Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Úgy látom, egyedül leszek a véleményemmel, de azért leírnám, mert hát végülis szólás-és véleménynyilvánítás-szabadság van :)

 

Elöljáróban annyit,hogy szerintem is kellenek majd a meghatározó,erőteljes női karakterek. Padmé és Leia is ilyen volt, nélkülük nem Star Wars a Star Wars.

 

De szerintem a Saga erejét részben annak köszönheti, hogy hímneműek körül forgott a story. Mondok néhány példát: Anakin Skywalker,aki rossz útra tér, legyilkolja a Jediket, Szeparatistákat és izzó, gyilkos szemmel néz vissza a kamerába, majd pedig szénné égve rakják össze Vaderként, mint egy Audi A5-öst. Ugyanilyen ütős lett volna, ha egy tinilány játszotta volna el a szerepet? Abba már bele se merek gondolni, hogy egy női páncélban jelent volna meg Darth Vader.... Ugyanilyen félelmetes lett volna a karakter, ha a lélegeztető berendezés felett két mellforma kandikál ki a lemezből??

Vagy ha mondjuk Sidius nő lett volna... ugyanígy borzongtunk volna a 66-os parancs és a jellegzetes Sidi kacagás alatt, ha mondjuk egy magas C-s hangú hölgyeménytől halljuk?? Vagy mondjuk a Klónhadsereget el tudnánk képzelni női páncélban?

 

Félreértés ne essék, ez nem hímsovinizmus, bármennyire is annak akarják sokan látni. Csak számomra egyszerűen nem volna olyan ütős és eléggé komolyan vehető, ha nőkre lenne helyezve a hangsúly. Jó lenne, ha nem mennénk el Charlie angyalai irányba, mert akkor sokan fogják majd a fejüket a moziban, hogy "Ez lenne az új SW??", hiába a korszakalkotóan új irány. Ha fontos a folytonosság, hogy tiszteljük a Saga-t, meg miegymás, akkor ebben is tisztelni kellene. Hogy győztes csapaton ne változtass. Eddig jól működött a 2 férfi 1 nő főszereplőhármas.

 

A TCW-ről meg annyit, hogy bár ott több volt a női karakter,mint a filmekben, de ott nem Ashoka volt a főszereplő,hanem Anakin. És egyébként is az,hogy pár millióan nézték világszerte, az szerintem bukás kategória, mert csak kb. minden századik SW rajongó nézte rendszeresen. Én is csak az első évadot, aztán köszöntem szépen, nekem komolytalan volt. Főleg a bikiniben hadonászó Ashokával...Szóval ez is mutatja, hogy nem biztos,hogy ez a követendő irány. (Na befejeztem, lehet köveket hajigálni. Úgyis az lesz, amit a Lucasfilmnél megálmodnak...) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem a Saga erejét részben annak köszönheti, hogy hímneműek körül forgott a story. Mondok néhány példát: Anakin Skywalker,aki rossz útra tér, legyilkolja a Jediket, Szeparatistákat és izzó, gyilkos szemmel néz vissza a kamerába, majd pedig szénné égve rakják össze Vaderként, mint egy Audi A5-öst. Ugyanilyen ütős lett volna, ha egy tinilány játszotta volna el a szerepet? Abba már bele se merek gondolni, hogy egy női páncélban jelent volna meg Darth Vader.... Ugyanilyen félelmetes lett volna a karakter, ha a lélegeztető berendezés felett két mellforma kandikál ki a lemezből??

Vagy ha mondjuk Sidius nő lett volna... ugyanígy borzongtunk volna a 66-os parancs és a jellegzetes Sidi kacagás alatt, ha mondjuk egy magas C-s hangú hölgyeménytől halljuk?? Vagy mondjuk a Klónhadsereget el tudnánk képzelni női páncélban?

Ezek kifejezetten rossz példák, mivel már létező férfi karaktereket akarsz nőiesíteni. Az távolról sem az, mint eleve női szereplőt írni, azt a cselekménybe helyezni. Darth Vader persze, hogy hülyén festene nőként, mivel férfi karakter, annak lett megalkotva. Ahogy Palpatine is. Mint ahogy Leia jelenetei sem működnének igazán férfi szereplővel az ep4-ben. ;) Ne keverjük a szezont a fazonnal.

