Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Vajon itt is lesz indulási akció, mint az HBO Maxnál volt? Ott az első hónapban 1600 forint volt a havi előfizetés, és úgy is maradt és marad is, amíg az ember le nem mondja. Baromi jó üzlet, ha azt vesszük, főleg, hogy a Netflix-szel ellentétben nagyon sok a magyar szinkronos tartalom (Halálos fegyverek eredeti szinkronnal, még a BD-n sincs rajta az, a magyar tévé sem úgy adja). És a jelek szerint a Disney+ is jobban fogja nyomni a szinkron témát, mint a Netflix, ráadásul sok Star Wars és MCU tartalom új lesz rajta, a többiről, régi és új filmekről és sorozatokról nem is beszélve. Szerintem sok embert beránthatnának egy első hónapos kedvezményes akcióval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Mintha a Disney komolyabban venné a magyar piacot mint a Netflix. Ott nem voltak ilyen beharangozó kedvcsinálók.

Ami azért poén annak tükrében, hogy pár éve mi voltunk az ördög országa, ahol nem lehet kiadni BD-t, DVD-t meg a moziba is félve kell küldeni a filmeket, mert mi mindent letöltünk.

A Netflixnél szerintem az HBO is komolyabban veszi a magyar piacot. Mondjuk talán annyiból nem fair az összehasonlítás, hogy a Netflix már egy évek óta elérhető szolgáltatás és azért azóta, hogy az elindult, változtak a dolgok. Például akkoriban a Netflixnek emlékeim szerint nem volt konkurenciája, most meg már több streaming szolgáltatás is elérhető és idehaza is elég népszerűvé váltak. Elég csak az HBO Go-ból lett HBO Maxra gondolni, aminek szintén baromi jó a kínálata (bár onnan kellemetlen módon pont nemrég tűnt el minden Disney mű, gondolom nem a véletlen műve).

És azért valószínűleg az emberek többségét nem lehet szimplán azzal berántani, hogy ott elérhető a Star Wars és az MCU. Szóval szerintem a Disney+-nak most jobban is kell tepernie azért, hogy mint induló szolgáltatás megnyerje a magyar közönséget. Nagyobb a konkurenciája, mint anno a Netflixnek volt. Mondjuk, annyiból szerintem már most jobb pozícióban van, hogy a saját filmjeinek és sorozatainak száma szignifikánsabban nagyobb, mint a többi szolgáltatás együtt véve. Eleve az összes SW és MCU alkotás elég nagy, de ott vannak a régi Disney-mesék és filmek, és akkor még a 20th Century Fox filmjeit be sem számoltuk (hű de remélem, hogy fent lesz az összes Alien). Ha ezek nagy része szinkronos is lesz, azzal azért sok embert bevonzhatnak. Bár egyedülálló vagyok, de úgy gondolom, hogy például a családosoknak, kisgyerekes szülőknek a Disney+ lesz a legjobb választás a többivel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Netflix eleve nagyon furán tette be ide a lábát. Először megjelentek de semmi magyaritás nem volt. Aztán hébe hóba kapott egy-egy film vagy sorozat feliratot, de olyan kevés hogy egy kézen meglehetett számolni hogy mennyi. Ez igy ment talán fél vagy egy évig amikoris jött normálisan a magyar Netflix és tényleg lett magyar felületük ahonnan minden elérhető tartalom valamilyen szinten magyaritva lett (főleg felirattal). De úgy hogy ez be se volt előre jelentve, egyszer csak jött.

Kiváncsi vagyok a Disney+-nak például lesz-e magyar képviselete. Az HBO-nak ugye nagyon komoly helyi képviselete van, annyira hogy az HBO Magyarország hazai sorozatokat is készit most már évek óta. A Netflix is csinál ilyet bizonyos országokban csak nem nálunk. Eleve bárkit találni aki a Netflix magyar szárnyát képviseli kész művészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Bomarr írta:

A Netflix is csinál ilyet bizonyos országokban csak nem nálunk. Eleve bárkit találni aki a Netflix magyar szárnyát képviseli kész művészet.

