Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Obi-Wan is visszatér!!!!

Ő még feltétlen hiányzik Palpatine és a Vader páncélos idegen mellé, főleg, hogy Alec Guinness már 13 éve eltávozott! De akkor jelenjen már meg Yoda és Anakin képmása is, hogy meglegyen a nagy csapat. Együtt felveszik a harcot a Sith Nagyúr szellemével.

7. epizód - A szellemek háborúja :rock:

 

Bocs, de az ilyen "pletykákon" tényleg csak ironizálni lehet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az oldal igen, de sajnos az index (azért is csupa kisbetűvel írom :evil: ) meg csak a fröcsögésről, szenzáció hajhászásról, stb-ről. Mindenről, ami az újságírás legalja. Az index találgatásai nálunk a legrosszabb lázálmainknak felelnek meg. :D Figyeld csak meg, akár hányszor szóba kerül a Star Wars, arról mindig úgy fogalmaznak, hogy abból csak a vérpistikék jöjjenek ki jól.

 

 

Ezzel nem tudok egyetérteni veled, mert ha az index cinematrix rovatának találgatásai a szenzáció hajszolásról szólna, akkor a latino review miről szól? Ott se hülyeséget írnak csak arról amiről tudomást szereznek, az egy másik tészta ha hozzáfűzik a saját véleményüket, mint ahogy mi is itt.

Obi-Wan szellemétől ha emlékeztek már a birodalom örököseiben elbúcsúzik Luke 5 évvel az endori csata után. De ez már tényleg nem a csillagok háborúja hanem a szellemek háborúja, mint egy igazi disney mese. De az is lehet ezzel a cél, hogy eltereljék a nyilvánosságot a valódi filmről, mint tavaly a Prometheus-hoz hasonlóan. Csak annyi a különbség, hogy ez még el sem készült és már fenntartják a rajongói lelkesedést.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mit keresett az ep.6 végén Obi-Wan szelleme, ha csak Vader elleni tanitás volt az értelme? És miért jelent meg Yoda? Ő kit akart az ewok bulin kitanitani?

Ilyen fejjel bármikor és bárhol felbukkanhat! És mit fog csinálni? Belehokizik a kamerába? :lol: :lol: De komolyra fordítva. Obi szelleme jöhetne felőlem, hisz Luke bármikor diskurálhatna vele (és az apjával is), csak egy kis bibi van. Nincs aki eljátssza. McGregor nem lenne jó, hisz Alec játszotta a szellemet folyamatosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már hosszasan értekeztem Dzséjttel, szerinte nem lenne kizökkentő McGregor, szerintem viszont igen (emlékeim szerint).

 

Dzséjt: ez az Egyensúlyos téma nem rossz, de továbbra is elvesz az EpVI éléből. Bár ha ugye az új generációt vesszük alapul, akik majd egybe fogják látni a kilenc részt, akkor végül is nem olyan nagy baj, ha az EpVI kereksége csorbul, ha a kilenc rész összesen nagyobbat üt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már hosszasan értekeztem Dzséjttel, szerinte nem lenne kizökkentő McGregor, szerintem viszont igen (emlékeim szerint).

Védhetetlen lenne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben, Anakin, Yoda, mindegyik nyugodtan visszatérhet tanácsadóként. Luke még ha öreg, akkor is ráférhet egy-egy tanács, elvégre nem kis feladatot vállalt magára, mint a Jedi Rend feltámasztása, és valószínűleg a Birodalmat felváltó új kormány felállításában is komoly szerepe lehet. Jól jöhet olyanok tanácsa, akik tudják, hogy mit szúrtak el régen.

Amúgy is, mi értelme lenne a halhatatlanság ilyen formájának, ha utána nem használják? Pláne "az EU szerint" és "én nem így képzeltem" kifogásokon tudok röhögni (ugyanezek a kifogások hangzanak el az ep1-2-3 utálók szájából is, akikről olyan mély megvetéssel tudunk beszélni ;)).

