Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Én is nagyon szeretem a magyar szikront ebben az esetben, bár biztos jó lehet eredeti hangokkal is (a Sherlock-kal megismerkedvén Benedict Cumberbatch hangja borítékoltan szuper lehet itt is).

 

A 3D eddig még egyetlen filmnél sem nyűgözött le igazán, nem volt miatta sokkal jobb egy film, mint 2D-ben (már ahol ez bizonyítást nyert: pl. a Baljós árnyaknál, vagy az Avatarnál, amit még együtt IMAX-ban láttunk, és szuper volt, de az a film otthon a normál, még csak nem is HD tévénken is az). Nálam ez úgy van, hogy az első 5 percben ámulok, hogy milyen marha jó ez a 3D, aztán meg egyszerűen hozzászokom, hogy ilyen, és már nem olyan nagy szám önmagában. Ha jó a film, akkor igy is, úgy is lenyűgöz. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik a Gyűrűk Ura szinkron, de az eredeti is: Gandalf Ian McKellen hangján se kevésbé zseniális. A Hobbit már más tészta. Pláne hogy az elözeteseknél egyértelmű volt, hogy Smaug hangjánál valami egészen rendkivülit sikerült alkotniuk. Magam részéről elvesztegetett lehetőségnek éreztem volna ha a magyar szinkronra ülök be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Speciel Gandalf magyar hangja (Bács Ferenc) szerintem sokkal jobb, mint az eredeti. Ez főleg az első részben mutatkozik meg, amikor megütközik a balroggal. Magyar nyelven sokkal nagyobbat üt az a jelenet, legalábbis nekem így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte nekem is jobban tetszett de aztán az újranézéseknél átálltam az eredeti hangra és ma már nálam egyenértékű a kettő. Igazából a magyar hanggal általában akkor van baj, ha kell hozzá valami kis utómunka: például a Gyűrű Szövetségében Szauron ritka bénán hangzik amikor megszólal

annál a jelenetnél amikor Szarumánhoz beszél. Pedig az eredetiben brutál jó a hangja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évekig szinkronnal néztem A GyU-t, mivel annyira jól sikerült. Nehezen szoktam meg az angolt, de aztán ráálltam az angol hangos nézésre. Most már mindkettőt szeretem, de néha előbb eszembe jut a magyar szinkronos szöveg, mivel azzal láttam többször. Persze 10 év múlva biztosan nem így lesz :)

Viszont A hobbitnál már nem ez a helyzet, nem sikerült olyan jó szinkront készíteni hozzá. Ha jól rémlik, és is felemlegettem lentebb, hogy Thranduilnak milyen rossz a magyar hangja, egész egyszerűen bántja a fülemet. Na meg persze szeretném CB hangját hallani, már önmagában ez a két tényező elég, hogy többet ne nézzem magyar hanggal. Szerencsére itthon nem leszek nyelvhez kötve, A hobbitokat csak angolul fogom nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is megnéztem Bilboék kalandjának folytatását. Nekem is tetszik ahogy az események egymást követik.

A szinkronos témához annyit hogy egyedül Hujber Fecó helyett kerestewm volna valaki megfelelőbb hangú színészt. A többiek magyarkodásával elégedett lettem. Ha tehetem legalább a sárkányos részeket megnézem angolul. Más nem igazán érdekel úgy.

A GyU-s filmeket aműgy csak szinkronosan szoktam nézni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb A szilmarilokat, utána A befejezetlen regéket, mert az utóbbiban sok szó esik az abban történtekről is. A befejezetlen regékben szemelvények találhatóak mindhárom korból, és ha előbb olvasod, A szilmarilok egyes eseményeit elspoilerezed magadnak, vagyis egy történetileg folyamatos sztori végéből kapsz előre információkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egyszer valaki még az sw.hu-n azt írta a 2004-es DVD megjelenése előtt, hogy azért sokkal jobb rendező Peter Jackson, mint George Lucas, mert ő nem piszkál bele állandóan a filmjeibe, a GyU-ból nincs 88-féle kiadás. Nem emlékszem ár rá, ki volt (ide nem követett minket), de szívesen megkérdezném a véleményét ma, amikor Jackson bácsi vagy 9 órányi filmanyagot csinál egy icipici könyvből, és már a BD megjelenésekor azt tervezzük, hogy a bővített változatra ruházunk be. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még külön művészet, hogy ezt a két verziót (ami inkább négy mert mindegyiknek kapható a 3D-s változata is) hány féleképpen be tudják csomagolni. Csak nálunk az első Hobbit film hat féle verzióban vehető meg! Kint pedig ezt még tudják variálni (pl. "First Press Limited Edition" verzió). És ez még csak egy film, ezt még bonyolitják majd a különféle egybecsomagolásokkal.

