Ugrás a kommentre

4x20 - Bounty


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezúttal mehettek volna Mos Espa -ba is, vagy valami eddig még nem látott településre. :)

Lesz még rá példa, biztos vagyok benne, elvégre Dave Filoni is azt mondta, hogy az ötödik évadban majd...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi, hogy a beluganok mennyire ostobák. Nyugodtan odaadják Ventress-nek a pénzt és elmenni is hagyják anélkül, hogy ellenőriznék a csomag tartalmát. :pfff:

Számomra az is érdekes, hogy a csere után hagyták elmenekülni Ventress-t. Valami elfogatóparancsot küldhetett volna Otua a leszállópályát őrző egységeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó rész volt, bár mivel Ventress-szel nem igazán tudok szimpatizálni, nem mondanám hogy megfogott a rész. Jó volt Bobát ismét akciózás közben látni, viszont remélem azt a sisakot nemsokára lecseréli.

 

Ja, és természetesen a tipikus fejvadász hozzáállás is adott: csak a pénz számít, pénzért mindent.

És nem csak a pénz forgott kockán hanem a hírnevük is. Ha itt most elkezdenének lelkizni, nincs az a megbízó aki őket választaná. Egy fejvadásznak a legfontotsabb hogy elvégezze a munkáját, vagy különben hamar munkanélül találhatja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az is érdekes, hogy a csere után hagyták elmenekülni Ventress-t. Valami elfogatóparancsot küldhetett volna Otua a leszállópályát őrző egységeknek.

Lehet, hogy küldött, de azokat kicsinálta a csaj. Fent se volt senki az állomáson. Szerintem a fejvadászok kinyírták őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez mintha a múltkori rész ellentéte lett volna. Hatalmas felling övezte az elejétől a végéig. :) Az egész képi világ lenyűgöző volt, a tuareg-ninja harcosokról nem is beszélve. Ventrest meg meg ne öljék, hatalmas potenciál van benne. Aurra Sing mellé felkerült a kedvencek listára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a rész a múlt heti után megnyugtatott. :) Tetszett az új világ, az új fajok. Mesterinek találtam Boba szereplését. Ventress karakterfejlődése meg szerintem tökéletes. Húsz perc alatt lehetetlennek gondolná az ember, de megtörtént: ügyesen megcsinálták. Tetszettek az original trilogy-s utalások. Nagyon jó rész!

 

Ha pontoznom kéne: 9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett, leginkább Ventress miatt, akitől épp azzal búcsúztam magamban ez előző epizód végén, hogy milyen értékes ember is lehetett volna belőle más körülmények között, és erre tessék: láthattam, hogy amint mások lettek a körülmények, el tudott indulni egy jobb élet irányába. :) Unalmában ment bele az egész munkába, és úgy tűnik, a pénz mellett kapott egy célt is, ezzel a pénzzel már megengedheti magának, hogy úgy éljen, ahogy akar, azt szolgálja, akit akar - vagyis egy szabadúszó fejvadász életét. Nem kér többet abból, hogy bármely urat szolgáljon, hiszen csalódnia kellett többször is e téren, vagy mert meghalt, akire felnézett, vagy mert elárulta őt, vagy mert nem tudta őt és társait megvédeni. Én nem csodálkoztam azon, hogy a lehetőségekhez képest milyen tisztességesen járt el, és úgy segített egy kiszolgáltatott rabnak visszanyernia a szabadságát, hogy közben maga is jól járt. :)

Ventress nagyon jó karakter, nem szeretném, ha mostanában meghalna, épp mikor kezd igazán kibontakozni.

 

Az epizódnak egyébként több erénye is volt ezen kívül, hangulatos volt a Cantina, szép az új bolygó, és izgalmas az egész cselekmény. De erről már rengeteget írtatok, én csak csatlakozni tudok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cantinás részben mintha egy-két pillanatra Sinrich-et látnám, de ő meghalt a Box-ban nem?

