Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Egyébként az, hogy Kylo Ren fiatal, szinte tinédzser, csak azután derül ki, amikor leveszi a maszkot. Az eltorzított hangja és a vezető szerepe miatt én azért valamivel idősebbnek képzeltem a karaktert. Meglepett, amikor kiderült, milyen fiatal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sok a kivágott jelenet. Már a trailerekben is van pár snitt ami kikerült de a főleg a promó anyagokon látszik mennyi ötlet végezte a vágó-asztalon.

Jah például az amikor Maz Kanata átnyújtja a kardot. Meg a Kylo híres kard kirántása is.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor megtudtam kicsoda Kylo Ren, eszembe jutott az, hogy mennyire elmondták évekkel ezelőtt, hogy önálló sztori lesz és nem a regények adaptálása. Meg aztán amikor a régi kiegészítő univerzumot átrakták az ún. Legendák vonalra és a kreativitásra hivatkoztak. Most már csak mosolygok ezeken a régi kijelentéseken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert hogy mind igaz volt? Vagy csak azért mert van egy közös elem egy EU-s sztorival akkor ez már adaptáció?

Kashdan egyébként akár csak Lucas EU regényt sose olvasott. Az ötlet inkább a régi trilógiából fakad, mert hogy ott pont ilyesmit már láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey: beleszerettem :love: egyértelműen ellopta a show-t, örülök hogy nő a legfőbb szereplője az új trilógiának, feltehetően Luke lánya (ahogy Luke ránézett, abból gondolom)

 

Finn: nekem eddig egyelőre közömbös, de különösebb bajom nincs vele, voltak jó pillanatai, egy-két poénosabb szövege/megmozdulása is volt

 

Poe: ennél több játékidőt érdemelt volna, az újak közül ő a második kedvencem

 

Kylo: nagyon jól eltalált gonosz karakter, elég összetett személyiség, akiben viaskodnak az érzelmek, ugyanakkor ő az első olyan negatív karakter, akit tiszta szívemből gyűlölök (lehet, hogy Han halála az oka)

 

Snoke: Háááát... róla nem sok mindent tudtunk meg. Mégis ki lehet ő? Mennyire erős? Amikor megláttam a hologramját azt hittem, hogy ilyen nagy :D mondom ezzel ki fog párbajozni? Aztán feltűnt hogy ez csak hologram... Egyébként szerintem ő nem más, mint Plagueis, mégpedig azért, mert ha más lenne, azt nem lehetne ésszerűen megmagyarázni. Ha nem Plagueis, akkor ki ő, és hol volt eddig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey: beleszerettem :love: egyértelműen ellopta a show-t, örülök hogy nő a legfőbb szereplője az új trilógiának, feltehetően Luke lánya (ahogy Luke ránézett, abból gondolom)

 

Finn: nekem eddig egyelőre közömbös, de különösebb bajom nincs vele, voltak jó pillanatai, egy-két poénosabb szövege/megmozdulása is volt

 

Poe: ennél több játékidőt érdemelt volna, az újak közül ő a második kedvencem

 

Kylo: nagyon jól eltalált gonosz karakter, elég összetett személyiség, akiben viaskodnak az érzelmek, ugyanakkor ő az első olyan negatív karakter, akit tiszta szívemből gyűlölök (lehet, hogy Han halála az oka)

 

Snoke: Háááát... róla nem sok mindent tudtunk meg. Mégis ki lehet ő? Mennyire erős? Amikor megláttam a hologramját azt hittem, hogy ilyen nagy :D mondom ezzel ki fog párbajozni? Aztán feltűnt hogy ez csak hologram... Egyébként szerintem ő nem más, mint Plagueis, mégpedig azért, mert ha más lenne, azt nem lehetne ésszerűen megmagyarázni. Ha nem Plagueis, akkor ki ő, és hol volt eddig?

 

Szerintem SNOKE-nak kéne nyitni egy külön topikot. Mint a film legrejtélyesebb figurájának. Csak telóról nem tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második megnézés alkalmával igyekeztem arra összpontosítani, hogy mi történik Rey-jel. A következő dolgokat láttam:

 

- Kylo igencsak dühbe gurul, amikor megtudja, hogy egy lánnyal szökött meg Finn (így önmagában indokolatlannak tűnik a düh) - lásd: Bomarr által leírt teóri

- Kylo azt mondja Snoke-nak, hogy hatalmas Rey-ben az Erő, de még képzetlen

- Kylo azt mondja a katonáinak, hogy Rey most kezdi felfedezni az erejét, minél később találják meg, annál erősebb lesz

- Maz Kanata azt mondja Rey-nek, hogy ha becsukja a szemét, érezni fogja maga körül az Erőt és látni fogja, amint minden mindennel összekapcsolódik. Rey itt nem csukja le a szemét.