Ehhez képest az SW-t nálunk kétféleképpen tudod megvenni:

-Teljes doboz

-Prequel + Original trilógia doboz

Itthon még külön se kaphatóak az SW filmek :D

Mondjuk annyi, hogy ezekhez Jacksonnak nyilván nem sok köze van, mivel itt ő "csak" egy író-rendező-producer. Hogy hány millió kiadásban jelenjen meg a film azt meg valszeg a stúdió találja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itthon még külön se kaphatóak az SW filmek :D

Szép, de akinek csak egy hiányzik, az mit csináljon? :P Nekem szerencsém volt, hogy az ep2-ből Pildinek kettő volt, és az egyik az enyém lett, különben a mai napig nem volna ep2-m eredeti dvd-n :)

 

Egyébként a lent hivatkozott 2004-es írás azért is volt méretes marhaság, mivel a LOTR első része is megvolt már legalább két verzióban, a bővített verziókat a kezdet óta kiadták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép, de akinek csak egy hiányzik, az mit csináljon? :P Nekem szerencsém volt, hogy az ep2-ből Pildinek kettő volt, és az egyik az enyém lett, különben a mai napig nem volna ep2-m eredeti dvd-n :)

Bomarr felteszem a mostani helyzetre gondolt, most nem kaphatóak külön-külön BD-n (ennél fogva most az sem fordulhat elő, hogy valakinek csupán egy rész hiányzik). DVD-n kaphatóak voltak külön, amíg ki nem vonták őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a pech. :)

 

Jó volt ez a Hobbit 2, kicsit talán jobban bejött, mint az egy.

 

Csak a vége... Elképzelem, hogyan volt ez.

Jackson: És ENNYI! Jól van gyerekek, nagyon szép volt, pakoljunk.

Stáb: Holnap ugyanitt?

Jackson: Háááát... Nem, elég lesz ennyi, vágjátok össze, aztán mehet a moziba. Fáradt vagyok, éhes is, az asszony is vár. Elég lesz, van már hatvan óra anyagunk, csak össze tudtok vágni egy három órás filmet belőle.

Stáb: De Peter, nincs vége a filmnek.

Jackson: Nincs?

Mindenki rázza a fejét.

Jackson: Hm... Hát, ha nincs akkor nincs. Úgyis lesz folytatás.

 

A film vége teljesen kimeríti azt, amit egyszer Lucas mondott: a filmeket nem befejezik, hanem abbahagyják. Ezt tényleg abbahagyták. Egyik nap leforgatták az utolsó jelenetet ebből a filmből, másnap már a következő részt kezdték venni. Nincs lezárás, levezetés, semmi, snitt, és akár fel is szólhatna a suttogó hang: RTL Klub -> mert nagyjából a kereskedelmi csatornák keverik le így a filmeket reklámszünetekben. Ha ezt anno moziban látom, lehet nehezemre esett volna nyugodtsággal elfogadni, hogy Peter Jackson cseszte el, nem szegény mozisok.

 

Pedig a végét leszámítva nagyon tetszett. Oké, talán a CGI-effektekbe még bele tudnék kötni, azok kellemetlenül sok helyen voltak iszonyú gányak. A Weta filmről filmre egyre jobban meggyőz, hogy fasorban sincsenek az ILM-hez képest. Sokszor annyira műviek voltak a helyszínek, hogy az hihetetlen. A folyós szakaszt tuti jelölném a legrosszabb trükkök díjára. Legolas hihetetlen pattogása, a törpök kilógása a környezetből, nagyon gáz volt (amúgy ez a kilógás végig nagyon jellemző volt, az elején a medvember a házában már-már bántotta a szemem, annyira látszódott, hogy digitálisan növelték meg.

Illetve még egy dolgot kiemelnék, ami voltaképpen nem "nem tetszett" dolog, csak nem éreztem szükségét. Ez pedig Bolg karaktere. Már Azognál is érezhető volt, hogy ő a filmre született meg (vagy ha benne volt a könyvben, nem ily jelentőséggel), erre feleslegesen kiváltják egy másik ugyanolyan szereplővel. Semmi sem indokolta eddig, hogy Azog hátramaradjon, és ez a tőle semmiben sem különböző (oké, kinézetre kicsit más) Bolg szaladgáljon most a hősök után.

Na, de most aztán már tényleg elég a negatívumokból. Smaug mindent vitt, külön filmet neki! Különösen tetszett Gandalf szála, ezzel együtt Szauron újra megjelenése (bár momentán kicsit nehezen tudom ezután elképzelni a Gyűrűk Ura békés kezdését), de ez már az első részben is bejött, jobban érdekelt, mint az aprókák kalandja. Viszont ezúttal az is jobban lekötött, főleg a tündés szakasz (minden pocsék effekt ellenére még az akciók is tetszettek). A végső adok-kapok a hegyben is bejövős volt, bár ott már kezdtem érezni a Jacksonra jellemző "addig húzom, amíg nyúlik" rendezést, szóval a végén már kezdtem unni - mázli, hogy Smaug feldobta a dolgot.

