Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Pedig mi sem egyszerűbb. Lesz benne 20 év körüli Jedi tanonc, 30 körüli szellemes, vagány, aztán szintén 20 év körüli vagány csajszi. Nem ismerős ez valahonnan? Ha csak annyit mondok, hogy Luke, Han,Leia? Úgy tűnik,hogy a Disney tutira akar menni, és az "ami már egyszer bejött, összehozzuk mégegyszer" receptet követi, szinte lemásolva a klasszikus részek szereplőgárdáját. Nem csodálkoznék, ha még a frizurák is hasonlóak lennének. És ha még hozzávesszük, hogy azt rebesgetik,hogy a két fiatal ikerpár lesz... Lassan az lesz az ember érzése,hogy remake-re készülnek.

Ezt neked miből sikerült kihámoznod? :pfff: Mert a lenti listában nagyjából annyi Leia, Han és Luke van, mint ahány Anakin, Padmé, Obi-Wan, vagy Obi-Wan, Qui-Gon, Padmé, vagy Ahsoka, Anakin, Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha... tehát van egy listánk, négy fiatal plusz egy harmincas, egy negyvenes és egy hetvenes korú szereplőről és ez máris tovább egyenlő azzal, hogy ez régi trilógia remakeje. Ööö.... oké :)

Persze, hogy nem egyenlő, de azért eddig feltűnő,hogy inkább a klasszikushoz hasonló trilógiát akarnak összehozni, mintsem a prequelhez hasonlót... De majd idő közben úgyis minden kiderül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha még hozzávesszük, hogy azt rebesgetik,hogy a két fiatal ikerpár lesz... Lassan az lesz az ember érzése,hogy remake-re készülnek. Mondjuk a fejlemények eddig nekem tetszenek, csak lehet,hogy közületek sokan maguk ellen fogják fordítani a fénykardjukat :)

Abrams leszögezte, hogy az Ep7-nek köze nem lesz az EU-hoz (ilyen "remake" szinten legalábbis biztos nem), az ehhez hasonló pletykákat pedig nem érdemes komolyan venni. Minden esetre, a legutóbbi ilyen "infómorzsán" (bár a trollkodás talán jobb szó rá) jót szórakoztam, amelyben annak valós lehetőségét ecsetelik, hogy az új filmben visszatér Darth Vader páncélja, melyben nem más, mint Darth Maul fog megbújni... :lol:

 

Egyébként való igaz, hogy amíg nem hivatalos forrásból származik az infó, addig nem sok értelme komolyan venni. A késő tinédzser korú szereplők ténye szerintem nem meglepő. Bár biztos vagyok benne, hogy a Ford, Hamill, Fisher trió visszatér a vászonra, ugyanilyen biztosra veszem azt is, hogy nem körülöttük fog forogni a film fő sodra (annál is inkább, mivel közölték, hogy a Skywalker vagy Solo kölykökön lesz a hangsúly), inkább amolyan összekötő funkciójuk lesz, ami összekapcsolja a két trilógiát. Luke esetében egy Yodához és Benhez hasonló bölcs, tapasztalt Jedi-mestert képzelek el, aki gondoskodik a Jedik következő generációjának felemelkedéséről... Erő-érzékenysége ellenére Leiát inkább politikai úton képzelem el a továbbiakban, a szenátusi viták aktív tagjaként... Han és Chewie pedig lehetnek aktív mellékszereplők, akik biztosítják a klasszikus trilógiában megszokott feeling egy részét. A fiatalabb generációt jobban megragadhatják a velük azonos korú karakterek viszontagságai, míg a régi motoros rajongók is megkapnák a magukét a legendás karakterek, és az általuk biztosított hangulat formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "hetvenes éveiben, erős meggyőződésű és csiszolatlan modorú, nem kifejezetten fitt férfi" elgondolkodtat. Bár nem tudjuk, ténylegesen mennyi lesz az ugrás a 6. és a 7. rész között, ez a személy Luke (és Wedge), max. Han (és Lando) korosztálya lesz. A meglévő történet(ek)ből kit ismerünk, aki illene ebbe a csoportba? Luke, Han és Lando szerintem teljesen kizárt (hisz még az eredeti színészek élnek, szerepeiket simán el tudják játszani), egyikükről sem lehet elmondani, hogy csiszolatlan a modora. A "nem kifejezetten fitt" azt jelentheti, testes, elhanyagolt külsejű alak. Katonaembernek tűnik, aki megcsömörlött a második polgárháború (és politikai csatározások) közepette, mert valami elveivel ellentétesen alakult, és ezért talán visszavonult a közéletből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig mi sem egyszerűbb. Lesz benne 20 év körüli Jedi tanonc, 30 körüli szellemes, vagány, aztán szintén 20 év körüli vagány csajszi. Nem ismerős ez valahonnan? Ha csak annyit mondok, hogy Luke, Han,Leia? Úgy tűnik,hogy a Disney tutira akar menni, és az "ami már egyszer bejött, összehozzuk mégegyszer" receptet követi, szinte lemásolva a klasszikus részek szereplőgárdáját. Nem csodálkoznék, ha még a frizurák is hasonlóak lennének. És ha még hozzávesszük, hogy azt rebesgetik,hogy a két fiatal ikerpár lesz... Lassan az lesz az ember érzése,hogy remake-re készülnek. Mondjuk a fejlemények eddig nekem tetszenek, csak lehet,hogy közületek sokan maguk ellen fogják fordítani a fénykardjukat :)