 

És egyébként is az,hogy pár millióan nézték világszerte, az szerintem bukás kategória, mert csak kb. minden századik SW rajongó nézte rendszeresen.

Ez meg csak hozzá nem értésből fakadó, totális hülyeség. :facepalm: Minden sikeres sorozatot "csak" pár millióan néznek világszerte, igen csak szép teljesítmény, ha ehhez felér egy húsz perces, animációs sorozat. A többit meg a nyugalom megtartása végett inkább nem kommentálom... :45:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt két trilógia, ami a hímek körül forgott. Ha a 3. is ilyen lesz, akkor ez már nem lehet a véletlen műve, ennek már jelzésértéke és üzenete lesz. Ez az üzenet pedig nem igazán pozitív.

Egyet értek azzal, hogy eljött az ideje egy női főszereplőnek (aki természetesen Jedi kell, hogy legyen), de nem a fenti indok miatt. Nincs itt semmiféle jelzésérték és üzenet, utálom, amikor egyes filmek meg akarnak felelni bizonyos kvótáknak. A pozitív diszkrimináció is diszkrimináció, véleményem szerint.

 

Ha az adott cselekmény férfiakkal működik igazán, akkor maradjanak meg az eredeti felállásnál. Minden más (nem, bőrszín stb.) huszadrangú kérdés.

 

mikiwan: pont akkor hagytad abba a TCW nézését, amikor a sorozat megkomolyodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ugye a TCW nem része a legmagasabb kánonnak, így (nagyon sokaknak) eltörpül a filmek mellett.

De része annak, csak sokan nem fogadják el annak ugyanúgy, ahogy a prequelt sem. Ilyen egyszerű a dolog. :)

 

mikiwan. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De része annak, csak sokan nem fogadják el annak ugyanúgy, ahogy a prequelt sem. Ilyen egyszerű a dolog. :)

OFF: a legmagasabb kánonnak valóban nem része, mivel a filmekkel nem egyenértékű (T-canon besorolása van, ami a filmek és az EU között helyezkedik el).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek kifejezetten rossz példák, mivel már létező férfi karaktereket akarsz nőiesíteni. Az távolról sem az, mint eleve női szereplőt írni, azt a cselekménybe helyezni. Darth Vader persze, hogy hülyén festene nőként, mivel férfi karakter, annak lett megalkotva. Ahogy Palpatine is. Mint ahogy Leia jelenetei sem működnének igazán férfi szereplővel az ep4-ben. ;) Ne keverjük a szezont a fazonnal.

 

 

Ez meg csak hozzá nem értésből fakadó, totális hülyeség. :facepalm: Minden sikeres sorozatot "csak" pár millióan néznek világszerte, igen csak szép teljesítmény, ha ehhez felér egy húsz perces, animációs sorozat. A többit meg a nyugalom megtartása végett inkább nem kommentálom... :45:

A karakterek teljesen úgy jók,ahogy vannak, egyetértünk, nem is sugalltam az ellenkezőjét.... Csak azért hoztam fel őket,hogy lássuk, miért kellett,hogy férfiak körül keringjen a Saga.

Hozzá nem értésből fakadó, totális hülyeség...hm.. csak úgy szólok,hogy pl a Dr. House vagy a Dr. Csont c. sorozatokat tízmilliók nézik világszerte, pedig a rajongótáboruk nagysága köszönőviszonyban sincs a SW-éval. Az meg, hogy más a véleményünk egy sorozatról, még nem a világ vége. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt hozzászólásával egyetértek. E mellé tennék még néhány észrevételt.

 

@mikiwan:

Senki nem azt mondta, hogy tiniket kell főszerepbe tenni. Legalábbis ennek a szónak lett egy erősen pejoratív vonzata, amiben pont a Disney-nek is komoly szerepe volt/van. Anno Hayden-t is sokan csak egy zsúrbubi szépfiúnak tartották, aztán az alakítása mégis meghozta azt a Vader effektust, amiről mikiwan is írt. Másik jó példa erre a Rush és Thor szőke izompacsirta főszereplője (most nincs kedvem utánanézni a nevének :D), aki szintén elég jól levetkőzte a sztereotípiákat és valódi színészi teljesítményt pakolt a kinézete mellé.