McGregor pedig simán el tudná játszani, továbbra is tartom, hogy mivel 1/2-ed részben ő is Obi-Wan Kenobi, ez nem lenne zavaró. Jó smink, és simán lehet ő az öreg szellem Obi. De mondjuk a mai technológiával Alec Guinness-t sem lenne bonyolult "feltámasztani". Emlékezetek, a 2006-os Superman Returnsben játszott a 2004-ben elhunyt Marlon Brando, vagy a Terminator Salvationban a húsz évvel fiatalabb Arnold Schwarzenegger szerepelt, anélkül, hogy az igazi Arnold Schwarzeneggerrel egyetlen másodpercet is rögzítettek volna. Vagy a Tron Legacy-ban egyszerre játszott a 63 és a 33 éves Jeff Bridges. Szóval, ma már áll olyan szinten a filmtrükk-technológia, amelynél azt sem jelenthetjük ki, hogy Alec Guinness nem játszhatná el újra a szellem Ben Kenobit. Már ha túljutunk a felvetülő erkölcsi dilemmán... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként már megerősített hír, hogy Itchy is vissza fog térni. Szuper-titkos forrás, nem adhatom ki, de kezeljétek ezt is ténynek.

:lol:

Kicsit soknak tűnik, hogy mindenki visszatér szellem alakban :) Van benne ráció, de így elég zsúfoltak lennének a filmek, már ami a szereplők számát illeti :)

Technika ide vagy oda, számomra sokkal jobb volna, ha McGregor játszaná el Obit, már ha ez egyáltalán tényleg szóba került. Nem mellesleg, sokkal több időt töltött a vásznon Obi-Wanként, mint Guinness :) Oks, tudom, hogy nem a legjobb érv, de attól még tény, hogy ő (is) Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az új szereplők nevei ugyanúgy beleivódnak a popkultúrába, mint a Skywalker , Kenobi vagy a Solo.

Egyedi, ötletes neveket várok J.J. és kreatív csapatától. Kíváncsi leszek, mikor szivárognak az infók, hogy főhőseink neve ilyen meg olyan lesz, mennyire lesz elégedett mindenki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

McGregor pedig simán el tudná játszani, továbbra is tartom, hogy mivel 1/2-ed részben ő is Obi-Wan Kenobi, ez nem lenne zavaró. Jó smink, és simán lehet ő az öreg szellem Obi. De mondjuk a mai technológiával Alec Guinness-t sem lenne bonyolult "feltámasztani". Emlékezetek, a 2006-os Superman Returnsben játszott a 2004-ben elhunyt Marlon Brando, vagy a Terminator Salvationban a húsz évvel fiatalabb Arnold Schwarzenegger szerepelt, anélkül, hogy az igazi Arnold Schwarzeneggerrel egyetlen másodpercet is rögzítettek volna. Vagy a Tron Legacy-ban egyszerre játszott a 63 és a 33 éves Jeff Bridges. Szóval, ma már áll olyan szinten a filmtrükk-technológia, amelynél azt sem jelenthetjük ki, hogy Alec Guinness nem játszhatná el újra a szellem Ben Kenobit. Már ha túljutunk a felvetülő erkölcsi dilemmán... :hmm:

Elmaszkírozva vagy digitális formában már nekem is jó lenne. :) Sőt, inkább legyen az utóbbi. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kezdek zavart érezni az Erőben! A régi triónak örülök, de igazából dramaturgiai jelentősége csak Luke-nak van. Solot egy Madine-tábornok, Leiát pedig a Mon Monthma-féle szerepkörben tudnám elképzelni. Az ő történetük a Jedi-ben lezárult, igaz Luke-é is, de neki még lehet fontos szerepe. Főleg, ha arra gondolok, hogy a Birodalom-ban, amikor a fantom-Vader fejét levágta, a saját arcát látta a sisak alatt. Erre a motívumra már fel lehetne valamit építeni. Csak egy dolgot nem akarok az új filmekben látni: hogy hőseinket kinyírják. Ezzel a gyermekkorommal is végeznének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan-t én is megnézném még az EPVII-ben, ha élne Sir Guinness, de nélküle ez megvalósíthatatlan, szóval ne lovagoljanak rajta. Legfeljebb belemagyarázhatják, hogy annyi idősnek kinéző formában jelenik meg egy Erő-szellem, amennyinek akar, (mint a HISHE verziójában :D). Ebben az esetben jöhetne McGregor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan, mint SW karakter, egyáltalán nem lenne indokolatlan szereplő az újabb trilógiában sem. Persze nem jutna sok szerep neki, de az Erőből visszatérve néhányszor segíthetné Luke-ot, ahogyan Yoda is. Szép kapocs lenne az eddigi Saga-val, ennyinek bele kell férni (sőt én nagyon örülnék neki). Nyilván csak igényes és ötletes megvalósítással, pusztán a szenzációhajhászás okán pofátlanság lenne ilyen kaliberekhez nyúlni.

