Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon durva anyagok... :o Ráadásul egy közeli forrás azt állítja, nem kamu egyik se.

Viszont ez a "gonosz Luke, aki ráadásul kiborg is", még mindig hatalmas baromságnak tűnik elöljáróban. Most komolyan, a Saga megtestesült pozitív karaktere lesz a rosszarc? Pöpec sztorival miért nem elég nagy fenyegetés egy Inkvizítor? Plusz ja... minek növesztett akkor szakállat Hamill? Egyáltalán miért olyan biztos, hogy Luke van a képeken?

 

Minden esetre érdekes, nálam felkavarta az állóvizet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon durva anyagok... :o Ráadásul egy közeli forrás azt állítja, nem kamu egyik se.

Viszont ez a "gonosz Luke, aki ráadásul kiborg is", még mindig hatalmas baromságnak tűnik elöljáróban. Most komolyan, a Saga megtestesült pozitív karaktere lesz a rosszarc? Pöpec sztorival miért nem elég nagy fenyegetés egy Inkvizítor? Plusz ja... minek növesztett akkor szakállat Hamill? Egyáltalán miért olyan biztos, hogy Luke van a képeken?

 

Minden esetre érdekes, nálam felkavarta az állóvizet.

Talán lesznek visszaemlékezés jelenetek és abban Luke szakállas lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékezzünk arra, hogy amikor Dasiy Ridley-t és Mark Hamill-t lehetett látni a Skellig Michael szigeten lévő forgatáson....

 

Hamill-Ridley.jpg

 

....rá pár nappal J.J. felrakta a netre ezt a sejtelmes képet.

Hát most már azért lehet látni, hogy a kéz kihez is tartozik...

UnO7UY5.png

star_wars_episode7_conceptart08n.jpg

 

 

Megérkezik a szigetre Daisy , hogy felkeresse Luke-ot...

star_wars_episode7_conceptart13k.jpg

 

Daisy belép az ősi szentélybe, és Luke már a hosszú évek alatt teljesen átváltozott... (tippre flashback jelenetben mutatják ahogy a hosszú évek alatt szakállasan szépen elveszti régi énjét..)

star_wars_episode7_conceptart06k.jpg

 

És talán Dasy a sötét oldalt választja. Vagy itt túszul ejti Luke őt... Annyi biztos, lesz itt nagy dráma és tragédia...

star_wars_episode7_conceptart07k.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán miért olyan biztos, hogy Luke van a képeken?

Attól függ elfogadjuk-e a korábbi kémjelentést, mert ezek a képek semmit nem bizonyitanak ezügyben (sőt igazából a szakáll miatt mintha inkább cáfolnák... de ez lehet csak azért van mert menetközben megváltozott a sötét Luke kinézete).

 

Mindentől független ezek a rajzok iszonyú hangulatosak. A várakozás szintjét nálam sikeresen feltekerték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem semmi, amivel ezek a rajzok előállnak, de ne igyunk előre a medve bőrére. Még sehol sem láttam hivatalosan bejelentve, hogy pont Luke lenne az a bizonyos gonosz karakter, így nem is igazán adok erre az ötletre. Pont az lenne a lényeg, hogy új fenyegetéseket, gonoszokat ismerjünk meg, ne azokat veszítsük el, akik már egyszer megváltották a Galaxist. Lehet akár egy imposztor, egy kalandor, vagy egy Joker féle karakter (mondjuk az kötődne is Hamillhez :D), aki csak úgy csinálja és kész. A környezet viszont nagyon frappáns, én már ezen tájrajzok alapján is meg vagyok elégedve a helyszínekkel, nomeg ott vannak az új trooperek, amikre, őszintén szólva, buzgón számítottam is, fő a változatosság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti nekem jobban tetszene, ha Luke lenne a "gonosz" mintha egy eddig ismeretlen kalapból előrántott szereplő. Viszont ezen a képen nem olyan mintha a cyborg egy nő lenne? Furák az ajkai, ráadásul a kilógó részletek nem egy koros emberre utalnak. Persze az is lehet hogy csak a rajzoló nem tudott normális szájat rajzolni :D

 

star_wars_episode7_conceptart08n.jpg

 

És igen a tájak valami eszement hangulatosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a képek valami eszméletlenül hangulatosak. Lehet, hogy a Galaxis még visszasírja a Birodalmat. :) Különösen tetszik az AT-AT házikó.