 

Igen, nagyon jól működhettek volna az említett jelenetek női szereplőkkel is. Csak nyilván eleve ennek megfelelő koncepcióval kellett volna összerakni a jelenetet (jelmezek, helyszínek, párbeszédek, stb.), ahogyan azt Dzséjt szépen kifejtette. Szóval hiába hoztad fel őket azért amit írtál, mert ez így nem ül. Nem kellett, hogy férfiak körül keringjen a Saga. A szituációkat teremtették (a semmiből) olyanra, hogy azok az adott pozíciókba férfiakat vagy nőket követeltek.

Ott van pl. a KotOR2, ahol szerintem elég jól működik a női gonosz karakter, rendkívül ütős. A sátáni kacajokról és hasonlókról nekem rögtön a boszorkányok jutottak eszembe, de a horrorfilmek tele vannak női karakterekkel, akiktől simán kirázza a népet a hideg. Sőt, még ugye gyerekeket vagy játékbabákat is lehet olyan módon képernyőre vinni, hogy tökéletesen összecsináljuk magunkat.

Eleve miért kéne egy Vader-éhez hasonló páncélra mell? Pl. a Fallout játékokban lévő páncélok olyan jellegűek, hogy (méretükből és kialakításukból adódóan) elfedik a nemi különbözőségeket. Rózsaszínnek se kéne lenni attól, hogy nő viseli. :) Ugyanígy nem szükséges, hogy a női főszereplőnek irritáló plázacica hangszíne és hanglejtése legyen.

 

A TCW-ben márpedig Ahsoka volt a főszereplő, ez ténykérdés. Az ő képbe kerülésével kezdődött a sorozat, és azt hiszem most már kijelenthetjük, hogy az ő eltűnésével végződik. Az ő jellemfejlődése volt a legszembetűnőbb és néhány részt leszámítva minden rá volt kihegyezve.

Ahsoka első ruházata pedig inkább a TCW stílusának szólt, mintsem a karakter jellegének. A második öltözete már szerintem kifejezetten jól sikerült és filmen is jól mutatna.

 

@Nute:

Az hogy a cselekmény hogyan működik, az attól függ hogyan írják meg. Ha 9 film úgy pereg le, hogy csak férfi dominanciával értelmezhető, akkor annak szerintem igenis üzenete van. Ha pedig az írók nem tudták máshogy összehozni, az elég erős szegénységi bizonyítvány. ;)

Amúgy számomra az is kérdés, hogy idegen fajt behoznak-e komoly szerepbe. A klasszikusban szinte csak Yoda (és Chewie) volt, a prequel-ben már több. Én azt is értékelném, ha ugyan emberek körül forognának a főbb események, de komoly szerep hárulna az "idegenekre" is.

 

@Ody:

Tudtommal az a szitu, amit Nute is írt. Tehát a TCW nem egyenrangú a filmekkel, ellenben az összes többi EU-nál magasabb rendű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karakterek teljesen úgy jók,ahogy vannak, egyetértünk, nem is sugalltam az ellenkezőjét.... Csak azért hoztam fel őket,hogy lássuk, miért kellett,hogy férfiak körül keringjen a Saga.

Hozzá nem értésből fakadó, totális hülyeség...hm.. csak úgy szólok,hogy pl a Dr. House vagy a Dr. Csont c. sorozatokat tízmilliók nézik világszerte, pedig a rajongótáboruk nagysága köszönőviszonyban sincs a SW-éval. Az meg, hogy más a véleményünk egy sorozatról, még nem a világ vége. :peace:

Zseniális vagy, egy hatványozottan réteg-sorozatot (Star Wars és még gyerekeknek szóló animációs sorozat is egy gyerekcsatornán) két olyan műsorral, ami felnőtteknek szól, élőszereplős, negyvenöt perces, nem csak kábelen megy, és vagy hatvan csatornán adják világszerte (csak nálunk jelenleg kettőn megy a Bones). Akkor a te olvasatodban a Ferrari egy sz*r kocsi, mert Suzukiból sokkal többet adnak el világszerte. Továbbra is hülyeségeket írsz.

