Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Na ez lenne aztán az epic fordulat. Vader pótalkatrészei visszatérnek! Nem csodálom, hogy Abrams a story megbeszélés után rögtön rábolintott a projektre. Mondjuk ezek a Halálcsillag meg a super-csillagromboló felrobbanásakor cafatjaira mehettek, de nyilván kiderül hogy volt még valahol dugiban. Csavar csavar hátán.

 

Én biztos forrásból úgy tudom, hogy az említett pótalkatrészek a Tatooine-on voltak elrejtve, de aztán a Jawa-k megtalálták és elseftelték Watto-nak. Ezek után Hanék unokái elmennek a toydariaihoz és egy fogatverseny keretében elnyerik tőle a cuccost! Majd az egyik gyerek áttér a sötét oldalra felveszi a páncélt és a nagyfater képében elkezdi terrorizálni a galaxist. E körül fog majd kulminálni a konfliktus. Ja és bocs, hogy elspoilereztem most a következő trilógia történetét. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "hetvenes éveiben, erős meggyőződésű és csiszolatlan modorú, nem kifejezetten fitt férfi" elgondolkodtat. Bár nem tudjuk, ténylegesen mennyi lesz az ugrás a 6. és a 7. rész között, ez a személy Luke (és Wedge), max. Han (és Lando) korosztálya lesz.

Kedves Nina Gold casting director. Remélem már felhívtad Charles Dance-t, hogy ráér e jövőre :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm megerősítette, hogy a napokban napvilágot látott szereplő válogatás-lista megfelel a valóságnak. No nézzük még egyszer:

 

- Nő, késő-tini, független, jó humorérzékű, fitt

- Nő, késő-tini, szívós, eszes és fitt

- Férfi, fiatal – huszonvalahány éves, eszes és humoros, fitt – de hagyományos értelemben

nem jóképű

- Férfi a késő húszas éveiben, fitt, jóképű és magabiztos

- Férfi a hetvenes éveiben, erős meggyőződésű és csiszolatlan modorú, nem kell

kifejezetten fittnek lennie

- Férfi a negyvenes éveiben, fitt, katonai típusú

- Férfi a harmincas éveiben, intellektuális, nem kell fittnek lennie

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a "hagyományos értelemben nem jóképű" megjegyzés. Volt eddig olyan fiatal karakterünk akire ez ráillett? Még az is eszembe jutott, hogy lehet hogy nem ember fajú karaktert fog játszani, bár ha tényleg főszerepekről van szó akkor ennek kicsi az esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a két fiatal nő... Vajon Jedik lesznek? Érdekes, hogy ezek közül talán csak 70 éves karakter húzható a nagy hármasra. Jelesül Fordra.

Gondolom ezzel a listával már a fix "nagy hármas" mellé keresnek szereplőket

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a dolog ezen része nem olyan abszurd... ha belegondolunk, nyilván voltak Vadernek "pótalkatrészei", melyekkel szükség esetén javíthatott sérült szerelésén. Annál is inkább, mert az élete múlt rajta... egy szem öltözetre bízta volna az életét, abban bízva, hogy az sosem hibásodik meg? Kétlem.

A Wookiee azt írja, hogy nem lehetett cserélni a páncél részeit mert belehalt volna. Nade mindegy, én nem támogatnám a visszatértét, az már megtörtént a RotJ végén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookiee azt írja, hogy nem lehetett cserélni a páncél részeit mert belehalt volna. Nade mindegy, én nem támogatnám a visszatértét, az már megtörtént a RotJ végén. :)

 

És amit a Wookiee ír, az ugye "szent" dolog. :clap: Természetesen ezt az ostobaságot a Birodalom Visszavág már ignorálta is, hiszen Vader nyomáskamrája az a vastüdő, ami maga a ruha is. Miért ne tudná levenni a csizmáját, vagy a gatyáját? Természetesen Vader le tud vetkőzni, az más kérdés, hogy le szokott -e vetkőzni, vagy, hogy le kell -e vetkőznie? Ezek teoretikus kérdések, amire ezer válasz létezik, de a Wookiee marhaságai pont nem mérvadóak. Ami a filmekből kiderül, hogy nyomáskamrában tud létezni sisak nélkül, ezt biztosan tudjuk. Ráadásul a kamra félig nyitva van, tehát NINCS nyomás alatt, így azt is tudjuk, hogy normál nyomás alatt is képes lélegezni, nem kell, hogy egy zárt rendszer préselje a levegőt a tüdejébe...illetve kell, de rövid ideig a tüdeje is el tudja látni a feladatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amit a Wookiee ír, az ugye "szent" dolog. :clap: Természetesen ezt az ostobaságot a Birodalom Visszavág már ignorálta is, hiszen Vader nyomáskamrája az a vastüdő, ami maga a ruha is. Miért ne tudná levenni a csizmáját, vagy a gatyáját? Természetesen Vader le tud vetkőzni, az más kérdés, hogy le szokott -e vetkőzni, vagy, hogy le kell -e vetkőznie? Ezek teoretikus kérdések, amire ezer válasz létezik, de a Wookiee marhaságai pont nem mérvadóak. Ami a filmekből kiderül, hogy nyomáskamrában tud létezni sisak nélkül, ezt biztosan tudjuk. Ráadásul a kamra félig nyitva van, tehát NINCS nyomás alatt, így azt is tudjuk, hogy normál nyomás alatt is képes lélegezni, nem kell, hogy egy zárt rendszer préselje a levegőt a tüdejébe...illetve kell, de rövid ideig a tüdeje is el tudja látni a feladatot.

