeibe". A TFU pedig ezeken hasal el sorban.

Ha nem csapták volna rá a SW logot, akkor egy szinte tökéletes játékról beszélhetnénk. Ugyanis elvonatkoztatva a SW-tól, a látvány mellett, jó volt a sztori, jók voltak a karakterek, pörgős és színvonalas volt a játékmenet, egyszóval működött az egész. Ha egy saját univerzumot épít fel, abban minden ült volna.

Csak épp mégis rákerült az a bizonyos SW címke, viszont radikálisan köpte szembe mindazt, amit az jelent.

 

Szóval engem rohadtul nem érdekelnek az extrák, legyen a központi termék (jelen esetben a játék) igényes és magas színvonalú, a többi már mellékes. Nyilván örülök minden bónusznak, de nem úgy, hogy messziről lerí a parasztvakítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy ilyesfajta (sőt nagyobb) körítést a ToR is kapott, annak ellenére, hogy a LucasArts ott is mint csak kiadó volt - ráadásul ott volt mellette az EA is. Annyit amennyit a LA ott tevékenykedett, a Disney simán meg tudja tenni.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi bajom a TFU-val, sőt fájlalom, hogy nem játszhatok vele.

A TFU cutscene videóit és gameplay videóit megnézve viszont el tudom mondani, hogy képes volt átadni a feelinget, be tudtam beilleszteni a cselekményt és történéseket a részletesen kidolgozott és felépített világba, Passzoltak a karakterek, történések, helyszínek a Saga logikájába és "természeti törvényeibe". Darth Maul után már nem akadok fenn a Galennel történteken. És ez egy olyan játék volt, melynek elsődleges célja a fénykardozás és Erőhasználat, tipikus, szórakoztató akció játék.

Szóval szerintem nem köpött szembe semmit se.

 

És úgy vélem George Lucas is így gondolja. Hiszen Lucas bá is aktívan belefolyt a játékba. Például az ő akarata miatt tették be Plapatine-t az első játékba és Starkiller-rel kapcsolatban megvétózott egy történeti elemet, amelyet a játék készítői ki is vettek a végleges verzióból. Tehát, úgy vélem, ha Lucas úgy érezte volna, hogy a TFU szembeköpi az SW-t, akkor nem engedélyezi.

Ott van az 1313, melyben Lucas bá kifogásolta a karaktereket és a történetet is (no meg persze a Disney szerint nem való ilyen kemény tartalom SW-be), így ezt a játékot úgy tűnik alaposan át kell majd formálni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU gyengeségeit napestig tudnám sorolni, ettől megkímélnék mindenkit.

Röviden legyen elég annyi, hogy egy olyan SW játék, ahol alig van hangsúly a fénykardon, a főszereplő egy semmiből előkerülő jellemtelen nímand, aki persze nagyságrendekkel erősebb a Saga bmelyik Erőhasználójánál (a Kiválasztottnál is) és a játékos befolyása nélkül bolyong a sötét és világos oldal közt, egy droid felveszi bki alakját, mindenféle szemétből szörnyek állnak össze, egy csillagrombolót le tudunk kapni az égből, de egy ajtót háromszor kell megpróbálni bezúzni egy sziklával és egy lépegetőt is percekig kell faragni az elpusztításhoz, a Rule of Two senkit sem érdekel, Vader rögtön titkos tanítványt fogad maga mellé, feltűnik a semmiből vmi túlélő jedi és a Lázadók Szövetségének alakulása is hozzá köthető, stb., nekem sehogy nem illik a képbe és kiábrándít. No meg a remek szerelmi szál...

És akkor még a témától teljesen független bugokról (mentési rendszer, nem mindig működő kombók, stb.) nem is szóltam semmit.

 

Olyan az egész, mintha a TCW filmből és a sorozat 5 évadából összeszednénk az összes SW idegen jelenetet és motívumot és belehánynánk őket egyetlen játékba. Aztán mindezt felhabosítanánk mindenféle rózsaszín vattacukorral, csinálnánk hozzá pár bónuszt és világszenzációként kiadnánk.

Azt is tudom, hogy Lucas tevékenyen részt vett a dologban, de ettől a véleményemen nem változtat. Épp ezért is írtam korábban, hogy önmagában a LucasArts nem garancia a SW hű igényes és minőségi munkára. De ha jobban belegondolok, hiába szerettem nagyon pl. a JK szériát, annak a cselekményét se szívesen látnám vissza mondjuk a filmvásznon, mint hivatalos folytatást.

 

Mindez persze csak saját szubjektív vélemény, nem akarok senkit megsérteni vagy kiokosítani, én így látom a dolgokat. Peace! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek veled, nekem se a szívem csücske az a játék (a belőle készült könyvről már nem is beszélve). A játéknak sikerült teljesen hiteltelen és leegyszerűsített magyarázatot találnia a Lázadás megszületésére. Számomra kiábrándító volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kell nézni, hogy a nagy filmes sagák (Harry Potter, Gyürük ura, Vasember, Transformers, Hulk) alapján készített licenc játékok milyenre sikerültek. Én mondjuk ezek közül egyikkel sem játszottam, így nem mondok véleményt róluk. Lehet hogy Ti többet tudtok erről mondani, hogy milyenek. Ha nem lesz szerencsénk akkor kb ezeknek a játékoknak a minőségére számíthatunk. Sajnos az az egyedi, időt és energiát nem kímélő LucasArt-os, hozzállás el veszett . Egyik videójátékos cég sem, (amelyik megszerzi a jogokat) fogja venni a fáradságot, amire a LucasArt és a Lucasfilm vette, hogy pl a Force Unleashed projectje kapcsán nem csak a játékot fejlesztették, hanem írtak regény változatot is, adtak ki artbook-ot, "Making of" könyvet is stb. Ezt a fajta odafigyelést ezt elfelejthetjük. Szerintem az a cég aki megszerzi a jogokat, a nagy és gyors profit reményében összehány nekünk valami trágyát, rábiggyeszti a SW logót, mi meg a nagy reményeket táplálva megkajáljuk. Kapunk majd ugra-bugra, meg kart játékokat, de semmi komolyat, nem hogy még külön háttérvilágot is adnak majd hozzá, regény, artbook stb formájában. Sajnos én így gondolom, de ne nekem legyen igazam.

