Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Annyit azért érdemes megjegyezni, hogy a prequelt sokan pont a szereplők miatt nem szeretik. Azért Hayden színészi alakítását és kisfiús kiállását nagyon sok kritika érte, ahogy a többi szereplőt is. Szóval a prequellel pont nem érdemes példálózni, mert a rajongók közül van egy nem elhanyagolható „kisebbség” aki a szereplők miatt tért ki a hitéből és átkozza Lucast mind a mai napig. A prequell rossz példa, sőt...a legroszabb, mert azt nem minden Star Wars rajongó szereti. A karakterek szempontjából mindig a többségi akaratot kell figyelembe venni és ezért is a régi trilógiához visszatérni. Persze még a klasszikus részek sem zárják ki Efron vagy Gosling szerepeltetését.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit azért érdemes megjegyezni, hogy a prequelt sokan pont a szereplők miatt nem szeretik. Azért Hayden színészi alakítását és kisfiús kiállását nagyon sok kritika érte, ahogy a többi szereplőt is. Szóval a prequellel pont nem érdemes példálózni, mert a rajongók közül van egy nem elhanyagolható „kisebbség” aki a szereplők miatt tért ki a hitéből és átkozza Lucast mind a mai napig. A prequell rossz példa, sőt...a legroszabb, mert azt nem minden Star Wars rajongó szereti. A karakterek szempontjából mindig a többségi akaratot kell figyelembe venni és ezért is a régi trilógiához visszatérni. Persze még a klasszikus részek sem zárják ki Efron vagy Gosling szerepeltetését.

No meg akkor azt is érdemes megjegyezni, hogy a prequel színészi gárdája messze nívósabb volt a klasszikusénál. Utóbbiban egyedül Ford-ot tekinthetjük kora meghatározó és kiemelkedő színészének. Ehhez képest az új trilógiában legalább 3 (de inkább több) komolyabb (mindenki által ismert és elismert) nevet is fel lehet hozni.

Ezen kívül Hamill vagy Fisher játéka sem volt semmivel hitelesebb vagy jobb, mint pl. Hayden-é.

 

A lényeg az, hogy a prequel-t nem a színészek miatt nem szereti a SW fanok egy része. Ez csak egy jó ürügy, mert vmire fogni kell az amúgy teljesen szubjektív és nonszensz (miszerint a prequel nem is igazi SW) megközelítésüket.

Nagyon jó példa erre a már sokat emlegetett Szirmai-kritika, aminek se füle, se farka, de azért ő is előveszi a színészek pocskondiázását, csak épp mindenféle megalapozottság nélküli fröcsögés gyanánt.

(A másik ilyen örökzöld prequel-ellenes sláger a CGI.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Ryan Goslingot egyelőre nagyon nehezen tudnám elképzelni az SW-ben, viszont leírni csak akkor írnám le a koncepciót, ha már láttam a filmeben és nem tetszett. Egyébként nagyon jó színésznek tartom, a fiatalabb generációból az egyik kedvencem, de szerintem legendaként aposztrofálni egyelőre barokkos túlzás.

A színészi játék megítélése sok esetben tényleg csak magasztos belemagyarázás, de azért azt észre lehet venni, ha egy színésznőre/színészre ráöntöttek egy figurát és lubickol a szerepében, vagy pedig nem formálja meg annyira élethűen a karaktert. Természetesen ennek a megítélése is majdnem teljes egészében szubjektív, úgyhogy igazából itt érzelmekkel lehet csak vitatkozni, nem pedig tényekkel.

Remélem az új trilógiánál is megtalálják majd a megfelelő színészeket, legyenek akár ismert sztárok, vagy nem annyira mainstream figurák. Nem attól lesz valaki jó egy szerepben, hogy előtte milyen filmjei voltak, vagy mennyire volt ismert!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se férne bele Ryan és Etron.

