Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Na szóval:

 

The Force Unleashed

 

Spoiler:

Mindenképp pozitívan ítélem meg a játékot, mivel Jedi Knighton meg Jedi Academy-n nőttem fel Star Wars rajongásomat tekintve, és nem Counter Strike-on. :) Tehát nem volt idegen tőlem a Third Person Shooter jellegű játékmenet. De most végülis a játék: A sztori 85%- ban az, amit a képregényben megismerhettetek, csak a maradék 15 %-ot Starkiller vagy hogyhijják szemszögéből élhettük át. Tehát amire a képregényben a droid nem emlékezett, itt kitisztulnak azok a homályos részek a történetben. Magával a fősztorival (ami a Lázadás kialakulásáról szólt) nem volt problémám, érdekesnek tartottam a Lázadás motivációját, illetve a szimbólum is honnan jött. :yeah: Azt kicsit erősnek tartottam, hogy a lázadás is Darth Sidious ördögi terve volt. Sok világot megismerhetünk a játék folyamán, vagy ott játszunk 2 óra hosszát, vagy csak egy átvezető animáció mutatja be. Mindenesetre a sztori főleg 2 helyszínen zajlik majd, egy roncstelepként funkcionáló bolygón, és a Felucián, amit az Ep III-ból érintőlegesen megismerhettünk. Gyönyörűek, és nagyon összetett világok. Most nem is írom kategóriánként széjjelbontva kritikámat, hanem írom, ami eszembe jut. A panorámák fenségesek voltak, az aktív közelségben húzódó környezet meg szinte 100%-ban dinamikus volt, vagyis értem azt, hogy az Erő segítségével jóformán minden átmozgatható, átrendezhető volt. A világok lakói is nagyon eredetiek voltak, főleg a Felucia teremtményei. Gyorsan meg is nézem majd az Art of Revenge-t, hogy rájuk vonatkozó conceptek szerepeltek már az Ep III tervei között. A játék teljesen azt sugallta, hogy a Tatooine is ilyen Felucia jellegü dzsungelbolygó lehetett, mert fő-ragadozói megegyeztek, és egyáltalán nem lógtak ki környezetükből (Rancorok, Sarlacc). A rancorok fajának felépítésénél azt is nagy ötletnek tartottam, hogy az elefántok életszokásaival párhuzamokat vontak. De azt majd meglátjátok. A zene mindenhol passzolt, mind a 6 filmből megismert dallamok egészségesen voltak vegyítve az egyes szituációkhoz. A vívás pofásra sikeredett, fő Erőink a Fogás, Lökés, Villámlás, és kiegészítésként még van ilyen Lighting burok körülöttünk, akkor ilyen gömbirányban szétlökés meg kard dobás. Ez így kevésnek hangzik, de ezeknek kombinációja megunhatatlanná teszi a játékot. Bár a játék végéig nehéz lenne megunni, mert nem olyan hosszú. Sztoriban vannak kisebb bugdácsolások, erőhazsnálatban is (csillagromboló lerántása légkörbe majd földre, AT-ST-k becsomagolása), de ha agyunkban kikapcsoljuk ezeket a kételyeinket, mint amiket például egy régi CN-ös Clone Wars rész közben éreznénk, nem lesz semmi gond. Úgy érzem kihagytam valamit, de majd írok még. Most ennyi jutott eszembe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen kipróbálnám ezt a játékot, de ugye PC -re nem adták ki?

Sajnos nem. A "normál verzió" csak PS3-ra és X360-ra jött ki. Illetve kijött egy lebutitott verzió wii-re, PS2-re és Nintendo DS-re (sőt még iPhone-ra is kiadták). Azt mondják PC-re azért nem dobják ki, mert az nem birná el ezt a grafikai motort... ami a butitott verziók megléte mellett picit furán hangzik, de szerintem idővel ugyis kiadják (más kiadók már futottak hasonló köröket: az Assassin's Creed kapcsán is bizonygatták, hogy nem lesz PC verzió aztán egy év múlva lett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasva a kritikákat, szerintem ez lesz az a játék, amiről ha nem jelentik be belátható időn belül, hogy megjelenik PC-re, akkor miatta veszek egy XBoxot (meg a Gears of War 2).

 

OFF

Képzeld, én is a héten vettem x360-at, pc bővítés helyett. Valami eszméletlen, kicsit féltem a gamepad-os irányítástól, de 1 nap alatt teljesen átálltam. Hihetetlen játékok vannak hozzá.

