Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Egy akkoriban forradalmian új fps volt.

Ezzel a forradalmi dologgal azért vitáznék. Egyedül a grafika miatt volt kiemelkedő, de semmi extrát nem tartalmazott. Forradalmi FPS-ek a Wolf 3d, a Quake, Half Life és társaik voltak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma kellett rádöbbenjek mennyire elszoktam a számitógépes játékoktól. Elövettem a Starfightert, amiben ugyebár egy naboo-i pilótát kell "domboritani" és ugyan lehet egérrel és billentyüzettel is kezelni, de nekem egyikkel se sikerült és végül az első pályát se tudtam átvinni. A végén az "oktatónk" pajzsát kéne kilőni, de nem ment... valszeg idővel vissza tudnék szokni a billentyü+egérre, de most a türelmem elöbb fogyott el. Pedig grafika szempontjából -föleg ha a korát is figyelembe vesszük- nem lenne egy rossz gém ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma kellett rádöbbenjek mennyire elszoktam a számitógépes játékoktól. Elövettem a Starfightert, amiben ugyebár egy naboo-i pilótát kell "domboritani" és ugyan lehet egérrel és billentyüzettel is kezelni, de nekem egyikkel se sikerült és végül az első pályát se tudtam átvinni. A végén az "oktatónk" pajzsát kéne kilőni, de nem ment... valszeg idővel vissza tudnék szokni a billentyü+egérre, de most a türelmem elöbb fogyott el. Pedig grafika szempontjából -föleg ha a korát is figyelembe vesszük- nem lenne egy rossz gém ez.

Én is így voltam vele. A játék amúgy megvan xboxon is és ott azért könnyebb kezelni a géped. Én mindkét esetben kontrollert használok, da a PC-s verziónál a nyelvem hegyére jött sokminden ami cenzúrázható, ugyanis képtelenség a hajót a hosszanti tengelye mentén pörgetni, ezáltal irányítani a fordulókban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ötlet:Próbáljátok meg gamepaddel.Ha már hozzászoktatok a konzolhoz, akkor az ottani irányítást át lehet vinni pc-re is.Pár ezer forintért lehet kapni PC-re is gamepadet.

Hiába használok kontrollert, egész egyszerűen a játék irányítása valljuk be pocsék. Bomarr által említett résznél négyszeri ráfutással tudtam jobb fordulókat kieszközölni, hogy az oktató gépét "kilöjem". Szerintem ment volna elsőre is ha lehetne a vadásszal orsózni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap húgom pasijának hála volt alkalmam kipróbálni a Force Unleashedet, igaz, "csak" PS2-n. Három dolgot szűrtem le.

1. Baromira iszonyú jó játék még így is, bár PS2-n olyan a grafikája, mint öt évvel ezelőtt a PC-s játékoknak. Valahol a BF1 és a KotOR szintjén van, bár a KotOR talán még jobb is.

2. Döbbenetes lehet X360-on. Mivel a húgomék lehet megveszik az ex-e 360-sát, talán úgy is kipróbálhatom :P

3. A LucasArts bekaphatja! Méghogy azért nem adják ki, mert a PC nem tudja elvinni, meg nem lehetne lebutítani, mert akkor elveszne a játékélmény, így vagy max grafika, vagy semmi. Az édes anyukájukat, PS2-n az 360-hoz képes minimális a grafika, és még így is bőven élvezhető (a különbség kb. olyan mértékű, mintha a Doom 3-at összehasonlítanánk a Crysissel). Ne lökjék az LSD-t, vállalják, hogy tojtak a PC-sekre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Najó, nem írok nagy fogalmazást, de azért kifejtem a véleményemet: A TFU nagyon jó!!!

 

Történet: A története, elég jól kitalált, de számomra elég abszurd, hogy erre azt mondják, hogy akár így is történhet, a III. és a IV epizód között. A történet lényege, aki nem tudná: Vader kiszemel magának, egy tanítványt(ezek vagyunk mi), és őt küldi el maga helyett, kinyírni a megmaradt Jediket, mikor Sidious megtudja, hogy tanítványának új tanítványa van, attól félve, hogy ketten eggyütt legyőzik őt(j ó Sith szokásokhoz méltoan) megöleti Vaderrel a tanítványát. Vader nem nyír ki csak úgy tesz mintha, majd elküld, hogy eltereld magadról az Uralkodó figyelmét. Ezt te úgy teszed meg, hogy megalapítod a lázadók szövetségét.

Végül, mikor rájössz, hogy Vader csak arra használt fel, hogy kinyírassa, veled a megmaradt Jediket, elmész, hogy kinyifantsd :D :D .

Mikor az uralkodó meglátja, hogy ott harcolsz Vaderrel, azt mondja, hogy nyírd ki őt és te lehetsz a tanítványa.