 

Ha tényleg a klasszikust fogják másolni, akkor az érdeklődésem hamar el fog párologni az új filmek iránt.

 

Abrams leszögezte, hogy az Ep7-nek köze nem lesz az EU-hoz (ilyen "remake" szinten legalábbis biztos nem), az ehhez hasonló pletykákat pedig nem érdemes komolyan venni. Minden esetre, a legutóbbi ilyen "infómorzsán" (bár a trollkodás talán jobb szó rá) jót szórakoztam, amelyben annak valós lehetőségét ecsetelik, hogy az új filmben visszatér Darth Vader páncélja, melyben nem más, mint Darth Maul fog megbújni... :lol:

 

Egyébként való igaz, hogy amíg nem hivatalos forrásból származik az infó, addig nem sok értelme komolyan venni. A késő tinédzser korú szereplők ténye szerintem nem meglepő. Bár biztos vagyok benne, hogy a Ford, Hamill, Fisher trió visszatér a vászonra, ugyanilyen biztosra veszem azt is, hogy nem körülöttük fog forogni a film fő sodra (annál is inkább, mivel közölték, hogy a Skywalker vagy Solo kölykökön lesz a hangsúly), inkább amolyan összekötő funkciójuk lesz, ami összekapcsolja a két trilógiát. Luke esetében egy Yodához és Benhez hasonló bölcs, tapasztalt Jedi-mestert képzelek el, aki gondoskodik a Jedik következő generációjának felemelkedéséről... Erő-érzékenysége ellenére Leiát inkább politikai úton képzelem el a továbbiakban, a szenátusi viták aktív tagjaként... Han és Chewie pedig lehetnek aktív mellékszereplők, akik biztosítják a klasszikus trilógiában megszokott feeling egy részét. A fiatalabb generációt jobban megragadhatják a velük azonos korú karakterek viszontagságai, míg a régi motoros rajongók is megkapnák a magukét a legendás karakterek, és az általuk biztosított hangulat formájában.

 

Úgy tudom Abrams semmi konkrétat nem mondott az EU-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy hivatalos és konkrét infok híján mindenbe a régi vonalakat (klasszikus vagy esetleg prequel) akarjuk belebeszélni. Minden felmerült karaktervázlatba valamely régi szereplőt akarjuk beleképzelni, ami nyilván helytelen. Elő fognak jönni régebbi szereplők, de korántsem róluk fog szólni az új trilógia. Egy Luke, Leia, Han kihagyhatatlan és megkerülhetetlen, a cselekmény is valószínűleg többször megfordul körülöttük, de pl. egy Chewie, Lando, Wedge, Obi, Yoda, Anakin (utóbbi 3 nyilván a szokásos "szellemképben"), birodalmiak és egyéb korábbi lázadók aligha kapnak minimális villanásoknál többet, azt is leginkább a feeling kedvéért. :)

Ez a casting-téma megint csak iskolapéldája a belemagyarázásnak. Mégis mit gondoltunk, kik (milyen figurák) fognak szerepelni az új filmekben? Csupa 80 éves kigyúrt, tetovált, átoperált transzvesztita? :D Nyilván lesznek új fiatalok, új középkorúak, sőt még új gyerekek és öregek is, régi és új fajok képviselőiként egyaránt. Nincs ebben semmi különös, a filmek 90%-a ilyen karakterekből építkezik (a fajok varianciáját leszámítva persze), a SW sem kivétel.

A vadonatúj szereplők pedig úgyse kikövetkeztethetők. Ha pl. vki a prequel után (sorrendben nézve, "tudatlanul") megjósolja, hogy előkerül majd egy Han, Lando vagy Ackbar, az előtt megemelem a kalapom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se legyen a páncélban. Se Vader, se a páncélja ne térjen vissza. Ennél még a sokak által szidott The New Jedi Order-es Vong háború, a Legacy of the Force a sötét oldalra állt Jacen Solo-val, a Fate of the Jedi az Abeloth krízissel is ezerszer jobb történetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Vader (akár csak a páncéljának) visszatérése nonszensz, alapjában elvetendő.