Ez meglepő, hiszen jó pár évvel ezelőtt még székháza is volt Budapesten a Netflixnek, a Nyugati mellett. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ma kaptam emailt az indulási kedvezményről. Ha jól értelmezem, az éves előfizetést 19890 forintért lehet igénybe venni az eredeti ár helyett. Fenn van az infó a disneyplus.com-on is, előzetesen regisztrálni kell június 26-ig ehhez. Az nem derült ki számomra, hogy a kedvezmény örökre megmarad-e, vagy csak az első 12 hónapra érvényes

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én a dolognak a menetét, én visszaigazoló email-ről kérdeztem, nem arról, amit majd az előfizetéshez küldenek. Tehát egy emailről, ami annyit tesz, hogy "ok, sikeres volt a regisztráció, június 14-én majd kapod a linket". Elég nagy blama lenne, ha mondjuk valaki elgépelné az email címét, és abban a hitben élne, hogy sikeresen regisztrált.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem jött semmi. Viszont tegnap megnéztem és a tv-mben benne van a Disney+ app, le sem kellett tölteni csak hozzáadni az appokhoz. Viszont mikor elindítom

akkor csak egy nagy szürkeség jelenik meg egy szerintem szövegbeviteli mezővel(az is szürke csak enyhébb azért látom), és semmit nem lehet csinálni. Mikor nyomok egy Ok-t a

távirányíton jön a szöveg mint az Androidon(a tv-m-ben Android az oprendszer) hogy a Disney+ alkalmazás és ott a megnyitás gomb. De úgy is ugyanaz a szürkeség jön be. Meg ki van még írva hogy a tv

elavult ehhez. Ami biztos nem igaz mert 2020-as modell. Akinek Android TV az oprendszere megnézné hogy nála mit csinál az app?

Szerintem azért van ez mert a régióabn még nem él a szolgáltatás. Majd június 14.-én jó lesz. Legalábbis remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell Vegyél TV-okosító boxot, arra rá fogsz tudni tenni olyat is, amit a TV-d alapból nem támogat. Én ilyet vettem a szüleimnek nemrég, és megy rajta az HBO Max is: https://mstore.hu/xiaomi-mi-box-s-android-set-top-box_18346

Alighanem a Disney+ is fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A Panasonic TV-k mást támogatnak. Az HBO Max-ot se lehet rátenni pl. az én televíziómra.

Az HBO Max rengeteg mindent nem támogat. Nem érdemes abból kiindulni. Biztosat nem tudok, de meglepne ha a Disney+ se lenne a Panasonic TV-kre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

@Ody Mandrell Vegyél TV-okosító boxot, arra rá fogsz tudni tenni olyat is, amit a TV-d alapból nem támogat. Én ilyet vettem a szüleimnek nemrég, és megy rajta az HBO Max is: https://mstore.hu/xiaomi-mi-box-s-android-set-top-box_18346

Alighanem a Disney+ is fog.

Köszi, de még bízom benne, hogy más megoldás is létezik.

 

42 perccel korábban, Bomarr írta:

Az HBO Max rengeteg mindent nem támogat. Nem érdemes abból kiindulni. Biztosat nem tudok, de meglepne ha a Disney+ se lenne a Panasonic TV-kre.

Sajnos a közelmúltig ez volt a helyzet. Talán most változik majd. Akárhogy legyen, egy hónap múlva megtudom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos a közelmúltig ez volt a helyzet. Talán most változik majd. Akárhogy legyen, egy hónap múlva megtudom. 

De Netflix gondolom van a te tévéden is, nem? Tehát streaming szolgáltatások vannak rajta csak pont HBO Max nincs. Vagy nem igy van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amazon Prime van?

Mindenesetre szerintem a Disney mint a Netflix nagy kihivója nem fogja alább adni és nem lesznek olyan válogatósak mint az HBO Max, amit itthon nagyon sokan nem tudnak nézni mivel rengeteg modellről nem tölthető le az appjuk. Külföldön mindenesetre a 2017-ben és az azután megjelent Panasonic TV-ken lehet Disney+-t nézni. Itt van erről a Panasonic írása:

 

Panasonic has confirmed that Disney+ is now available* on 4K Panasonic TVs released from 2017 onwards which feature the My Home Screen operating system.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 15. - 14:23, Ody Mandrell írta:

Amazon prime van. Az én TV-m tavalyi széria így elvileg majd jöhet rá az alkalmazás. Bár az enyém TX-48JZ1000E és nem TX-48JZ1000B.

 

Az mindegy mi az utolsó betü. A tv-knél a gyártók az utolsó betükkel számokkal a talp vagy a káva színét jelölik. Az én tv-m típusa Sony XH9096BAEP, de van XH9077 is. Itt azt hiszem fekete a káva.

De a két tv ugyanaz. A főtípus(és így is szoktuk hívni ) az XH90. Az utána lévő számok jelentéktelen apróságokra utalnak.

A te tv-d főtipusa JZ1000. Utána mindegy mi van.

Szóval biztos lesz rajta Disney plus. A Bomarr által belinkelt oldalon ot van hogy My Home Screen oprendszer a feltétel és a tied benne van ezen oprendszere által használt tv-k listájában.

Meg megnéztem még a hd topicbna az általad belinkelt videót a tv-dről, és ott 0:31-nél kiírja alul hogy My Home Screen oprendszere van mégpedig a 6.0-ás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.