- A sorsdöntő pillanatban Rey visszakérdez, hogy "The Force", majd lecsukja a szemét, úgy fest, elmerül az Erőben. Innentől dominálja a párharcot.

 

Úgy tűnik, mintha a párharcban Rey a kard magához rántását leszámítva nem igazán használná az Erőt, inkább csak forgatja a kardot, mint anno a botját. Viszont az ominózus pillanatot követően egyértelmű, hogy elmerül az Erőben, megérti, hogy mit is jelent használni azt, és így kerekedik felül Kylon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha 30 évvel járunk az ep6 után, akkor nem igazán lehet 30 éves. Szerintem ennél néhány évvel fiatalabb lehet.

Miért ne lehetne? Elég sok adatot nem tudunk ahhoz napra pontosan, hogy eldönthessük, 29-30 éves-e. Nem tudjuk napra pontosan, hány év van az ep6 és 7 között, nem tudjuk, mikor fogant Ben, nem tudjuk, hogy a Star Wars univerzumában mennyi az a 30 év, stb.

 

Győzelem után néhány hónappal miért nem foganhat meg?

Vagy mindjárt a győzelem napján? Vagy ami után Han újra látott, és meglátta Leiát abban a csimbi szerelésben a szöktetése után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit aludtam a filmre, s valami feltűnt.

 

 

 

Szite az összes szereplő így vagy úgy a helyét keresi.

Finn: az eredeti helyén nem találta a helyét, megszökött, azután csak ki akar kerülni a bajból amíg teheti.

Rey: nyomortanya, most komolyan? A családját keresi.

Poe: neki lenne helye, csak elfogták és így nagyon nem ott van ahol kéne.

Kylo: ő az abszolút helyét-kereső karakter. Az összes önbizalomhiánya és félelme ezen alapszik, hogy maga sem tudja hova tartozik, illetve ahova tartozik, az konfliktusban áll azzal ahova szeretne tartozni. Finn gyávább alteregója.

Han: ő már hazaért :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne? Elég sok adatot nem tudunk ahhoz napra pontosan, hogy eldönthessük, 29-30 éves-e.

Igazából azért veszem be nehezen a 29-30 évet, mert egy Leia-féle, amúgy is elég fiatal, csajszi vigyázzon magára az adott körülmények között :hehe: Ha pedig Kylo tényleg 29-30 éves, akkor ezt egy pasi találta ki, az tuti :P

Persze, ha ez hivatalos, kénytelen vagyok elfogadni, de attól még egyelőre nem igazán tetszik :)

 

Luke mellőzése oké, elfogadható a magyarázat, de valóban kár, hogy ez filmen kívül derül ki...

Viszont szerintem a nők ennyire pozitív ítéletébe belejátszhat az is, hogy végre női főszereplőnk van! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából azért veszem be nehezen a 29-30 évet, mert egy Leia-féle, amúgy is elég fiatal, csajszi vigyázzon magára az adott körülmények között :hehe: Ha pedig Kylo tényleg 29-30 éves, akkor ezt egy pasi találta ki, az tuti :P

Persze, ha ez hivatalos, kénytelen vagyok elfogadni, de attól még egyelőre nem igazán tetszik :)

Egyrészt, hivatalos, másrészt, miért ne foganhatott meg az Endoron vagy akörül? Tiltva van Leiának és Hannak, hogy gyereket vállaljon házasság előtt? Meg fiatal csajszi? Leia az ep6-ban 23 éves. Ennyi idősen azért már megesik, hogy valakinek gyereke van. De azért köszi a szexizmust... Az teljesen rendben van, ha egy 22 éves pasinak gyereke születik. Ha egy 23 éves nőnek, azt már csak férfi találhatta ki és természetesen emiatt nehezen bevehető... :pfff::roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elsősorban az adott helyzettel van problémám, de mindegy. Ezt a fél mondatot mindenki kihagyta abból, amit írtam.

Meg fogtok lepődni, de eléggé tudom, hogy hány éves kor körül lehet már egy embernek gyereke. Ok, hivatalos, elfogadva, még mindig nem vagyok oda érte, ennyi.

Bocsi Dzséjt, de a szexizmus létezik ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.