Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Az a gond, nem így történt. Az Első Rend Snoke nélkül jött létre... Ezért nem kerek az egész.

Ezt így nem tudjuk. Még azt se tudjuk, hogy az Eclipse-nek ki a kapitánya. Vagyis hogy kit küldött ki Palpatine előőrsként (én mondjuk birnám ha Thrawn lenne az). 

 

Donát: Dookuról se tudjuk hogy hogy lett áttéritve. Más kaliber de mondjuk nála még egyelőre az EU se vette a fáradságot hogy valami magyarázattal álljon elő. Talán azért mert a válaszok általában adják magukat: aki a hatalomra vágyik és labilis azt könnyű elcsábítani a sötét oldal ígéretével. Van akiknek még segítség se kell (Krell). Azt már az ep.7-ből tudjuk hogy pikkelt a szüleire (mikor azt mondja hogy Han csalódást keltene mint pótapa). Nem látom azt hogy túl sok újdonság vagy óriási lehetőségek lapulnának itt. A lényeget tudjuk. Természetesen nem fogok a kardomba dőlni ha mégis kifejtik: nyilván ha van valami érdekes ötletük akkor arra vevő vagyok, de ha nem mondanak egyetlen kukkot se a dologról a sztori akkor is kerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezt így nem tudjuk. Még azt se tudjuk, hogy az Eclipse-nek ki a kapitánya. Vagyis hogy kit küldött ki Palpatine előőrsként (én mondjuk birnám ha Thrawn lenne az). 

 

Donát: Dookuról se tudjuk hogy hogy lett áttéritve. Más kaliber de mondjuk nála még egyelőre az EU se vette a fáradságot hogy valami magyarázattal álljon elő. Talán azért mert a válaszok általában adják magukat: aki a hatalomra vágyik és labilis azt könnyű elcsábítani a sötét oldal ígéretével. Van akiknek még segítség se kell (Krell). Azt már az ep.7-ből tudjuk hogy pikkelt a szüleire (mikor azt mondja hogy Han csalódást keltene mint pótapa). Nem látom azt hogy túl sok újdonság vagy óriási lehetőségek lapulnának itt. A lényeget tudjuk. Természetesen nem fogok a kardomba dőlni ha mégis kifejtik: nyilván ha van valami érdekes ötletük akkor arra vevő vagyok, de ha nem mondanak egyetlen kukkot se a dologról a sztori akkor is kerek.

Viszont ellenpéldaként Anakin esetében 3 filmet áldoztak a témára. Nyilván, mert olyan kaliberű szereplő. Minden jel szerint az ST-ben Kylo az egyik főszereplő, Rey pedig a másik. Elvárom, hogy ennek megfelelően legyen lekezelve az előtörténetük, és ne pedig úgy, mint egy II. részben felbukkant mellékgonoszé. Nyilván nem kell 3 előzményfilm a sztorinak, de számomra csak úgy lesz kerek az új trilógia, ha a Snoke - Kylo - Luke szálat megfelelően elvarrják. Attól, hogy valaki meghalt, még a múltbeli hatásait tisztázni kell a legfontosabb szereplőkre vonatkozóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértünk, hogy másképp kell kezelni. De ez a másképp szerintem az lesz hogy ennek a témának majd szentelnek egy könyvet. Eleve érdekesebb lenne ha nem lehetne pár mondatban összefoglalni hanem egy hosszabb folyamat lenne. Ennek bemutatására meg az ep.9 nem hiszem hogy igazán alkalmas. De mondom: felőlem jöhet egy flashback is ennek kapcsán csak nem érzem feltétlen szükségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezt így nem tudjuk.

"Az Ismeretlen Régiókban Sloant és a két Huxot már várta Palpatine zászlóshajója, az Eclipse nevű szuper csillagromboló. A főadmirális ekkor eldönti, hogy követi ellensége, Rax tervét és megteremti a maga birodalmát, amikhez az Eclipse, a Hux vezetésével elrabolt gyerekek, valamint az Imperialis által odahívott, az Uralkodó által kiválogatott hajók és legénységük fogják az alapot szolgálni.

„Ideje újrakezdeni. Ez az első rendelet: kezdjük elölről. És ezúttal helyesen” – mondta Sloan, az új uralkodó Brendol Huxnak.