Ha ezt előre tudom, nem nézem meg pár hete a kisfelbontású youtube-os FU átvezető videókat... :D

ON

 

Mindjárt kezdődik az EXIT a Fix.tv-n, lesz benne Force Unleashed!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Szerintem várj, tuti lesz pc-re.Sok játékra mondták ,hogy nem lesz pc-re mégis lett.A Gears of war 2 meg biztos lesz.A konzollal az a baj, hogy viszonylag drága a játék, és csak lapostv-n mutatnak jól.Ja igen és az irányítás.Bár Tibur írta, hogy meg lehet szokni a gamepadet ,de azért egy akciójátékban el kell az egér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Igaz, hogy a grafika nagy TV-n mutat igazán jól de kis TV-n is kifejezetten szép és szerintem a kezelés tényleg csak szokás kérdése: én már el se tudnám képzelni, hogy egérrel meg billentyüzettel játszak (én mondjuk föleg a praktikussága miatt álltam át: nem kell telepiteni, grafikát állitgatni, minden új játék rögtön indul a legjobb felbontással, most arról nem is beszélve hogy egy csomó játék meg se jelenik PC-re, mig a konzolokra rengeteg stb.)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Szerintem várj, tuti lesz pc-re.Sok játékra mondták ,hogy nem lesz pc-re mégis lett.A Gears of war 2 meg biztos lesz.A konzollal az a baj, hogy viszonylag drága a játék, és csak lapostv-n mutatnak jól.Ja igen és az irányítás.Bár Tibur írta, hogy meg lehet szokni a gamepadet ,de azért egy akciójátékban el kell az egér.

Sajnos, a LucasArts pont az a kiadó, ami, ha kijelenti, hogy nem lesz PC-n, akkor nem lesz PC-n. Ott van az Obi-Wan, a Rogue Leader (Rogue Squadron folytatása), a Revenge of the Sith, a Racer 2, és még jó pár olyan game, ami bőven megjelenhetett volna PC-re, de kijelentették, hogy nem. Tartották is maguk ehhez. Szóval sajna a LucasArts egy olyan cég, aminél 99% esélyt adok, hogy igazat mondanak erről :evil:

Az irányítással különösebben nem lenne bajom. Régen nekem is volt, mikor csak alkalmanként volt a kezemben gamepad, de mivel több mint egy éve már PC-hez vettem magamnak egyet (azaz kettőt, mert az elsőt idegességemben földhöz vágtam, és ez nem tett jót neki), és rendszeresen használom, így már megszoktam (már, ha a játék is kooperál, mert ha borzalmas a kamerakezelés - pl.: Tomb Rider Angel of Darkness - akkor még úgy is bonyolult a dolog). Persze, egy FPS-ehez egér+billentyű dukál, az tény, de konzolon nem is FPS-t játszanék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem játszottam az Unleashed-del (és mivel nem jelenik meg PC-n, alighanem nem is fogok... :D ), de Youtube-on megnéztem az átvezető videókat. Azt kell mondjam, iszonyúan megvan bennük a Star Wars-hangulat! Megértem, miért dicséri mindenki. Szívesen megvenném, de egy Xbox-ra csak ezért nem akarok beruházni, más játék meg nem érdekel nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze megszokás kérdése.Bár el nem tudom képzelni, hogy lehet gamepaddal FPS-t(pl HALO) játszani.Egy csatában nagyon gyorsan kell reagálni.A többi játékstílusnál nincs ez a probléma.Én pont azért nem állok átt, mert 90 %-ban fps-t játszom.Az azonnal indul, és nem kell állítagtni tulajdonságot viszom irígylem a konzolosoktól.Az pedig tényleg észrevehető, hogy a játékfejlesztők állnak át konzolra.A hivatkozás az, hogy túl sok a warez, plussz nem kell optimalizálni a kódot többféle hardware-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze megszokás kérdése.Bár el nem tudom képzelni, hogy lehet gamepaddal FPS-t(pl HALO) játszani.Egy csatában nagyon gyorsan kell reagálni.A többi játékstílusnál nincs ez a probléma.Én pont azért nem állok átt, mert 90 %-ban fps-t játszom.Az azonnal indul, és nem kell állítagtni tulajdonságot viszom irígylem a konzolosoktól.Az pedig tényleg észrevehető, hogy a játékfejlesztők állnak át konzolra.A hivatkozás az, hogy túl sok a warez, plussz nem kell optimalizálni a kódot többféle hardware-re.

