Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát igen a zenéje kifejezettem rossz. A legtöbb ilyen romantikus, csöpögős, persze akkor amikor a KK és a csaj egymást nézik remegő szempillával. Hát néha már szinte röhögnöm kellett. Mondom magamban, most jön a csókjelenet...de szerencsére elmaradt... :D Huhhh :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a Konghoz annyit, hogy ami hihetetlen, hogy folyamatosan szorják a dijakkal. Jacksont jelölik a legjobb rendezésért a Golden Globe-on, de még a zene is kapott jelölést, pedig film közben többször is megjegyeztem magamban, hogy milyen meglepően gyenge.

 

Oscart is kap, meglásd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

King Kong (Peter Jackson, 2005)

 

Gondolom tudjátok, hogy én nagy reményekkel ültem be a filmre tegnap este - hiszen egyrészt imádon Jackson munkásságát (különösen a LOTR trilógiát), másrészt a zömében dicsérő kritikák miatt megelőlegeztem a bizalmat a Kongnak is. A trailerek is bejöttek, minden adott volt tehát egy jó karácsonyi, 3 órás monstre moziélményhez. Magyarul: bedőltem a majomnak, és azt hittem, hogy a Gyűrűk Urával nagyszabású produkcióban bizonyított, kiegyensúlyozott Peter Jackson készíti a King Kongot is.

 

De ez nem annak a Peter Jacksonnak a filmje.

 

Ezzel az irománnyal most nagyon könnyű dolgom van, ugyanis egyes trükkök minőségén kívül a film egyetlen egy pozitívumot sem tudott felmutatni - tehát még azt sem lehet mondani, hogy kétségek között lennék. Mivel pozitívum ilyen kevés van, essünk is túl rajta hamar: a majom megvalósítása tökéletes, még sosem láttam ennyire életszerű CGI-t. Dögösebbet talán igen, de ilyen életszerűt még nem. Tényleg elfelejti az ember, hogy egy trükköt lát: egy hús-vér majom mászkál a vásznon.

 

Na, akkor jöjjenek a negatívumok: minden más.

Sokat beszélgettünk Wallatos mesterrel, hogy mi a baja a filmnek, és arra jutottunk, hogy talán már az alapelképzelés sem stimmel. Tudom, hogy a régi King Kong Jackson nagy szerelme, de ez önmagában nem biztos, hogy elég jó ok arra, hogy újraforgasson egy olyan sztorit, amit lényegében mindenki ismer. Adott tehát egy meglepetéseket nem tartalmazó, egyszerű alaptörténet, amit ráadásul Jackson az eredeti időtartam duplájára húz szét - és ez így nagyon nem működik. Nekem ez a sztori túl szimpla ilyen monumentális megközelítéshez. Plusz, a Gyűrű-trilógában oly mesteri kiegyensúlyozottságot mutató Jackson ezúttal mindenhol elszámította magát - mint egy amatőr, aki hirtelen sok pénzt és a legkorszerűbb technikát kapja egy filmhez, és nem tudja, hol a határ. Legyen szó bármiről: drámáról, akcióról, érzelmekről - Jackson sehol nem találja az egyensúlyt, kapkod, túloz, és a film nagyon hamar önmaga paródiájává válik.

 

A trükkökről -bár a majom végig tökéletes- nekem vegyes érzelmeim voltak. Voltak bokafosós részek, amik alapján díjat érdemelne a film, de a merész trükkök kb. 30 százaléka befejezetlennek tűnt - vagyis tényleg voltak gagyi részek. Példának a dinós "üldözést" tudnám kiemelni, ahol úgy ordított a blue screen, hogy már fájt.