Persze ez csak az Első Rend történetének kezdete, és még sok kérdés van, amire nem kaptunk választ. Amit még biztosan tudunk, hogy rengeteg információt megszereztek a birodalmi archívumokból, így tettek szert az Ahch-Tóra vezető térkép részletére, illetve a sötét anyaggal foglalkozó birodalmi kísérletekre, amiket felhasználva megépíthették a Csillagpusztítót. De hogyan lett harminc évvel később Snoke az Első Rend fővezére? Hogyan jöttek a képbe a Ren Lovagjai? Hogyan térítette át Snoke Ben Solót? Ezekre valószínűleg részben Az utolsó Jedik, részben a 9. rész, és részben az ezután jövő könyvek fognak választ adni."

(forrás: Dzséjt cikke: https://www.pcguru.hu/hirek/amit-tudni-erdemes-a-star-wars-8-elott-de-nincs-benne-a-filmekben/43546)

 

Ebből nekem bizony úgy jött le, hogy Snoke-nak semmi köze az Első Rend megszületéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentebb emlitett infók a Birodalom vége című könyvből vannak, ami véget ér még azelőtt, hogy Sloan és Hux dokkolnának az Eclipse-n, Palpatine személyes csillagrombolóján, amit előőrsként küldött ki az Ismeretlen Régióba. Az hogy ki lesz a nagyfőnök még nem világos. Ahhoz előbb ismerni kellene, hogy ki van az Eclipse-n. Ezt még nem tudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bomarr írta:

Abban egyetértünk, hogy másképp kell kezelni. De ez a másképp szerintem az lesz hogy ennek a témának majd szentelnek egy könyvet. Eleve érdekesebb lenne ha nem lehetne pár mondatban összefoglalni hanem egy hosszabb folyamat lenne. Ennek bemutatására meg az ep.9 nem hiszem hogy igazán alkalmas. De mondom: felőlem jöhet egy flashback is ennek kapcsán csak nem érzem feltétlen szükségét.

A filmben jöhet az esszencia, és a könyvben kifejthetik részletesebben. Nálam így lenne rendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Ebből nekem bizony úgy jött le, hogy Snoke-nak semmi köze az Első Rend megszületéséhez.

Jelenlegi tudásunk szerint, mert ahogy Bomarr is írta, az, hogy ki vagy mi van az Eclipse-en, nem ismert. Ugyanakkor én hajlok arra, hogy Sloan lett az első vezető, akárki is van a hajón, mert a nő egész végig ezért szenvedett, és ez is lett a konklúziója A Birodalom végének. Snoke viszont ott lehet az Eclipse-en, és részt vehet annak felépítésében, de bárhogy máshogy is becsatlakozhat az épülő Első Rendbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WTF! :o Hát, Snokey, Snokey, nem voltál te nagy spíler. Azért durva, hogy Kylo kinyírta őt. Azt hittem, hogy majd a 9 -ben tesznek pontot Snoke és az Első Rend végére, erre már most vége Snoke -nak? Azért ez durva volt. És nem tudunk róla semmit, csak amit a filmekből tudunk. 

SZerintem a befejező részben nem fognak foglalkozni Snoke -al, ha időugrás lesz - ami szinte biztosnak vehető - akkor meg pláne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

-Nem elég. Méghozzá Kylo miatt nem. 

Közben nekem is eszembe jutott ez, főleg, hogy a család tudott is Snoke szerepéről, vagyis valószínűleg ismerték. Szóval Snoke nem az utóbbi egy-két évben bukkant fel a nagy ismeretlenből. Attól függetlenül nem lenne gond, ha más formátumban tudnánk meg erről többet, és nem az ep-ből, annyira nem hiányzik a magyarázat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Azért durva, hogy Kylo kinyírta őt. 

Azért ezt még így ne jelentsd ki, én Darth Maul visszahozása után már bármit el tudok képzelni. :D (Ő is ugyanígy, deréknál lett kettészelve.)  De szerintem csúnya lenne, ha ezek után még visszahoznák őt, Maulhoz hasonlóan. 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

 

SZerintem a befejező részben nem fognak foglalkozni Snoke -al, ha időugrás lesz - ami szinte biztosnak vehető - akkor meg pláne. 