Ez a The Clone Wars rákfenéje, nem ő volt, de ne lepődj meg, ha korábban már felhasznált karaktermodelleket kiszúrsz a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt! Ilyenkor teszem össze a két kezem, hogy nem hagytam abba a Friend in Need után egy hülyeség miatt...

Na látod, már megérte. :)

 

Egyébként tényleg kár lenne Ventressért. Maradjon még. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a TCW megint s*ggbe rúgta az EU-t (minden értelemben) ezért maximálisan hálás vagyok. Azért, mert a TCW megcsinálja azt, amire az EU alapjáraton képtelen: fejlődik, változik. Az EU-ban Ventress ugyanolyan pszichopata némber mindig, minden feltűnésekor, minden letűnésekor. A TCW-s Ventress fejlődik, változik. Pszichopatából egy sajnálatra méltó karakterré, és lassan szerethetővé. Ezt a nőt egy Jedi nevelte, képezte, sok viszontagság kellett ahhoz, hogy onnan Dooku karmai közé kerüljön. Tyranus aztán eldeformálta a fiatal, megkeseredett lányt, célt kínált neki, amit sosem érhetett volna el, hiszen Sith mindig csak kettő van, se több, se kevesebb. De Ventress ezt nem látta, nem akarta vagy nem tudta, kérdéses, de most, hogy kiszabadult Tyranus karmai közül és megszűnt a Sith csábítása, újra előbukik belőle az a lány, akiben Ky Narec egykor meglátta egy jövendőbeli Jedi szellemét. A kérdés az, vajon ezt Talzin anya támogatja vagy újra megmérgezi? Vajon mi lesz a sorsa? Eljutunk oda, hogy Asajj Ventress átáll a Világos Oldalra? A Sötéten valószínűleg sosem volt igazán, a határon táncolt, mint annyian előtte és utánna, de nem esett át. Mint Krell, ő sem merült el a Sötét Oldalban, úgy nem, mint Anakin vagy Dooku (bár szerintem Dookun sem jutott sokkal mélyebbre, mint ex-tanítványa, meg merem kockáztatni: sosem volt igazi Sith Nagyúr).

Eljutunk egyszer oda, hogy Ventress nem Obi-Wannal, hanem Oi-Wan mellett harcol? Az lenne az igazi száznyolcvan fokos fordulat! Milyen jövő áll Ventress előtt? Nagyon érdekesek lesznek a következő részek, azt hiszem.

De nem csak Ventress, van itt egy másik triviális szereplő: Boba Fett. Amit a TCW művel vele az páratlan. Megint negatív hanggal kell az EU-hoz szólnom, de hol van a "talán rohamosztagos volt", vagy a "Jaster Mereel volt" és társai előképek ehhez képest? Min ment át eddig Boba? Klón, akinek a Jedik megölték az "apját" a szeme láttára. Brutálisan. Ezután fejvadászok nevelték, és nem mezei Kaktusz Bónuszok, hanem a Galaxis kegyetlenebb fajtái: Aurra Sing és Bossk. Egy brutális nővér, aki arra kényszerítette Bobát, hogy hagyja a sorsára a "testvéreit", majd gyilkosságra buzdította. És egy groteszk bátty, mint Bossk, aki furcsa mód védi a kis Bobát. Kíváncsi vagyok, ez honnan eredeztethető. Mit tehetett Jango anno Bosskért, hogy az így vigyázz Bobára? Vagy Boba mit tett, hogy Bossk ilyen hűségesen követi? De tovább haladva az ifjú Fett sorsának rögös útján, a bosszúhadjárat után börtönbe zárják. Mennyi lehet? Tizenkettő, tizenhárom éves? És összezárják a legbutálisabb arcokkal, de mindezek előtt az apja gyilkosával is szembe kell néznie, aki még annyit sem tud kinyögni, hogy "sajnálom". Mekkora harag lehet benne a Jedikkel szemben? Ezt tetézte most Ventress. Ezután nem csoda, hogy huszonegynéhány év múlva Boba Fett mit sem törődve a mellett ácsorgó Hannal inkább Luke-ot próbálja agyonlőni. Mekkora harag lehet benne a Jedik irányt? És mit élhetett át a börtönben? Az biztos, hogy alaposan kitanulta a közelharcot és a tűzharcot. Nem sok hiányzik hozzá, hogy előkerüljön a jól ismert zöld páncél. Még egy kicsit nyúlik (itt megemlíteném a készítők munkáját: Boba arca egyre jobban hasonlít egy felnőtt klónra), kicsit talán izmosodik és már fel is kaphatja a sisakot.