 

Az már valóban komolyabb kérdés, hogyan is térhetne vissza az öreg Obi. Guinness CGI vagy maszkírozott McGregor, én ezt a két lehetőséget tartom elképzelhetőnek. Érdemes előre leszögezni, hogy a mai filmes technológiával mindkettő problémamentesen megoldható, tehát azon kár is lovagolni hogyan festene az a vásznon és mennyire lenne hiteles.

Én azok táborába tartozom, akik McGregor-t látnák szívesebben. Ennek több oka is van. Egyrészt az egyik kedvenc színészem, de ez most mellékes. :) Egy már eltávozott színészlegenda "felélesztése" nem biztos, hogy annyira illendő dolog. Valószínű, ha élne, szívesen vállalná, sőt abba is beleegyezett volna, hogy halála után is vászonra vihessék eme méltóságteljes szerepben, de nem tudok ilyen egyezkedésről. Akkor pedig nem érdemes ezt bolygatni.

Ne felejtsük el, hogy anno Gregor kiválasztásánál nagyon erős szempont volt Guinness fizimiskája. El is telt jó pár év és jó sminkkel, korrekt utómunkával egy olyan Erőszellem jellegű megjelenésben simán meglenne a hiteles és jó összhatás. Emellett (a prequel-utálókat leszámítva) Gregor már ugyanúgy Obi, ahogyan Guinness is, az alakításával bőven megszolgálta, hogy méltó utódként működhessen.

 

A fiatalabb Obi előkerülését több szempontból sem tartanám jó ötletnek, többször jelent meg idősen a klasszikusban, annak így kell lennie.

Apropó, mi van Hayden-nel? Anakin megjelenését én kötelező elemnek gondolnám és nyilván az Ep.6 végén látott formában, ha már lecserélték anno. Eleve érdekes és pikáns lesz majd (legalábbis remélem, hogy benne lesz) az öreg Luke előtt az apja fiatalkori szellemét látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyáltalán nem érezném szükségét Obi-Wan-nak az új filmekben. Bőven elég lesz, ha Luke, Leia és Han visszatérnek, persze ők sem igazán nagy volumenű szerepekre. Új hősöket szeretnék látni, akik jól megírt háttérrel, komplex (vagy legalább(!) valamilyen szinten értelmes) motivációkkal bírnak és megfelelő árnyaltsággal rendelkeznek ahhoz, hogy a nagy elődök örökébe léphessenek. Amennyiben ezt a kritériumot az írók sikeresen teljesítik, nekem egyáltalán nem fognak hiányozni a régi pro/antagonisták!

Luke-ot, mint bölcs tanácsadót képzelem el, aki inkább a háttérben marad, mint ahogy korábban Yoda-tól láthattuk a klasszikus trilógiában. A Solo családtól (tényleg, akkor ők most egy pár lesznek, mint az EU-ban, vagy ezt az elemet sem veszik át :?) sem szeretnék igazán komoly játékidőt, ettől függetlenül lehetnek kulcspillanataik a filmben bizonyos jeleneteknél. Igazából azt szeretném, hogy ne akarjanak velük túl nagy dolgokat megoldani.

A korábbi nagy jedik megemlítésére mindenképpen számítok, de inkább csak így mention szinten, ha mindenképpen megjelenne valaki az erőben, akkor én inkább Anakint látnám viszont. Az ő karaktere sokkal több feszültséget, érzelmi töltetet hordozna magában, egy a fiával való esetleges párbeszéd során!