FPS-sel én sem tudom, hogyan lehet konzolon játszani, hiszen a gyors reagálás mellett a precíz célzás sem árt, főleg a mai játékokban és nehezebb fokozaton, ahol már nem mindegy, hogy fejlövéssel egy golyóval és azonnal, vagy testlövéssel tíz golyóval és másodpercek alatt végez az ember az ellennel. Persze, néha vannak rásegítések, mint az automata célzás, mikor csak egy gombot kell befogni, és máris célra állt a fegyver, bár nem tudom, hogy ilyen van-e FPS-ben (TPS-ben tudom, hogy van). Na de, FPS-t nem is szeretnék így játszani, az megmarad nálam PC exkluzívnak :D

Nekem speciel nincs gondom az állítgatással, egyrészt, mert majdnem minden játék rendelkezik optimizáló kapcsolóval, és általában működik is, másrészt szerintem hamar ki lehet tapasztalni, hogy melyik konfigon hogyan fut az adott game.

Az tény, hogy konzolra nem kell több szintre belőni a játékot, és ez vitathatatlan előny a fejlesztés szempontjából, bár szvsz ez inkább lustaság kérdése, semmint egyébé, mivel csak jó kódot kéne megírni. Tökéletes példa a Crysis és a most megjelent Crysis Warhead. A Warhead jobb grafikai beállítások mellett zökkenőmentesebben fut, mint az alapjáték alacsonyabb beállításon. Nálam pl. a Crysist csak mediumon lehetett élvezhetően futtatni, a CW-t már highra simán felnyomhattam (sőt, extrára, de azért azt már nem bírta a havasi pályán). És nem csináltak mást a fejlesztők, mint átnézték a motort és kipucolták a fölösleget. Ennyi, szóval lehetne ezt optimizálni.

Viszont, van egy nagy előnye a PC-nek nálam. Nekem van PC-m, de nincs TV-m, semmilyen. És mivel én általában este játszok, nehézkesen használhatnám a család vagy a húgom TV-jét, miközben szunyókálnak a közelében. A PC meg itt van a szobámban, és hajnalig nyúzhatom, ha úgytartja a kedvem. No ezért sem lesz XBoxom mégsem, TV nélkül csak papírnehezéknek jó :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én konzolon föleg FPS-ekkel szoktam játszani és még sosem voltak vele problémáim, sőt. Szerintem semmivel nem könnyebb/nehezebb, mint PC-n. Nekem ugyan praktikusabbnak tünik a gamepad az egér+billentyüzetnél, de nyilván azért mert erre álltam rá.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a Crysis Warhead nálam nagyon swappel.Az eredeti Crysis simán ment.Azt írják, hogy Vistán ezt csinálja ha 3 GB-nál kevesebb van a gépben.Nekem 2 GB van.XP-n viszont tökéletesen megy.Akármit csináltam(lejjebb a felbontás stb) csinálja.Pedig elég jó gépem van.

Persze van optimális beállítás a játékokban, de sosem találja el a jót.A cool gépemre beállít valami ótvar beállítást(pl 640x480-as felbontást).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a X360-as Halo3-ban elég jó vagyok, de egy Pc-s FPS-ben rosszabbul teljesítek. Gondolom mindenkinél változó hogy melyik megoldással tudja könnyebben irányítani a játékokat.

 

Amúgy Dzséjt meg lehet oldani azt hogy a monitorodon játszhass, egyszerűen csak kell hozzá venni egy VGA-kábelt, és akkor választhatsz hogy tv-n vagy gépen akarsz játszani.

 

És hát ne feledkezzünk meg az árakról se, mivel egy Xbox 360-hoz hozzájuthatsz kb. 35-40 ezerért, míg egy vele felérő Pc ára jóval magasabb. És a játékok is vagy előbb jönnek ki konzolra, vagy egyáltalán nem jelennek meg Pc-re sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a Crysis Warhead nálam nagyon swappel.Az eredeti Crysis simán ment.Azt írják, hogy Vistán ezt csinálja ha 3 GB-nál kevesebb van a gépben.Nekem 2 GB van.XP-n viszont tökéletesen megy.Akármit csináltam(lejjebb a felbontás stb) csinálja.Pedig elég jó gépem van.

Persze van optimális beállítás a játékokban, de sosem találja el a jót.A cool gépemre beállít valami ótvar beállítást(pl 640x480-as felbontást).

Erről nem hallottam még. Nekem 4 GB-om van, így nem is tapasztaltam, de akkor ez azért nem jó.

Az optimális beállító nekem nagyjából mindig eltalálja a beállítást is (legalábbis, amíg CRT monitorom volt), bár az is igaz, hogy én azt mindig csak teszetelem, mert jobb szeretem magam beállítani a játékokat.

 

Amúgy Dzséjt meg lehet oldani azt hogy a monitorodon játszhass, egyszerűen csak kell hozzá venni egy VGA-kábelt, és akkor választhatsz hogy tv-n vagy gépen akarsz játszani.

