Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Miért, bárki szerint volt nekik? :evil: Nem tudnak lelőni egy helyben álló, pár lépésre lévő célpontokat, lefejelik az ajtófélfát, hasra esnek egymásban, egy kétméteres wookiee számukra egy eltalálhatatlan célpont, és olyan felszerelésük van, ami mögül ki sem látnak. Szerintem a rohamosztagosok a világ legtúlértékeltebb katonai szervezete. Nem volt azoknak se ázsiója, se renoméja, se semmije, ami csak egy picit is pozitívan festhette volna le őket. Béna fütyik társaság az ep4 óta. Szóval öröm lesz és bódottság, ha a KNH után végre lesz egy újabb harcképes hadsereg a Star Warsban. Legalább elmondhatjuk majd az Első Rendről, hogy tanult az elődje súlyos hibájából. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, bárki szerint volt nekik? :evil: Nem tudnak lelőni egy helyben álló, pár lépésre lévő célpontokat, lefejelik az ajtófélfát, hasra esnek egymásban, egy kétméteres wookiee számukra egy eltalálhatatlan célpont, és olyan felszerelésük van, ami mögül ki sem látnak. Szerintem a rohamosztagosok a világ legtúlértékeltebb katonai szervezete. Nem volt azoknak se ázsiója, se renoméja, se semmije, ami csak egy picit is pozitívan festhette volna le őket. Béna fütyik társaság az ep4 óta. Szóval öröm lesz és bódottság, ha a KNH után végre lesz egy újabb harcképes hadsereg a Star Warsban. Legalább elmondhatjuk majd az Első Rendről, hogy tanult az elődje súlyos hibájából. :)

Igen egyetértek veled. Az öreg Ben volt az egyetlen, aki elismerően szólt róluk, bár csak a buckalakókhoz képest.

Amúgy is lehet, hogy a klónok teljesítményére gondolt és nem is látott a kunyhójából az évek alatt semmit sem a galaxisból!

De jól néznek ki. Mindig is jól néztek ki. Ikonok. ezért még én is megfeledkezem róla néha, hogy mekkora b@lf@szok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek csak pürrhoszi győzelmek voltak, a célt egyik esetben sem sikerült elérniük (a tervrajzok visszaszerzése illetve a lázadók megsemmisítése).

Ha így nézzük, a lázadók se tudták megsemmisíteni a Birodalmat egyik Halálcsillag elpusztítása során se, mégse ér kevesebbet a győzelmük ettől :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yavinnál nem is lehetett cél, hogy az egész Birodalmat megsemmisítsék. Ahhoz azért elég gyengék voltak még akkor. A tervrajzok ellopása is arról szól, hogy a lázadók célja konkrétan a Halálcsillag felrobbantása volt. Ez sikerült is. Az endori csatát illetően még nem tudok nyilatkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne feledjük, hogy egy-két csatát azért megnyertek az OT-ben, pl. rögtön az elsőt a Tantive IV-en, vagy a Hoth-on ( igaz aktív lépegetős támogatással).

A Tantive IV marha nagy győzelem, a 9000+ rohamosztagos a ~20 fős legénységgel szemben, akiket ráadásul egy nyílegyenes, fedezékek nélküli folyosón lőttek le (és még így is a lézernyalábok nagyon nagy hányada mellé ment). Elég esélytelen volt a dolog a Lázadók részéről. Ott egyértelműen megmutatkozik az egyetlen taktika, amiben a rohamosztag jó: sok lúd disznót győz.

A Hoth-nál sem a rohamosztagosok értek el részsikert, hanem a lépegetők pilótái. A rohamosztag számlájára meg ráírhatjuk, hogy még a Falcont sem tudták benntartani a hangárban. :evil:

 

Yavinnál nem is lehetett cél, hogy az egész Birodalmat megsemmisítsék. Ahhoz azért elég gyengék voltak még akkor. A tervrajzok ellopása is arról szól, hogy a lázadók célja konkrétan a Halálcsillag felrobbantása volt. Ez sikerült is. Az endori csatát illetően még nem tudok nyilatkozni.

Szerintem erről elég egyértelműen lehet nyilatkozni: az ep7-ben Első Rend van, a Galaktikus Birodalom már csak a történelemkönyvek lapjain fedezhető fel. Az endori csata sikeres volt, a Birodalom onnan hanyatlásnak indult és egy évvel később, a jakkúi csatával végleg megsemmisült. Megmaradt vezetői létrehoztak egy utódállamot, ez az Első Rend. De ez nem a Galaktikus Birodalom!