 

Ez persze mind csak az én véleményem. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt se értem miért Obinak kellene visszatérnie? Legyen inkább Anakin. Ő mégis csak az apja, ráadásul megtért. Arról nem is beszélve, hogy Christensen elérhető és még passzolna is a SAGA -ba. Bár az elég fura lenne, ha az öreg Luke a fiatalkori faterral beszélgetne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem "kell" Obi-nak visszatérnie, de szerintem nem lenne elfogadhatatlan vagy üldözendő ha feltűnne. Nyilván nem is hiányozna, ha nem lenne, csak ha már felmerült a visszatérése, akkor gondoltam kiindulhatunk ebből is. ;)

 

Anakin visszatérését én személy szerint nem lehetőségként kezelem, hanem kötelezőként, nagyon csalódott lennék ha kimaradna. Az egész új trilógia legkülönlegesebb jelenete lehet amikor Luke és Anakin kommunikálnak. Ha ezt vhogy elcseszik, nem használják ki a potenciált, akkor nálam erős hendikeppel indul az új széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin visszatérését én személy szerint nem lehetőségként kezelem, hanem kötelezőként, nagyon csalódott lennék ha kimaradna. Az egész új trilógia legkülönlegesebb jelenete lehet amikor Luke és Anakin kommunikálnak. Ha ezt vhogy elcseszik, nem használják ki a potenciált, akkor nálam erős hendikeppel indul az új széria.

Igen, valahogy ez nálam is így van. Mármint egy ilyen beszélgetésre szükség lehet. Bár az eltelt 30-40 év alatt volt idejük szellemként kommunikálni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valahogy ez nálam is így van. Mármint egy ilyen beszélgetésre szükség lehet. Bár az eltelt 30-40 év alatt volt idejük szellemként kommunikálni...

Én többek közt azt várnám attól a beszélgetéstől, hogy Anakin-t megerősítse a jó jedi pozícióban. Ugyanis Vader-ként szerepelt a klasszikusban és noha pozitív fényben láttuk elmenni, majd Yoda és Obi mellett díszelegni, de bennem azért inkább a sötét és gonosz Vader hagyott mélyebb nyomokat. Mindig is igényeltem volna valamiféle megerősítést, ami hosszabb távon is bizonyítja, hogy nemcsak visszakaptuk a jedi Anakin-t, de egy sokkal érettebb, ellentmondásmentesebb és teljesen pozitív karakter lett belőle.

Vmi olyasmit is el tudnék képzelni, hogy Luke-ot megérinti a sötét oldal szele és apja segít neki megtalálni a helyesebb utat, most fordítva megy végbe egyfajta megmentés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak dramaturgiailag lenne ésszerű, mert nem hinném hogy Anakin 30 évet várt volna a revelációval.

Nem is mondtam, hogy csak mondjuk az Ep.7-ben jelenhetne meg (szellemként) Anakin. Kapcsolatban lehettek előtte is, amiről nem tudunk vagy csak megemlítik, ez részletkérdés. A lényeg, hogy legalább egyszer a szemünk láttára is megtörténjen egy ilyen csevej. Anakin pozitívabb jellemét pedig minden egyes feltűnése igazolhatná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te talán nem rajongasz az eredeti trilógiáért? :)

 

Egyébként miért ne lehetne, hogy 30 év után először jelenik meg Anakin? Elképzehető, hogy Luke-ot először kísértené meg igazán a Sötét oldal, amikor már csak egy pillanat választja el attól, hogy ő is Vaderré váljon. Na, ekkor avatkozhat közbe Anakin. És mi a helyzet Leiával? Ő vajon hogyan dolgozta fel ezt a Vader-dolgot?

 

Továbbra is azt mondom, Obi-Wan ne jelenjen meg, semmi funkciója nem lenne a nosztalgián kívül. A hatodik résszel a Birodalomnak és Vadernek vége lett, az Uralkodó is meghalt, így az ő fejezete végleg lezárult. A következő bonyodalmak már nem lehetnek az ő problémái.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te talán nem rajongasz az eredeti trilógiáért? :)

Én az SW -ért rajongok nem az OT -ért. ;) Az ma már csak egy érdekesség. Egyébként szerinted tudod mire gondoltam... Hayden fejét a sok prequel fikázó nem tudná lenyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mondtam, hogy csak mondjuk az Ep.7-ben jelenhetne meg (szellemként) Anakin. Kapcsolatban lehettek előtte is, amiről nem tudunk vagy csak megemlítik, ez részletkérdés. A lényeg, hogy legalább egyszer a szemünk láttára is megtörténjen egy ilyen csevej. Anakin pozitívabb jellemét pedig minden egyes feltűnése igazolhatná.