 

A forgatókönyv nagyon gyenge (azok a dialógusok...), a sztori végig akadozott, nem volt folyása a történetnek, a film dinamikáját teljesen elhibázottnak érzem. A film elején kb. egy órán keresztül vezetik fel a lényeget, de úgy, hogy gyakorlatilag semmi olyasmi nem történik, ami ébren tartaná az ember érdeklődését. Amikor a szigetre érnek, elszabadul a pokol, akció akciót követ, de mivel Jackson egy perc pihenőidőt sem hagy, nagyon hamar unalmassá válnak az egymást követő szörnyes, kígyós-békás, verekedős, dinós, üldözéses jelenetek - ráadásul azt sem mondhatnám, hogy első osztályú akció-jelenetekről van szó. A már említett dinós üldözés ultragagyi, de ide sorolnám a Kong vs. T-Rexek fightot is, ami kiválóan jellemzi, mi az egyik legnagyobb hibája a filmnek: hogy Jackson nem tudta, hol a határ, és még mindig tett rá még egy Rexet, aztán még egy Rexet, még egyet, és még egy zuhanást, és még egy... Ez nekem így nagyon hamar unalmas lett, egyébként pedig ez a fajta megközelítés nem utal túl nagy fantáziára a készítők részéről.

 

Szintén fájó dolog számomra a film szájbarágós stílusa. Olyan primitív, manipulatív az egész tálalás, hogy engem, mint nézőt, sértett vele. Miért kell ennyire butának nézni a közönséget? Elsősorban ezért volt egy olyan érzésem már féltávtól kezdve, hogy legszivesebben otthagynám a mozitermet majmostól...

 

A film zenéje az egyik legidegesítőbb score amit ilyen filmhez el lehet képzelni. Szinte egy emlékezes momentuma sem volt, csak sablonok végig egymás után. Alighanem zene nélkül élvezhetőbb lett volna a film.

 

Hű, rengeteget tudnék még írni a Kongokról, de úgy érzem, hogy egyrészt már így is eléggé sárba tiportam, másrészt pedig egy ilyen ócska filmre nem szeretnék több energiát áldozni. A lényeg, hogy borzasztó nagyot csalódtam Jacksonban. Persze azért kiváncsi vagyok, mit készít legközelebb, de ha nem tér vissza arról a téves vágányról, amin most halad, akkor nem lesz jó vége. A King Kong, a Broken Flowers mellett számomra eddig az év csalódása, annyira irritáló, hogy ingyen sem nézném meg még egyszer.

 

Ez a majom nagyon üresen Kong. 2/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is szinte egy az egyben ez a véleményem (bár azért majd én is irok egy hosszabb irást erről, mivel megigértem valakinek :wink:). Gondolom amikor tegnap olvastad mit irtam csak legyintettél, hogy biztos el vagyok fogulva rossz értelemben véve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is szinte egy az egyben ez a véleményem (bár azért majd én is irok egy hosszabb irást erről, mivel megigértem valakinek :wink:). Gondolom amikor tegnap olvastad mit irtam csak legyintettél, hogy biztos el vagyok fogulva rossz értelemben véve :D

 

Jaja, nem tagadom, így volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi yodamester, hogy írtál róla! Talán Jackson azt hitte, hogy a GYU monumentalitását át tudja ültetni Kongba? Még akár jól is jöhet neki ez a kis fricska. Legközelebb legalább jobban figyel a részletekre. Én továbbra is várok egy Jackson sci-fi-re. Kíváncsi lennék milyet csinál!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi yodamester, hogy írtál róla! Talán Jackson azt hitte, hogy a GYU monumentalitását át tudja ültetni Kongba?

 

Jó is, hogy ezt írod, ugyanis a fantáziátlanságra (a T-Rexek és egyebek mellett) egy másik jellemző példa az volt, hogy egy csomó olyan dolgot visszahozott a majomra, ami a Gyűrűk Urában iszonyat jól működött neki. Gondolok itt például a szigetlakókra, akik tulképp az orkok másolatai; egyes helyszínekre, amik kisértetiesen emlékeztetnek pl. Gondorra ,vagy Mordor kapuira (sőt, a helyszinbemutató kameramozgások is!); vagy a belassításokra. Csak az a különbség, hogy amíg Gyűrűkben ezek passzoltak a filmhez és profi megfontoltsággal adagolták ez ilyen elemeket, addig itt nem passzolnak a filmhez és úgy tűnik, mintha csak azért tették volna bele őket, hogy "ilyen is legyen benne". Katyvasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, ezekben a percekben értem haza róla. Mivel amúgy is későre vagyok alvás terén beidőzítve, ha elkezdődik a szünet, a hideg levegő meg felfrissített hazafelé jövet, most én is írok egy kicsit King Kong úrról.