Én reménykedem benne. Elég prominens, fontos karakter ő ahhoz, hogy csupán a nézők fantáziájára bízzák az ő múltját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Azért elég nagy Spiler volt az erődbe! Volt a szigeten egy Mozaik nagyon hasonlított rá a kép! Az lett volna az igazi ha megküzd Luke al!!! Azért azt a csatát megnéztem volna!  Meg hát valamivel többet is elárulhatok holnap karakteréről mert hogy így nem derült ki róla semmi!!!  Azon kívül hogy elég gonosz !!! mert azokat a sebeket amiket visel biztos hogy  más okozta neki! De itt a kérdés hogy ki? micsoda? hogyan?mikor? Az meg nem lehetséges hogy egy ilyen fő karakter ről ne tudjunk meg semmit se!  Nekem még az jött le hogy elég nagy   Darth vader Rajongó! Meg jobban megnézve foga is hiányoztak ! szinte olyan volt mint  mumifikálódott volna!!!! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne már srácok! Miért? Miért biztos, hogy mivel most Snoke meghalt, már tuti nem derül ki róla semmi? Még hátra van egy epizód ebből a trilógiából, és bizony... itt már vannak flashback jelenetek is (mint láthattuk) ... sőt, esetleg maga Kylo is beszélhet Snoke rá gyakorolt agymosó hatásáról a IX. részben, mondjuk Rey-nek. Sőt... akár maga Luke is mesélhet Rey-nek erről! Miért ne mesélhetne? Mintha Jinn mester, Yoda, Obi-Wan vagy éppen Anakin ne lett volna látható haláluk után is?! Miért vagyunk ennyire biztosak abban, hogy Luke is "ennyi volt"? Először is... ez pont nem az a film, ahol a halál Jedik esetében végleges állapot lenne (vagy hogy mondjam). Másodszor egy filmről beszélünk, és mint ahogy említettem bizony meg tudják oldani, hogy Snoke-ról több infók legyen majd a trilógia záró darabjában. Akár az egész sztoriját is megismerhetjük. Miért feltétlenül kellene ehhez az öreg tápos aszott szilvának életben lennie? :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke-ról ne, tudunk meg semmit, és letaglózó volt a halála, viszont érdekes dolgokat mondott.  Ami szerintem keményen kapcsolódhat a múltjához, az tán az, hogy többször és nagy tisztelettel emlegette Vader-t. Nem lehrt, hogy Vader egykori titkos tanítványa??? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Titkos tanítványa biztos, hogy nem, de egy inkvizítor még lehet.

Azon a mozaikon nem ő látható??? Szerintem azon snoke van!!! És igen Vader-ről tisztelettel beszél! Ez nem véletlen! Csak azok a sebek rajta! Azt nem tudom hova tenni! Én azt mondom hogy ez a Snoke öregebb mint yoda! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Cupsy írta:

Lehet, hogy aki meghalt csak a gonosz... illetve a még gonoszabb ikertestvére volt! :D

Ha már Abrams lecopyzza úgy is a Jedi visszatért a IX-re. :lol: 

Kylo: "So, you had a twin brother. Your feelings have now betrayed him, Supreme Leader. Snoke II. was wise to hide you from me. Now his failure is complete."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit túlgondoltam Snoke jelenetét, de:

Mi van akkor, ha nem csak Luke volt képes a fizikai manifesztációra, hanem Snoke már eleve azt csinálta az egész 8. rész alatt?

Mert annyira tartott Kylo Ren gyengeségétől, Luke visszatérésétől, hogy nem is az igazi Snoke volt a teremben, hanem csak a kivetülése? :D

És igy Snoke még bölcsebb lehetne, szerepe szerint megmaradna a háttérből irányitó bábnak, aki a 7. részben is volt..

(Persze, tudom, nem igy van, de Luke jelenete után már semmin nem lepődünk meg)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kareszlp írta:

Kicsit túlgondoltam Snoke jelenetét, de:

Mi van akkor, ha nem csak Luke volt képes a fizikai manifesztációra, hanem Snoke már eleve azt csinálta az egész 8. rész alatt?

Mert annyira tartott Kylo Ren gyengeségétől, Luke visszatérésétől, hogy nem is az igazi Snoke volt a teremben, hanem csak a kivetülése? :D

És igy Snoke még bölcsebb lehetne, szerepe szerint megmaradna a háttérből irányitó bábnak, aki a 7. részben is volt..

