Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Most hogy így mondod, tényleg volt egy jelenet, amikor az egyik pribéknek járt a szája, de hangot nem adott ki közben.

 

Úgy tűnik a dicső magyar szinkron fél éven belül 2 blockbustert sem tud lehozni komolyabb baki nélkül (a másik alatt a TFA "Finn majd elvisz az ellenállókhoz." mondatra gondoltam)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De abban a jelenetben amit mondok hallani a beszédet csak nem magyar. A good bye -t kihallottam belőle.

 

Amúgy most így másodszori megtekintés után elkezdett érdekelni merre megy tovább a DC. Most jobban érdekel mint a Marvel. Nem ismerem egyik képregényt se. De a Marvelt már kezdem unni. A karakterek se nagyon tudnak már újat mutatni.

Mivel még csak most kezdik a DC univerzumot így rengeteg lehetőség van. És számomra minden és minden karakter újdonság lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De abban a jelenetben amit mondok hallani a beszédet csak nem magyar. A good bye -t kihallottam belőle.

Akkor nem ugyanarról beszélünk. Amit te mondasz szerintem egy dalszöveg volt, és ezért nem fordították le, de nekem az írásod után felsejlett egy jelenet, amikor az egyik zsoldosnak jár a szája, de konkrétan nem hallunk semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért élesen megkülönböztethető "szerintem" a Gyűrűk Ura/Hobbit és a WarCraft film képi világa.... még ha adódik is (a műfaj miatt) hasonlóság. Ami nekem már egyből feltűnt egyébként a megjelenésben, az az, hogy mennyire adja a WarCraft játékok képi világát és hangulatát. Szerintem meglehetősen!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nekem már egyből feltűnt egyébként a megjelenésben, az az, hogy mennyire adja a WarCraft játékok képi világát és hangulatát. Szerintem meglehetősen!

Szerintem ez inkább pozitívum. Én nem írnám le a filmet, bár hozzáteszem, magát a Warcraft-franchise-t ki nem állhatom, a Blizzard üzletpolitikája, és a játékosok modora is távol áll tőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is pozitívum, nem negatívumként említettem.

 

WarCraftot én nagyjából még komáltam is, amíg az megmaradt stratégiai játéknak. Mikor MMORPG-t csináltak belőle, hát had ne mondjam hogy viszonyultam - és viszonyulok most is - a dologhoz.... de csak az mmorpg-s részhez (WOW). Bár hozzáteszem, hogy inkább mindig is StarCraftos voltam.

 

Annyira nem merültem el a Blizzard háza táján, nem tudom milyen a Blizzard játékosok modora :) Az üzletpolitikáját sem ismerem teljesen, de amennyire ismerem az alapján nem egy nála rosszabb üzletpolitikájú kiadót ismerek :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy ez a produkció minden pólusából bukásszagot áraszt. Szerintem ezek a képek rettenetesek. Különösen az a fél-ork csaj. Mintha egy TV-filmből lenne az egész. Pedig a rendező miatt simán eltudom képzelni, hogy jó lesz a film, ráadásul imádom a középkori fantasy-t mint műfajt és ha ez a film bukik akkor a stúdiók hosszú ideig nem mernek a zsáner közelébe menni. Legalábbis nagyszabású filmmel tuti nem. Úgyhogy igazából azt remélem, hogy ha a film gyengécske akkoris csinál egy halom pénzt.

De minden az ellenkező irányba mutat. Nem igaz, hogy nincs egy normális marketing osztály, amelyik összetudott volna hozni néhány épkézláb posztert, amik az átlagembert is kiváncsivá teszik. Akiknek halvány gőze nincs a Warcraftról azoknak ezek semmit nem mondanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem odras nagyot fog bukni. A trailerek és ezek a poszterek az átlagnézőt szerintem inkább elriasztják, de az érdeklődést biztos nem keltik fel, a WoW-nak meg nincs akkora rajongói bázisa, hogy sikeressé tegye a filmet. Ráadásul a marketing más szinteken is amatőr. Úgy érzem, a készítők sem tudják eldönteni, mi a célközönség, nincs fokozatosság, nincs semmi koncepció mögötte. Ellenpélda az ep7, aminek zseniális volt a marketingje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már az első Kingsman filmet is tűkön ülve vártam (majdnem agyf*szt is kaptam, amikor olvastam, hogy a tervezett novemberi bemutatót elhalasztották februárra), viszont ez csak akkor fog érdekelni, ha Matthew Vaughn visszatér rendezni. Az egy dolog, hogy egy szemernyi saját ötlete sincs (minden eddigi műve vagy képregény-, vagy könyvadaptáció), de amit csinál 1000-szer jobban csinálja mint Snyder (akit hasonlóan adaptáció-készítőnek tartok - és most a Sucker Punch-t gyorsan felejtsük el). Szóval amíg meg nem jön a hivatalos bejelentés, addig fenntartásokkal kezelem a hírt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol nemrég azt olvastam, hogy ha a Warcraft filmre csak azok mennének el, akik játszottak a játékkal, már akkor hasznot termelne. Ugyanezen a helyen azt is írták, hogy mivel a Blizzard szorosan kezében tartotta a dolgokat, nincs ok az aggodalomra.

 

Engem személy szerint nem érdekel annyira, hogy ki, milyen szinten tartotta kezében a dolgokat. Csak azt tudom, hogy szeretnék minél több Warcraft filmet látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol nemrég azt olvastam, hogy ha a Warcraft filmre csak azok mennének el, akik játszottak a játékkal, már akkor hasznot termelne.