Az meg persze, hogy a Star Wars jelenlegi részei jól működött férfi szereplőkkel, mert férfi szereplőkre írták meg. Ha női szereplőkre írják, akkor úgy is működne. Értelemszerűen mások lennének a jelmezek, a maszkok, a szituációk, a szereplők közötti kémia, és nem olyanok, mint most. De ezt már pb szépen megfogalmazta előttem. :peace:

 

Ott van pl. a KotOR2, ahol szerintem elég jól működik a női gonosz karakter, rendkívül ütős.

Vagy írhatnánk mindkettőnk (és sokunk) kedvencét, a Mass Effect-trilógiát, ahol nemhogy remekül működő női gonoszok vannak (Benezia, Hope Lillium), de külön megírták úgy a cselekményt, hogy az működjön női és férfi főszereplővel. És nem volt szükség nagy módosításokra, csak a karakterek interakciója lett más és más. Egy filmnél ez sokkal szembetűnőbb lenne.

De maradva az SW-nél, hogy mekkora hülyeség Anakinnal példázni, hogy milyen lett volna nőnek: eleve, akkor már Padmét férfi szereplőnek kellett volna írni, ami már megborítja az egészet, hiszen akkor Naboonak királya van, nem királynője. Egy király valószínűleg erélyesebb szereplő lenne, ami máris megváltoztatja a Naboo kapcsolatát a Gunganokkal, vagy éppen, Palpatine-nal, változna a kommunikáció a Szenátusban. Alaposan megváltozna az ep3 vége is, hiszen egy nő igencsak máshogy viszonyul a gyerekgyilkosságokhoz, és mi is másképpen tekintenénk rá. Arról nem beszélve, hogy akkor ő lenne Luke és Leia anyja, amivel máris meg kéne változtatni azt, hogy hogyan rejtik el a gyerekeket (és csak gondoljunk bele, hogyan szólna a Jedi Templomban végbement mészárlás egy terhes nővel). És még Luke kapcsolata is változna. És ez csak az, hogy egy nőt helyeztünk középpontba és rászabtuk a sztorit (nem egy karaktert nőiesítettünk).

Persze a dolog suta - ezzel is tovább bizonyítva, mennyire pocsék példa -, hiszen Vader egy készen kapott karakter, így az ep1-2-3-ban kötött volt, mi legyen vele. Ahogy Palpatine is.

 

Amúgy számomra az is kérdés, hogy idegen fajt behoznak-e komoly szerepbe. A klasszikusban szinte csak Yoda (és Chewie) volt, a prequel-ben már több. Én azt is értékelném, ha ugyan emberek körül forognának a főbb események, de komoly szerep hárulna az "idegenekre" is.

Chewie-nek sosem volt igazán komoly szerepe annál, minthogy morgott és lőtt. :) Mindig ott volt, de tényleg csak egy "hű eb" szerepét töltötte be, legjelentősebb szerepe talán C-3PO összeszerelése. Ez az egy jelenet lenne, amit radikálisan át kéne írni, ha a wookiee-t kivennénk a sztoriból. Máshol csak a szövegkönyvet kéne módosítani. Úgyhogy az ep4-5-ben csak Yoda az, aki jelentős szerepet tölt be és idegen (még szegény Ackbar sem kapott ilyen szerepet, hiszen az ő jeleneteit leforgatták Madine tábornokkal is).

Az ep1-2-3 ilyen téren komolyabb, hiszen ott Yoda mellett ott van még Jar Jar, Watto, Sebulba, akik azért nem csak lézengenek, nem lehet csak úgy kikapni őket a helyükről. És én is remélem, hogy az ep7(-8-9) követi ezt a vonalat. Sőt, az lenne a nem semmi, ha a trió egyik tagja idegen lenne.

