Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az elvárásaim nekem sem túl nagyok, de Darth Vader ne térjen vissza. :) Folyamatosan érkezni fognak az infók, így nyilván kialakulhat egy kép az új moziról, mire eljutunk oda, hogy meg is nézzük. Remélem, a kamerát nem fogják ide-oda rángatni, mint szokás a mai blockbuster filmekben.

 

OFF: A legújabb ST filmtől én sem voltam nagyon elájulva, bár középszerűnek semmiképp sem nevezném, de többet vártam (leginkább az első fele jött be igazán, szerintem a végére leeresztett). Azért remélem az EP7-nek sokkal összeszedettebb sztorija lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek Into Darkness középszerű volt? Ráadásul rettenet középszerű? OKé, aszem ehhez sem szólok hozzá többet, hisz a téma nagy tudói úgyis vágják a tutit :facepalm:

 

Egyébként a hivatalos bejelentésekig és a kiszivárgó hiteles infómórzsákig bődületesen sok valódinak "látszó" pletyka fog szárnyra kelni a készülő új filmet illetően. Nem kell nekik felülni.

 

+ (bár ez én vagyok) már kezdettől fogva úgy állok a projecthez, hogy az elvárásom konvergál a nullához. Kíváncsi vagyok rá, nagyon is, de nem emelem az egekbe a mércét, mert saját példámon tanulva akkor CSAK csalódás lesz belőle. De még egyszer... ez én vagyok! Viszont mindenki másnak is ajánlom ezt a fajta megközelítést, mert ha el is b*szarintják a filmet, a Lucas-éra nekünk akkor is megmarad!

 

Én biztosan nem fogok tótágast állni egy elrontott film után. Az egyszer 100!

Szerintem középszerű volt, mert a story bőven hagyott kívánnivalót maga után. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, a vége meg kifejezetten lapos és összecsapott, főleg az első részhez képest. Ennyi, de nem vagyok nagy tudója a témának, csak úgy gondolom, jogom van a saját véleményhez :facepalm::facepalm:

 

Amúgy lehet, hogy sokan azt mondják, hogy nincs nagy elvárásuk az új SW-hoz, de amikor azzal jönnek, hogy ne legyenek Sithek, ne legyen Új Köztársaság, mert dög uncsi, ne térjen át senki a sötét oldalra, ne legyen benne ez, az, amaz, de azért ezt így csinálják, meg úgy csinálják, meg új lények, meg új bolygók, meg az EU-t is vegyék figyelembe, de azért tök eredeti is legyen, meg stb-stb... akkor ez mégis azt mutatja, hogy vannak azért bőven elvárások. Aztán meg jönnek a hivatalos infók, és ha a fele se úgy lesz,ahogy sokan várták, akkor jönnek a fikák ezerrel, meg hogy meg se fogom nézni, meg ilyenek. Na csak erről beszéltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogod van a véleményedhez, ahogy nekem is az enyémhez! ;) És szerintem marhára nem volt középszerű! Semmivel sem tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről, nem mintha akarnál ;):)

 

Nekem nem igazán vannak ilyen elvárásaim sem, mostmár. Tőlem a Vader páncél is feltűnhet újra, nem érdekel. Lepjenek meg!! Majd 2015-ben úgyis kiderül ki hogy fog vélekedni a filmről. Addig is részemről nem aggódók semmin és nem támasztok űberbrutál elvárásokat sem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek véletlen nem tűnt fel: ez itt a Star Wars ep7 előkészületeiről szóló topic, nem a "milyen volt a Star Trek mozi" című topic. Magam is szívesen futtatok arról is eszmecserét, de nem itt. Irány a Filmek szekció, az pont az ilyen témáknak van fenntartva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkoztatok már rajta, hogy miért Arndt lett a forgatókönyvre kiszemelve? Emberünknek alig van tapasztalata, ugyanakkor begyűjtött egy Oscart a "Little Miss Sunshine" című filmért. Az ember elintézi annyival, hogy ha nincs is egyéb jelentősebb műve, akkor is kapott egy Oscart, ami jelent valamit (egyébként semmit). És tényleg nem írt túl sok forgatókönyvet, az IMBD szerint mindössze 5 (!) már megjelent filmben működött közre, ami rettentően kevés. Ebből kettőt emelnék ki, az egyik a Toy Story 3 a másik pedig az Oblivion (Feledés). Az Oblivion forgatókönyve akkor készült, amikor a Disney megvette a Lucasfilmet. A Toy Story sikere még nem lett volna elég, noha azért is jelölték Oscarra, de ettől még nem csinálná össze magát egy valamire való vezető sem a Disney fejesei közül. Azonban ha idő közben olvasták az akkor még készülő Obliviont (és miért ne olvasták volna), gondolatban elvégezhették az olcsó árukapcsolást. Itt egy ember, a mi emberünk, aki ért a gyerekek nyelvén (Toy Story 3) és itt az Oblivion, ami egy eredeti sci-fi forgatókönyv. Az ilyen jellegű árukapcsolás kicsit olcsó János hangulatú, hiszen vannak sokkal nagyobb életművel rendelkező (és jóval drágább) forgatókönyvírók is, de talán az Oblivion merészebb hangvétele és a Toy Story játékos egyvelege az, amit a Disney SW címén látni szeretne. Talán ebben a két forgatókönyvben szerepel mindaz, amit a Disney az SW jövőjeként elképzel. Robert Orci és Alax Kurtzman írta a Star Trek reboot forgatókönyvet és a 2009-es film piszok jól is sikerült. Robert Orci nevéhez köthető a Transformers, Zorro Legendája, Sziget, MI3 csak a teljesség igénye nélkül. Alax Kurtzmann pedig a Rejtély című sorozat írója, mind komolyabb hangvételű művek, nem a gyerekekhez szólnak. A Star Trek reboot 2009-ben nagyot szólt és ha JJA még nem is volt akkor képben, ezt a két írót is fel lehetett volna kérni. Ezer oka lehet, hogy miért nem kérték fel őket (vagy felkérték, de nem vállalták), de az ezer ok közül is kiemelten nyomós érv lehet, hogy a Disney nem a Star Trek reboot jóval felnőttesebb hangvételét hanem egy könnyedebb, a fiatalabb korosztályhoz szóló történetvonalat szeretne filmre vinni SW címen. Ebből a szempontból az olyan komoly és ismert írók, mint David S Goyer rögtön ki is esnek a rostán, ezért az én tippem az, hogy Arndt személyét találták alkalmasnak arra, hogy sci-fi köntösbe csomagolva az ifjabb korosztályhoz szóljon.