(Persze, tudom, nem igy van, de Luke jelenete után már semmin nem lepődünk meg)

Szia!

 

Akkor a fénykard nem sebezte volna meg. ;) Ahogy Luke-ot se sebezte meg Kyloé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Snoke-ról semmi nem derült ki, pontosabban az előéletéről. Ezt nekem kicsit csalódás. És nem is azért, mert mekkora spíler lenne, még csak nem is Kylo miatt. De egy nagy jelentőségű karakter, aki valahogyan az Első Rend megkérdőjelezhetetlen vezére lett, akinek mindenki behódolt és akit mindenki elfogadott vezetőként. Elég erős az Erőben és ott vannak ezek a fura sérülései is.

Az nem gond, hogy ilyen hamar kinyírták, de azért egy ilyen fazon szerintem kiált a magyarázatokért. Persze még jöhetnek ezek, bár jó lenne nem mondjuk egy könyvből vagy képregényből megtudni. Viszont ha akarnak vele foglalkozni mondjuk a 9-ben, akkor ezzel nagyon óvatosan kell bánniuk. Alapesetben úgy gondolom, hogy ha eddig nem volt erről szó, akkor necces, hogy utólag boncolgassák ezt, miközben nyilván lesznek aktuálisan jelentős dolgok.

 

Én amúgy nem estem annyira hasra Snoke képességeitől. Persze, nyilván erős volt, de annyira azért nem. Az egyetlen különlegesebb dolog Rey és Kylo összekapcsolása, de én még abban sem lennék biztos, hogy ezt teljes mértékben Snoke csinálta. Úgy értem, simán lehet, hogy amúgy is van egy különlegesebb kapocs köztük (a 7-ben számomra voltak erre utalások) az Erő által, amit Snoke "csak" kihasznált és felerősített.

Illetve segítségére lehetett akár valamilyen tárgyféle is. Pl. Maul és Ezra is parádéztak azon a holokronokkal, hogy leleplezzék Obi-Want. De még ha egyedül Snoke is csinálta, akkor se hinném, hogy el kéne ájulni tőle, mert voltak azért korlátai. Pl. elérte Reyt az Erőn keresztül, de azt már nem érzékelte, hogy Luke is ott van és hogy pontosan hol is vannak.

 

A végjátéka pedig kifejezetten azt mutatta, hogy nem olyan erős ő. Egyáltalán nem sikerült megéreznie, hogy Kylo el fogja árulni, sőt. Ráadásul elkövette ugyanazt az önteltségből fakadó ostobaságot, hogy elárulta a tanítványát, amikor az még élt. Csak ő még annyira ostoba is volt mellé, hogy előtte is nyíltan kritizálta, aztán még tőle várta, hogy megölje Reyt. Az jó elképzelés volt, hogy ez lesz Kylo nagy próbája, na de azok után ahogy a fiúval bánt azért lehettek volna legalább kétségei.

Sidious se érezte, hogy Vaderben tényleg ott a vívódás és átállhat, de mentségére szóljon (már amennyire mentség ugye), hogy ő ezzel nem is foglalkozott. Snoke viszont kifejezetten bele akart látni Kylo és Rey fejébe, a tudásához mérten manipulálta őket, figyelt arra, hogy mit akar tenni Kylo, mégse észlelte, hogy elárulják. Ilyen tekintetben Kylo is erősebb volt nála, mert ezt a kis fejben, mentálisan lejátszott játszmát egyértelműen ő nyerte.

 

Amúgy az engem nem zavar, hogy azt nem fejtették ki bővebben, hogyan fertőzte meg Kylot. Ebben számomra az egyetlen érdekes az lehet hogyan kerültek egyáltalán kapcsolatba. A többi már szerintem könnyen elképzelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Azért nem  Észlelte a szigeten Luke ot mert elvágta magát az erőtől!!!! Rey  sem észlelte!!!  hisz ott volt a közelében, mikor meditált mondta is hogy csak téged nem láttalak! Érdekes ez az egész szerintem snoke ott valaki felébresztette vagy kiszabadította valahonnan!de nekem az a sejtésem hogy ő ott volt azon a szigeten azon a Mozaik az ő képe van ott

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.