 

Bár szerintem se a női főszereplő, se a fent említett idegen trió-tag nem valósul meg, legalábbis a korábban nyilvánosságra hozott általános karakterleírások ezt sugallják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chewie-nek sosem volt igazán komoly szerepe annál, minthogy morgott és lőtt. :) Mindig ott volt, de tényleg csak egy "hű eb" szerepét töltötte be, legjelentősebb szerepe talán C-3PO összeszerelése. Ez az egy jelenet lenne, amit radikálisan át kéne írni, ha a wookiee-t kivennénk a sztoriból. Máshol csak a szövegkönyvet kéne módosítani.

Ezért is írtam őt csak zárójelben. ;) Azért odaírtam, mert volt már pár feneketlen vitám azzal kapcsolatban, hogy Chewie mennyire fontos SW karakter. :) Pl. a Madness kampánynál is sokan vélekedtek úgy, hogy Chewie igenis fontos karakter, sőt főszereplő. Aztán az Ep.7-8-9-re is sokan hozták fel, hogy Chewie-nak egyszerűen muszáj benne lennie Han-ék oldalán, mert kihagyhatatlan.

Szerintem is simán pótolható vagy akár kihagyható karakter. Az ő varázsa pont abban volt, hogy vuki, egy idegen faj képviselője, amiből nagyon kevés volt a klasszikusban. Ráadásul jó pár humoros jelenetet húztak rá, sokszor vele lazították, simították a feszültségeket. Így a nézőkben mindenképp egy szimpatikus figurának maradt meg, akinek hiányában kevesebb lenne a SW.

 

Az ep1-2-3 ilyen téren komolyabb, hiszen ott Yoda mellett ott van még Jar Jar, Watto, Sebulba, akik azért nem csak lézengenek, nem lehet csak úgy kikapni őket a helyükről. És én is remélem, hogy az ep7(-8-9) követi ezt a vonalat. Sőt, az lenne a nem semmi, ha a trió egyik tagja idegen lenne.

Mondjuk nekem sokkal hamarabb jutott eszembe Gunray, Poogle, Grievous, Mundi, Maul vagy az a kék valami Palpi mellett. :D Emellett pedig a többi szeparatista vezető, a jedik, a kaminoiak, vukik, geonosisiak, szenátorok, stb.. Mind-mind sokkal többször kerültek elő és sokkal változatosabbnak hatott a univerzum.

Én attól sem idegenednék, hogy a trió (már ha az lesz egyáltalán) egyik tagja legyen idegen, bár ez sokaknál biztos kiverné a biztosítékot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden tiszteletem a nőké, de én nem erőltetném feltétlenül a női főhőst, csak abban az esetben, ha az írónak tényleg így pattant ki az ötlet a fejéből. Tehát ne azért legyen a főszereplő nő, hogy mindenáron egy nőt szerepeltessünk, hanem mert a készítők el akarnak mondani egy történetet és abban a történetben ő funkcionál a legjobban főhősként. Szerintem nem érdemes belemagyarázni ilyeneket, hogy ennek jelzésértéke van. Persze, ha eleve az jutott eszébe az írónak, hogy nő legyen, vagy sötét bőrű legyen, vagy idegen fajú legyen az új hős én nagyon szívesen fogadom (ugyanúgy, mintha az ellenkezője valósulna meg), csak ne pozitív diszkrimináció miatt, hanem ösztönösen járjanak el. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem sokkal hamarabb jutott eszembe Gunray, Poogle, Grievous, Mundi, Maul vagy az a kék valami Palpi mellett. :D

Tény, Gunray is igen fontos szereplő, akárcsak Maul és Grievous. Poogle, Mundi, hát, ők inkább már csak dekorációk, képviseltetnek egy-egy idegen fajt, de csak annyira erélyes a szerepük, mint Chewie-é. Ennek ellenére, ők is a "több idegen, aki előtérben van" csapatba tartoznak. És nagyon remélem, hogy az ep7 viszi ezt tovább.