Bocs, de ez hatalmas nagy tévedés. Eme játékszériák (fejlesztő/kiadó): Mass Effect (Bioware/EA), Halo (Bungie/Microsooft), Gears of War (Epic/Microsoft), Assassin's Creed (Ubisoft Montreal/Ubisoft), Battlefield (EA Digital Illusions CE/EA), csak amik most kapásból eszembe jutottak és egy méretes franchise áll mögöttük. És nincs mögöttük könyves vagy filmes támogatás, mint a Star Wars, Aliens, Star Trek vagy Gyűrűk Ura játékok esetében. Mégis könyvek, figurák, táblajátékok, folytatások, szobrok, képregények, animációs filmek, sőt, élőszereplős filmek/sorozatok jelennek meg hozzájuk. Az a szellem, hogy kész a játék és csá, már tíz éve kiment a divatból. Szóval ez a " Egyik videójátékos cég sem[...] fogja venni a fáradságot, amire a LucasArt és a Lucasfilm vette, hogy pl a Force Unleashed projectje kapcsán nem csak a játékot fejlesztették, hanem írtak regény változatot is, adtak ki artbook-ot, "Making of" könyvet is stb" Manapság már a többi kiadó is brandokat épít, a fejlesztők már eleve trilógiákban gondolkodnak minimum. A sztorik kitalálója pedig egy valag egyéb történetet írnak még meg. És nem úgy, mint az említett TFU-nál, hogy a regény, a képregény és a játék is ugyanazt meséli el. A Mass Effectnél például mindegyik regény és képregény a játékoktól önálló alkotás, mely bővíti az univerzumot, nem elmeséli kicsit másképpen, amit már úgyis tudtunk.

Azt meg tegyük hozzá, hogy a fejlesztések jogait fogják kiadni, nem a Star Wars, Indiana Jones vagy Monkey Island jogokat. Szóval a franchise életben tartása a Disney feladata lesz, nem a fejlesztő cégeké. Ami természetesen csak jó játékok esetén lehetséges, ez a felelősség nyugszik majd a fejlesztők vállán (és ezt a felelősséget 1999-2002 és 2008-2013 a LucasArts pont lecsokizta).

 

És azért bőven vannak jól adaptált játékok is: a Gyűrűk Urából is sült el jól, a Star Trek esetében rengeteg van, ott vannak a Batman: Akrham játékok, az Aliens vs Predator játékok (sőt, én még az Aliens: Colonial Marinest is ide sorolom, mivel én élveztem, de a világ többi fele a másik táborba teszi :D), a Doctor Who játékok is szórakoztatóak, a Ghostbusters: The Video Game zseniális folytatása a két mozifilmnek, de remek játék a Back to The Future és a Jurassic Park is. Most így ezek jutottak eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az el kell ismerni, hogy a TFU-ben olyan dolgokat lehet tenni az erővel, amit más korábbi játékban nem. Mindenféleképpen forradalmi, ebből a szempontból. Ezzel az erővel el lehetne ítélni a Shadow of the Empire-t is, mert az is csak felesleges ragozása az V. és a VI. epizód közötti eseményeknek. Ezt sem tekintem "official" kiegészítőnek, pedig Lucas ezt is támogatta. A TFU-re sem kell hivatalos kiegészítőként, folytatásként, előzményként stb-nek tekinteni. Én már annak is örültem, hogy a birodalmi érában játszódik, vannak ismert karakterek, élvezetes az erőt használni. Az ugrabugra részeket utáltam. Technikai szempontból az hogy a PS3 és az X360 elavult , arról Ő nem tehet. A PC-s port kezelhetetlenségéről viszont a kiadó, fejlesztő igenis tehet. Én csak a konzolos kűlcsínyt tekintem hibájának a játéknak. A többi része igen élvezetes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az el kell ismerni, hogy a TFU-ben olyan dolgokat lehet tenni az erővel, amit más korábbi játékban nem. Mindenféleképpen forradalmi, ebből a szempontból.

Egyben olyan dolgokat, amiket az egész SW univerzumban sem. Ez az a fajta forradalmiság, ami miatt nem SW játéknak kellett volna kiadni, hanem teremteni egy teljesen új alternatív valóságot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kimondottan bejött a TFU mindkét része, a maga nemében szerintem élvezhető, hangulatos játékok. Tetszetősen fejlesztették tovább a Jedi Knight-szériában bemutatott irányvonalat. De szépen ötvözik a klasszikus- és a prequel trilógia elemeit, karaktereit, zenéit, azaz hangulatát, miközben nem akar többnek látszani annál, ami... a legkülönfélébb SW helyszínekre repít, ahol kedvünkre kiélhetjük az Erő nyújtotta ilyen-olyan képességeket a változatos ellenségáradaton. A lentebb leírtakat már erős mértékben szőrszálhasogatásnak érzem, mivel hasonló "túlzásokban" a JK2: Jedi Outcast vagy a JK3: Jedi Academy sem szűkölködik, mégsem zavar sok embert, ahogy megfigyeltem. Másrészt, egy videojátékot nem árt a helyén kezelni, ahol a játékélmény a lényeg, nem a logika logika hátán (nálam legalábbis így működik). Hozzáteszem, hogy a TCW-beli Mortis trilógia és Talzin praktikái után kijelenthetjük, hogy az Erővel nem csak a filmekben látott "trükköket" lehet összehozni, a képességek skálája szerencsére ennél jóval szélesebb, mégsem SW-idegen... szvsz.

Vadernek ugyanúgy lehetett "fű alatti" tanítványa, ahogy Dookunak ott volt Ventress. De a hivatalos forrás szerint (TCW) Sidious vagy 13 évig élt úgy, hogy 3 Sith létezett egyszerre a Galaxisban (ami később - ha rövid időre is - néggyé bővült), a Kettő Szabálya érvényben létének ellenére. Egyébként Starkiller sosem volt valódi tanítvány, mindössze Vader (és Palpatine) egy eszköze arra, hogy elpusztítsák az egyre bimbózó Lázadást. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzáteszem, hogy a TCW-beli Mortis trilógia és Talzin praktikái után kijelenthetjük, hogy az Erővel nem csak a filmekben látott "trükköket" lehet összehozni, a képességek skálája szerencsére ennél jóval szélesebb, mégsem SW-idegen... szvsz.

OFF

Sokaknál - mint például jómagam is - a TCW ezen pillanatai igencsak súrolták a befogathatóság határát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU gyengeségeit napestig tudnám sorolni, ettől megkímélnék mindenkit.

Röviden legyen elég annyi, hogy egy olyan SW játék, ahol alig van hangsúly a fénykardon, a főszereplő egy semmiből előkerülő jellemtelen nímand, aki persze nagyságrendekkel erősebb a Saga bmelyik Erőhasználójánál (a Kiválasztottnál is) és a játékos befolyása nélkül bolyong a sötét és világos oldal közt, egy droid felveszi bki alakját, mindenféle szemétből szörnyek állnak össze, egy csillagrombolót le tudunk kapni az égből, de egy ajtót háromszor kell megpróbálni bezúzni egy sziklával és egy lépegetőt is percekig kell faragni az elpusztításhoz, a Rule of Two senkit sem érdekel, Vader rögtön titkos tanítványt fogad maga mellé, feltűnik a semmiből vmi túlélő jedi és a Lázadók Szövetségének alakulása is hozzá köthető, stb., nekem sehogy nem illik a képbe és kiábrándít. No meg a remek szerelmi szál...

És akkor még a témától teljesen független bugokról (mentési rendszer, nem mindig működő kombók, stb.) nem is szóltam semmit.