A kamrában is csak a sisak és a légzőrész kerülhetett le róla. A páncél többi részét csak részenként lehet pótolni, a sebek súlyossága miatt. Ezért is nem készült komplett másik testpáncél, legalábbis amíg valóban nem tér vissza egy másik páncél amit a pletyka említ, addig az az egy példány létezik. Persze itt köszön vissza a SW varázsa, mindenki úgy látja meg, ahogy szeretné, nem okítani akarok, csak így látom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader azért nagymértékű gyógyulási folyamaton is átesett az évek során. A sötét oldal biztos segített rajta.

 

Egyértelmű, de az is, hogy Lucas jelentősen visszavett az eredeti elképzelésből, már ami a sérülés körülményeit illeti. Ha tényleg belepottyant volna a lávába, maximum Iron Man rendszerű ruhában lett volna elképzelhető a karakter továbbélése. Nekem így jobban tetszik, hogy realisztikusabban lett megközelítve a sérülése. Sosem volt olyan állapotban, hogy csak egy ruha tartotta volna össze a testét. Az EU felejtős, bár a Birodalom Árnyai megközelítése pont az, amit te is írsz Ody, hogy az erő segítségével képes magát jelentősen jobb állapotba hozni. Én csak a filmből indulok ki, van nyomáskamrája egyértelmű szándékkal és a filmben látjuk 2x is szabadon lélegezni. Én mindig baromságnak tartottam az ilyen "Vader nem iszik, Vader nem pisil, Vader nem tud levetkőzni" szösszeneteket. Persze az egész csak elméleti vita, de mivel a teste jelentős része azért megmaradt, a bele nem szakadt ki, a belső szervei sem tüntek el, így bizonyosan tud fogyasztani, legalább valami pépes trutymót, mondjuk valami aminósav löttyöt. Folyadékot is kell bevinnie és mivel a fütyköse sem szakadt le és veséje sem vált köddé, így nyilván néha hyugyozni is eljár kényszerből. Oké, ez így a Vader páncélt elnézve elég furán hangzik, de a sérüléséből nem lehet az ellenkezőjét levonni. Szerintem a nyomáskamra pont azért van, hogy ezeket a szükségszerű dolgokat ott elintézze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvallom őszintén, hogy soha nem filóztam még azon, hogy Vader eszik-e, ürít-e, iszik-e, stb.. Ugyanígy nem foglalkoztatott Grievous esetében sem. :)

Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy ezen funkciókban is segíthette a páncél. Ha már a légzésben szerepe volt, akkor nem egy nagy dolog ezeket is megoldani "mesterségesen", pláne egy messzi-messzi galaxisban. De ez most annyira nem lényeges. ;)

 

Az Ep.3-ban láthattuk milyen sérüléseket szenvedett Vader. Rendkívül súlyosakat, de korántsem kellett darabokból összevarrni és egy páncéllal szilárdítani a testét. A klasszikusban még sokan úgy gondolhatták, hogy szinte semmi nem maradt meg belőle, tényleg úgy tartotta össze a ruha. Az is igazából a 6-ban derült ki, hogy azért tényleg ő Anakin, nem vmi néhány szervből életre keltett dolog, amiben több a fém, mint a hús.

A 3-ban viszont láttuk, hogy a végtagjai semmisültek meg szinte teljesen, ill. komolyan megégett a külseje, nyilván sérültek belső szervei is, de azért jobb állapotban volt, mint pl. a már emlegetett Grievous lehetett anno. Azt is láthattuk hogyan csatlakoztatják a mesterséges részeket és hogyan szerelik fel a páncélt. Szerintem semmi olyan nem történt, ami miatt évekkel később ne tudott volna viszonylag steril környezetben "vegetálni".

Csak nyilván a kevésbé nyugodt és tiszta helyzetekben kellett a védelem, ill. nem szívesen fedte fel igazi külsejét mások előtt, a tekintélyét is csorbította volna. Szvsz Luke-nál se azért halt meg, mert levették a maszkját, hanem mert az uralkodóval történő harc után vették le. Elég keményen sérülhetett ott a dolog, ráadásul fiatal sem volt már, és semmi érzelmi vagy mentális dolog nem volt már, ami életben tartsa.