Itt viszont némi félelmem azért van Abramset illetően, mert bár a Star Trekben és a Star Trek: Into Darkness-ben baromi sok maszkot használtak (a 2009-es film még Oscart is kapott ezért), de mindegyikük csak háttérszereplő. Spockon és Neron kívül egyetlen jelentős idegen sincs (és mivel ez egy alternatív világ, simán be lehetne csempészni fontosabb idegeneket a Csillagflotta parancsnokságára, pl. Mondjuk a Trekkel mindig is ez volt az egyik bajom, sokkal emberközpontúbb, a Star Wars ellenben rengeteg idegent vonultat fel, pláne az ep1-2-3 óta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, nekem is vannak ilyen félelmeim. Egy csomó fajt hiányoltam az Abrams-féle Star Trek filmekben, és én már azzal is megelégedtem volna, ha a háttérben elkullognak.

 

Remélem, a Star Wars esetében az új trilógia követni fogja a hagyományokat, és rengeteg fajt vonultat fel. Egy rodiai, bith, duros, weequay vagy mon calamari nélkül nincs Star Wars. :) Szintén remélem, hogy a már meglévő fajok mellett a készítők újakat is kitalálnak, ahogy eddig minden egyes rész e tekintetben is hozzáadott valamit az univerzumhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebbe a találgatásba nem igazán gondolt bele a hír írója. Flashback mondjuk lehetne, csak eleddig nem sok visszaemlékezés volt a Star Warsban. Meg mi olyan lehetne az ep7-ben, ami miatt Han Solo múltjába kell barangolni?

 

Bár az azért nem lenne rossz, ha az új Star Wars-filmek az Avengers-filmekhez hasonlóan épülne fel, és lenne ide-oda utalgatás. Jelenetek a következő filmből, vagy csak megjelenik egy-egy szereplő, esetleg - és itt már jöhet a flashback - visszaemlékezés a korábbi filmek cselekményére (nem feltétlen csak az ep1-6-ra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit vicces a hír a főoldalon. Az ifjú Han Solo az EPVII -ben? :D

Erre picit én is felkaptam a fejem, ahogy olvastam. A másik a hírrel kapcsolatban, hogy inkább a történetre kellene jobban odafigyelni a D. filmjeinél, nem pedig a költségvetésre. Persze utóbbi is fontos, de ha jó az előbbi, az viszi be az embereket a moziba, ami a bevételt hozza :) Persze kivételek mindig vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Obi Wan-t (szellem alakban ugye) egy harmadik színész játssza majd az EpVII-ben?

http://metro.co.uk/2013/09/18/ewan-mcgregor-i-think-they-want-an-alec-guinness-lookalike-rather-than-me-for-star-wars-episode-7-4045328/

Mit szóltok az ötlethez. :hmm:

Ewan McGregor nyilatkozta, hogy szerinte J.J. Abramsék egy Alec Guinness-hez hasonlító idős színésszel oldanák meg a problémát, és szerinte nem számítanak majd rá. :hmm:

 

 

Biztos források szerint Saoirse Ronan (The Lovely Bones, Hanna) női főgonoszt játszana az új filmben. Már volt meghallgatáson, és felolvasott a forgatókönyvből.

saoirse-ronan-testing-for-cinderella-122635-470-75.jpg

Nagyon jó színésznő, és van olyan kisugárzása, hogy hihető rossz kislányt alakítson. :cool:

 

Az infótenger alaján még leírják, hogy több forrás szerint szinte 100%, hogy Benedict Cumberbatch benne lesz az egész trilógiában, csak megy a szokásos tagadás az illető felek részéről.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Obi Wan-t (szellem alakban ugye) egy harmadik színész játssza majd az EpVII-ben?

http://metro.co.uk/2013/09/18/ewan-mcgregor-i-think-they-want-an-alec-guinness-lookalike-rather-than-me-for-star-wars-episode-7-4045328/

Mit szóltok az ötlethez. :hmm:

Ewan McGregor nyilatkozta, hogy szerinte J.J. Abramsék egy Alec Guinness-hez hasonlító idős színésszel oldanák meg a problémát, és szerinte nem számítanak majd rá. :hmm:

 

 

Biztos források szerint Saoirse Ronan (The Lovely Bones, Hanna) női főgonoszt játszana az új filmben. Már volt meghallgatáson, és felolvasott a forgatókönyvből.

saoirse-ronan-testing-for-cinderella-122635-470-75.jpg

Nagyon jó színésznő, és van olyan kisugárzása, hogy hihető rossz kislányt alakítson. :cool:

 

Az infótenger alaján még leírják, hogy több forrás szerint szinte 100%, hogy Benedict Cumberbatch benne lesz az egész trilógiában, csak megy a szokásos tagadás az illető felek részéről.