 

Olyan az egész, mintha a TCW filmből és a sorozat 5 évadából összeszednénk az összes SW idegen jelenetet és motívumot és belehánynánk őket egyetlen játékba. Aztán mindezt felhabosítanánk mindenféle rózsaszín vattacukorral, csinálnánk hozzá pár bónuszt és világszenzációként kiadnánk.

Azt is tudom, hogy Lucas tevékenyen részt vett a dologban, de ettől a véleményemen nem változtat. Épp ezért is írtam korábban, hogy önmagában a LucasArts nem garancia a SW hű igényes és minőségi munkára. De ha jobban belegondolok, hiába szerettem nagyon pl. a JK szériát, annak a cselekményét se szívesen látnám vissza mondjuk a filmvásznon, mint hivatalos folytatást.

 

Mindez persze csak saját szubjektív vélemény, nem akarok senkit megsérteni vagy kiokosítani, én így látom a dolgokat. Peace! ;)

 

Egyetértek. Játéknak jó, élvezetes, de az hogy a Lázadás így alakult ki az akkora baromság mint egy ház. Meg lehúzok egy csillagrombolót az égből ahogy írod te is. Ja persze. Meg Vadernek tanítvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Játéknak jó, élvezetes, de az hogy a Lázadás így alakult ki az akkora baromság mint egy ház. Meg lehúzok egy csillagrombolót az égből ahogy írod te is. Ja persze. Meg Vadernek tanítvány.

Meglepő számomra, hogy így állsz hozzá. Eddig úgy tudtam, te 100%-ig Lucas párti vagy, és amit mond Lucas, vagy amibe beleavatkozik (lásd pont a TFU sztorija) azt te is elfogadod. Mert ugyebár, ha Lucasnak nem tetszett volna az, hogy Vadernek tanítványa van, meg, hogy így alakul ki a Lázadás, akkor soha nem engedte volna a játék megszületését sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb leírtakat már erős mértékben szőrszálhasogatásnak érzem, mivel hasonló "túlzásokban" a JK2: Jedi Outcast vagy a JK3: Jedi Academy sem szűkölködik, mégsem zavar sok embert, ahogy megfigyeltem.

Épp ezért írtam is, hogy azon történettel és cselekménnyel sem egyeznék ki a filmvásznon.

Van viszont egy nagyon fontos különbség. A JK széria a filmek után játszódik, egy merőben új korszakban, ahol tudjuk, hogy mindent fel kell építeni a semmiből. Nincs semmi referenciánk arra, hogyan is kéne menniük a dolgoknak, így szabadabban el lehet engedni a fantáziánkat.

Persze ettől még ott sem tetszik a sok sötét Erőt használó, a fénykardálló páncél és még sok más egyéb dolog sem. Viszont még mindig sokkal megbocsájthatóbb, mint a TFU, ami a két trilógia közt játszódik, tehát teljes joggal várható el az, hogy tökéletesen belesimuljon a képbe.

 

Másrészt, egy videojátékot nem árt a helyén kezelni, ahol a játékélmény a lényeg, nem a logika logika hátán (nálam legalábbis így működik).

Nekem a játékélmény szerves (sőt, talán legfontosabb) része a logika és a megteremtett univerzumon belüli valósághűség, realitás. ;)

A rövid kis listámon igyekeztem olyan tényszerű dolgokat felróni, amik szerintem magyarázhatatlanok és védhetetlenek. Ha konkrétan rám tud cáfolni vki bennük (mint pl. a TCW esetében még az elején, amikor nem szerettem), akkor szívesen várom az észrevételeket, hogy megvilágosodhassak. ;)

 

Hozzáteszem, hogy a TCW-beli Mortis trilógia és Talzin praktikái után kijelenthetjük, hogy az Erővel nem csak a filmekben látott "trükköket" lehet összehozni, a képességek skálája szerencsére ennél jóval szélesebb, mégsem SW-idegen... szvsz.

Nálam ezek is eléggé kiverték a biztosítékot. Szerencsére ilyenekből kevés van a TCW-ben, én egyébként többségüket nem is fogadtam szívesen. A Mortis témát is egyfajta interaktív, Erőn keresztüli álomnak értékeltem, ezzel mentve a menthetőt. De Talzint vagy Mault nagyon nehezen tudom bemagyarázni magamnak és minden egyes alkalommal, amikor eszembe jutnak, csak igyekszem vhogy elhessegetni a gondolatot, hogy "nem, nem kell ezzel foglalkozni, jó volt nézni és ne törődj azzal mi is történt".

Szóval ezekre a szálakra pont az volt igaz, mint a TFU-re. Szenzációhajhászás, látványosság, izgalmas és érdekes cselekmény, igényes megvalósítás, élvezetes az egész. Szóval tökéletes, csak a SW-ba nem illik igazán.

És félreértés ne essék, nem az új dolgokkal van a bajom, csak azzal ha ezek akkorát akarnak markolni, amivel felülírnák az egész Saga lényegiségét.

 

Vadernek ugyanúgy lehetett "fű alatti" tanítványa, ahogy Dookunak ott volt Ventress. De a hivatalos forrás szerint (TCW) Sidious vagy 13 évig élt úgy, hogy 3 Sith létezett egyszerre a Galaxisban (ami később - ha rövid időre is - néggyé bővült), a Kettő Szabálya érvényben létének ellenére.

Dookunak nem volt fű alatti tanítványa. Sidious mindvégig tökéletesen képben volt Ventress-szel kapcsolatban.

Ráadásul az én értékelésemben ez Palpi tervének része volt, hisz Maul halálával, majd Dooku előkerülésével csak egy "közismert" sith lett volna. Dooku minden tekintetben beillik a mesternek és nagyúrnak, tehát papíron egy tanítvány hiányzik neki. Ventress pedig pont ezt az űrt tölti be. Sithből mindig 2 van, meg is van melyik az a 2, nem kell tovább keresni közülük senkit. Újabb tökéletes álca Sidious-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rövid kis listámon igyekeztem olyan tényszerű dolgokat felróni, amik szerintem magyarázhatatlanok és védhetetlenek. Ha konkrétan rám tud cáfolni vki bennük (mint pl. a TCW esetében még az elején, amikor nem szerettem), akkor szívesen várom az észrevételeket, hogy megvilágosodhassak. ;)

Röviden legyen elég annyi, hogy egy olyan SW játék, ahol alig van hangsúly a fénykardon, a főszereplő egy semmiből előkerülő jellemtelen nímand, aki persze nagyságrendekkel erősebb a Saga bmelyik Erőhasználójánál (a Kiválasztottnál is) és a játékos befolyása nélkül bolyong a sötét és világos oldal közt, egy droid felveszi bki alakját, mindenféle szemétből szörnyek állnak össze, egy csillagrombolót le tudunk kapni az égből, de egy ajtót háromszor kell megpróbálni bezúzni egy sziklával és egy lépegetőt is percekig kell faragni az elpusztításhoz, a Rule of Two senkit sem érdekel, Vader rögtön titkos tanítványt fogad maga mellé, feltűnik a semmiből vmi túlélő jedi és a Lázadók Szövetségének alakulása is hozzá köthető, stb., nekem sehogy nem illik a képbe és kiábrándít. No meg a remek szerelmi szál...