 

Mindezek alapján simán lehetett több páncélja. Már csak azért is, mert a filmekben azért nem mindig volt tökéletesen megegyező a páncél, aminek a valós okait tudjuk, de a film fiktív világában csak az magyarázhatja, hogy valóban nem volt teljesen ugyanaz. De azt se felejtsük el, hogy semmit nem tudunk arról, Luke vajon hogyan dolgozta fel végleg apja sorsát. Emellett már az Ep.5-ben is feltűnt "Vader" a Dagobah-n. Én amúgy is nagy összegben fogadtam volna arra, hogy az a páncél vagy sisak/maszk előkerül még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meglátások pb69!!! Kiváltképp ez: "...ill. nem szívesen fedte fel igazi külsejét mások előtt, a tekintélyét is csorbította volna. "

 

A filmek alapján semmi nem zárja ki, hogy a ruháját ne tudná levenni. A sérülése foka sem volt olyan métékű....de ezt nyilván a végtelenségig lehetne ragozni. A film ezekre a kérdésekre nem ad választ, nyitva marad tehát, hogy mennyire őrizte meg az emberi szokásait, vagy azokat milyen mértékben gyakorolta. Lehet egy embert infúzión tartani, mesterségesen táplálni, de az még nem jelenti azt, hogy a szervei nem képesek a normális kiválasztás ellátására, Vader esetében pedig valódi belső sérülésről maximum a tüdőt ért gázok miatt beszélhetünk. A bőr nagy felületen történő sérülése okot adhatott arra, hogy ruháját csak steril körülmények között váltsa, hiszen a bőre az égés miatt jelentős mértékben veszített a védelmi képességéből. A ruha így sokkal inkább védte a mikrobák veszélyétől mint egyéb körülményektől.

 

A Vader személye köré épült illúziót természetesen nagyban rombolná, ha enni, inni, pisilni látnánk. Egyértelmű, hogy maga a filmes keret sem engedi meg a karakter ilyen mélységben történő bemutatását, így a páncél Vader karakterét egy rendkívül zárt rendszerbe helyezi a néző szemében. Ez egy filmes illúzió, amit megtörne, ha jobban megismernénk Vader élettani szokásait, mivel azonban Vader nagyon is emberi a robotikus végtagoktól eltekintve (EU felépítés felejtős!) így logikus, hogy vannak emberi szokásai, emberi élettani funkciói is. A karakteréhez jobban illik, hogy sosem veszi le a ruháját és csak aminósavakon él, a salakanyag pedig a ruha működése miatt ürülhet belőle, de ha magyarázni próbáljuk az állapotát és tesszük azt kizárólag a filmek alapján, akkor egy olyan Vader képe rajzolódik ki, aki akár sütit is ehet boldogabb perceiben. Nyilván ez karakteridegen lenne tőle, de a sérülései nem zárják ki a lehetőséget, hogy emberibb életet is élhessen privát perceiben. Az alkotók terve is ilyesmi lehetett a kamrájával kapcsolatban. Vader az élete 99 százalékában gyilkos és gonosz, de a kamra magányában az 1 százaléka újra ember lehet.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csak ne hogy az egész új trilógia csak róluk szóljon.

Nem fog, ne aggódj, de biztosra veszem, hogy a nagy trión és a két droidon kívül Lando és/vagy Chuwi benne lesz plusz az új karakterek, sőt valószínűleg Obi-wan és/vagy Anakin Erőszelleme is. Nyilván a profit a legfontosabb, ezt pedig úgy tudják maximalizálni, ha a sikerül a lehető legtöbb korosztályt megszólítani. Ez pedig úgy lehet a legnagyobb valószínűséggel, ha a lehető legtöbb ismert és népszerű karaktert belerakják. A kérdés csupán tényleg az, hogy milyen lesz az arány. Nyugdíjas korú karakterek természetesen nem tudnak egy egész trilógiát elcipelni a hátukon, de ha belegondolunk, Palpi,Tarkin vagy épp az öreg Obi megformálói is teljesen megállták a helyüket - enyhén szólva :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasván az EU-s szerzők véleményeit, azért remélem, hogy a nagy öreg szereplőkkel nem bánnak úgy, hogy jó, belerakták a filmekbe, de nincs rájuk szükség, úgyhogy nyírjuk ki őket. Ez nagyon illuzióromboló lenne. Hál'istennek egyes szerzők is így látják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valamilyen mentori szerepet tudnék a legjobban elképzelni nekik, mondjuk van három zöldfülű hőspalánta, és mindegyik szorosabban összekapcsolódik a három nagy valamelyikével. Még közös akció is juthatna a sztoriba, mint tűzkeresztség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az átvezetés volna fontos. Mint ahogy pl. az Ep3 végén egy villanásnyira megjelent Tarkin, és az egész pillanatból lehetett érezni a későbbi események súlyát, ahogy kitekintettünk az ablakon és ott épült a halálcsillag. Ilyen apró, szimbolikus gesztusok a régi karakterek felé nagyon jók lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.