Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: az hogy Lucas Disney részvényes, még önmagában nem sokat jelent. Persze tulajdonos, de ahhoz, hogy mekkora beleszólása is lesz a Disney dolgaiba, tudni kéne, hogy mekkora százalékát kapta a részvényeknek. A 4 milliárdon felül - ha tippelnem kellene - nem hinném, hogy olyan hű de sokat (szinte fixre veszem, hogy 5% alatt), tehát innen megközelítve ő szerintem csak egy kisrészvényes, tehát indirekt módon nem sok beleszólása lesz a Star Wars dolgaiba.

 

Direkt módon, lévén valószínűleg ő lesz az "Ex. Pr." ahogy a másik topikban írtad, annál több persze.

Távol álljon tőlem mindenféle gazdasági spekuláció, ehhez olyan hülye vagyok, mint csiga a hátúszáshoz. Ha jól tudom, két milliárd dollár értékben kapott részvényt (40 millió darab részvényt... ezen mondjuk vakarom a fejem, a részvényeket darabra mérik?). Nem tudom, hogy ez egy Disney méretű konglomerációnál ténylegesen mekkora beleszólást, hány százalékos részesedést jelenthet sacc per kábé, neked biztos több fogalmad van róla. Az fix, hogy én el lennék vele, mert nekem mezei halandónak ez egy valag pénznek tűnik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: az hogy Lucas Disney részvényes, még önmagában nem sokat jelent. Persze tulajdonos, de ahhoz, hogy mekkora beleszólása is lesz a Disney dolgaiba, tudni kéne, hogy mekkora százalékát kapta a részvényeknek. A 4 milliárdon felül - ha tippelnem kellene - nem hinném, hogy olyan hű de sokat (szinte fixre veszem, hogy 5% alatt), tehát innen megközelítve ő szerintem csak egy kisrészvényes, tehát indirekt módon nem sok beleszólása lesz a Star Wars dolgaiba.

Úgy rémlik, mintha azt írták volna a 4md felét kapja részvényben, a másik felét kp. De így sem lehet megsaccolni az arányokat, mert gőzöm sincs, ekkora összeg kb. mennyit is jelent arányaiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról volt szó, hogy a Disney a négy milliárd egy részét részvényekben fizette meg Lucas bácsinak? Tehát akkor Lucas Disney-részvényes, vagyis - ha jól emlékszem a gazdasági órákra - már ő is ugyanazoknak a nagyfőnököknek a sorát gazdagítja, akinek van némi beleszólási joga a cég működésébe, jelen esetbe abba, hol pofázzanak bele a Star Warsba.

itt a pont mondtam en nem kell meg temetni a SW

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Wikipédia 2011-es adatait nézzük, amit az éves jelentés alapján állítottak össze, akkor a Walt Disney saját tőkéje 37 mrd 385 millió $. Ha Lucas valóban 2,025 mrd $ értékben kapott részvényt (a 40 millió részvény azt jelenti, Dzséjt, hogy egy Walt Disney részvény névértéke 50$ 62 cent, azaz ha 2,025 mrd $ dollárnyi részvényt akar valaki szerezni, akkor 40 milliót kell belőle vennie :) ). A 2,025 mrd a teljes saját tőke 5,4%-a, tehát nagyjából annyit kapott Lucas, amit maximum mondtam volna, 5%-ot.

 

A legtöbb kérdésben 50% +1 szavazat kell (nem ember, hanem részvénytömegben mérve), a fajsúlyosabb dolgokhoz 75%+1, a megszűnéshez, stb. főbb dolgokhoz pedig 100%. Az 5%-kal Lucas gyakorlatilag még kisrészvényes kategóriába tartozik, de a magyar jogszabályok értelmében felügyelőbizottságot már kérhetne. :D Viccet félretéve, ez túl nagy jogkörrel nem ruházza fel, de nyilván számos nálánál kisebb részvényes is van, akiket ha maga köré tud szervezni, akkor már elég szép beleszólást tudna szerezni - már ha akar. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amcsiknál nem tudom mi a szabály, de nálunk ha 5% feletti részesedést szerez valaki egy cégben azt már jeleneti köteles. Tehát úgymond számottevő tulaj. Persze tudni kellene a részvényesi struktúrát a Disney -ben, mert anélkül sokat nem lehet mondani erről.