- Többek közt Starkiller erejére írtam a "helyén kezelni" c. mondatot. ;) Ez egy videojáték, amiben nem várom el, hogy a rohamosztagosok egy kardcsapástól, vagy Erő-taszítástól meghaljanak, pedig a logika ezt kívánná. Teljes mértékben hidegen tud hagyni, ha a hangulat és élvezhetőség átjön. Egyébként Galen mindkét szülője Jedi, így nem meglepő, ha a vére nem szűkölködik midi-chlorianokban. A csillagrombolót sem "izomból" rántotta le az égről, mindössze módosított a pályáján, majd a zuhanást követően fokozatosan lelassította. Szerintem nem sokkal nagyobb túlzás, mint az, hogy a 60 centis Yoda kiemel a mocsárból egy néhány száz kilós vadászgépet. A hangsúly épp azon volt mindkét esetben, hogy "a méret nem számít". Azt nem állítanám, hogy Starkiller erősebb lenne a Kiválasztottnál, de tény, hogy előbbi nem hétköznapi Erő-képességekkel van megáldva, utóbbi pedig nem Isten, csak mert egy Prófécia kiválasztottja. Arra miből következtettél, hogy a Saga bármely Erő-használójánál nagyságrendekkel erősebb? Palpatine-nál semmiképp nem az, de Vader (a Kiválasztott) sem egyszer kente már el a száját. De azt se nézném ki belőle, hogy Yodát padlóra küldené. Tény, hogy az erejét túlzóan ábrázolták, de annyira semmiképp sem, mint írod. :)

- Egy droid, aki felveszi bárki alakját? Ezzel konkrétan mi is a gond? A TCW-ben is láthattunk hasonlót, amikor holo-val álcázták magukat... egy droidnál miért ne működne? Főleg egy olyan prototípus droidnál, akit az a Kiválasztott épített, aki 9 éves korára összehozott egy teljesen üzemképes protokoll droidot, ami nem műszaki érzékének hiányosságáról árulkodik.

- A szemétből összeálló "szörnyek" (amik szintén inkább bizonyos funkciót szolgáló játékelemek, mint magukat komolyan vetetni akaró kreatúrák) Paratus révén "keltek életre" az Erő segítségével. Tudom, kényelmes magyarázat, de az Erő elvileg "mindenható", ahogy Vader mondta az Ep4-ben. Így sem az efféle "szörnyekkel", sem a csillagromboló lerántásával, sem Talzinnal és Mortis-szal nincs különösebb problémám. Nem azért, mert igénytelen vagyok, hanem egyszerűen képes vagyok számos elemet az Erő mindenhatóságának számlájára írni, így kerülve az SW-idegenség érzését és befogadni az új dolgokat. Ettől függetlenül akad, ami nem tetszik, vagy valóban túlzásnak érzek, ezeknek hangot is szoktam adni.

- Számos Jedi túlélte a 66-os parancsot (nem csak Kenobi és Yoda), így a "semmiből" feltűnő Jedik nem meglepő elemek.

- Továbbra se világos, mi a probléma Starkiller szerepével? Nagyjából olyan dolog ezen problémázni, mint azon, Skywalkernek hogy lehetett tanítványa a Klónháborúk idején, ha semmi nem utalt erre, és az Ep3-ban se kapta meg a mester címet. Dooku is mestere tudomása nélkül fogadta tanítványává Savage-t, hogy alkalomadtán megölje Sidioust. Ugyanez a felállás, azzal a különbséggel, hogy Vader és Starkiller a szereplők. Természetes dolog, hogy a Sith-ek egymás ellen is ármánykodnak... Sidious nem egyszer bizonyította, hogy holmi ezer éves szabály nem gátolja őt, de Vader se a szabályok betartásáról híres. Ha a szükség úgy kívánja, tanítványt vesz maga mellé, hogy a megfelelő időben végezzen mesterével (így ismét 2 Sith létezik)... sőt, ez egy bevett módszer. Darth Bane (a Szabály kitalálója) is úgy vett maga mellé új tanítványt, hogy az előző, Darth Zannah még életben volt. Megfelelő kiszemelt (utánpótlás) nélkül egyik Sith-nek sem éri meg idejekorán meggyilkolni a másikat... így szerintem elkerülhetetlen, hogy egy időben kettőnél több Sith (legalábbis Sötét Oldali Erő-használó) létezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden az időzítésen és tálaláson múlik.

 

Miért mondom, hogy nagyságrendekkel erősebb bmely Erőhasználónál? Azért, mert mégis csak lekapott az égből egy csillagrombolót. Lehet ezt szépíteni, hogy csak a pályáját módosította meg hasonlók, de ez nem változtat azon a tényen, hogy mások erre képtelenek voltak. Az X-Wing kínkeserves kiemelése a mocsárból azért ehhez képest a kanyarban sincs.

De eleve egy nevesincs nímandot hasonlítunk olyan kaliberű Erőhasználókhoz, mint Yoda, Sidious vagy Vader. Utóbbiak az egész SW univerzum összes valaha élt lényei közül a szűk elitet képviselték a maguk kategóriájában.

 

A TCW-ben sem örültem a holomicsodának. A TFU is látványosan csak parasztvakításnak vezeti elő a dolgot. Fel kellett vhogy villantani Obit, Mault, stb.. De miért is van bajom ezekkel? Részben azért, amiért a csillagromboló lerántásával is. Egy csapással keresztülhúz minden olyan áldozatot és erőfeszítést, amit a filmek (vagy épp az adott játék, sorozat) karakterei tettek. Egyszerűen ha van technológia ahhoz, hogy bkinek kiadva magam átverjem a világot, akkor miért nem teszik ezt többen? Elég sok dolgot simán meg lehetne oldani így. Vagy amit már írtam, a csávó (a csillagrombolós dolog alapján) a kisujja mozdítása nélkül szét tudott volna tépni egy lépegetőt vagy páncélajtót, pláne egy mezei hús-vér ellenfelet.

Mondok ilyenekre más példákat is: láthatatlan űrhajó, csak élőlényekre hatásos csodafegyver, stb.. Sajnos a TCW sem mentes az ilyen baromságoktól, de mit van mit tenni. Csak arra lennék kíváncsi, hogyha lehet ilyeneket csinálni, akkor miért adta be mindenki a kulcsot a prototípusnál? Mert nyilván bizonyos, hogyha egy ekkora technológiai előnyt egyszer nem sikerül kamatoztatni egy csatában, akkor el kell vetni az ötletet örökre, mert haszontalan.

Másik példa: az egyik legidegesítőbb dolog volt a JK szériában, hogy órákat kellett tökölni azzal, hogy a papírvékony ajtókhoz megtaláljuk a kulcsokat, amikor ott volt a kezünkben egy telibevert fénykard, amivel fél sec alatt átrágtuk volna magunkat. Értem én, hogy akkor unalmas lenne a játék és kell vmi gát, de találjanak már ki jobbat, mert ez az SW világban nem így működik. Lehetett volna több helyen az az "energiafüggöny", amit pl. Obi-Wan sem tudott átvágni az Ep.1-ben.

