Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Más: ki játszott innen az Empire at Warral? Vélemény? Mire érdemes figyelni?

Én 3 hete kaptam le, azóta ízlelgetem hétvégenként (hétköznap koliban vagyok, és ott nincs sok kedvem játszani). Elég érdekes a játékmenet, és még én sem hangolódtam rá teljesen. Bővebben legközelebb majd csak téli szünetben tudnék róla beszélni, mert akkor tervezek jobban belemerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: ki játszott innen az Empire at Warral? Vélemény?

Szerintem a legjobban sikerült SW stratégiai játék. Elég jó grafika, taktikát igénylő csaták, űr és felszíni harcok és még sok más ami miatt jó a játék.

Mire érdemes figyelni?

Amikor hadjáratot mész, a bolygók kis része érhető el egyszerre, de ez a küldetések előrehaladtával változik.

Mielőtt megcsinálsz egy küldetést, minden elérhető bolygót foglalj el, fejleszd fel és minimális védelmet pakolj oda. Ez azért fontos, mert előfordulhat, hogy olyan bolygó nyílik meg a küldetés teljesítése után, ami közvetlenül a te bolygód mellett van. Persze ez csak akkor gáz, ha azon a bolygón épp egy Birodalmi flotta várakozik.

 

A másik ami nagyon fontos, hogy a TIE Maulerek el tudják gázolni a gyalogosaidat. Azon kívül ott az önmegsemmisítő képességük, ami hatalmas károkat okoz. Ha ilyen járművek közelednek feléd akkor elsődleges célpontok legyenek.

 

A támadó flottába mindig legyen Y-Wing, mivel a felszíni harcok igénybe veheted a bombáikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legjobban sikerült SW stratégiai játék. Elég jó grafika, taktikát igénylő csaták, űr és felszíni harcok és még sok más ami miatt jó a játék.

 

Amikor hadjáratot mész, a bolygók kis része érhető el egyszerre, de ez a küldetések előrehaladtával változik.

Mielőtt megcsinálsz egy küldetést, minden elérhető bolygót foglalj el, fejleszd fel és minimális védelmet pakolj oda. Ez azért fontos, mert előfordulhat, hogy olyan bolygó nyílik meg a küldetés teljesítése után, ami közvetlenül a te bolygód mellett van. Persze ez csak akkor gáz, ha azon a bolygón épp egy Birodalmi flotta várakozik.

 

A másik ami nagyon fontos, hogy a TIE Maulerek el tudják gázolni a gyalogosaidat. Azon kívül ott az önmegsemmisítő képességük, ami hatalmas károkat okoz. Ha ilyen járművek közelednek feléd akkor elsődleges célpontok legyenek.

 

A támadó flottába mindig legyen Y-Wing, mivel a felszíni harcok igénybe veheted a bombáikat.

Köszi! Megfogadom a tanácsokat! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Empire at War: Hű, nagyon bejön. Egyetlen hasonló típusú játékkal játszottam valaha, és az a Red Alert volt, de Kiskósa szerint az is gyökeresen eltér ettől. Ja nem, még egy volt, az Age of Empires. De ez a Star Warsos kontextus nagyon adja. Kiskósa írásából okulva Easyn kezdtem, egy ellenfél ellen, szépen végigvittem a tutorialt, és csak sima egy meccses harcokon gyakoroltam, mielőtt belekezdek a Campaignbe - amire csak 2 hét múlva kerül sor, mert Nabohoz hasonlóan a koliban én sem játszom (más kérdés, hogy én azért nem, mert nem tudok a win7-en.)

 

Szóval eddig nagyon baba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Empire at War: Hű, nagyon bejön. Egyetlen hasonló típusú játékkal játszottam valaha, és az a Red Alert volt, de Kiskósa szerint az is gyökeresen eltér ettől. Ja nem, még egy volt, az Age of Empires. De ez a Star Warsos kontextus nagyon adja. Kiskósa írásából okulva Easyn kezdtem, egy ellenfél ellen, szépen végigvittem a tutorialt, és csak sima egy meccses harcokon gyakoroltam, mielőtt belekezdek a Campaignbe - amire csak 2 hét múlva kerül sor, mert Nabohoz hasonlóan a koliban én sem játszom (más kérdés, hogy én azért nem, mert nem tudok a win7-en.)

 

Szóval eddig nagyon baba.

Na, örülök, hogy tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap óta megkötésekkel ugyan de FREE TO PLAY játszható a Star Wars The Old Republic.

 

Nem igazán játszottam még MMORPG játékokkal, mondhatni, hogy ez lesz az első... de engem igazából csak a sztori érdekel az MMO része nem igazán.

 

Már lassan egy teljes napja tölti a játék saját kliense a gammát, majd 25 gigát kell lerántani... és elég lassan megy.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem, nem vonz az MMO-k világa... de nagyon érdekel az SWTOR sztorija. A KOTOR I-II után elég sokat bosszankodtam, mikor megtudtam, hogy a folytatás MMO lesz... így le is tettem róla. De most az F2P bevezetésével erre mégis lehetőség nyílt, de kicsit idegenkedek tőle az MMO miatt :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja leszedtem a TOR-t, hogy meglessem milyen. Azóta nem igazán tudok szabadulni a játékból. Kipróbáltam a Trooper, Jedi Knight és a Sith Warrior prológusát.

Mind a 3 story nagyon tetszett, az egyikbe ráadásul volt egy olyan fordulat ami igazán meglepett.