 

Majomparádé

Nos, engem nem lehet megvádolni, hogy elfogult lennék Peter JAckson irányába, mert a Gyűrűk úra elsőre baromira nem jött be, másodjára már sikerült megemésztenem, akkor már tetszett. Többszőr azóta se látta a trilógia darabjait. Ellenben Jackson úr Hullajója az egyik kedvenc filmem :D

Szóval, Peter Jackson, mint rendező engem nem nagyon tud moziba vonzani. A neve számomra nem jelent sokat, így nem is lesz tőle jó egy film. Aztán ma délután MSN-en szólt a húgom barátja, hogy lenne-e kedvem elmenni Kongobongóra. Egye fene, belementem, elmentünk. A sok itt olvasott negatív kritikáknak köszönhetően minden rosszra felkészülve ültem be (tisztára, mint az Alien vs Predatornál) a moziba. A három óra meg egyenesen riasztott. Negyed órás késéssel el is kezdődött a múvi.

Na és most olyat mondok, amivel valószínűleg egyedül vagyok, legalábbis itten (bár talán még Preist az, aki hasonló véleménnyel lehet): nekem tetszett a film.

 

Látvány

+ Kezdeném mindjárt a külsővel. Bokafosatós na. Kong képe valóban élethű, élethűbb nem is lehetne, mert akkor már nem merném CGI-nek nevezni, hanem élőlénynek. Tökéletes. Valaki itt írta, hogy a sok rexharapdálás nem látszódik meg Kongon. Hát javítani szeretném ezt az állítást, mert biza még a halála pillanatában is ott vannak a sebhelyek a fejétől a hasáig, direkt figyeltem. Szóval Kong animációja odabasz. Mikor meghal, szinte látni kisurranni az életet a szeméből. Az üldözéses jelenetnél se vettem észre ezt a bluescreenezést, pedig én érzékenyen reagálok ilyesmikre. Ha egy trükk nem jó, azt kiszúrom (azért itt is bőven szúrtam ki :D). De szvsz itt nem volt olyan gáz, a T-rexek vs Kong pedig látványorgia. A sziget képe pedig pazar, mind a falon kívüli, mind a faloon belüli tájak.

- Az említett üldözésnél sajnos azért néha arányszámítási hiba becsúszott. Nem egyszer volt olyan, hogy a dínók lába olyan helyen csattant a hősök mellé, ahol el se szabadott volna férniük. A kis akármilyen husaszauruszok pedig néha gázul festettek. Egy-két helyen pedig sikított a CGI, pl a végén, mikor Kongóbongó az utcán randalírozik, majd felmászik az Empire State Bulding tetejére, ezeknél egy-két képkocka, jelenet azért elfajult. De említhetném a hajón játszódó jelenetek némelyikét is. De szerintem ezek azért nem veszik el az élményt, nem olyan hosszan tartóak.

 

Akció

+ Van dögivel, ezek elég látványosak. Említeném itt a rexgyepálást, ami számomra a film legkomikusabb jelenetei közé tartoztak (a miértre sajnos majd a lejebb, a negatív értelemebe fogok rátérni).

- Hogy ezek mennyire elszúrtak. A GyU-ban volt egy olyan üde szépség, hogy a csatáiban nem voltak rángatózó kamerák meg extraközeli képek. Jackson itt ment a menő felé, minden akció extra közelről, rángatózó kamerával és jópárszor azon kaptam magam, hogy azt sem tudtam, mi a bánatot csinál Kong azon a szerencsétlen Rexen, vagy hány ember hullott már el, egyáltalán ki hullott el, vagy hogy aki elhullott, hogy a bánatba került oda. Arról már nem is beszélve, hogy egyszer-kétszer már azt kellett magamtól megkérdezni, hogy xy hogyan maradt életben, mikor teljesen felszívódott az akció idejére, aztán meg előmászott. Szóval az akciók gázosak.