 

Az Obi-van témához. Szerintem simán meg lehetne oldani, hogy McGregor elmaszkírozzák idősebbre. Így kéne csinálni.

 

Női fogonosz: jöhet, remélem olyan Abeloth-hoz hasonló gonosz lesz, mint a Fate of the Jedi-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik lap is biztos benne, hogy Saoirse Ronan-nak volt egy találkája, és meghallgatáson volt. Ráadásul egy főszerepre.

saoirse-ronan-testing-for-cinderella-122635-470-75.jpg

http://www.bleedingcool.com/2013/09/19/saoirse-ronan-has-gone-in-to-read-for-the-lead-role-in-star-wars-episode-vii/

I can reconfirm that Saoirse Ronan has had a meeting and read for one of the lead roles – to the best of my knowledge, the lead role – in Star Wars Episode VII.

 

This was first reported by Latino Review but, for what it’s worth, I’ve also had a rather telling, silent nod from one of my own sources near the casting of this project.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nagyon jó színésznő, és van olyan kisugárzása, hogy hihető rossz kislányt alakítson. :cool:

 

Az infótenger alaján még leírják, hogy több forrás szerint szinte 100%, hogy Benedict Cumberbatch benne lesz az egész trilógiában, csak megy a szokásos tagadás az illető felek részéről.

 

Elképzeltem, hogy Cumberbatch lesz az új Sith Nagyúr, Ronan pedig a tanítványa. Végülis miért ne? Ütős lenne, az fix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzeltem, hogy Cumberbatch lesz az új Sith Nagyúr, Ronan pedig a tanítványa. Végülis miért ne? Ütős lenne, az fix.

Lehet ez lesz a felállás.

Viszont a források azt írják, hogy Cumberbatch-nek csak aprócska szerepe lenne az EPVII-ben, a karaktere igazán majd csak a VIII és IX-es epizódokban terebélyesedne ki.

 

Akkor gondolom most csak annyi szerepe lenne, mint a Birodalom Visszavág idején az Uralkodónak. Néha megjelenne Saoirse Ronan előtt, és ellátná utasításokkal :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ez lesz a felállás.

Viszont a források azt írják, hogy Cumberbatch-nek csak aprócska szerepe lenne az EPVII-ben, a karaktere igazán majd csak a VIII és IX-es epizódokban terebélyesedne ki.

 

Akkor gondolom most csak annyi szerepe lenne, mint a Birodalom Visszavág idején az Uralkodónak. Néha megjelenne Saoirse Ronan előtt, és ellátná utasításokkal :hmm:

 

Vagy mint a Baljós árnyakban Sidi. Néha benyögi a csajszinak, hogy "Öld meg őket, ifjú tanítványom. Miiindet." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzeltem, hogy Cumberbatch lesz az új Sith Nagyúr, Ronan pedig a tanítványa. Végülis miért ne? Ütős lenne, az fix.

 

Ha egyáltalán Sith-ek lennének. A Jediken és a Sith-eken kívül létezhetnének még más Erőhasználók is, akik tudnának fénykardot forgatni.

 

Az öreg Obi-Wan mindig is Guinness volt. Szerintem baromi gáz lenne mást ezen szerepbe erőltetni (még Ewant is), csak azért, mert "kell egy öreg Obi-Wan szellem az Ep7-be".

 

Ez is jó meglátás, nem feltétlenül kell ő még csak szellem formában sem a filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Yoda cameo-ra számítok speciel (nem kell már nekik fontosabb szerepkör)

Már csak azért is, mert ők ketten végig kísérték a Skywalker család életútját. Pont most írják ki őket az alkotók, mikor a vén Luke újabb konfliktusba keveredik?

Már csak ezért is, hogy kerek legyen a három trilógia, ott kéne hogy legyenek :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.