Megyek is vissza fejleszteni a Sith karimat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja leszedtem a TOR-t, hogy meglessem milyen. Azóta nem igazán tudok szabadulni a játékból. Kipróbáltam a Trooper, Jedi Knight és a Sith Warrior prológusát.

Mind a 3 story nagyon tetszett, az egyikbe ráadásul volt egy olyan fordulat ami igazán meglepett.

Megyek is vissza fejleszteni a Sith karimat. :D

Nekem a szobatársam nyomja sith inquisitorral, de úgy hogy vasárnap 14:00-kor elkezdte leszedni, (a kolis internet sebességgel) le is jött 02:00-ra, majd másnap 14:00-kor még mindig azt nyomta. Addiktív egy játék, az egyszer biztos :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Republic Commando nem jó? Vagy azzal már játszottál?

De, az nagyon jó :D Egyik kedvenc SW :D Viszont a KOTOR nem tetszik. Szerintem elég uncsi. Egy könyvben, főleg ha Karpyshyn írta volna, nagyon jó lenne, de a játékélmény nem túl nagy, szerintem. Vagy majd bepörög? Már csomó ideje a Tarison mászkálok, és beszélgetek mindenkivel :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo, a Kotor nem akció vagy fps, hanem rpg. Elsősorban a karakterfejlesztésre és a történetre (így a párbeszédekre) épít. Ha eddig nem jött be, akkor sztem ne is folytasd, mert nem fog változni a játékmenet. :) A történet viszont páratlan, szerintem simán felér a SW Saga-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo, a Kotor nem akció vagy fps, hanem rpg. Elsősorban a karakterfejlesztésre és a történetre (így a párbeszédekre) épít. Ha eddig nem jött be, akkor sztem ne is folytasd, mert nem fog változni a játékmenet. :) A történet viszont páratlan, szerintem simán felér a SW Saga-hoz.

Azért egyszer ki szeretném vinni, de tényleg nem jön be. És írtam, ha regény lenne, akkor nagyon jó lenne. Tehát tényleg jó a sztorija :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a valaha készült legjobb SW játék a KOTOR első része. A kettő sem rossz, de az egy az valami álom.

 

Ami az SWTOR-t illeti... egyre jobban tetszik. Egyáltalán nem rossz ez :)

A kettővel játszottam először. Kicsi könnyebb volt, mint az egy, de ebben megvolt valami, ami az egyben hiányzott. Az a kapcsolat pontok. Nagyon élveztem időnként felkeresni a társaimat és beszélgetni velük dolgokról, hihetetlen, mennyire életszerűek voltak, szinte mindig voltak olyan válaszlehetőségek, amiket én akartam. Így építették a karakterüket, megismerhettük a történetüket és így sokkal jobb volt az oldalukon harcolni. Meg úgy általában jó dolog volt törődni velük és ezért hatalmas nagy plusz pont a II.-nek! A sztoriját tekintve talán kicsit depresszívebb volt az elsőnél, de nagyon tetszett. Olyan jó volt megélni az egészet. Először totál jófiú voltam, aztán a Korribanra (amit a végére hagytam) érve a sötét látomások miatt egy kicsit rossz útra tértem, de a játék végére újra a fényben jártam. És ez zseniálisan ki van alakítva, főleg, ahogy a karakterek reagálnak az események alakulására, a játékos döntéseire.

 

Az egyben ez talán egy kicsit hiányzott. Carth-on és Bastilán kívül a többiek nem voltak annyira érdekes karakterek. Vagyis igen, csak a második részben szerepeltekhez képest nem azok. Viszont történetileg az első nagyon üt, még úgy is, hogy tudom, mi a legvégső csavar. És igazi kihívás volt, ez is nagyon tetszett. Főleg a legvégső ütközetben. Fent vagyunk a Star Forge-n, fekete ruhában vagyok, piros és lila karddal, mint amilyen Darth Revannak is volt, bár még így is a jó oldalon álltam, mellettem Jolee és Juhani, nagy nehezen leverünk egy hordányi Sith Lovagot, alig marad életünk, épp adom be magunknak a medipackokat, amikor látom a távolban, hogy már érkezik is a következő hullám. Zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a KOTOR 1. jobb volt, ha arról van szó, hogy játszanom kellene ma az egyikkel, tuti ezt telepíteném fel. Mégis az SW-s játékok közül, nekem a Republic Commando, a FOC és a EAW ami állandóan fent van a winyón, mindkettőt modoltam, így kétszer annyi egység és kétszer akkora élvezet. Plusz ugye a BF II., tehát nekem SW terén az FPS és az RTS jön be igazán, habár ha megkérdeznék eddig melyik az a témán belüli játék, amit legtöbbször végigtoltam, akkor ezt említeném:

star-wars-jedi-knight-jedi-academy1.jpg

Itt aztán volt minden, végigvittem két karddal, aztán az Maul félével, úgy is, hogy jól döntöttem, úgy is, hogy rosszul, aztán az új gépen max graffon megint ugyanaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van... abszolút jó a 2. rész is. Nekem is tetszett, de gondolom az is számíthat, hogy te a 2. résszel kezdted én meg az elsővel, sőt az egyet többször is kipörgettem mire rátértem a 2. részre. Igen, a 2. résznek is megvannak a maga erősségei, de nekem az első rész pont a történet miat jött be jobban és talán mert azt toltam ki első alkalommal. Mindenesetre leszögezhetjük, hogy a KOTOR játékok kiválóak.Mind a két rész. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.