 

A szemétszörny, Talzin, Mortis témához: megint csak nem (feltétlenül) az a baj, hogy vannak ilyenek, csak éppen az, hogy semmi szerepük a filmekben. Ahsoka hiába volt Anakin nagy tehetségű padawanja a maga különleges sorsával, simán el tudom képzelni, hogy szó se esik róla később, mert mindenkinek van fontosabb dolga. Azért nem volt ő akkora spíler, hogy ódákat zengjenek róla. Még a feltámasztott Maulról is lenyelem vhogy. De hogy olyan jelenségek, lények, dolgok egyáltalán ne foglalkoztassanak senkit, amik segítségével a világot meg lehet váltani, az nonszensz.

Ugyanez előjön Starkillernél (már ez a név is milyen szánalmas és kiábrándító) és a Szövetséget alapító jedinél is. Nem az a gond, hogy vannak, hanem hogy iszonyatos az Erejük és jelentőségük, ugyanakkor senki még csak le se tojja őket.

 

Az meg mindenre jó magyarázat, hogy az Erő mindenható, csak épp nem kéne ezzel visszaélni. Amit Yoda, Vader, Sidious vagy a többi "istencsászár" nem mutat a filmben, azt nem túl jó mindenféle jöttment bohóctól látni (korszakon belül).

Az egész Saga Anakin köré van szőve. Őt az Erő teremtette, a leginkább Erőérzékeny, mindenkinél hatalmasabb lehet, Sidious is sok követ megmozgat (amúgy feleslegesen) érte, mert mindenki tudja, hogy ő a Kiválasztott. Persze közel sem futja be azt a pályát és karriert, amire a sorsa predesztinálja, de tökéletesen ki van fejtve miért nem. Ill. más nézőpontból akár azt is mondhatjuk, hogy befutja, de ez most lényegtelen.

Yoda és Sidious szintén nem csak a saját korszakuk kiemelkedő egyéniségei és koponyái.

Nem az a gond, hogy más autista zsenik is vannak a galaxisban, hanem az, hogy elhomályosítják az előbb említetteket. Miért kell annyira ajnározni Anakint, ha itt egy srác, aki erősebb nála? Hogyan tiszteljük Yodát és Obit a remeteségükért, ha más túlélő jedik mégis segítségükre tudtak lenni a lázadóknak és nem futamodtak meg? Minek állt át Anakin és lett Vaderré, ha az első adandó alkalommal ki akarja golyózni az uralkodót? Ez is úgy lett felépítve, hogy a Saga végére (Ep.5 és 6) érik meg Vaderben a gondolat, hogy át lett verve és nincs neki miért bízni Sidiousban. Fia miatt pedig elárulja a mesterét, akiben mindaddig bízott, hogy olyat tanít neki, amitől hatalmasabb lehet. Hogy jön itt a képbe Galak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értek egyet a TFU-t fikázókkal. Tudni kell helyén kezelni egy játékot, ami ott kezdődik, hogy teljesen irreleváns az, hogy miként mutatna a vásznon! Tekintve, hogy ez egy játék nem is annak készült, hogy moziban bemutassák, hanem hogy játsszanak vele. Így értelemszerűen tartalmaznia kell olyan játék(!)elemeket, amelyek a játék(!)élményt hivatottak növelni. Továbbá, nem kizárólag az SW fanoknak készült a játék, ugyanis az összbevételnek igencsak kis százalékát teszik ki ők. Sokan vannak, akik csak nagy vonalakban ismerik a Saga-t és ezért őket a külsőségekkel lehet megnyerni, ami néhány esetben inkonzisztens is lehet a Saga egészét nézve. Az nagy rajongók a brand miatt valószínűleg úgy is megveszik, a többieket pedig meg lehet győzni a látványos elemekkel és az akció áradattal.

 

Galen képességei természetesen eléggé fel vannak nagyítva, de a csillagrombolós példát már Darth Sky teljesen egyértelműen megmagyarázta (a méret nem számít az Erő-nél!). Vader pedig az Ep. III végén már az első adandó alkalommal terezte, hogy mestere ellen fordul (ami a Sith-eknél egyébként is bevett szokás), szóval ez a titkos tanítvány az Uralkodó legyőzésére szerintem abszolút belefér. Sok olyan elemet belevettek, ami kizárólag arra szolgált, hogy még jobban színesítsék a játékmenetet. A story ettől még egyszerű, mint a százas szög és a karakterek is lehetnének jóval mélyebbek, de itt nem ezen volt a hangsúly. Hanem a látványon! Azt szerintem maximálisan hozza és tapasztalatból mondom, hogy sok olyan játékost is megnyert, akik amúgy egyáltalán nem követik a SW-t (még annak idején több gimnáziumi osztálytársam is játszott vele, pedig nem is érdekelte őket valójában a SW, csak látták filmeket, látták a játékot és így tetszett meg nekik).

 

Végül pedig, azt gondolom azt nem kell magyarázni, hogy mivel Lucas hivatalosan is elfogadhatónak tartotta, így igazából nincs miről beszélni. Ő, mint alkotó úgy alakítja a történetet, ahogy akarja, mindent meg lehet magyarázni és lehet akár még egy hatalmas képességekkel bíró erőhasználó is valahol a galaxisban.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a TFU minden szempontból támadhatatlan, de tudni kell helyén kezelni a játékot, az alapján, hogy minek készült és mi volt a céljuk vele. Ha valaki ezt elfogadja akkor egy jó játékként éli meg, aki meg nem az inkább ne is játsszon vele, mert úgyis csak azt fogja keresni, hogy mibe lehet még belekötni (hozzáteszem némely eseteben jogosan)! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én vélmeényem a TFU játékokról:

 

Egyszer játszósak. Legalábbis számomra. Teljes mértékben szórakoztatott arra az időre, amíg a játékidő tartott, de ennyi és nem több, + egyetlen SW játéknak sem fogadom el a történetét hivatalosnak, amelyek a filmes események idejéhez közel játszódnak. Akár benne volt Lucas, akár nem. Egyedül a KOTOR történeteket tudom nagyjából elfogadni, de azok meg bő 4000 évvel Anakin előtt játszódnak ugyebár... ezért könyebb nekem is rábólintanom.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eleve egy nevesincs nímandot hasonlítunk olyan kaliberű Erőhasználókhoz, mint Yoda, Sidious vagy Vader. Utóbbiak az egész SW univerzum összes valaha élt lényei közül a szűk elitet képviselték a maguk kategóriájában.

