Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Strange magic

 

Minden bizonnyal az elfogultság is beszél belőlem - mármint hogy a mese egy Lucasfilm logoval kezdődik -, de ez nekem nagyon tetszett. Igazából egy musical, olyan mint mondjuk a Rocky Horror, vagy a Jézus Krisztus, csak ezúttal egy animációs mesébe öltve. Egy hót egyszerű, rengeteg énekkel színesített történet a szerelemről, amiben Marianne, egy pillangó hercegnő az esküvője előtti napon épp hűtlenkedésen kapja kiszemelt vőlegényét - a lány pedig durcás lesz. Esküvő természetesen ugrott, Roland herceg azonban nem hagyja annyiban a dolgot, megbíz egy manót, hogy a szomszédos gonosz királyságban raboskodó tündérrel készíttessen el egy szerelmi bájitalt, amivel majd Marianne-t újból magához édesgeti. Hisz neki nem csak a lány kell, hanem a trón is.

 

A manó elmegy, a bájital elkészül, de rossz kezekbe kerül, így hamarosan a fél erdő szerelmes lesz: gombák puszilgatnak békákat, nyulak sárkányokat, stb... ami nagyon nem tetszik a szitatkötőre emlékeztető Láp Királynak. Az igazi kaland aztán akkor kezdődik, mikor a Láp Királya elrabolja Marianne húgát (akire megint csak került a bájitalból), a harcos testvér meg elindul kiszabadítani. A bájital sok kalamajkát okoz, de aztán a végére csak az igaz szerelem győz.

 

Mióta a gyerekek megnőttek, minimális mennyiségű mesét nézek, de ez nagyon bejött. Egyrészt bámultos képi világa van, annyira jók a karakterei, az egész színvilága, hogy az csoda: első blikkre a Villangók ugranak be a nagy fülek miatt, de annál jóval színesebb, összetettebb az egész. Először még zavart a sok ének, de mikor sorban hallottam az ismert (és nekem tetsző) dalok feldolgozásait, megenyhült a lelkem. Valahogy ez az egész, ebben a formában nagyon bejött, aranyos, kedves, látványos mese, jó zenével. Nem tudom, miért nem lett belőle nagyobb siker, de attól félek, ez is beleesett a Lucas-utálat sodrába - pedig aztán nem is ő rendezte.

 

Melegen ajánlom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez Batman valami rémálma lesz vagy az nem az igazi Szupi legalább is, hogy a katonák letérdelnek ott előtte eléggé idegen tőle.

Hát ez lehetséges. Ilyen tipusú jeleneteket nem szoktak lelőni előre amúgy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más is úgy érzi, hogy a DC egy kicsit mintha kapkodna? Semmi karakterépítő film, egyből a közepébe. Ráadásul tényleg ennek a filmnek az utolsó 15 percére pocsékolják el Doomsday-t?

Ez a trailer most teljesen elvette a kedvem a filmtől, de úgy az egész DC filmes univerzumától is. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más is úgy érzi, hogy a DC egy kicsit mintha kapkodna?

Yep. Amióta először lehetett hallani erről a filmről, azóta érzem ezt. Kétségbeesetten kapálózva próbálják utolérni a Marvalt, de erőlködésük ebben a formában csak a régi viccet idézi meg, amiben az apa úszni tanítja a fiát, miután behajította azt a vízbe: kapálódzá! Kapálódzá... - legyint - Baz' meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strange magic

Melegen ajánlom. :)

Hát ide nem jutott belőle... :( Könnyű kis nézőszámot produkálni úgy hogy a kultúrfővárosban be sem mutatják. De nem láttam anno moziban a Mindenki szereti a bálnákat-ot sem pedig az elég grandiózus, moziban nézős lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más is úgy érzi, hogy a DC egy kicsit mintha kapkodna? Semmi karakterépítő film, egyből a közepébe. Ráadásul tényleg ennek a filmnek az utolsó 15 percére pocsékolják el Doomsday-t?

Nem biztos hogy megfog halni. Nem tudok semmi biztosat de ...