Az én jelöltjeim egyelöre: Geri Butler, Ralph Fiennes, Alan Riickman, Henry Cavill, Jeremy Renner, Famke Janssen és Halle Berry.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ontani? :lol: Két beírásom volt az Efronos hírre, ti viszont legalább 2 tucat hozzászolást termeltetek mellette. Érdekesen értelmezed az ontani kifejezést. Szerintem pedig a "megelőlegezem a bizalmat, jó lesz ez, nem is olyan rossz hír, én azért bízok benne, szerintem adjuk meg a bizalmat, várjuk ki a végét, én bizakodom" kifejezések azok, amikből itt túl sok van és ezeket a kifejezéseket tényleg ontjátok magatokból! A túldícsérés áradata véletlenül nem emlékeztet arra, hogy mégis mozog a Föld?

Meglehetősen unalmas lenne, ha én is csak verném a nyálamat egy hírre, de én nem ilyen vagyok, nem úszom az árral, leírom amit gondolok és mást is erre bíztatok és ezzel semmi probléma nincs. Az a probléma, ha 20-an ugranak az emberre, mert a saját véleményük szerint itt szentségtörés történt ha valaki azzal ellentéteset gondolatot fogalmaz meg. Rendszerint az a mantra, hogy; Zééé, te mindig negatív vagy. Én meg azt mondom, más meg túl pozitív és az én negatív beírásom szül 20 pozitív választ....ez is egyfajta túltengés. Ezek alapján ki is a szélsőséges, aki egy pofont mér, vagy aki 20-at ad vissza? Ugye hogy ugye... :nana:

Ontod Zééé, méghozzá abból a nézőpontból, hogy lényegében minden fórumos hozzászólásod valami Disneyre irányuló fröcsögés, ami abból a (téves) tévképzetnek is csak a legenyhébb fogalmazás mellett hívható (reális megfelelője: orbitális baromság) általánosításból indul ki, hogy csak azért, mert te egy multi cégnél dolgoztál, ami nem jött be, mindegyik másik multicég is a profitot a minőség elé helyezi, és még véletlenül sem lehetséges, hogy e kettő együtt jár, vagy hogy a Disney bármely lépése a működés racionalizálására, egyszersmind a minőség és a hatékonyság javítására irányul.

 

A lényeg: ha nem lennék moderátor, szimplán ugornám a hozzászólásod, mert mielőtt elolvasom, már tudom, hogy

a) hülyeség

b) a Disneyt fogod közvetve vagy közvetlenül szidni.

 

 

Annyit azért érdemes megjegyezni, hogy a prequelt sokan pont a szereplők miatt nem szeretik. Azért Hayden színészi alakítását és kisfiús kiállását nagyon sok kritika érte, ahogy a többi szereplőt is. Szóval a prequellel pont nem érdemes példálózni, mert a rajongók közül van egy nem elhanyagolható „kisebbség” aki a szereplők miatt tért ki a hitéből és átkozza Lucast mind a mai napig. A prequell rossz példa, sőt...a legroszabb, mert azt nem minden Star Wars rajongó szereti. A karakterek szempontjából mindig a többségi akaratot kell figyelembe venni és ezért is a régi trilógiához visszatérni. Persze még a klasszikus részek sem zárják ki Efron vagy Gosling szerepeltetését.

 

Ez meg a no comment kategória. Ha rajtad múlt volna ezek szerint már a prequel is egy klasszikus klón lett volna, hiszen a többség véleménye az etalon. Ebben a hozzászólásban épp azt írod le, amitől talán a legjobban tartana egy jóérzésű ember a Disney kapcsán: a jól bevált sémákhoz nyúlva nem fog gigantikusat újítani csak azért, hogy a nyálukat a régi részekre verő "őskövület" rajongóknak bejöjjön, csak mert ők képtelenek értékelni a prequel árnyaltságát és többszintűségét. Hát remélem, hogy a karakterekben nem a régi részek karaktereit másolják, hanem épp úgy újítani fognak, ahogy Lucas újított az EpI-II-III-ban egyszersmind lehetőséget teremtve magának arra, hogy a másolás helyett inkább újfent zseniálisat alkosson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindamellett, hogy maximálisan igazat adok Donátnak, feltenném a kérdésemet újra:

 

A MARVEL filmek, amióta a Disney égisze alatt készülnek, tele vannak Zac Efronokkal és hasonszőrű barátaikkal... valamint Disney hercegnőkkel?