És akkor a mellék, de egyáltalán nem mellékes pillanatok. Egyrészt, Embo, milyen fain kis házi kedvencet szerzett magának. Aztán Dengar. Végre, nem csak egy háttérben ácsorgó dagadt csadoros csávó (tudom, az EU-ban ő Han miatt félig gépagyú akármi lett, de - nem mondok újat - ez több okból sem tetszett, csak az, ahová végül Dengar eljutott, de azt meg szerintem nem jól mesélték el... De ez egy másik sztori...). Nem sok szerepet kapott, de jól működött a vagány fejvadász bőrében. Latts Razzi is bejövős, főleg a harci technikája és fegyverzete, ráadásul theelint ritkán látni. C-21 Highsinger viszont annyira nem jött be, kicsit kezdem sokallani a fejvadász droidokat, pláne, hogy sok újat nem mutatnak. Elkelne már egy HK-47-szerű droid karakter ezen a fronton.

Tatooine ezúttal működött, a Cantina is, jó volt, hogy korábbi szereplésével ellentétben itt feltöltötték vendégekkel. Ellenben Mos Eisley-t még mindig nem sikerült megragadni, egyszerűen hiányzik belőle a nagyság, a nyüzsi, nem érzem azt, hogy igen, ez Mos Eisley. Ráadásul azt sem értettem, hogy egy űrkikötőben miért a városon kívül landolt a hajó (bár az ep4-ben is láthattunk egy határon dekkoló transzportot, de azt sem értettem igazán :)).

A két új fajból a kage nem volt valami érdekes, sima emberek más bőrszínnel és világító szemmel. Snassz és unalmas. Ellenben a belugák, na, azok jópofák voltak.

Amit viszont igazán ki szeretnék emelni, az az űrlift. Ez a koncepció a valóságban is rég létezik, könyvekben már sűrűn előfordult, de igazán filmben vagy sorozatban eddig csak egyszer láttam: a Star Trek Voyagerben, de ott meg nagyon egyszerűen (költséghatékonyan) volt megolva: sok jelenet a belsejében, iszonyú kevés kívülről, akkor is leginkább látványromboló közeli. Ezúttal azonban kaptunk egy olyan űrliftet, ami igazán látványos, hangulatos, annak ellenére, hogy csak pár másodpercig szerepel. Emellett a földalatti gyorsvonat (ezt sem a MÁV üzemelteti :D) már csak hab volt a tortán, hát még az óriás százlábúakkal megtámogatott csata.

Összességében, ez egy kiváló rész volt. Csak így tovább!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igen Dzséjt! Ilyenkor mondom azt, hogy ráhangolódtál a részre. :P:D Nagyon jókat írtál Ventressről! Ráadásul milyen igaz. Plusz néha úgy érzem olvasod a spoilereket. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem gondoltam volna valaha hogy Ventresst megkedvelem. Az első évadban még ki akartam nyírni most meg megkedveltem. Persze nem lett a kedvencem, de hogy kezdd jóvá válni az nálam nagyon ok. Hihetetlen az a karakterfejlődés amin átment, akár az első évadtól kezdve, akár ebben a részben. Az elején simán kinyírta a fickót a Cantinában, a végén pedig Bobát már elengedte. Apropó Cantona. Nekem bejött hogy ide jött be az egykori Sith-tanítvány. Nem semmi fickók iszogattak bent. :D Bossk is hatalmas volt mikor mondta hogy ha megölted a társunkat akkor vállald el a melót mert feljelentünk. :D Egyrészt ahogy Ody írta nincs is ott hatóság(illetve a Hutt-ok), ha meg lenne is ő is bűnöző.