Nem tudjuk, hogy mások erre képtelenek voltak-e, vagy sem. Azért, mert valami nem volt benne a filmekben, még nem sorolódik egyből a "lehetetlen" és "SW-idegen" kategóriába (legalábbis nálam nem). Starkiller (de akkor legyen inkább Galen) annyira "nímand" a TFU-ban, mint Ahsoka a TCW-ben... semennyire. Egyébként annyiból hasonlítanak is egymásra, hogy mindketten erősen behatárolt érába születtek, így sokaknál kihívássá válik a befogadásuk az SW világába. Mint említettem, Galen két Erő-használó gyermeke, akit a Kiválasztott tanított ki. Ezek nem utolsó szempontok. Szerintem bőven hasonlítható a nagyágyúkhoz, akár túlzásba estek kissé a készítők az Ereje kapcsán, akár nem. Az erőviszonyok még a filmekben és a TCW-ben sem voltak kőbe vésve... a Kiválasztottat legyőzte egy öregember, majd egykori mestere (aki lássuk be, nem vívótudásáról híres) végül fia, aki minimális tudást birtokolt Jediség terén. De a TCW-re emlékezve, a néhány napos tréninggel rendelkező Savage is lazán felvette egyszerre a harcot Dooku-val és Ventress-szel, majd Kenobival és Skywalkerrel szintén egyszerre, végül egy kisebb droidsereg támadását is túlélte. Ez nem volt túlzás?

 

A szemétszörny, Talzin, Mortis témához: megint csak nem (feltétlenül) az a baj, hogy vannak ilyenek, csak éppen az, hogy semmi szerepük a filmekben. Ahsoka hiába volt Anakin nagy tehetségű padawanja a maga különleges sorsával, simán el tudom képzelni, hogy szó se esik róla később, mert mindenkinek van fontosabb dolga. Azért nem volt ő akkora spíler, hogy ódákat zengjenek róla. Még a feltámasztott Maulról is lenyelem vhogy. De hogy olyan jelenségek, lények, dolgok egyáltalán ne foglalkoztassanak senkit, amik segítségével a világot meg lehet váltani, az nonszensz.

Ugyanez előjön Starkillernél (már ez a név is milyen szánalmas és kiábrándító) és a Szövetséget alapító jedinél is. Nem az a gond, hogy vannak, hanem hogy iszonyatos az Erejük és jelentőségük, ugyanakkor senki még csak le se tojja őket.

Az, hogy később sem Galenről, sem Kotáról nem esik szó, számomra semmivel nem zavaróbb, mint Ahsoka említésének hiánya az Ep3 és későbbiek folyamán. Egyszerűen nem alakult ki olyan kontextus, ami megkívánta volna a megemlítésüket. Egy példa: Darth Maul megölte Qui-Gont, aki az Ep2-3-ban is szóba került... Maulról mégse esett egy árva szó se, mint gyilkos. Miért? Mert nem volt lényeges infó. Jobb példa hirtelen nem jutott eszembe, de a Lázadás alapítótagjait is hasonló, sztori szempontjából irreleváns infónak tartom. Működik nélküle a sztori? Persze. A többi engem nem izgat.

Amennyire tudom, Kota (és persze Galen) volt az egyedüli Jedi, aki ez időtájt segítette a Lázadást. Mivel az Ep4-ben Kenobi Leia utolsó reménye, valószínű, hogy történt valami az öreggel (és Galennel) addigra. Nem látok problémát. Persze nem ártana egy TFU 3 ennek tisztázásához, mert a 2. rész sztorija annyira lezáratlan, amennyire lehet.

 

Minek állt át Anakin és lett Vaderré, ha az első adandó alkalommal ki akarja golyózni az uralkodót? Ez is úgy lett felépítve, hogy a Saga végére (Ep.5 és 6) érik meg Vaderben a gondolat, hogy át lett verve és nincs neki miért bízni Sidiousban. Fia miatt pedig elárulja a mesterét, akiben mindaddig bízott, hogy olyat tanít neki, amitől hatalmasabb lehet. Hogy jön itt a képbe Galak?

Mármint Galen? :)

Leegyszerűsítve, Vader azért állt át, mert meg akarta menteni szerelmét a látomásában látottaktól, melyhez a Sötét Oldaltól és Palpatine-tól remélt segítséget. Miután a nő meghalt, nem maradt más számára, csak a Sötét Oldal, melyben Palpatine révén merülhetett el igazán. De vélhette úgy, hogy mivel Palpatine egy nap lecseréli egy fiatalabb, erősebb tanítványra, célszerű megelőznie, amihez titokban felnevelte tanítványát. De akár teszt is lehetett az öreg számára... ha Vader ilyen könnyedén végez Palpatine-nal, az nem méltó a Sith Nagyúr címére. Más kérdés, hogy miután Palpatine kiszimatolta Vader tervét, már valóban csak a Lázadás elpusztításának eszközévé vált Galen, de a Sith-ek balszerencséjére végül annak megteremtőjévé vált.

Vaderben nem az Ep6 végére érett meg Palpatine elárulásának gondolata. Mindig is nyílt titok volt kettejük közt, hogy egy nap Vader megpróbálja meggyilkolni mesterét. Nem véletlenül ötlött fel benne az Ep5-ben az sem, hogy Luke-ot célszerűbb átállítani, mint megölni. De, már az Ep3-ban is mondja Padménak, hogy legyőzheti Palpatine-t, ha akarja.

 

Mindezekkel együtt elfogadom, ha valakinek ezek kevésbé, vagy egyáltalán nem megemészthető dolgok, de akkor a Star Wars egészével kapcsolatban állítsuk fel ugyanazokat a követelményeket. Ne az legyen, hogy ami egy filmben, vagy a TCW-ben oké (zavaros erőviszonyok, az Erővel való "túlzások"), az egy videojátékban, vagy regényben már nem pálya, csak mert "alacsonyabb rendű", vagy a közegnek hála gagyibb módon van tálalva.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjuk, hogy mások erre képtelenek voltak-e, vagy sem. Azért, mert valami nem volt benne a filmekben, még nem sorolódik egyből a "lehetetlen" és "SW-idegen" kategóriába (legalábbis nálam nem).

Ebben igazad van. Csakhogy vannak olyan képességek, amik segítségével nagyon egyszerűen megkímélhetné magát egy szereplő a szenvedéstől és fáradozástól. Joggal feltételezhető, hogy ilyen esetben használja a tudását.

Ha Vadernek vagy bki másnak csak akkora ereje lett volna, mint a TFU hősének, akkor elég sok dolgot másképp oldott volna meg. Yoda pl. egyszerűen az egész épületet már kívülről ráboríthatta volna Sidious-ra. De a harc közben utóbbinak is többre tellett volna, mint azokat a szenátusi "páholyokat" egyesével dobálni.

Szóval sokszor voltak nagyon kemény és éles helyzetben a filmek főhősei, szerintem joggal feltételezhetjük, hogy tudásuk legjavát azért a 6 rész alatt elővezették.

A filmekben a legerőteljesebb ("telekinetikus") jelenet az volt, amikor Yoda az Ep.2-ben megtartott mindenféle dolgot a Dooku-párbaj végén. Az látszott, hogy majd összetojja a bokáját közben szegény, mert nem volt egyszerű feladat.

