Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor ez gyümölcssör nem gyümölcsös sör. :D 

Hát ha minden igaz azért "gyümölcsös" , mert lényegében ugyanúgy készül, mint a rendes sör és az aroma csak utána kerül bele szemben valami másikkal ahol már a főzésnél bejátszik a meggy, ezt egy pultos csávó mesélte nekem, de nem igazán emlékszem már rá bizonyos okokból :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek a duhajok ugye rendes 4.5% alkoholtartalmúak igaz? 

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor ez gyümölcssör nem gyümölcsös sör. :D 

 

Pontosan. Ezek eggyütt erjednek a gyümölccsel. Mig a gyümölcsös sörök(pl Borsodi Friss) csak aromát kapnak és max 2 %-osak. Nem szabad őket összekeverni.

A gyümölcsből erjesztett sörök Belgiumban nagyon népszerűek, onnan is terjedtek el a világ más tájaira. De egy belga gyümölcsből erjesztett sör mérföldekkel finomabb mint a Soproni meggy és málna Ale.

Nem véletlenül kerülnek majd 1000 ft-ba és csak 0,33-asok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

 

 

A gyümölcsből erjesztett sörök Belgiumban nagyon népszerűek, onnan is terjedtek el a világ más tájaira. De egy belga gyümölcsből erjesztett sör mérföldekkel finomabb mint a Soproni meggy és málna Ale.

Nem véletlenül kerülnek majd 1000 ft-ba és csak 0,33-asok. 

Mi a véleményed erről a sörről? Állítólag az egyik legjobb belga gyümölcs sör. Ha ebből 3-4-et megiszik az ember, már jól érzi magát.

delirium-red-meggy-8.5-xxl.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Mi a véleményed erről a sörről? Állítólag az egyik legjobb belga gyümölcs sör. Ha ebből 3-4-et megiszik az ember, már jól érzi magát.

delirium-red-meggy-8.5-xxl.jpeg

Ebből csak a búzát ittam ezt nem. De szerintem nyugodtan tehetsz vele egy próbát. Én még rossz belga sört nem ittam. Nagyon adnak a minőségre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bármilyen belga meggysört szeretek. :) Biztos vannak minőségbeli különbségek, de rosszat még nem ittam. Ráadásul már tavaly azt tapasztaltam, hogy olyan helyen is árulnak ilyet csapolva, ahol álmomban sem gondoltam volna, pl. a Tisza-tónál egy strandbüfében, ami azért nem a világ közepe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Ma megkóstoltam a Soproni Búzát. Sörfogyasztási szokásomhoz híven minden újdonságot kipróbálok. Ezen "sör" elfogyasztása után ki kell jelentenem hogy soha, de tényleg soha ilyen borzalmat nem ittam még sör néven. Ittam én már az Arany Ászok, Borsodi, Soproni tengelyt, ittam a lengyel sz*rokat( Arany Korsó, Donner stb..). Hálistennek kb 5 éve megtehetem hogy csak minőségi söröket fogyasztok(Pilsner Qrquell, Paulaner, Radeberger).

Winkler tesztelte ezt a Soproni búzát. mondom csak nem olyen rossz. DE.

Maga a termék úgy van reklámozva hogy a belga búza sörökhöz áll közel(kétféle búzasör van a bajor és a belga). Maga a "sör" nemhogy a belga búzasörökhöz(pl Hoegaarden) nem áll közel, de a némethez(pl Paulaner) sem.

Belekortyolva a következőt éreztem. Mintha a nyolcvanas évek rágógumijait, cukorkáit, fruttiját beáztattuk volna és azt belenyomtuk volna a egy szénsavas vízbe. Ez a Soproni búza. Se búzasör íze, se söríze nincs.

Nagynehezen megittam a felét és kidobtam egy kukába. Ráadásul pont  a Paulaner sörházból való távozásom után kóstóltam meg.

A 7-es BMW után belenyaltam a Trabant 601-be.

 

Szóval soha de soha ne vegyetek Soproni búzát mert kidobott pénz az a 299 ft. Inkább vegyetek 279 ft-ét üveges Pilsner Urquellt. Igaz ez 5 ft-al drágább(279+25(üveg)=204) de az élmény annyival jobb mint egy  sólet és egy kaviár között.

  • Szomorú 1
  • Meglepő 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az utóbbi idők soproni sörei nekem se jönnek be. Bár a Frenkie által említettből még nem ittam, de ezek a dujaok meg a többi... Borzalom! Konkrétan egy álló napig fájt a fejem tőlük. Akkor inkább már ászok, ha nincs más. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hálistennek én nem nagyon iszok Sopronit csak ha nagyon muszáj és ha éppen nincsen más, de akkor már inkább a csapvíz.

 

Amúgy ha már búzasör, a Zirci Apátsági Manufaktúrának van tökjó búzasöre. Spar-ban általában szoktam látni: https://zircimanufaktura.hu/#pils

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
7 perccel korábban, Iqvi írta:

Mentségemre legyen szólva, koromból adódóan nem szoktam gyakran sört fogyasztani. Csak nagybátyámékkal iszok.

 

Mivel a szűk és a tágabb rokoni körben is szinte minden fán alkoholista terem, így én 18 éves koromig nem is alkoholizáltam amiért hülyének voltam nézve de nem érdekelt. 

 

Majd idővel úgyis kialakul az a társaságod akikkel el tudsz menni. De az alkoholizálás sem csak a sörfogyasztásból áll, nekem itthon "csak" 6 üvegnyi mindenféle borom van, 3 üveg pezsgő, és 1-1 üveg gin meg vodka :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 4 hónappal később...
  • 5 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Most van a veszprémi bornapok, én meg nem értem, miért van mindenből kettő itthon, akár hányszor hazajövök. Pedig alig iszunk egy borfajtából, és direkt minden pultnál csak egy pohár bort iszunk (hazugság, olyan k*rva drágán adják a decit, hogy inkább felszívtuk a közeli dohánybolt rosekészletét, de erről pszt!).

200.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.