A melóról már az elején sejtettem hogy valami nem kóser vele. Itt kell megemlítenem a készítők ügyességét Bobával kapcsolatban. Nem csinálták meg belőle még a későbbi cool fejvadászt. Látni hogy itt még naiv(gondolom ez az első komolyabb munkája) simán átverik és elhiszi hogy minden úgy van ahogy mondják. Itt még az ami kell hogy legyen ilyen fiatalon egy ügyes, jól lövő, de tapasztalatlan harcos. Hogy miért ő a főnök az rejtély, de hajlok arra amit Dzséjt gyanít ,hogy Jango annak idején tett egy nagy szívességet Bossk-nak.

Maga a bolygó gyönyörű nehéz lesz választani hogy Quarzite, vagy Krell ámokfutásának színtere lesz a kedvencem az évadból. Maga a lift is nagyszerű ötlet, a szubvillamos meg szívet melengető. Tök jó lenne ilyennel utazni mondjuk Párizsba. :D A harcok jók lettek jó látni hogy Ventress az Erő nélkül sem egy elveszett kislány.

A tette meg meg hatalmas dolog volt. Mármint hogy a kiscsajt nem adta a vén kéjenc kezére. A kiscsaj bátyja is baromi jó harcos volt, simán lehetne fejvadász. Amin viszont ámultam hogy odaadta a pénzt Bossknak és mondta hogy adják oda Bobának a részét. A "régi" Wentress simán kinyírta volna a fejvadászokat.

Kiváncsian várom a következő részt bár elolvastam a spoilert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Bossk lehet, hogy a Huttokra gondolt a hatóság szó alatt. :D

 

Boba pedig tipikus fejvadász. azok általában nem kérdezősködnek, hanem végrehajtják a melót. Nekik is valamennyire érzelemmentesen kell működni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tatooine-i hatóság felvetése egy dolog, de gondoljunk inkább arra a pillanatra, amikor Bossk és a csaj megkísérelte volna Asajj-t akár a fal elé állítani, nemhogy a huttok elé. Nagyon gyorsan bantha abrak lett volna belőlük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a TCW megint s*ggbe rúgta az EU-t (minden értelemben) ezért maximálisan hálás vagyok. Azért, mert a TCW megcsinálja azt, amire az EU alapjáraton képtelen: fejlődik, változik. Az EU-ban Ventress ugyanolyan pszichopata némber mindig, minden feltűnésekor, minden letűnésekor. A TCW-s Ventress fejlődik, változik. Pszichopatából egy sajnálatra méltó karakterré, és lassan szerethetővé. Ezt a nőt egy Jedi nevelte, képezte, sok viszontagság kellett ahhoz, hogy onnan Dooku karmai közé kerüljön. Tyranus aztán eldeformálta a fiatal, megkeseredett lányt, célt kínált neki, amit sosem érhetett volna el, hiszen Sith mindig csak kettő van, se több, se kevesebb. De Ventress ezt nem látta, nem akarta vagy nem tudta, kérdéses, de most, hogy kiszabadult Tyranus karmai közül és megszűnt a Sith csábítása, újra előbukik belőle az a lány, akiben Ky Narec egykor meglátta egy jövendőbeli Jedi szellemét. A kérdés az, vajon ezt Talzin anya támogatja vagy újra megmérgezi? Vajon mi lesz a sorsa? Eljutunk oda, hogy Asajj Ventress átáll a Világos Oldalra? A Sötéten valószínűleg sosem volt igazán, a határon táncolt, mint annyian előtte és utánna, de nem esett át. Mint Krell, ő sem merült el a Sötét Oldalban, úgy nem, mint Anakin vagy Dooku (bár szerintem Dookun sem jutott sokkal mélyebbre, mint ex-tanítványa, meg merem kockáztatni: sosem volt igazi Sith Nagyúr).

Eljutunk egyszer oda, hogy Ventress nem Obi-Wannal, hanem Oi-Wan mellett harcol? Az lenne az igazi száznyolcvan fokos fordulat! Milyen jövő áll Ventress előtt? Nagyon érdekesek lesznek a következő részek, azt hiszem.