A kyborggal kapcsolatban még arra is gondoltam, hogy mi van, ha egy ősi Sith így találta meg magának a halhatatlanságot. Bár nekem ez a Vader-sisakos "Hamleti" kép erősen azt sugallja, hogy a kiborg és Vader között valamilyen kapcsolat áll fenn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek a régi pletykára, hogy John Boyega karaktere egy TIE vadásszal lezuhan a sivatagos bolygóra? És végül Daisy menekíti meg, és együtt indulnak el kalandokra.

Ez a kép ezt ábrázolhatja, hogy lezuhan Boyega, a dezertőr birodalmi pilóta.

swroncs-760x347.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a concept artokat. Egyik szemem sír, a másik nevet. Nevet, mert tényleg jó kis hangulatot árasztanak a képek. De ez a jó kis hangulat csak azt jelenti, hogy egyedi látványvilágú filmet kaphatunk. Sír, mert úgy vélem, ez a VII. epizód inkább lesz űrthriller, mintsem space-fantasy, vagy ahogy számomra legjobban tetszik mese. Ez a kiborg-átállás a sötét oldalra-régi hőseink lemészárlása nem illik bele a hangulatba, amit a Star Wars áraszt magából. Úgy tűnik számomra, hogy a régi jó kis mese már a múltté.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Luke, mint főgonosz kiborg igencsak érzékeny téma. Korábban sokat diskuráltunk úgy egyáltalában arról, hogy mennyire lenne jó Luke-ot nem a pozitív hősök oldalán látni. Innen egy szint, ha kifejezetten rossznak titulálják, tehát nemcsak mondjuk középen vagy a sötét és világos oldal "fölött" (aki olvasgatta a topikot, tudja mit értek ezalatt) helyezkedik el. Az egy újabb szint, ha tényleg rossz és gonosz is, nem pedig mondjuk csak az aktuális rendszer és annak bizonyos emberei bélyegzik annak. Az meg már szinte a véglet, ha ő lenne a sötét oldal első szolgája, a főgonosz.

Az összes variáció pengeélen táncol és nagyon igényes megoldást kíván, különben bukó. Ez a kiborg-motívum (ha feltesszük, hogy Luke az, amiben egyáltalán nem vagyok biztos) hangulatában eléggé az utolsó (főgonoszos) alternatívát sejteti, ami egyben a legkockázatosabb is. Nem mondom, hogy tuti elcseszik és ezzel megrongálják a Saga szellemiségét is, de emberes feladat ennek elkerülése ilyen sztorielemekkel.

 

Ami a legkritikusabb, hogy magyarázatokkal kell szolgálniuk mi történt Luke-kal. Az nem lehet, hogy kész tényként kapjuk, hogy ő már ilyen és innen indul egy sztori. Persze ezt a magyarázatot nem muszáj rögtön az Ep.7-ben szolgáltatniuk, de a trilógia végére igen. Ugyanakkor az is elég simának tűnik, hogy azalatt a hiányzó ~30 év alatt történt meg az átalakulás, hisz. nem végig Luke (és az "öregcsapat") lesz a főszereplő az új filmekben. Eszerint az új főhőseink feladata lesz a kegyetlen múlt és Luke korábbi sorsának feltárása.