Én egy olyan jelenetet hiányolok (és erre most az Ep VII-ben végre sor kerülhet), amiben Anakin elszámol a tetteivel. Kimondja, mekkora hibákat követett el. Az Obi-Wannal való kapcsolata terén. Hogy nagy hiba volt, hogy hagyta, hogy a Sith Nagyúr megfertőzze az elméjét. Hiba volt rá hallgatni, hiba volt átállni, lemészárolni mindenkit,aki fontos volt neki. Levonja a tanulságokat és inti a fiát (meg esetleg más Jediket is), hogy tanuljanak a hibáiból. Ezzel kidomborodna az, hogy Anakin, a Kiválasztott valójában jó ember volt. Egy jó ember, aki rossz útra tévedt, de végül megtért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért ne lehetne, hogy 30 év után először jelenik meg Anakin? Elképzehető, hogy Luke-ot először kísértené meg igazán a Sötét oldal, amikor már csak egy pillanat választja el attól, hogy ő is Vaderré váljon. Na, ekkor avatkozhat közbe Anakin.

Lehet, sőt más aspektusban is előfordulhat ez az eshetőség, de kevésbé valószínű. Leginkább azt tudom elképzelni, hogy csak úgy megjelenik Anakin, mindenféle előzetes magyarázat nélkül, aztán mindenki eldöntheti, hogy szerinte először vagy nem.

 

És mi a helyzet Leiával? Ő vajon hogyan dolgozta fel ezt a Vader-dolgot?

Na az ő sorsára én is nagyon kíváncsi leszek. Leginkább arra, hogy a jedik útjára lép-e. Ha igen, akkor Vader nála is játszhat szerepet és nagyobb lesz a variációs lehetőség a múlt bolygatása terén is.

 

Hayden fejét a sok prequel fikázó nem tudná lenyelni.

Anno én is csak egy nyálgépnek tartottam, de aztán rám cáfolt. Főképp az Ep.3-ban nyújtott alakítása győzött meg, olyannyira, hogy már nehezen tudnám másképp elképzelni a fiatal Anakin-t.

 

Én egy olyan jelenetet hiányolok (és erre most az Ep VII-ben végre sor kerülhet), amiben Anakin elszámol a tetteivel. Kimondja, mekkora hibákat követett el. Az Obi-Wannal való kapcsolata terén. Hogy nagy hiba volt, hogy hagyta, hogy a Sith Nagyúr megfertőzze az elméjét. Hiba volt rá hallgatni, hiba volt átállni, lemészárolni mindenkit,aki fontos volt neki. Levonja a tanulságokat és inti a fiát (meg esetleg más Jediket is), hogy tanuljanak a hibáiból. Ezzel kidomborodna az, hogy Anakin, a Kiválasztott valójában jó ember volt. Egy jó ember, aki rossz útra tévedt, de végül megtért.

Igen, nagyon jó lenne ilyesmit látni. Mondjuk szerintem annál mélyebben nem fognak a múlt boncolgatásába belemenni, mint tette azt Obi az Ep.4-ben, csak most Anakin szemszögéből lesz megvilágítva a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno én is csak egy nyálgépnek tartottam, de aztán rám cáfolt. Főképp az Ep.3-ban nyújtott alakítása győzött meg, olyannyira, hogy már nehezen tudnám másképp elképzelni a fiatal Anakin-t.

Csak hogy anno Shaw volt a szellem Anakin, amit aztán lecseréltek. :) Ezt az OT fanok azóta se bocsájtották meg. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy anno Shaw volt a szellem Anakin, amit aztán lecseréltek. :) Ezt az OT fanok azóta se bocsájtották meg. :lol:

Mondjuk ez szerintem is teljesen felesleges volt és talán tiszteletlenség is a már elhunyt Shaw-val szemben. Persze ez csak az én véleményem.

 

Persze ha Anakin esetleges EP7 szereplését nézzük, akkor ez a csere akár még jól is sült el. Lehet, Lucas tudott már akkor valamit? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.