 

És hát ne feledkezzünk meg az árakról se, mivel egy Xbox 360-hoz hozzájuthatsz kb. 35-40 ezerért, míg egy vele felérő Pc ára jóval magasabb. És a játékok is vagy előbb jönnek ki konzolra, vagy egyáltalán nem jelennek meg Pc-re sajnos.

Hát azért szerintem, ha már az embernek konzoljan van, azt egy jobb tv-n, és minimum fotelből/ágyból érdemes játszani, nem ugyazon székben görnyedve, ami előtt a PC előtt is van. Akkor már maradhatok a PC-nél is. Legalábbis nálam ez a kényelmi szempont az, ami miatt jónak vélek egy konzolt.

Az biztos, hogy magasabb a PC ára, de többet is csinálhatok vele, igaz, nekem elsősorban munkaeszköz a PC, és másodsorban játékplatform, szóval az én szemszögömből a konzolok nudlik. Ilyen téren, mivel havonta csak egy-két órát játszom, évente meg jó, ha kijátszok öt játékot, még az a 35-40 ezer is sok lenne olyanra, ami az év nagy részében inkább porosodna, viszont a jelenlegi gépem, ami felér a konzolokhoz, hiába drágább, napi szinten van használva olyanra, amit egy olcsóbb kategóriás géppel nem tudnék kivitelezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért szerintem, ha már az embernek konzoljan van, azt egy jobb tv-n, és minimum fotelből/ágyból érdemes játszani, nem ugyazon székben görnyedve, ami előtt a PC előtt is van. Akkor már maradhatok a PC-nél is. Legalábbis nálam ez a kényelmi szempont az, ami miatt jónak vélek egy konzolt.

Az biztos, hogy magasabb a PC ára, de többet is csinálhatok vele, igaz, nekem elsősorban munkaeszköz a PC, és másodsorban játékplatform, szóval az én szemszögömből a konzolok nudlik. Ilyen téren, mivel havonta csak egy-két órát játszom, évente meg jó, ha kijátszok öt játékot, még az a 35-40 ezer is sok lenne olyanra, ami az év nagy részében inkább porosodna, viszont a jelenlegi gépem, ami felér a konzolokhoz, hiába drágább, napi szinten van használva olyanra, amit egy olcsóbb kategóriás géppel nem tudnék kivitelezni.

Nekem kényelmesebb monitoron játszani, már megszoktam. Amúgy egy dolog miatt sajnálom hogy anno konzolt vettem, hogy egész nyáron be se kapcsoltam az xboxot, annyira már nem kötnek le a játékok. De ez ahhoz is visszavezethető hogy én csak akkor játszok vagy nézek sorozatot, amikor nincsen rá időm, tehát suliidőben. :D

Nagyon sokat gépezek, de nem kell semmihez se csúcskategóriás számítógép, pedig képet szerkesztek, videót vágok, modellezek, és a többi. Persze lehet hogy te igényled a nagyobb teljesítményű vasat(nem tudom mi a munkád), nekem elég a régi is. Nemrég kezdtem bele a programozásba is, szerencsére ahhoz se kell komolyabb gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Force Unleashed-hez hamarosan jön egy letölthető kiegészitő: lesz benne egy új küldetés (Coruscantra a Jedi Templomba lehet elmenni), plusz pár extra, pl. új játszható karakterek (Obi-Wan, Luke, Ki-Adi Mundi, Kit Fisto... ez utobbi az alábbi képen épp a Raxis Prime-on álldogál).

 

custom_1222777214448_172.31.2.41-image19.jpg

 

A hirek alapján ez csak a kezdet. Hamarosan majd újabb és újabb kiegészitők jönnek (az egyik készitő "két tucat újabb lehetséges helyszinről" beszélt).

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
SW: The Old Republic bejelentve:

 

link

Sajnálom, hogy MMORPG lesz. A Knights of the Old Republic első részét pont a napokban kezdtem el játszani. Pedig már több mint egy éve fent van a polcomon az eredeti játék, de az eleje anno valahogy elvette a kedvem: irtó sok pofázás, fura harc-rendszer... aztán pár napja újra elövettem és most odáig vagyok tőle. Az egyik legjobb SW játék. Szivesen játszottam volna egy harmadik résszel. De ha nem, hát nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk kicsit szkeptikus vagyok abban, hogy annyi sztorit találnak ki hozzá, hogy kotor 3-12 ig részt ki tudnának vele tölteni. :D

Igen. Aztán ha majd x év múlva mégis jön a KOTOR 3, akkor majd ugy hirdetik hogy ebben annyi sztori van, mint két "Old Republic MMORPG"-ben együttvéve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.