 

Starkiller (de akkor legyen inkább Galen) annyira "nímand" a TFU-ban, mint Ahsoka a TCW-ben... semennyire. Egyébként annyiból hasonlítanak is egymásra, hogy mindketten erősen behatárolt érába születtek, így sokaknál kihívássá válik a befogadásuk az SW világába. Mint említettem, Galen két Erő-használó gyermeke, akit a Kiválasztott tanított ki. Ezek nem utolsó szempontok. Szerintem bőven hasonlítható a nagyágyúkhoz, akár túlzásba estek kissé a készítők az Ereje kapcsán, akár nem.

A szignifikáns különbséget korábban már kifejtettem. Ahsoka is ugyanolyan "nímand", csak éppen benne semmi extra nincsen. Minden téren tökéletesen passzol a képbe, nem egy übermensch, nem emelkedik ki. Anakin tanítványa volt és furcsa sorsa lett jediségének, de ez önmagában nem akkora horderejű, hogy később emlegessék. Pláne, hogy minden jedinek, pláne Anakinnak csak a tőr forgatása lett volna a szívükben. Nyilvánvaló, hogy nem hozzák szóba a legnagyobb baklövésüket (a Rend tagjai).

Nem kell mindenkit mindig felemlegetni, Maullal kapcsolatban is igazad van, de ő se volt akkora jelentőségű, túl lettek rajta és kész. Csak Galen nem ebbe a kategóriába tartozott. Ő már csak elég különleges volt, mert páratlan ereje volt. Mindenkinek úgy kellett volna kapkodni utána, a próféciát átértelmezni, stb.. Pláne, hogy a TFU komoly történeti jelentőséget tulajdonít neki, megkérdőjelezte volna Vader kiválasztottságát.

 

Az erőviszonyok még a filmekben és a TCW-ben sem voltak kőbe vésve... a Kiválasztottat legyőzte egy öregember, majd egykori mestere (aki lássuk be, nem vívótudásáról híres) végül fia, aki minimális tudást birtokolt Jediség terén. De a TCW-re emlékezve, a néhány napos tréninggel rendelkező Savage is lazán felvette egyszerre a harcot Dooku-val és Ventress-szel, majd Kenobival és Skywalkerrel szintén egyszerre, végül egy kisebb droidsereg támadását is túlélte. Ez nem volt túlzás?

A párbajok más kávéházat jelentenek. Két élőlény egymásnak esik, ott nagyon sok faktor dönt arról ki nyer, nem csak a nyers képességek. Ez inkább olyan, mint a sport, nem mindig csak az esélyesek nyernek és irányítanak. Sőt, nem is mindig a jobb nyer.

Savage is túlzás volt (megölt amúgy egy Tanácstagot is, csak hogy súlyosbítsuk a dolgot), de a TCW-ről is kifejtettem már, hogy vannak benne visszataszító dolgok a számomra.

A nyers Erőviszonyok inkább a teljes sztoriban végrehajtott cselekedetek uniójaként rajzolódik ki. A párbajok mellett sok más helyzet van, amikor harcolni kell és használni az Erőt. Yoda jelenetei jó példák erre, de Anakin/Vader is sokszor "játszadozik" ezzel. Vhogy soha senkinek nem jutott eszébe mondjuk egy űrcsata közben az Erővel akár csak kisebb vadászgépek pályáját befolyásolni.

 

Az, hogy később sem Galenről, sem Kotáról nem esik szó, számomra semmivel nem zavaróbb, mint Ahsoka említésének hiánya az Ep3 és későbbiek folyamán. Egyszerűen nem alakult ki olyan kontextus, ami megkívánta volna a megemlítésüket.

Ld. előző előtti bekezdés.

 

Amennyire tudom, Kota (és persze Galen) volt az egyedüli Jedi, aki ez időtájt segítette a Lázadást. Mivel az Ep4-ben Kenobi Leia utolsó reménye, valószínű, hogy történt valami az öreggel (és Galennel) addigra. Nem látok problémát. Persze nem ártana egy TFU 3 ennek tisztázásához, mert a 2. rész sztorija annyira lezáratlan, amennyire lehet.

Nem az a baj, hogy nem említik Kotát, mert abban igazad van, hogy nem kell. A baj ott van, hogy Yoda és Obi-Wan elvonulnak remeteségbe, mindent otthagynak és hagyják felemelkedni és kiépülni a Birodalmat. Egy szalmaszálat se tesznek keresztbe azért, hogy bmiben is akadályozzák a folyamatot. Ezt sok kritikus fel is rója nekik.

Az egyetlen reális magyarázat erre az, hogy az akkori (katonai, politikai, társadalmi, stb.) helyzetben semmiféle értelmes akadályt nem tudtak volna gördíteni Sidious elé. Egyszerűen nem volt esélyük érdemben cselekedni, így fontosabbnak tartották kivárni amíg megérik a szituáció, mert akkor sokkal több hasznukat fogja venni a galaxis. Erre utaltak is a szereplők és végül igazuk is lett. Ez egy fontos szála a Sagának.

Viszont ha mégis van legalább egy (igazából min. 2, de inkább több) olyan jedi, aki bizony tevékenyen részt vett Birodalomellenes dolgokban, mint pl. a Szövetség megalakulásában, akkor az cáfolja Yodáék magatartásának megkérdőjelezhetetlenségét. Hiszen akkor azért mégiscsak lehetett volna mit tenni, csak nem foglalkoztak vele.

 

Mármint Galen? :)

Leegyszerűsítve, Vader azért állt át, mert meg akarta menteni szerelmét a látomásában látottaktól, melyhez a Sötét Oldaltól és Palpatine-tól remélt segítséget. Miután a nő meghalt, nem maradt más számára, csak a Sötét Oldal, melyben Palpatine révén merülhetett el igazán. De vélhette úgy, hogy mivel Palpatine egy nap lecseréli egy fiatalabb, erősebb tanítványra, célszerű megelőznie, amihez titokban felnevelte tanítványát. De akár teszt is lehetett az öreg számára... ha Vader ilyen könnyedén végez Palpatine-nal, az nem méltó a Sith Nagyúr címére. Más kérdés, hogy miután Palpatine kiszimatolta Vader tervét, már valóban csak a Lázadás elpusztításának eszközévé vált Galen, de a Sith-ek balszerencséjére végül annak megteremtőjévé vált.

Vaderben nem az Ep6 végére érett meg Palpatine elárulásának gondolata. Mindig is nyílt titok volt kettejük közt, hogy egy nap Vader megpróbálja meggyilkolni mesterét. Nem véletlenül ötlött fel benne az Ep5-ben az sem, hogy Luke-ot célszerűbb átállítani, mint megölni. De, már az Ep3-ban is mondja Padménak, hogy legyőzheti Palpatine-t, ha akarja.