 

A válasz tényleg érdekel... csak mert szerintem ROHADTUL NEM!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindamellett, hogy maximálisan igazat adok Donátnak, feltenném a kérdésemet újra:

 

A MARVEL filmek, amióta a Disney égisze alatt készülnek, tele vannak Zac Efronokkal és hasonszőrű barátaikkal... valamint Disney hercegnőkkel?

 

A válasz tényleg érdekel... csak mert szerintem ROHADTUL NEM!

Szerintem sokunktól megkaptad már a választ, csak nem annyira a konkrét kérdésre szorítkozóan. ;).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát....ne zavarjon! De hidd el, többen írták be azokat a kliséket, hogy adjuk meg a szeretetet a Disney felé. És még ezzel sincs probléma, mindenki hangot adhat a véleményének, akár ezerszer is.

Sok multinál dolgoztam, egyikel sem volt bajom, ismerem a működésüket, mert jó beosztásban voltam. A Disney is multi, de ez a vita nem ide tartozik.

 

"A lényeg: ha nem lennék moderátor, szimplán ugornám a hozzászólásod, mert mielőtt elolvasom, már tudom, hogy

a) hülyeség

b) a Disneyt fogod közvetve vagy közvetlenül szidni."

 

Donát, ez egy igen felületes nézőpontod és nagyon nem is tudok rá mit írni. Sokat szóltam már hozzá, kétlem, hogy mind ostoba, esetleg Disney centrikus hozzászólás lenne, de a kettőnk között lévő szellemi különbségről nem nyitok vitát, mindenki azt gondol, amit akar. Az meg az egyéni szoc problémád, hogy moderátor vagy és ezért minden hozzászólást el kell olvasnod, különösebben nem érdekel. Ha Ody kitilt innét, akkor elmegyek, de az, hogy te miként értékelsz, az nekem csak fing a szélben, nem érdekel különösebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarán szépfiú nem lehet jó színész.

Bocs' Frenkie de ez f*szság. :D Csak egy példát mondok. Brad Pitt. Ennyi.

 

mert azt nem minden Star Wars rajongó szereti.

Mint ahogy a régi részeket se szereti mindenki pont azért, amiért az újabbakat. :D Ne legyél vaskalapos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem lehetne pihentetni itt a Disney elemzéseket? Ez OFF topik. Ha a színészről van szó mehet a dolog, de magáról a multi iparról itt nem akarok többet olvasni. Van neki topikja az SW Saga részlegben. Ott lehet róla elmélkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs' Frenkie de ez f*szság. :D Csak egy példát mondok. Brad Pitt. Ennyi.

 

 

Brad Pitt is csak azért kap szerepeket mert jól néz ki. Ő sem egy nagy színész. Te is vagy én is eljátszanánk amit ő, dehát mi nem vagyunk a tinilányok kedvencei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Palpatine szellemként fog visszatérni!?

http://latino-review.com/2013/08/palpatine-will-return-but-not-as-a-clone-in-star-wars-episode-vii/

Palpatine comes back as a Force Ghost..like Obi Wan. (Sith Lords learned similar techniques, which in some cases allowed them to physically interact with their environment.)

dqhz.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És pont a vége spoilert hagytad le! :cool:

 

Palpatine will not be a clone, not in human form.

 

Now here is a HUGE tidbit…

 

SPOILERS!