Jó volt, hogy Legolas által újabb szálon csatlakoztatták be a trilógiát, az is bejött, hogy távolról sem úgy, ahogy anno gondoltam. Legolas és Tauriel nem is találkozik Gandalffal, ráadásul Legolas a törpéket - így Bilbót - is elég nagy ívben kerüli, számukra csak egy tünde a sok közül. Ha ez a harmadik részben sem változik, akkor teljesen jó lesz, hogy Tauriel és Legolas szerepe miért nincs említve a Gyűrűk Ura folyamán. Megjegyzem, Tauriel baromi dögös egy tünde. :D (A neve pedig baromira hasonlít Toruviel-re, aki szintén egy harcos tünde amazon Andrzej Sapkowski Vaják/Witcher sorozatában. :)) Orlando Bloomon meg eléggé látszott, hogy eltelt tizensok év utolsó GyU-rás megjelenése óta. Most sokkal markánsabb megjelenése volt. Ami persze jó, csak furán veszi ki magát az időben később játszódó, amúgy meg baromi lassan öregedő tündék között a GyU-ban. Ez persze nem hiba vagy hasonló, csak olyan megmosolyogtató dolog. Viszont Legolas mellől hiányzott Gimli, na. :D

Ami még nagyon bejött, az Tóváros és a benne játszódó jelenetek, noha a Bárd elleni szövetkezést kicsit súlytalannak és felesleges időhúzásnak éreztem az együgyű és komikusra vett ellenfelek és az amúgy is elég sok kalamajkát tartalmazó események miatt. Ennek ellenére karakterét csíptem, kíváncsian várom, hová bontakozik ki. Ötletem szerint leszámol a gaz városvezérrel, csatlósával és Smauggal, majd ő lesz a város vezére és/vagy őrzője.

 

 

Egy szó mint száz, tetszett Smaug pusztasága, kicsit talán jobban, mint a Váratlan utazás, ugyanakkor elég sok pontja van, amit jobban is megoldhattak volna. Főleg a trükkökkel és a végével foglalkozhattak volna még kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pont ezt kifogásoltam, amit te is és ezért irtam azt, hogy

 

szerintem jobb ha az ember készül rá, hogy hirtelen szinte egy jelenet közepén van vége a filmnek. Csak aztán ez moderálva lett. Én is újranéztem egyébként: igazából annyi változott, hogy mivel tudtam mire számítsak, a vége most nem rontotta el a szórakozásomat. Az akciók most se igazán tetszettek, pláne az a kergetőzés amit Smauggal rendeznek le a végén, de ezt leszámítva, szerintem baromi jó kis film. Várom a bővitettet

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, hogy elég hasonlóan vélekedünk a Smaug pusztaságát illetően

 

Én is csak lestem, hogy nem fejezték be a filmet, és azóta sem tudott senki meggyőzni, hogy ez így jó. A nagy fenét! Egy filmnek kell befejezés még akkor is, ha folytatódik.

Dzséjt, a tündék annyira lassan öregednek, hogy Galadriel legalább 6500 + több száz éves, de inkább ezreket kell hozzáadni, és Elrond is túl van a 6500-on, a filmekben ők a legidősebb tündék. Ja, plusz Thranduil, aki szintén vénnek számít. Nekem Legolas borzasztó mű volt, próbálták valahogy fiatalítani a színészt, de szerintem a végeredmény rosszabb lett, mintha egy kicsit szemet hunynak a színész kora felett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, ezt tudtam, hogy a tündibündik több ezer évet élnek (mondjuk azt nem, hogy hány ezer évesek az említett hegyesfülüek) vagy még annál is többet. Mert nekem sem Galadriel, se Erlond nem tűnik vén trotylinak. :)

Úgy néz ki, ezzel jár a hegyesfülüség. Yoda is elél 900 évig, a vulcaniak is simán megérik a 300 éves kort, a tündék ezernél is tovább élnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tündék halhatatlanok, csak akkor halnak meg, ha megölik őket, vagy ha a bánat viszi őket a sírba (van egy nagyon szűk kivételes csoport halál szempontjából, de a sztorijuk nem igazán kapcsolódik ide) :) Az említettek pedig azért ilyen idősek, mert régen születtek a filmbeli eseményekhez képest. Lentebb h*lyeséget írtam, mert tulajdonképpen felnőttként nem is öregednek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.