 

Szereplők és színészi játék

+ Bevallom, a női főszereplőn és a rendezőt alakító figurán kívül senki sem volt ismerős. Ennek ellenére tűrhetően játszodtak, a csaj nem egyszer produkált jól, és a férfi főszereplő is remekelt. A hősök sora elég hosszú, sokat foglalkoznak a mellékszereplőkkel is, ez nagyon tetszett. A mostani filmek egyik nagy baja, hogy a szereplők általában csak statisztálnak a szörnyek mellett. Itt foglalkoztak velük, és kemény egy óra csak az övék. Ez fontos is, mert amint a szigeten elszabadul a pokol, nekik már nem sok marad és a szerepet átveszik Kongék, rexék, bogárék.

- Azért nem mindig jött ez össze. Sajnos itt is felbukkannak a sablon karakterek. Az egész filmben egyetlen néger szereplő van, amint megláttam, tudtam, hogy meghal. De arra nem gondoltam, hogy ilyen értelmetlenül hal meg. Csupán azért hal meg, hogy meghaljon. Semmi értelme, semmi logikája a végzetének, csak úgy van.

+ & - Ez a momentum pozitív, mert ilyen ritkán van. Negatív, mert én máshogy szerettem volna :D A "gonosz" rendező és a beszari megasztár bármennyire is vártam, hogy Kong pozdorjává zúzza a testüket, nem voltak képesek bekrepálni. Sőt, a rendező úr a végére még kapott egy borzalmas tanúlságlevonást is.

 

Zenebona, ricsaj

+ A hangok teljesen a helyén vannak, jó zajos film lett ez is. Kong és a többi lény bömbölése eget rengető. És zene is van.

- De ha nem lenne, azt se venném észre. Ez nagy hátrány, a zene jellegtelen és semmit nem ad a jelenetekhez. Egyedül talán Anne feláldozásakkor szólt olyan zenebona, ami hatással volt a jelenetre. Csak most azt nem tudom eldönteni, hogy azt a zeneszerző kotyvasztotta, mint filmzene, vagy a benszülöttek saját dallama (értsd, olyan-e mint a Cantina Band, vagy olyan-e, mint az Imperial March).

 

Történet

+ Furcsa mód ezt hagytam a legvégére. Mert ebben a történetben a történet másodlagos (hogy szépen fogalmazzam meg). Azt hiszem, az egyik ok, amiért tetszett a film az, hogy egyrészt nem emlékszem már annyira az eredeti King Kongra, másrészt, hogy amennyire emlékszem, azt azonnal ehhez hasonlítottam, és ezek tükrében elnyerték a tetszésem. Ott emlékeim szerint semmit sem tudni meg a szereplőkről, itt igen. Itt vannak motivációk, hajtja valami a szereplőket, bár olykor értelmetlenül állnak bele a végzetükbe. Az újítások pedig nagyon jók, példáúl az eredeti történetben Kong nyílt területre lett kiállítva, itt egy zsúfolt színházba. Amikor ezt megláttam, szinte vártam, hogy nekilóduljon (ekkora embertömeget azért szép eltaposni :D). Szóval azt kell mondanom, az eredeti King Kongnak egy remek feldolgozását láthatja az, aki megnézi.

- De csak ha az eredeti King Konghoz hasonlítja, mert önmagában a történet barzalmas. Sík, fordulatokban hiányos és alapból hihetetlen. Hogy a logikátlanságokról már ne is szóljak. Mert ugye Jacksonnak arra volt ideje, hogy végtelenül hosszúvá tegyen drámai, akció, valamint funkcióját tekintve beazonosíthatatlan jeleneteket (pl nem tudom, minek kellett 88 kép ez Empire State Buldingról, hisz tudjuk, hogyan néz ki, még akkor is, ha King Kong mászik rajta), de arra már nem volt ideje, hogy a tél kellős közepén grasszáló élőlények szája vagy orra elé kis párafelhőket tegyen kilégzéskor, mert ugye az a hideggel jár. Vagy hát abba se gondolt bele, hogy ugyan ezen tél kellős közepén talán a főhősnőt nem egyszáll pendejbe kellett volna öltöztetni és még csak piros sem lett az arca, de még a felhőkarcoló tetején sem. Vagy ugye, amit már más is kérdezett itt: hogy a nyavajába vitték haza Kongot? A legjobb ötlet eddig erre az volt, hogy húzták maguk után a vizen és közben cloroformos palackokkal dobálták. És van még benne pár ilyen logikátlanság. De a legnagyobb hiba szerintem az, hogy tényleg, aránytalanul hosszúak a romantikus pillanatok (és sok van belőlük, Kong és Anne vagy nyolcszór összenéz öt percig, ami ugye máris negyven perc :D), de ugyanígy el lett húzva több akció is (az üldözés végén már nekem is sok volt, és a Rex bunyót is kicsit visszafoghatták volna - a kilencedszerre visszatérő rexek uncsiak voltak már, de a helyzet kétség kívül menti őket). A legfájóbb viszont tényleg a jelentéktelen jelenetek elhúzása és sokszorozása.