De nem csak Ventress, van itt egy másik triviális szereplő: Boba Fett. Amit a TCW művel vele az páratlan. Megint negatív hanggal kell az EU-hoz szólnom, de hol van a "talán rohamosztagos volt", vagy a "Jaster Mereel volt" és társai előképek ehhez képest? Min ment át eddig Boba? Klón, akinek a Jedik megölték az "apját" a szeme láttára. Brutálisan. Ezután fejvadászok nevelték, és nem mezei Kaktusz Bónuszok, hanem a Galaxis kegyetlenebb fajtái: Aurra Sing és Bossk. Egy brutális nővér, aki arra kényszerítette Bobát, hogy hagyja a sorsára a "testvéreit", majd gyilkosságra buzdította. És egy groteszk bátty, mint Bossk, aki furcsa mód védi a kis Bobát. Kíváncsi vagyok, ez honnan eredeztethető. Mit tehetett Jango anno Bosskért, hogy az így vigyázz Bobára? Vagy Boba mit tett, hogy Bossk ilyen hűségesen követi? De tovább haladva az ifjú Fett sorsának rögös útján, a bosszúhadjárat után börtönbe zárják. Mennyi lehet? Tizenkettő, tizenhárom éves? És összezárják a legbutálisabb arcokkal, de mindezek előtt az apja gyilkosával is szembe kell néznie, aki még annyit sem tud kinyögni, hogy "sajnálom". Mekkora harag lehet benne a Jedikkel szemben? Ezt tetézte most Ventress. Ezután nem csoda, hogy huszonegynéhány év múlva Boba Fett mit sem törődve a mellett ácsorgó Hannal inkább Luke-ot próbálja agyonlőni. Mekkora harag lehet benne a Jedik irányt? És mit élhetett át a börtönben? Az biztos, hogy alaposan kitanulta a közelharcot és a tűzharcot. Nem sok hiányzik hozzá, hogy előkerüljön a jól ismert zöld páncél. Még egy kicsit nyúlik (itt megemlíteném a készítők munkáját: Boba arca egyre jobban hasonlít egy felnőtt klónra), kicsit talán izmosodik és már fel is kaphatja a sisakot.

És akkor a mellék, de egyáltalán nem mellékes pillanatok. Egyrészt, Embo, milyen fain kis házi kedvencet szerzett magának. Aztán Dengar. Végre, nem csak egy háttérben ácsorgó dagadt csadoros csávó (tudom, az EU-ban ő Han miatt félig gépagyú akármi lett, de - nem mondok újat - ez több okból sem tetszett, csak az, ahová végül Dengar eljutott, de azt meg szerintem nem jól mesélték el... De ez egy másik sztori...). Nem sok szerepet kapott, de jól működött a vagány fejvadász bőrében. Latts Razzi is bejövős, főleg a harci technikája és fegyverzete, ráadásul theelint ritkán látni. C-21 Highsinger viszont annyira nem jött be, kicsit kezdem sokallani a fejvadász droidokat, pláne, hogy sok újat nem mutatnak. Elkelne már egy HK-47-szerű droid karakter ezen a fronton.

Tatooine ezúttal működött, a Cantina is, jó volt, hogy korábbi szereplésével ellentétben itt feltöltötték vendégekkel. Ellenben Mos Eisley-t még mindig nem sikerült megragadni, egyszerűen hiányzik belőle a nagyság, a nyüzsi, nem érzem azt, hogy igen, ez Mos Eisley. Ráadásul azt sem értettem, hogy egy űrkikötőben miért a városon kívül landolt a hajó (bár az ep4-ben is láthattunk egy határon dekkoló transzportot, de azt sem értettem igazán :)).

A két új fajból a kage nem volt valami érdekes, sima emberek más bőrszínnel és világító szemmel. Snassz és unalmas. Ellenben a belugák, na, azok jópofák voltak.