 

esélyes hogy elfog menekülni egy másik világba a és majd később vissza tér egy sereggel Justice League ellen. És az elmenekülése jó indok lehet hogy megalakítsák a Justice League-t.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ide nem jutott belőle... :( Könnyű kis nézőszámot produkálni úgy hogy a kultúrfővárosban be sem mutatják. De nem láttam anno moziban a Mindenki szereti a bálnákat-ot sem pedig az elég grandiózus, moziban nézős lett volna.

 

Én sem moziban néztem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos hogy megfog halni. Nem tudok semmi biztosat de ...

 

esélyes hogy elfog menekülni egy másik világba a és majd később vissza tér egy sereggel Justice League ellen. És az elmenekülése jó indok lehet hogy megalakítsák a Justice League-t.

 

 

 

Hát nem tudom ő nem épp az az intelligens fajta aki ilyet lépne, általában ha aktív akkor zúz meg Szupit akarja laposra verni, nem szokott taktikát/stratégiát alkalmazni.

 

 

 

Igazából én Doomsday-t nem feltétlen JLA ellenségnek képzelem, egy sima Superman filmben is elférne, de még semmiképp most.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom ő nem épp az az intelligens fajta aki ilyet lépne, általában ha aktív akkor zúz meg Szupit akarja laposra verni, nem szokott taktikát/stratégiát alkalmazni.

 

 

 

Igazából én Doomsday-t nem feltétlen JLA ellenségnek képzelem, egy sima Superman filmben is elférne, de még semmiképp most.

Hát akkor nézd meg ezt és már nem igaz amit leírtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor nézd meg ezt és már nem igaz amit leírtál.

Pedig ez is azt mutatja, hogy igazából nem több egy eszetlen szörnynél, aki nem gondol másra mint Superman elpusztítására. El is hangzik, hogy Darkseid klónozta őket és küldte a sziget ellen. Persze a filmben lehetne ezen változtatni, azonban az eddig látottak alapján nem úgy tűnik, hogy ez lesz a helyzet.

 

Amúgy meg csak szerintem szánalmas, hogy ezt a trailert csak azért hozták ki, hogy rákontrázzanak a Polgárháborúra ? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez is azt mutatja, hogy igazából nem több egy eszetlen szörnynél, aki nem gondol másra mint Superman elpusztítására. El is hangzik, hogy Darkseid klónozta őket és küldte a sziget ellen. Persze a filmben lehetne ezen változtatni, azonban az eddig látottak alapján nem úgy tűnik, hogy ez lesz a helyzet.

Lehet de én igazából én mint JL ellenfélre gondoltam hogy igen is van olyan erős karakter. A filmben biztos változtattak mert már a trailerből is kiderül hogy miáltal jön létre és az hozzá adhat a karakterhez. A képregényben úgy tudom másként van.

Amúgy meg csak szerintem szánalmas, hogy ezt a trailert csak azért hozták ki, hogy rákontrázzanak a Polgárháborúra ? :roll:

Hát ha ez volt a céljuk akkor szerintem nyertek. De én meg azon gondolkodtam hogy először olyan hírek voltak hogy VII. előtt jön a Civil War trailer és lehet hogy azért hozták előrébb mert talán helyette egy Rouge One teasert kapunk ott.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doomsday

 

Igen, rá gondoltam. Magyarul Végítélet volt a neve.

 

 

Más is úgy érzi, hogy a DC egy kicsit mintha kapkodna? Semmi karakterépítő film, egyből a közepébe. Ráadásul tényleg ennek a filmnek az utolsó 15 percére pocsékolják el Doomsday-t?

Ez a trailer most teljesen elvette a kedvem a filmtől, de úgy az egész DC filmes univerzumától is. :(

 