 

Mondjuk talán az Első Rend rohamosztagosai ezért is lesznek jobban a Birodalom katonáinál. Kisebbek, kevesebben vannak, nincs meg a korlátlan pénz, technikai és emberforrás, így értékesebbé válik minden. És, hogy ezeket megőrizzék, jobban kiképzik az embereket, jobb felszerelést kapnak, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erről elég egyértelműen lehet nyilatkozni: az ep7-ben Első Rend van, a Galaktikus Birodalom már csak a történelemkönyvek lapjain fedezhető fel. Az endori csata sikeres volt, a Birodalom onnan hanyatlásnak indult és egy évvel később, a jakkúi csatával végleg megsemmisült. Megmaradt vezetői létrehoztak egy utódállamot, ez az Első Rend. De ez nem a Galaktikus Birodalom!

Persze, már nem Birodalom a neve, de a Lázadás célja szerintem egyértelműen az volt, hogy a Palpatine előtti köztársasági állapotokat restaurálják, mármint abban az értelemben, hogy a befolyása a Galaxis számottevő részére kiterjed és mellette nincsen más konkurens csillagközi hatalom. Így az Endor csak félsiker, nem egy háborút lezáró ütközet, hanem csak egy fontos állomás a Birodalmat (nevezzük bárhogy) felszámoló folyamatban. Szerintem az a végső győzelem, ha Jakku után semmilyen utódszervezet sem alakul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, már nem Birodalom a neve, de a Lázadás célja szerintem egyértelműen az volt, hogy a Palpatine előtti köztársasági állapotokat restaurálják, mármint abban az értelemben, hogy a befolyása a Galaxis számottevő részére kiterjed és mellette nincsen más konkurens csillagközi hatalom. Így az Endor csak félsiker, nem egy háborút lezáró ütközet, hanem csak egy fontos állomás a Birodalmat (nevezzük bárhogy) felszámoló folyamatban. Szerintem az a végső győzelem, ha Jakku után semmilyen utódszervezet sem alakul.

Szerintem a Lázadás egyetlen célja az egész Galaxisra kiterjedő önkényuralom megdöntése volt, és ez megtörtént. A Birodalom már nem létezik, pont. Azt nem írtam, hogy az Endor lezárta a háborút, pont, hogy a Jakkúval példáztam - jelenleg úgy szól a fáma, hogy ott zajlott a mindent eldöntő, végső ütközet. Utána a Birodalombékét kötött az Új Köztársasággal.

Az pedig, hogy az egykori Lázadók célja az egész Galaxisra kiterjedő, konkurencia nélküli abszolút hatalom, szerintem pont ellenkezik azzal, amit a Köztársaság képvisel és amiért a Lázadók harcoltak. A Köztársaság egyik lényege az, hogy aki akar, az belép, aki nem, az meg távol maradhat tőle és akár saját elképzelései szerint is létrehozhat magának államot. A Galaktikus Köztársaság mellett is voltak kisebb-nagyobb államok. Ott az egész Peremvidék, aminek semmi köze nem volt a Köztársasághoz, és ott például száz számra voltak ilyenek - bár tény, a legtöbb csak egyetlen bolygóra terjedt ki. Ugyanakkor jelenleg nem tudjuk, mekkora is valójában az Első Rend, lehet ez is mindössze néhány bolygóra korlátozódik. Viszont remek példa a Hutt űr, aminek ugye akkora politikai és katonai ereje volt, hogy a Konföderációnak és a Köztársaságnak is harcolnia kellett a kegyeiért, hogy a csapataik egyáltalán átkelhessenek azon a területen. Ha a Hutt űr békében elvolt a Galaktikus Köztársaság mellett, akkor az Új Köztársaság mellett miért is nem fér meg a hasonló kaliberű Első Rend? Meg miért is lenne a jók célja egy másik csapat kiirtása vagy erőszakos asszimilálása? Ez a Birodalom és a Sith uralta régi, megrohadt Köztársaság sajátossága, nem a jók végső célja. Éppen ezért ők a jók.

A Birodalom megbukott, az Új Köztársaság megalakult, a Lázadók Szövetsége ezzel győzött, a polgárháború lezárult. Az Első Renddel vívott háború - már, ha háborúnak vesszük azt, hogy egy kisebb csoport harcol egy másik kisebb csoporttal, hiszen jelenlegi tudásunk szerint az Új Köztársaság békében éldegél és távol marad Leia és csoportja ténykedésétől - már egy új fejezet, mint ahogy a klón háborúk is elkülönültek a polgárháborútól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.