Akkor k*rva optimisták arrafelé. A WoW fénykorában 12 millió játékossal bírt, a kiegészítőkből összesen, együttesen 14,5 milliót adtak el. Még ha olyan optimisták vagyunk, hogy azt mondjuk, ezek mindegyike vadonatúj játékos volt, akkor is csak 26,5 millió játékos játszott vele - és akkor tételezzük fel, hogy ezek mindegyike, akár egy percet, akár tíz évet áldozott rá, el akar menni és el is fog menni a filmre. Az USA-ban egy jegy ára 8 dollár, meg az apró (2015-ben átlagban 8,43 volt). Osztva, szorozva ez azt jelenti, hogy ha a fenti optimista becsléssel 26 millió 500 ezer játékos megy el megnézni a filmet legalább egyszer, akkor 212 millió dollárt fog termelni a film (most nem cifrázom az országonkénti jegyárakkal). Ami valóban tisztességes haszonnak tűnik, ha a WoW 100-150 misibe fájt.

A baj az, hogy soha a büdös életben nem volt 26,5 millió játékosa a WoW-nak. Tény, a kiegészítőket azok veszik, akik már eleve megvették az alapjátékot és az tetszett nekik. Új vevőket elhanyagolható számban hoznak. Szóval a játékosok száma nagyon optimista becslés szerint max. 15 millió (reális becslés a 13 millió, hiszen a csúcs óta a WoW népszerűsége és aktív előfizetőinek száma drasztikusan esik). És ha azzal a 15 millióval számolok - és akkor ezek még mindig úgy, hogy minden játékos elmegy rá -, akkor már csak 120 misit termelne (reálisan meg 104 misit), ami bukás. És ugye ezek nagyon optimista számok, mert tuti, hogy nem fog minden egyes egykori és jelenlegi játékos lemenni rá. Szóval az, hogy csak a játékosok megmenthetnék a bukástól a filmet, baromság és még hipotézisnek sem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor golyóálló volt a szemüveg is? Király! :D

 

Szerintem ez az a film amiben a legegyszerűbb visszahozni egy karaktert, akármilyen agymenés lehetséges, a te megoldásod még elég konszolidált. :)

 

Csak azt tudom, hogy szeretnék minél több Warcraft filmet látni.

 

Ezzel maximálisan egyetértek!

 

 

Dzséjt: Viszont kihagytad a tört játékosokat :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg voltak olyanok is, akik nem a WoW-tal játszottak, hanem a stratégiai játékokkal - persze valószínűleg van átfedés, de csak az első hónapjában a Warcraft III-at egymillióan vették meg (és amíg árusították 4,5 millió került a boltok polcaira), szóval ez a csoport sem teljesen irreleváns

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Viszont kihagytad a tört játékosokat :D

Azokat a Blizzard is. :D

Amúgy, azok annyira nem játszanak. Eddig a legnépszerűbb tört szerver 800 ezer regisztrált taggal bírt (ebből 150 ezer volt aktív). Ezt a szervert éppen tegnap lőtte agyon a Blizzard. Vagyis az ottani játékosok átszállingóznak más szerverekre. Nehéz is ilyen téren számolni, mert nagy lehet az átfedés. Kihalnak szerverek, újak nyílnak, oda mennek a kihaltakról, ez egy igencsak változó része a dolognak, de valószínűleg eme szervereken is olyanok játszanak, akiknek anno megvan eredetiben is, csak már nem fizetnek elő (például az említett szerveren többségében ilyen emberek voltak, szóval beletartoznak a 13-15 millióba).

 

Meg voltak olyanok is, akik nem a WoW-tal játszottak, hanem a stratégiai játékokkal - persze valószínűleg van átfedés, de csak az első hónapjában a Warcraft III-at egymillióan vették meg (és amíg árusították 4,5 millió került a boltok polcaira), szóval ez a csoport sem teljesen irreleváns

Hát, 8 millió dollár, max. 12,5 millió azért nem nagy összeg egy 100-150 millióba kerülő filmnél. ;) Ráadásul 14 éves játékról van szó. Azok, akik akkor azzal játszottak anno, eleget változhattak ahhoz, hogy sokukat már ne mozgassa meg a film. Engem sem mozgat meg, pedig én anno sokat nyomtam a legelső Warcrafttal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat a Blizzard is. :D

Amúgy, azok annyira nem játszanak. Eddig a legnépszerűbb tört szerver 800 ezer regisztrált taggal bírt (ebből 150 ezer volt aktív). Ezt a szervert éppen tegnap lőtte agyon a Blizzard. Vagyis az ottani játékosok átszállingóznak más szerverekre. Nehéz is ilyen téren számolni, mert nagy lehet az átfedés. Kihalnak szerverek, újak nyílnak, oda mennek a kihaltakról, ez egy igencsak változó része a dolognak, de valószínűleg eme szervereken is olyanok játszanak, akiknek anno megvan eredetiben is, csak már nem fizetnek elő (például az említett szerveren többségében ilyen emberek voltak, szóval beletartoznak a 13-15 millióba).

 

Azt hittem jobban beleszámít, kis hazánk léptékeit emeltem fel világviszonylatra, úgy többnek tünt. Azt is kihagytam a számításból, hogy aki törtön játszik lehet a filmre se ül be egy moziba.

Én is olvastam már arról a lelőtt szeróról csak egy másik oldalon icon16.gif:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.