 

A másik variáció, hogy már volt egy vázlat, amit mondjuk Lucas (vagy valaki Lucas engedélyével) megírt és átadott a Disneynek, így nekik már csak egy szkript doktor kellett, hogy a történet valamivel összeszedettebb legyen. Én Arndt személyének nem különösen örülök, mert nem feltétlenül a tehetséget, hanem egyéb Di$ney motivációt látok mögötte, de én már csak ilyen vagyok. Erre az érzésre erősített rá ez az olcsó Margit megoldás, hogy jöjjön elő újra a biztos nézőszámot generáló Vader jelmez. Brutálisan hatásvadász és biztos bevételt hozó gagyizás lenne a dolog, de abszolút logikus és egyúttal az Arndt képletbe illő.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azon gondolkodom, miért Simon Emanuel lett a produkciós menedzser. A fickó eddig összesen hét filmen dolgozott ilyen státuszban, szóval tuti nem a tehetsége miatt választották ki, hanem mer' occó, és valakinek a valakije. Mondom ezt annak ellenére, hogy a hét filmből négy Harry Potter, meg az egyik a TDKR, de dolgozott a Fast & Furious 6-on is, ami lendületből elfeledteti az összes többit, hiszen aki ilyen szennyhez adja a nevét, az jó munkásember már nem lehet. Tehát a Di$n€y tuti ebben is csak a pénzt látta, beleöl 200-300 milliót, úgyhogy meg kell spórolni pár ezer dollárt a film azon részén, ami a többihez képest aprópénzt visz el.

 

Kit érdekel, miért XY lett YX munkára felbérelve, ha jól megcsinálja? :roll: Most jobb lenne, ha Paul W. S. Anderson írná a forgatókönyvet, vagy ha David S. Goyer cseszné el (mert ugye ő tökéletes író, még sosem írt középszerűt sem)? Mert valóban van különbség, keserűbb a pirula, ha Olcsó Oszi miatt lesz szutyok a film, mintha Drága Dezső miatt... A tehetség nem a tarifa alapján ítélendő meg. És azért vicces úgy a pénz ellen ágálni, miközben minden a ráköltött pénz alapján van megítélve. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az EP 7-et is a forgatókönyvírók, producerek fogják elb@szni. Vader visszatér (csak a jelmez égett el), mekkora ökörség. Gyalázatos hogy egy új ötletük sincs, Abrams ebbe hogy mehetett bele? Remélem ez kacsa, direkt félrevezetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az EP 7-et is a forgatókönyvírók, producerek fogják elb@szni. Vader visszatér (csak a jelmez égett el), mekkora ökörség. Gyalázatos hogy egy új ötletük sincs, Abrams ebbe hogy mehetett bele? Remélem ez kacsa, direkt félrevezetés.

Biztos,hogy félrevezetés, egy csont,amin elrágódhatunk. Tipikus Abrams-féle szemfényvesztés, a ST-nél ugyanezt alkalmazta. A második résznél a szinopszis és a trailerek is olyan story-t sugalltak,ami végülis messze állt attól,ami végülis a filmben volt (vagy legalábbis az ég világon semmit nem engedett megtudni a valódi story-ból).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott, hogy miért lehet kacsa. Lucas azt nyilatkozta Abrams-ről, hogy érti mi a SW. Szerintem nem ment volna bele, ha nem pendülne egy húron Lucas-szal.

Meg aztán lehet, hogy tényleg lesz egy olyan jelenet, amiben Vader "visszatér" és más lesz a páncéljában. Ez könnyen megtörténhet álom, vagy látomás formájában. Lásd EP5. Talán az illető hírforrás erről a jelenetről szerezhetett tudomást és téves következtetéseket vonhatott le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott, hogy miért lehet kacsa. Lucas azt nyilatkozta Abrams-ről, hogy érti mi a SW. Szerintem nem ment volna bele, ha nem pendülne egy húron Lucas-szal.

Meg aztán lehet, hogy tényleg lesz egy olyan jelenet, amiben Vader "visszatér" és más lesz a páncéljában. Ez könnyen megtörténhet álom, vagy látomás formájában. Lásd EP5. Talán az illető hírforrás erről a jelenetről szerezhetett tudomást és téves következtetéseket vonhatott le.

Na ebben is lehet valami. Egy ilyen kacsát megnéznék a filmben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

J.J. Abrams lehet mégse rendezi meg a filmet. Nem bírja otthagyni a családját az angliai forgatás miatt.

http://collider.com/star-trek-3-new-writers-abrams-leaving-star-wars-episode-7/

:lol: :lol:

 

Lehet, hogy én se viszem el a lottó főnyereményt, mert nem szeretnék rosszat a családomnak. :D:lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.