 

Lucas a 4 milliárd dollárnyi pénzt jótékony célokra elajándékozza

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=96587

 

Nagyon szép gesztus tőle :clap:

Ez már a mese kategória. El ne hidd már. :) Gyakorlatilag nincstelen lenne ha ezt megtenné.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Wikipédia 2011-es adatait nézzük, amit az éves jelentés alapján állítottak össze, akkor a Walt Disney saját tőkéje 37 mrd 385 millió $. Ha Lucas valóban 2,025 mrd $ értékben kapott részvényt (a 40 millió részvény azt jelenti, Dzséjt, hogy egy Walt Disney részvény névértéke 50$ 62 cent, azaz ha 2,025 mrd $ dollárnyi részvényt akar valaki szerezni, akkor 40 milliót kell belőle vennie :) ). A 2,025 mrd a teljes saját tőke 5,4%-a, tehát nagyjából annyit kapott Lucas, amit maximum mondtam volna, 5%-ot.

 

A legtöbb kérdésben 50% +1 szavazat kell (nem ember, hanem részvénytömegben mérve), a fajsúlyosabb dolgokhoz 75%+1, a megszűnéshez, stb. főbb dolgokhoz pedig 100%. Az 5%-kal Lucas gyakorlatilag még kisrészvényes kategóriába tartozik, de a magyar jogszabályok értelmében felügyelőbizottságot már kérhetne. :D Viccet félretéve, ez túl nagy jogkörrel nem ruházza fel, de nyilván számos nálánál kisebb részvényes is van, akiket ha maga köré tud szervezni, akkor már elég szép beleszólást tudna szerezni - már ha akar. :)

Ahaaaa... Értem, köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezalatt a Disney Chanellen...

http://tvline.com/2012/11/01/star-wars-c3po-r2d2-visit-disney-channel-ant-farm/

 

Egyből indult a műsor, nem vaciláltak annyit.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezalatt a Disney Chanellen...

http://tvline.com/2012/11/01/star-wars-c3po-r2d2-visit-disney-channel-ant-farm/

 

Egyből indult a műsor, nem vaciláltak annyit.

Milyen müsor indult? Kezdem azt hinni, hogy el se olvasod amiket linkelsz. Egy Disney sit-comban lesz SW... mintha ez nem történt volna meg csillió alkalommal az elmúlt években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is így gondolom. Bár aligha fogja verni az asztalt, hogy "miért öntötök egy rakat pénzt a Star Warsba, osztalékfizetés helyett?!" :)

Azért ezt elképzeltem :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel még nincs EPVII topik, ezért ide:

 

A The force.net megszellőztetett egy (talán vagy remélhetőleg alaptalan) pletykát, hogy az 1952 címen futó Brad Bird és Damon Lindelof nevével fémjelzett produkció valójában már az EPVII munkálatait takarta.

 

Brad Bird meséket készített eddig, én az The Iron Giant (Szuper haver) című filmet különösen kedveltem tőle.

 

EPVII pletyka

 

A pletyka pedig bizonyos LV_426 Ain't It Coolos hozzászólásából került levezetésre.

 

A pletyka forrása

 

Ody...lesz EPVII topik? :lol: Úgy látom, gyorsan folynak az események, mert a TFN lehozta, hogy Hammil már tudott a dologról, más oldalon pedig arról regélnek, hogy már egy ideje folynak a munkálatok. Ha a fenti pletykának van alapja, akkor május óta.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody...lesz EPVII topik? :lol: Úgy látom, gyorsan folynak az események, mert a TFN lehozta, hogy Hammil már tudott a dologról, más oldalon pedig arról regélnek, hogy már egy ideje folynak a munkálatok. Ha a fenti pletykának van alapja, akkor május óta.

Sőt Ep.7 részlegünk is van már ITT, amibe 186 hozzászólást már össze is hoztunk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel még nincs EPVII topik, ezért ide:

 

A The force.net megszellőztetett egy (talán vagy remélhetőleg alaptalan) pletykát, hogy az 1952 címen futó Brad Bird és Damon Lindelof nevével fémjelzett produkció valójában már az EPVII munkálatait takarta.