Itt van egy választási lehetőség:

- Ha Vaderhez mész oda, akkor legyőzöd majd, az Uralkodó odarakja eléd egy barátodat, és azt mondja, hogy nyírd ki és akkor lehetsz, a tanítványa, erre te megpróbálod kinyírni az Uralkodót, de nem sikerül, ő nyír ki téged.(Ez így nem hű a történethez)

- Az Uralkodóhoz mész oda és... (nem tom, mert én nem így játszottam ki)

 

Játékélmény: A játék élmény, hatalmas, teljes Star Wars fíling, vicces átvezető introkkal, de ettől még komoly marad maga a játék. Nagyon jól van megcsinálva, az Erőzés is, van egy Erő csík, ami fogy az Erő használatnál, majd lassan folyamatosan feltöltődik. Ami érdekes, hogy ez az Erő csík mehet mínuszba, hogy be tudd fejezni a már megkezdett Erő trükköt. A kardozás is jól ki van alakítva, a szúrás erősebb mint a vágás, de lassabb.

 

Wii: Remélem ismeritek, a konzolt, mert arról most nincs kedvem fogalamazást írni.

A jó az a Wii-s változatban, hogy sokkal jobban oda érzed magad a karakter helyébe(mint minden Wii-s játéknál).Jól van megcsinálva, hogy nagyokat kell csapkodni, hogy kaszabolj. De az rossz, hogy csak jobbról-balrát, balról-jobbrát fentről-let és visszát, és a szútást ismeri(tehát nincs valami nagy lekövetése mint mondjuk amilyen lesz a Lightsaber Duels nek) Az is rossz, hogy karakterünk, nem olyan stylosan fogja a kardot, mint az Xbox és a PS-es változatban...

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit off, de adminként már fejbe csaptam magamat háromszor ezért a bűnért.

 

Nem tudom, hanyadikától meddig, de a Mediamarkt szórólap címlapján 29990 Forintért láttam XBOX360 Arcade-ot. És az már elég jó ár szerintem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma játszottam vele egy négy órát a PS2-n (nálunk lett felejtve, én meg sunyi módon kihasználom :) ). Éppen most "nyírt ki" Vader. Amúgy, ha Sidious-hoz rohanunk oda a végén, nem Vaderhez, akkor megmentjük a tábornokot, meg a három Lázadó fejest (Bailt, Mothmát és Iblist), és a Rogue Shadow-val el tudnak szökni. Eközben mi felfogjuk az Uralkodó villámait, majd kisül, mint az ep3-ban Yoda és Sidi között, csak ezúttal egy bazi nagy robbanás képében. Hősünk meghal, a leamortizált Vader és Sidi meg megbeszélik, hogy a srác baromi erős volt, meg, hogy a Birodalom ellenségei megszöktek, de legalább már tudják, hogy kik azok. Aztán levezetésként láthatjuk, amint megalakul a Lázadók Szövetsége, és Leia kiválasztja a szimbólumot, ami a már ismert jel. Eztán még a tábornok megvígasztalja Junot, majd elmondja, miért segített a kölyöknek annak ellenére, amit tett vele, és jön a The End.

 

Nem t'om, az XBox verzióban benne van a Jedi Templom? A PS2-ben két Sith-et (az egyik Darth Phobos :) ) kell ott kinyírni, és kétszer is oda kell menni. Elég hülyén fest a történetben, egyrészt, hogy kétszer megyünk oda, és mindkétszer hasonlóan fogadnak, meg, hogy Sithek vannak ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincsen benne és igazából a csúcskonzol verzió (X360, PS3) és a többihez készült verzióknak csak vázlatosan van közük egymáshoz. Eleve más stúdió csinálta őket. Az előbbieket a Lucasarts, mig a PSP, PS2 és Wii verziókat a Krome Studios.

 

Az a bizonyos grafikai motor, ami miatt annyit kellett várni az egészre, pont benne sincs a "lebutitott" verziókban.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hallottátok már, hogy bejelentették a The Old Republic-ot? Ez lesz a KOTOR 3. MMO lesz (olyan, mint a World of Warcraft). 3 karaktertípusról már fellebbentették a fátylat: Jedi, Sith, Köztársasági elitkatona. A többi még homályban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lesz a KOTOR 3.

Nem, ez csak simán The Old Republic lesz. Lestnek átfedések, de nem a Kinghts of the Old Republic 3. Eleve, 200 évvel később fog játszódni a történet. Amúgy kár, hogy ez lett és nem KotOR 3. Annak jobban örülnék (meg egy új X-Wingnek, egy Republic Commando 2-nek és egy Force Unleashed PC verziónak :nana: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, ez csak simán The Old Republic lesz. Lestnek átfedések, de nem a Kinghts of the Old Republic 3. Eleve, 200 évvel később fog játszódni a történet. Amúgy kár, hogy ez lett és nem KotOR 3. Annak jobban örülnék (meg egy új X-Wingnek, egy Republic Commando 2-nek és egy Force Unleashed PC verziónak :nana: ).

Hát remélem neked lesz igazad. Ahol olvastam ezt ott azt állították nem lesz KOTOR 3, mert ez lesz az.

Húha Force Unleashed Pc verzió!! Az biza nekem is jól jönne. Meg a Republic Commando 2!!! Bár lehet, hogy abból Imperial Commando lesz ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.