Galen, az. :D Sikerült összefésülnöm a vezeték- és keresztnevét, megspékelve egy kis JK beütéssel. :D

Vader átállt leginkább Padmé miatt, aki meghalt. Ez ok. Nem maradt más, csak a sötétség, ez is rendben van. De az egyértelmű, hogy Vader nagyon is sokat akart tanulni Sidioustól. Azt várta volna, hogy belőle legyen minden idők legerősebb Erőhasználója, hisz ezzel hitegették. Az, hogy ebben is át lett verve, az nem rögtön az átállása után derült ki, hanem egy hosszú folyamat volt. Egy olyan folyamat, ahol Anakinnak le kellett győznie a sötét vaderi ködöt magában ahhoz, hogy átlássa a helyzetét. Ebben volt legnagyobb segítéségre Luke. Ez megint csak sarkalatos alapköve a Sagának.

Én sem azt írtam, hogy Vaderben az Ep.6 végére érett meg a gondolat. Én is azt írtam, hogy az Ep.5-6-ra. Hiszen ugyan két filmről van szó, de nagyon kevés idő telik el köztük. A Saga végén járunk, a finisben, amikorra már Vadernek is leesett a tantusz. A különbség annyi volt, hogy először még ő akarta a maga oldalára (a sötétre) állítani Luke-ot, később pedig fia meggyőzte, hogy neki kell visszatérni a világosra.

Az Ep.3-ban pedig egy összekavart, hataloméhes, össze-vissza beszélő, megrészegült Anakin dobálózott Sidious legyőzésével. Csakhogy akkor ereje teljében volt és túltengett benne a friss sötét oldal Ereje. Aztán viszont csúnyán elkalapálták és örülhet, hogy egyáltalán (Sidious miatt) életben maradt és egy megromlott egészségű félemberként (félrobotként) vegetálhatott tovább. Azért az már nem ugyanaz a harci kaliber volt, mint Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a TCW-re emlékezve, a néhány napos tréninggel rendelkező Savage is lazán felvette egyszerre a harcot Dooku-val és Ventress-szel, majd Kenobival és Skywalkerrel szintén egyszerre, végül egy kisebb droidsereg támadását is túlélte. Ez nem volt túlzás?

 

Szvsz egy picit az volt :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én vélmeényem a TFU játékokról:

 

Egyszer játszósak. Legalábbis számomra. Teljes mértékben szórakoztatott arra az időre, amíg a játékidő tartott, de ennyi és nem több, + egyetlen SW játéknak sem fogadom el a történetét hivatalosnak, amelyek a filmes események idejéhez közel játszódnak. Akár benne volt Lucas, akár nem. Egyedül a KOTOR történeteket tudom nagyjából elfogadni, de azok meg bő 4000 évvel Anakin előtt játszódnak ugyebár... ezért könyebb nekem is rábólintanom.

És mi lenne, ha Lucas egyszer csak eldöntené, hogy a TFU-ból csináljanak élőszereplős filmeket és mondjuk ő maga is részt venne a film elkészítésében mint mondjuk producer, esetleg rendező?

Ki hogyan állna hozzá akkor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előítéletekkel :D De ez nem fog megtörténni!

 

Szerk: Belegondolva, ha a videojátékban látott túlzásokból vissza vesznek és a sztorit egyértelműen belesimítják a SAGA-ba, hogy véletlenül se lógjon ki onnan, akkor nem lenne bajom vele!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi lenne, ha Lucas egyszer csak eldöntené, hogy a TFU-ból csináljanak élőszereplős filmeket és mondjuk ő maga is részt venne a film elkészítésében mint mondjuk producer, esetleg rendező?

Ki hogyan állna hozzá akkor?

Az nagyban attól függne, hogy mennyire faragná a sztorit a Sagába illővé.

Ha olyasmi lenne a végeredmény e tekintetben, mint a prequel, akkor a többség szívesen fogadná és idővel elfogadná szinte mindenki.

Ha az arányok ("elfogadható"/"nem igazán elfogadható") a TCW-hez hasonlóak lennének, az határeset, de igényes, látványos és mély megvalósítás esetén (ahogy a TCW-nél is) a többség befogadná.

Ha a TFU cselekményéhez túl közel maradna az egész, akkor szerintem aligha lenne sikeresebb a TCW-nél, csak épp népesebb ellentábora lenne, hisz mégiscsak élőszereplős mozifilmekről lenne szó, nem pedig animációs sorozatról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő számomra, hogy így állsz hozzá. Eddig úgy tudtam, te 100%-ig Lucas párti vagy, és amit mond Lucas, vagy amibe beleavatkozik (lásd pont a TFU sztorija) azt te is elfogadod. Mert ugyebár, ha Lucasnak nem tetszett volna az, hogy Vadernek tanítványa van, meg, hogy így alakul ki a Lázadás, akkor soha nem engedte volna a játék megszületését sem.

 

Lehet hogy beszívott valamit előtte. :D El nem tudom képzelni hogy ezt a sok marhaságot Lucas találta ki. Ahogy pb írja akkor ha lehetséges egy csillagrombolót lerántani az égből akkor Vader miért nem tette a Lázadó flottával?

Természetesen játéknak nem rossz, de ne vegyük már hivatalosnak. A Lázadás meg úgy alakult ki hogy sok élőlénynek elege lett a Birodalom zsarnokságából és megalakították a Szövetséget a vezetőségben volt szenátorokkal. Ilyen egyszerű mint a világ összes lázadásának, forradalmának létrejötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ahogy Darth Maul se tért vissza és nem lesz EPISODE 7-8-9 sem. :D

 

Maul visszatérését nem fogadom el hivatalosnak, mint ahogy az egész TCW-t egy félig Saga-hű félig EU alkotásnak tartom, ezért nálam SOHA nem lesz a filmekkel egyenrangú, mint ahogy azt már többször is mondtam. Az Episode VII-VIII-IX-et pedig az új tulaj, a Diseny nyomja és nem Lucas! Ezzel kapcsolatban is kifejtettem már a véleményemet több ízben is a megfelelő helyen.

 

Ha már valamelyik SW játékot mindenáron meg akarnak filmesíteni, akkor szvsz tegyék a KOTOR-al, de azt is úgy, hogy a SAGA jellemvonásait tiszteletben tartsa és ne rúgja fel azokat! TFU-ból élőszereplés filmet készíteni szerintem nettó hülyeség és nem is fog megvalósulni soha... ha mégis, az első leszek, aki elnézést kérek ezen kijelentésem miatt, mindenesetre szkeptikusságomat már most kijelentem a TFU filmmel kapcsolatban!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már valamelyik SW játékot mindenáron meg akarnak filmesíteni, akkor szvsz tegyék a KOTOR-al, de azt is úgy, hogy a SAGA jellemvonásait tiszteletben tartsa és ne rúgja fel azokat!

A KotOR-ból meg azért lenne rossz film, mert annak az esszenciáját pont a kiterjedtsége adja, a bolygóról bolygóra való utazgatás, a világok megismerése, a karakterek kibontása, és ezt egy 2-2,5 órás film képtelen visszaadni. Persze a történet vázát meg lehetne filmesíteni, azonban ez egy olyannak, aki játszott a játékkal száraz és üres lenne, mint egy csontváz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.