Nekem valahogy csak meghozta a kedvemet. Pedig igazság szerint nem igazán szeretem az Igazság Ligát, sőt vannak olyan karakterek, akiket kifejezetten utálok. Lehetett volna karakterépítő filmeket is behozni, de ahhoz szerintem már vagy 10 éve hozzá kellett volna kezdeni. Ha most karakterépítő filmekkel kezdenek, akkor csak hosszú évek után lehetne összehozni a Ligát. Nem biztos, hogy elpocsékolják Végítéletet, nekem van egy olyan gyanúm, hogy neki még fontos szerepe lesz a folytatásokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak kapkodást és átgondolatlanságot érzek a WB részéről. Simán lett volna idejük rendesen felépíteni a világot, de látszott, hogy nem hittek a közös filmes világban, amikor meg elhatározták magukat, már túl késő volt. Amíg a Marvel ontotta magából a filmeket a DC inkább csináltak egy pocsék Zöld lámpás filmet, és hagyták, hogy a Zöld íjász és Flash független sorozatot kapjon, ami végül magán a DC univerzumon belül is versenytársuk lett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát bénázásban a Marvel jó magasra tette a lécet az Avengers 2-vel. Meglepne ha még annál is rosszabb lenne. A szuperhősök összeeresztéséből szerintem egyelőre még egy igazán jó film sem sült ki (most az X-meneket nyilván nem számolom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát bénázásban a Marvel jó magasra tette a lécet az Avengers 2-vel. Meglepne ha még annál is rosszabb lenne. A szuperhősök összeeresztéséből szerintem egyelőre még egy igazán jó film sem sült ki (most az X-meneket nyilván nem számolom).

Szerintem ezzel a véleménnyel úgy nagy átlagban kisebbségben vagy. Az Avengers (első rész) remekül sikerült a maga kategóriájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezzel a véleménnyel úgy nagy átlagban kisebbségben vagy. Az Avengers (első rész) remekül sikerült a maga kategóriájában.

Tudom és sajnálom is. Óriási dolog lehet ezekben az években képregényfilm-rajongónak lenni. Látva az Avengerst övező szeretetet mindig úgy éreztem hogy kimaradok valami jóból. Háromszor is megnéztem, próbáltam megérteni, felvenni a ritmusát. Egy alkalommal előtte időrendi sorrendben megnéztem az első fázis filmjeit de igy is ugyanoda jutottam: borzasztó gyenge film. Bármit is látnak benne az emberek mint érték az elöttem rejtve marad.

A második rész viszont már egészen másképp gyenge. Ott a hibák annyira arcba nyomulóak hogy már fel se merül hogy megpróbáljam megkedvelni. Inkább örülök annak hogy legalább a Tél katonája meg a Galaxis őrzői tetszett. Az is valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom és sajnálom is. Óriási dolog lehet ezekben az években képregényfilm-rajongónak lenni. Látva az Avengerst övező szeretetet mindig úgy éreztem hogy kimaradok valami jóból. Háromszor is megnéztem, próbáltam megérteni, felvenni a ritmusát. Egy alkalommal előtte időrendi sorrendben megnéztem az első fázis filmjeit de igy is ugyanoda jutottam: borzasztó gyenge film. Bármit is látnak benne az emberek mint érték az elöttem rejtve marad.

A második rész viszont már egészen másképp gyenge. Ott a hibák annyira arcba nyomulóak hogy már fel se merül hogy megpróbáljam megkedvelni. Inkább örülök annak hogy legalább a Tél katonája meg a Galaxis őrzői tetszett. Az is valami.

Ez tényleg érdekes, mert szerintem is nagyszerű ritmusa van az első résznek. Akárhányszor nézem meg, mindig kikapcsol, remek a hangulata, jó a karakterek kémiája. Nem egy nagyon bonyolult film persze, de könnyed és humoros. A második rész már nekem is kevésbé tetszett, de összességében azt sem tartom rossznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem is nagyon sok múlik a karaktereken. Nekem például azok mentik meg az Age of Ultront. Miattuk szeretem újranézni a filmet, miközben szerintem sem sikerült jól. Viszont például az Ant-Man már azért nem jött be nekem sem, mert nem tudtam megkedvelni egyik karaktert sem. Vagyis, de, a mexikói hablatyot, de ő a sokadik mellékszereplő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben is megmutatkozik, mint oly sok minden másban, hogy engem máshogy raktak össze, mint az átlagot. Ugyanis bár elvoltam a Bosszúállók első részével az Ultron kora sokkal, de sokkal jobban bejött... pedig tudom, hogy sokan lehúzzák. Úgy látszik én a lehúzós filmeket szeretem :P

 

Gondolom felesleges ismételni magam A hagya ügyében is... nekem az is tetszett :P

 

És nem vagyok képregény rajongó. Bár lehet, hogy épp ez a kulcs esetemben? Passz!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.