 

Palpatine had a new apprentice before he got killed.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/08/14/feltamadhatnak_a_gonoszok_az_uj_star_wars_mozira/

 

Az indexen azt írják, hogy Darth Maul is visszatér. A Clone wars után ez már nagyon erőltetett. De amikor elolvastam a cikket, rögtön a Dark Empire jutott eszembe. De ezt már kifejtettem január-február környékén az sw könyv rovatban, hogy a Dark Empire-t kellene megfilmesíteni az lenne logikus. De valószínűleg inkább a Birodalom örököseihez lesz hasonló a 7-ik epizód feeling-je, ami persze nem jelenti Thrawn megjelenését a filmvásznon. Csak az lenne az igazán legjobb ha nem térnének el az Expanded Universe-től, mert ez csak tovább töredezné a Star Wars filmek rajongó táborát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőltetett, de nekem még beleférne ez az új tanítvány, persze nagyon jól meg kéne magyarázni.

Sidious jelleméhez illene a dolog. Úgy értem, úgy cserélgette a tanítványait, mint más az alsógatyát, és igen fontos volt neki a Sith fennmaradása (lehetőleg az által, hogy ő halhatatlanná válik :) ). Vader pedig nem volt éppen a tökéletes jelölt a Sith hagyományok továbbvitelére, hiszen egyrészt, egy emberi roncs volt, akit csak a gépek tartottak életben, másrészt, hatalmas csalódást okozott neki a Mustafaron. És nyilván, az ep5-öt követő események után megérezte a tanítványában lappangó vívódást, akárcsak Luke.

Bőven belefér a karakterébe, hogy Vadert már le akarta váltani, ezért összeszedett valakit, aki olyan státuszba került, mint Tyranusnál a TCW-ben Asajj és Savage, Vadernél a Force Unleashedben Galen, Sidiousnál az EU szerint Mara. Mivel ezek nagy része (Asajj, Galen, Savage) olyan, amire Lucas maga rábólintott, feltehetjük, hogy elfogadja ezeket, mint a két Sith szabályon kívül létező Sötét Oldalt pártoló orgyilkosok, tartalék tanítványok. Ha létezett egy ilyen, az simán átveheti a Sith szerepet.

Persze Sidiousnak közben jött Luke, aki Skywalkerként, és az utolsó Jediként sokkal jobb tanítványnak tűnt, ezért egy ilyen Sith-tanonc mehetett volna a levesbe, ami még jó kis indíték is lett volna a gyűlölködésre a "titkos tanítvány" részéről.

A harminc évnyi rejtőzésre meg ott lenne a válasz, ami alap a Sith-nél: aknamunkát végez. Sidious is több, mint harminc évig nem fedte fel magát, és úgy egészében, a Sith-ek ezer évig rejtőztek.

 

Sőt, technikailag erre a szerepre akár tényleg vissza lehetne hozni Mault, bár erősen kétlem, hogy a film főgonoszát egy animációs sorozatból hoznák át. Már csak azért is lenne ez rossz húzás, mert egyrészt, nem feltétlen látta mindenki a TCW-t, másrészt, abban sincs semmi magyarázat arra, miért él még mindig Maul (amit a mai napig elég nagy hibának tartok).

 

Az egyetlen dolog, amit meg kéne oldani ebben az ügyben, hogy miért nem hallott róla eddig senki? Szóval ez tényleg olyan, mint az Ahsoka ügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőltetett, de nekem még beleférne ez az új tanítvány, persze nagyon jól meg kéne magyarázni.

Sidious jelleméhez illene a dolog. Úgy értem, úgy cserélgette a tanítványait, mint más az alsógatyát, és igen fontos volt neki a Sith fennmaradása (lehetőleg az által, hogy ő halhatatlanná válik :) ). Vader pedig nem volt éppen a tökéletes jelölt a Sith hagyományok továbbvitelére, hiszen egyrészt, egy emberi roncs volt, akit csak a gépek tartottak életben, másrészt, hatalmas csalódást okozott neki a Mustafaron. És nyilván, az ep5-öt követő események után megérezte a tanítványában lappangó vívódást, akárcsak Luke.