Amit viszont igazán ki szeretnék emelni, az az űrlift. Ez a koncepció a valóságban is rég létezik, könyvekben már sűrűn előfordult, de igazán filmben vagy sorozatban eddig csak egyszer láttam: a Star Trek Voyagerben, de ott meg nagyon egyszerűen (költséghatékonyan) volt megolva: sok jelenet a belsejében, iszonyú kevés kívülről, akkor is leginkább látványromboló közeli. Ezúttal azonban kaptunk egy olyan űrliftet, ami igazán látványos, hangulatos, annak ellenére, hogy csak pár másodpercig szerepel. Emellett a földalatti gyorsvonat (ezt sem a MÁV üzemelteti :D) már csak hab volt a tortán, hát még az óriás százlábúakkal megtámogatott csata.

Összességében, ez egy kiváló rész volt. Csak így tovább!

Az EU-s tényfejtésed úgy ahogy van, téves és ebben a formában nem teljesen igaz. Igen, az EU ritkán változik és ez nagyrészt annak köszönhető, hogy az EU utálók meg más rajongók is állandóan anyáznak, ha valamit újítani próbál, ezért inkább visszatérnek a jól bevált recepthez, esetünkben pedig akkor az a baj. Ha mindig ugyanaz van az sem jó, ha meg változtatunk az sem jó. Ilyen igényeknek nehéz megfelelni.

 

És a nagyvonalú megállapításaid az Asajj Ventresses EU-ról is abszolút minden érvet nélkülöznek. Kezdve azzal, hogy Ventresst az EU alkotta. Felhozhatod ellenérvként azt a concept artot, amit az EPII.-höz készítettek, de az nem Ventress volt, csupán egy felhasználatlan, kezdetleges szkeccs. Asajj Ventress először a képregényekben került elő, ott bontották ki a karakterét, ott mutatták be a múltját és ott igenis sajnálható és szerethető karakter volt és mindez évekkel a TCW megszületése előtt történt. Nem véletlenül használták őt fel a sorozatban, hiszen van benne potenciál. Szóval, alap nélkül ne ítélkezzünk, kérem szépen. Ráadásul minden csak megvilágítás kérdése. Az egész, hogy akarjuk-e szeretni azt a valamit, vagy sem. Hogy ha nem akarnám szeretni a sorozatot és a Bounty-t, akkor azt mondanám, hogy a készítők már nem tudnak mit kezdeni a karakterrel. Viszont a szereplők közül is leginkább csak az újakat árnyalták, Ahsokát, Ventresst és Rexet. A többiek pedig mind ugyanolyanok. Anakin még mindig morcos, flegma és felelőtlen, Obi-Wan pedig még mindig állandóan okoskodik. Azért, mert hűek maradnak a karakterhez, az nem jelent egysíkúságot. Katie Lucasnak megadatott a lehetőség, hogy új vizekre terelje Ventress karakterét anélkül, hogy kilépjen az eredetiből, ugyanis az apjával ellentétben ő tiszteli az EU-t és ez követendő példa lehetne.

 

Továbbá, Boba Fett ugyan volt rohamosztagos, de csak elhanyagolhatóan rövid ideig, ezt aláírom, de hogy Jaster Mereelnek köze sem volt Boba Fetthez, az is biztos. Soha nem találkoztak, Boba Fett nem is élt akkor, amikor Mereel már meghalt, úgyhogy nem tudom, hogy ezt honnan vetted. Azonban a Boba Fettes, Jedi gyűlöletes gondolatod nagyon tetszik és helytálló is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bossk egy kicsit olyan szerepet tölt be Bobánál a TCW-ben (a birodalom visszavág idején már nem hiszem), mint Chewie Han Solonál.

Ez már bennem is felmerült. Apropó Bossk. Kedvelem a karaktert. Az EPV -ben egyszer feltűnt, ok. De ezzel a résszel lopta be magát végképp a szívembe. :) Pedig a Trandoshanokat rühellem, ő az egyetlen kivétel.

 

Amúgy a rész egyik legmókásabb jelenete, amikor Ventress visszakérdez, hogy "ez a főnökötök?" Az a hangsúly... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.