Ez így számomra nem hangzik rosszul, de egy merőben más történetvezetést és mesélési stílust követel meg, mint a PT vagy az OT. Jöhetnek pl. tucatszámra a flashback jelenetek, a múltba révedő elbeszélések (ilyenből azért az eddigi filmekben is akad pár) stb.. Ezzel a húzással újra rizikóznának a készítők, mert bátor újítás lenne. Nekem mondjuk jó megvalósítás esetén eléggé tetszene. A ST-nak is kell valami hamisítatlan stílus, amitől nemcsak SW lesz, hanem a Saga-n belül is jól felismerhető.

 

A képek egyébként rendkívül hangulatosak, bármi közük is legyen a készülő alkotáshoz. :) Fokozatosan kezdem úgy érezni, hogy a Rebels és ST front alapján jó kezekbe került a SW franchise. Remélem tényleg ki is hozzák az ezekben rejlő lehetőségeket és akkor szép évek elé nézünk ilyen téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha tényleg lesz gonosz Luke akkor az lenne a legjobb ha egy filmvégi csattanó lenne minimális magyarázattal. Majd az ep.8-ban ki lehet fejteni, de ügyes filmes eszközökkel itt sincs szükség 5 percnél többre. Már ha jó a mögötte lévő koncepció. Ha nem akkor nyilván túl kell magyarázni hogy egyáltalán valami minimális értelme legyen de akkor már rég rossz. Legyen annyira frappáns hogy két mondatban elmondva is értelme legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kirakták! Nem kapkodták el...talán engedélyezte nekik valaki? :hmm:

 

Nem biztos, hogy látni akartam ezeket a a képeket de ha már láttam akkor véleményezem. :) Röviden, szuperül néznek ki. Ja és lesz a filmben CGI. :D Észrevettétek Boyega kezében Luke kardját? Talán abban is lesz valami, hogy Luke EPV -ben elveszett kardja valahogy előkerül? Ez, és Luke gonosz mivolta kib*szott jó forgatókönyvet kíván, mert ezt nagyon-nagyon nehéz jól megcsinálni. Kasdan és Abrams nem kezdők, de ez még nekik is pelenka felkötős mutatvány. Kíváncsi lennék ezekből mennyi Lucas ideája. Nyugodtabb lennék ha oltalmazó kezei még ha a háttérben is, de ott lennének a gyeplőn.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszek akkor anno volt egy olyan hírünk, hogy Abrams megmutatta a végleges forgatókönyvet Lucasnak, hogy a jóváhagyását kérje. Mondjuk kérdés, hogy Lucast mennyire érdekli a dolog. Lehet úgy volt vele, hogy atyaég de gáz ez gyerekek, de persze csináljátok ez már a ti dolgotok, hajrá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apróság. Engem ez az épület...

 

star_wars_episode7_conceptart13k.jpg

 

... erősen emlékeztet a Birodalom visszavághoz készült conceptekhez amik Vader palotájához készültek

 

MC3tCie.jpg

 

Ezen a képen pedig nem lehet, hogy egy új típusú R2-es robot látható? A gömb fej ellenére nagyon emlékeztet az asztro robotokra.

 

R6oRI0.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A robot valószínűleg egy új modell lesz, de érdekesebb Vader vára. Mert mi van ha ez Vader valódi lakhelye? És ez fog majd feltűnni a Rebels -ben? Ide nyugodtan visszavonulhatott Luke tanulmányozni a sötét oldalt. Egyébként az a kép amin Luke (?) várja Daisy -t szintén egy McQuarrie rajzra emlékeztet, amit az EPVI -hoz készített. Azon Palpatine látható Coruscant alatt egy lávával körülvett szobában amint várja Luke -ot. Ott is hasonlóan alacsony volt a "trón" mint itt, de úgy egyébként is nagyon hajaz arra a képre a feeling.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet,hogy egyedül vagyok a meglátásommal, de az a srác a kék fényszablyával a kezében szerintem nem Boyega, hanem egy fehér csávó. Boyegának kerekebb az arca, orra.