Bőven belefér a karakterébe, hogy Vadert már le akarta váltani, ezért összeszedett valakit, aki olyan státuszba került, mint Tyranusnál a TCW-ben Asajj és Savage, Vadernél a Force Unleashedben Galen, Sidiousnál az EU szerint Mara. Mivel ezek nagy része (Asajj, Galen, Savage) olyan, amire Lucas maga rábólintott, feltehetjük, hogy elfogadja ezeket, mint a két Sith szabályon kívül létező Sötét Oldalt pártoló orgyilkosok, tartalék tanítványok. Ha létezett egy ilyen, az simán átveheti a Sith szerepet.

Épp ez a baj ezzel, hogy oldalas magyarázatokat kell írni miért is kerülhet képbe? Ezért erőltetett kicsit. Sidious keresve se találhatott volna jobb tanítványt, főleg Mustafar után. Onnantól ugyanis minden értelemben Vader a lekötelezettjévé vált. Megmentette az életét, és gyakorlatilag az egyetlen ember maradt akihez kötődik. Ez azután változhatott meg miután Vader megtudja, hogy a fia él. Viszont kötve hinném, hogy Sidious pár hónap alatt gyorsan leakasztott egy tanítványt valahonnan mert Vaderben érzett dolgokat.... Bár ez is kétséges, hisz a világos oldalra teljesen vak volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez a baj ezzel, hogy oldalas magyarázatokat kell írni miért is kerülhet képbe? Ezért erőltetett kicsit. Sidious keresve se találhatott volna jobb tanítványt, főleg Mustafar után. Onnantól ugyanis minden értelemben Vader lekötelezettjévé vált. Megmentette az életét, és gyakorlatilag az egyetlen ember maradt akihez kötődik. Ez azután változhatott meg miután Vader megtudja, hogy a fia él. Viszont kötve hinném, hogy Sidious pár hónap alatt gyorsan leakasztott egy tanítványt valahonnan mert Vaderben érzett dolgokat.... Bár ez is kétséges, hisz a világos oldalra teljesen vak volt.

Nos, ez eddig sem zavart senkit. Ahsoka is bekerült a TCW-be, Darth Maul is visszatért, egyiknek sem kerítettek különösebb magyarázatot. Vagy Dooku, róla sem derült ki, hogyan és miképpen állította át Sidious. Ennek sem feltétlen kell még nyúlfarknyi, vagy csak nyúlfarknyi magyarázat, csak jól kell tálalni.

Palpatine jól ismerte Vadert, nem kellet éreznie a vívódását, anélkül is rájöhetett. Viszont Vader hiába lekötelezettje Sidiousnak, meg ragaszkodik hozzá, Vader nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Technikailag majdnem meghalt az első Sith-küldetése alatt, egy emberi roncs lett. Anakin Mustafar után Sidious szemében már nagyon távol lehetett a tökéletes tanítvány fogalmától. Főleg, ha hozzá vesszük még, hogy Vader félreérthetetlenül kinyilvánította ama szándékát, hogy a fiával letaszítsa az Uralkodót a trónjáról. És ezt Palpatine-nak mondta el. Ezután én már csak a hecc kedvéért is beiktatnék egy tartalék tervet. :)

 

Persze ettől még én sem fogom itt és most túl jó ötletnek titulálni, de amennyit tudunk Sidious életéről az ep3-tól az ep6 végééig, abba egy Sith kontingens is beleférne. Az, hogy az ep4-5-6-ban Palaptien-nak alig van szerepe, és a tény, hogy magából a Galaxisból, vagy csak úgy a Birodalomból nem látunk szinte semmit sem, rengeteg teret ad. Sőt, még az is az író kezére játszik, hogy Sidi és Vader az ep4-5-6 alatt nem is tartózkodik egy csillagrendszerben. Szóval, Sidious a színfalak mögött bármit kutyulhat, hiszen azok a falak több száz fényévre vannak a filmek cselekményétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.