 

Végítélet

Nos, mint látható, találtam jónéhány hibát a filmben, innét nézve többet is, mint pozitív dolgot. Ennek ellenére nekem tényleg tetszett a film. Nem sírom vissza azt a három órát, amit rá áldoztam, sőt. Ha újra elém állítanák a döntést, újra beülnék rá. Igen, tényleg sok hibája van, viszont az alapfunkcióját betölti, szórakoztat. Lehet, hogy ehhez a tetszéshez eleve negatívan kell hozzáállni, Peter Jacksont meg jelentéktelen rendezőnek tartani, nem tudom. Én így álltam hozzá, és nekem bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem becsülöm le, szinte tökéletes film. Lehet, hogy csak nem voltam eléggé ráhangolva. Bár az a rész nagyon ott volt, amikor a keresztelőn voltak, közben meg nyilkolásztak ezerrel. :) Legyen 10/9, és azért nem 10-es mert nem nyűgözött le totálisan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pix_1135270648.jpg Akit érdekel még egy kis Ghost Rider, (ha unjátok már akkor szóljatok) annak ezt kötelező megnézni. Egyre jobban tetszik. Az elején még túl CGIosnak tűnt, de ezen már elég jól néz ki!

 

http://s35.yousendit.com/d.aspx?id=27WWXSH...0X3NYGGSACQ2Y2P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ünnepek három napján a Viasat 3-on adják mindhárom Keresztapa filmet. Aki nem látta volna még, és van idegzete tévében nézni (nem dvd-ről). Vagy csak ismétlésnek.

Mellékesen szólva az ünnepek környékén több nézhető filmet fognak adni, mint azt vártam. Folyton a számomra nem túl vonzó családi filmekkel jönnek, amiket általában kerülök, de idén legalább esténként lesz egy-két jobb film. Na jó, némelyik a jobb kosztümös romantikus közé tartozik, de attól még jó mozik. Pl. Büszkeség és balítélet Colin Firth-szel, vagy a Kisasszonyok C.Bale-lel (hölgyeknek szinte kötelező mindkettő), de ha jól rémlik, lesz a másik klasszikus Jane Austin sztori is, az Értelem és érzelem, számos Oscar jelöléssel büszkélkedő alkotás Ang Lee rendezésében (nekem elég szokatlan egy ilyen film ettől a rendezőtől). Ezek csajoknak, de mivel szinte klasszikusnak számítanak, srácok is nézhetik okulás céljából :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Akit érdekel még egy kis Ghost Rider,

 

Semmit nem látok ebből. :)

 

Bocs akkor lehet hogy valamit elszúrtam. Akkor itt nézzétek meg.

 

http://www.superherohype.com/news/features...ews.php?id=3717

 

ÉS kattintsatok a HERE gombra. Remélem bejön. :wink: Nem kell sokra számítani, csak pár mp, De elég jól meg van csinálva...sztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért, de a karácsonyi tv műsor felhozatal nekem sohasem jön be. Miért kell minden évben leadni a Télaput??? Mondjuk biztos nem az én kedvemért. :)

Amit viszont hiányolok, a Duna vagy az m1-2 minden karácsonykor menetrendszerűen leadja a Ben Hur-t. Azért nincs meg DVD-n, mert ez évek óta mindíg megy, de most nem látom a műsorok között.

Amit még nem hiányolok, az a BS és TH egyik számomra nem tetsző mozija a Bunyó karácsonyig, az is minden évben menetrendszerű.

Mik is vannak még? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.