 

Brad Bird meséket készített eddig, én az The Iron Giant (Szuper haver) című filmet különösen kedveltem tőle.

 

EPVII pletyka

 

A pletyka pedig bizonyos LV_426 Ain't It Coolos hozzászólásából került levezetésre.

 

A pletyka forrása

 

Ody...lesz EPVII topik? :lol: Úgy látom, gyorsan folynak az események, mert a TFN lehozta, hogy Hammil már tudott a dologról, más oldalon pedig arról regélnek, hogy már egy ideje folynak a munkálatok. Ha a fenti pletykának van alapja, akkor május óta.

Bocsi Zééé, de ez tényleg: :facepalm::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody...lesz EPVII topik? :lol: Úgy látom, gyorsan folynak az események, mert a TFN lehozta, hogy Hammil már tudott a dologról, más oldalon pedig arról regélnek, hogy már egy ideje folynak a munkálatok. Ha a fenti pletykának van alapja, akkor május óta.

:facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már volt egy másik topikban. Dupla, sőt tripla poszt. Jó lenne ha olvasnád a fórum friss részeit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel, mint azt ahogyan már korábban is írták, "erre a hírre még a halottak is feltámadtak", feltámadtam én is. :) Nekem a StarWars.com kezdőlapján nyomták a képembe először ezt a hírt. Akkor még eléggé felszínesen néztem végig a róla szóló videót és csak annyi jött le nekem belőle, hogy a Disney részt akar venni a Star Wars jövőjében, de aztán később jobban utánanéztem és leesett az állam. :o Először sokkolt, aztán enyhe bánattal töltött el a hír. Tekintve, hogy azonnal eszembe jutott a Disney mostani pályafutása. A Hannah Montana, a Disney csatorna stb.... ehhhh. :para: Mint amit már előttem írtak. Aztán aludtam rá egyet, de nem segített. Másnap már aggodalommal tértem vissza a fórumra. Mert igen, itt vagyok még, csak, mint olvasó. Ahogy Yoda is mondta: Only a watcher am I now. Nade, visszatérve a témára, az aggodalmam nekem is odáig fajult, hogy már elkezdtem temetni a Star Warsot, de miután végigolvastam a hozzászólásokat, belém is áttelepedett ez a pozitívabb hozzáállás. Eszembe jutott, hogy azért a Disney-nek vannak jó filmjei is. És ha Kathleen Kennedy felügyeli a dolgokat, akkor reménykedhetünk, hogy az SW jó kezekben van. Én próbálok bízni Lucas mester döntésében. :clap2: Bár még mindig ott vannak bennem azok a baljós gondolatok, hogy "A sötét oldal leple reánk borult. Elkezdődött a Disney rémuralma." De végül is most itt a Star Warsnak egy új korszaka kezdődik el és véget ér Lucas érája. Véget ér, de sosem merül feledésbe! ;) És hogy hogyan alakul a jövő? Time will tell...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még azon gondolkodtam el, hogy a Disney-féle vásárlás akár a hazai kiadásokat is megpezsdítheti: hátha újra lesznek képregények, nagyobb volumenben jönnek ki a regények, újrakiadják DVD-n, de most már szinkronosan a Star Warst. Szóval ez pezsgést is jelenthet, s a haszonélvezői végül is mi leszünk....:-) Ugyanakkor nagy löketet jelenthet a várva-várt Star Wars Underwoldnek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronosan már van Star Wars, szóval ezt nem kell kívánni. A DVD-ről jobb, ha ez ügyben elfeledkezel, legfeljebb a TCW-k jelennek meg ezen a formátumon, a filmek már annyira biztos, hogy nem, hogy talán lassan ki is vonják a maradékot a piacról (ha ugyan nem tették már meg). És a Disney üzletpolitikáját ismerve, örülhetsz, ha ennyi marad. Jó példa az Avengers, hatalmas kasszasiker, erre kiadtak egy olyan puritán BR lemezt, hogy azt már mutogatni kéne. Ne is álmodj hazai felpezsdülésről, inkább imádkozz, hogy ennyi maradjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.