Az egyetlen szituáció, amiben el tudom képzelni, ha mondjuk a szereplők eljutnak Vader valamiféle szentélyébe és ott esetleg megtalálható mindenféle vele kapcsolatos ereklye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader egy olyan jelkép, akit nem csak a kinézete, hanem a története is felemel az őt megillető helyre. Ha bárki más kerülne be a jól ismert maszk alá, az hihetetlenül olcsó fogás lenne. Darth Vader ne legyen olyan, mint Batman, hogy az eszme számít, és nem az, hogy ki van a ruha alatt. Nem hiszem, hogy egy olyan történetnek örülnénk, amiben Luke az apja imposztorára vadászik, netán, a múltkori pletykát is belekeverve, esetleg az egyik Skywalker/Solo gyerek veszi magára a nagyapai örökséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader egy olyan jelkép, akit nem csak a kinézete, hanem a története is felemel az őt megillető helyre. Ha bárki más kerülne be a jól ismert maszk alá, az hihetetlenül olcsó fogás lenne.

Maximálisan egyetértek. ;)

Vader/Anakin egyszeri és megismételhetetlen, ő volt a Kiválasztott. Se a személyét, se a kinézetét, se pedig a hagyatékát nem szabad megcsúfolni, mert az szembemenne mindazzal, amit a SW eddig képviselt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Vader visszatéréséről szóló hír olyan gagyi, hogy még felidegesíteni se sikerült magam rajta (Bomarr után szabadon :D ). De ha netán valami hihetetlen oknál fogva mégis meglépik, én azt a filmet nem kívánom megnézni a moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén még kitalálják hogy Luke titokban kivetkőztette az apjaurát a Vader-szerkóból hogy mumifikálva elrejtse a holttestét. Az üres szerkó pedig mehetett a máglyára. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kezdetektől nagyon pozitívan állok ehhez a filmhez, de egy ilyen esetén azért átértékelném az álláspontomat, bár több, mint valószínű, hogy nem lépik meg ezt. Mondjuk sarkítva persze, de Maul után már érdemes elgondolkodni azon, hogy nagyon extrém-egyértelmű halál kell ahhoz, hogy valakit egyáltalán ne lehessen visszahozni. Az persze világos, hogy csak nagyot akart mondani a tag Vaderrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lesznek itt még vadabb pletykák is, amióta már '99-ben azzal hülyítették valahol a népet, hogy Obi-Wan a saját klónjával fog harcolni, már semmin nem lepődök meg :hehe:

De jó memóriád van! Tényleg volt egy ilyen pletyka. Sőt egy idő után már alig volt olyan főszereplő akiről ne szivárgott volna ki olyan pletyka, hogy lefogják klónozni a prequelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy lenne meg a páncélja, ha elégett? :hehe:

Ennél én is eredetibbet írok. :D

Szerintem a dolog ezen része nem olyan abszurd... ha belegondolunk, nyilván voltak Vadernek "pótalkatrészei", melyekkel szükség esetén javíthatott sérült szerelésén. Annál is inkább, mert az élete múlt rajta... egy szem öltözetre bízta volna az életét, abban bízva, hogy az sosem hibásodik meg? Kétlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Vader (akár csak a páncéljának) visszatérése nonszensz, alapjában elvetendő.

Az egyetlen szituáció, amiben el tudom képzelni, ha mondjuk a szereplők eljutnak Vader valamiféle szentélyébe és ott esetleg megtalálható mindenféle vele kapcsolatos ereklye.

Például a Vjun-ra elmehetnek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a dolog ezen része nem olyan abszurd... ha belegondolunk, nyilván voltak Vadernek "pótalkatrészei", melyekkel szükség esetén javíthatott sérült szerelésén. Annál is inkább, mert az élete múlt rajta... egy szem öltözetre bízta volna az életét, abban bízva, hogy az sosem hibásodik meg? Kétlem.

Na ez lenne aztán az epic fordulat. Vader pótalkatrészei visszatérnek! Nem csodálom, hogy Abrams a story megbeszélés után rögtön rábolintott a projektre. Mondjuk ezek a Halálcsillag meg a super-csillagromboló felrobbanásakor cafatjaira mehettek, de nyilván kiderül hogy volt még valahol dugiban. Csavar csavar hátán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Vader akármilyen formában visszatérne, roppant csalódott lennék, és én is elgondolkoznék azon, hogy megnézem-e a moziban. Számomra már Maul visszatérte is elég sokkoló és visszatetsző volt, remélem ezt nem lépik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.