Amikor ezeket a rajzokat készítik akkor még nem tudhatják konkrétan ki lesz a szereplő szóval az semmit nem jelent, hogy nem hasonlít Boyegára. :)

 

Ebben a páncélban is lehet, hogy Luke van. A kard az oldalán ezt sejteti.

 

GSiCuO.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény űrmalac úgy látom arra van befogva, hogy romhalmaz csillagromboló alkatrészeket szállítson . :P

 

 

Nekem ez az űrhajó dizájn baromira bejön, másnak is? :)

6hgweK.jpg

 

 

Pinewood kiszivárgott képen akkor egy Tie hangár épült?

nFnhWE.jpg

millennium-falcon-star-wars-spoiler-sneak-peek-behind-the-scenes-photos-011-480w.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejön ez a hajó. Nekem a kedvencem az AT-AT ház. az valami döbbenetesen hangulatos, és jó ötlet is! De ahogy látom az a bolygó tele van eféle roncsokkal. Volt ott lezuhant csillagromboló és X-szárnyú is. Biztos nagy csata lehetett ott régebben.

 

Ez a kép pedig még nem volt.

 

pJWYf8.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem egy könyvben/képregényben elmesélik majd, hogy lett robotkezű Csubakka :)

 

Nekem is bejön ez a hajó. Nekem a kedvencem az AT-AT ház. az valami döbbenetesen hangulatos, és jó ötlet is! De ahogy látom az a bolygó tele van eféle roncsokkal. Volt ott lezuhant csillagromboló és X-szárnyú is. Biztos nagy csata lehetett ott régebben.

 

 

Ez szerintem is nagyon jó ötlet, hogy a bolygón szanaszét vannak a roncsok. Mondjuk szerintem a bolygó lakók se barátságos arcok lehetnek. TCW-s kalózok leszármazottai jöhetnének :P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az fura, hogy a biztonságáról híres JJ -től ilyen képeket csak úgy kilopnak. És nem is egyet, hanem vagy harmincat. :o Lucas alatt ilyen elképzelhetetlen lett volna a filmkészítés ezen szakaszában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Lucas alatt a forgatókönyvek szivárogtak nagyon durván. Ott például most elég nagy csönd van. A képek kikerülése után pedig erősen az a gyanúm, hogy a korábbi kémjelentések jelentős része is olyanoktól van akik itt-ott láttak pár conceptet.

Amit Abrams szerintem nagyon lebecsült azaz ep.7 körüli várakozás. JJ-nek eddig olyan filmjei voltak, amik vagy a teljes ismeretlenségből jöttek vagy egy olyan franchise részei voltak, amik -SW-hez képest- viszonylag kevés rajongót tudhatnak magukénak, a többség inkább csak megnézi ha moziba kerülnek, de ennyi. Az ep.7 premier popkulturális esemény lesz és a készitésnél már látható volt: a teljes hirzárlat idején még a semmi is sokszor cimoldalakra került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Lucas alatt a forgatókönyvek szivárogtak nagyon durván. Ott például most elég nagy csönd van. A képek kikerülése után pedig erősen az a gyanúm, hogy a korábbi kémjelentések jelentős része is olyanoktól van akik itt-ott láttak pár conceptet.

Amit Abrams szerintem nagyon lebecsült azaz ep.7 körüli várakozás. JJ-nek eddig olyan filmjei voltak, amik vagy a teljes ismeretlenségből jöttek vagy egy olyan franchise részei voltak, amik -SW-hez képest- viszonylag kevés rajongót tudhatnak magukénak, a többség inkább csak megnézi ha moziba kerülnek, de ennyi. Az ep.7 premier popkulturális esemény lesz és a készitésnél már látható volt: a teljes hirzárlat idején még a semmi is sokszor cimoldalakra került.

A regényt szerezte meg az EPIII -nál az MF.com. Mondanom se kell most is ők voltak a terjesztők. Nem véletlen egy Ikarus van a bannerükön aki felfelé szárnyal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.