Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A titok nyitja az, hogy nekem nagyon is bejött a Genisys :P :P :D Égő, ciki, meg minden, de ez van :D

 

Gondolom a rajongók új generációjának szánták, csak a mozipénzáraknál derült ki, hogy nincs új generáció. Már öngyilkosok lettek a 3. rész után. Megint egy legenda amit hazánk nagy fia (A.G. Vajna)tönkre vágott. A másik a Dredd ami azóta sem tud lábra állni, bár ott legalább csináltak egy normális filmet utána.:lol: Majd a Saul fia. Még jó hogy Vajna csak a pénzt adta, nem tudott szabadon rombolni bár megtehette volna: " Most én vagyok a Halál, világok pusztítója”.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben letudtam a visszatérő és az aljas nyolcas kalandját. Bejött mindkettő. Előbbi valamivel jobban. Utánuk le is vontam egy-egy következtetést: IMHO Leo megérdemelte az Oszkárt és Enni Jó papa nem érdemelte meg az Oszkárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enni Jó papa nem érdemelte meg az Oszkárt.

Annyiban azért megérdemelte, hogy valószínűleg ez volt az utolsó lehetőség, hogy "valódi" Oscarral díjazzák a mestert, az akadémia egy súlyos mulasztást pótolt ezzel a díjjal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban azért megérdemelte, hogy valószínűleg ez volt az utolsó lehetőség, hogy "valódi" Oscarral díjazzák a mestert, az akadémia egy súlyos mulasztást pótolt ezzel a díjjal.

Na ja, csak ilyenkor jön a kérdés, hogy melyik a nagyobb vétek az Akadémiától: hogy nem jutalmazta Oscarral azokért, amikért megérdemelte volna, vagy, hogy már majdnem muszájból megjutalmazta azért, amiért meg nem érdemelte meg annyira. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijárni kijárhatott volna neki a fene tudja hányszor csak szerintem nem ezért a művéért. Megítélésem szerint most csak kényszerből adták neki és az nálam nem sokat nyom a latba.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, csak ilyenkor jön a kérdés, hogy melyik a nagyobb vétek az Akadémiától: hogy nem jutalmazta Oscarral azokért, amikért megérdemelte volna, vagy, hogy már majdnem muszájból megjutalmazta azért, amiért meg nem érdemelte meg annyira. :hmm:

 

Szerintem nagyon félrecsúszott a díjazás, ha csak azért adják valakinek oda a díjat a jelenben, mert a múltban másnak ítélték oda. Ilyen alapon, aki most nem kapta meg, pedig megérdemelte volna (legyen szó bármilyen kategóriáról), az lehet, hogy majd a jövőben kap egy díjat, mert most - meg még előtte ki tudja hány alkalommal - megérdemelte volna. Kicsit olyan ez, mintha egy focimeccsen a bíró nem fúj be valamit az egyik csapatnak, amit be kéne... erre aztán ő is rájön és utána a másik csapatnak se fújja be a kötelezőt, hogy így kompenzáljon. Ez esetben két rossz döntést is hoz, mert neki nem az a dolga, hogy patikamérlegen kimérje az egyenlőséget, hanem, hogy minden helyzetet a maga totalitásában értékeljen és a szabályok szerint ítéljen meg (annak meg nem része a kompenzáció). Nyilván egy ilyen esetben nem lehet ennyire objektív szempontok szerint ítélni (ugye nem tudjuk, ki milyen érvek alapján szavazott az adott jelöltre), amellett, hogy megvan a szakmaiság, ez jelentős részben esztétikai kérdés is. Ettől függetlenül, ha feltesszük azt, hogy egész biztosan csak azért adnak valakinek egy díjat, mert mondjuk korábban nagyon jó alakításai voltak, az abból a szempontból irreleváns, hogy mindig az adott évben, az adott filmben, az adott alakítást kellene értékelniük az illetékeseknek... a többire meg ott van az életműdíj. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább az ide írók véleményére szoktam adni, de ez a kritika pontosan lefesti azt, amitől magam is tartok az előzetesek alapján. Nehezen hiszem, hogy ebből valami jó fog kisülni:

 

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20160323-batman-es-superman-harca-minden-csak-nem-szorakoztato-batman-superman-ellen-kritika-ben-affleck.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egész biztos voltam benne, hogy ez nem lesz jó film. Zack Snyder a Men of Steellel sem tudott mit kezdeni, pedig abban csak egy hős volt, ráadásul a filmográfiája sincs tele kiemelkedő mozikkal. Benne nincs annyi, hogy levezényeljen egy ilyen mozit. Mezei iparos.

És még mindig nem akarja elkergetni a Warner, és ebbe fog belebukni az egész DC-s filmes univerzum próbálkozás. Az egészet annyira rosszul kezelik, hogy az már dühítő. Kapkodnak, filléres rendezőkre bízzák a filmeket, nincs egy ember a hátuk mögött, aki összefogná ezt az egészet és még a kreativitással is hadilábon állnak - egyszerűen hiányzik a projekt mögül az, ami ott van a Disney-Marvel csapatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljes mértékben egyetértek az író ennek mondatával Zack Snyderről: "Az ő rendezői ars poeticája abban merül ki, hogy minden egyes képkockának a lehető legmenőbben, ikonikusan kell kinéznie, akkor a munka oroszlánrésze le is van tudva." Amíg a Marvelnél kreatívabbnál kreatívabb emberek vannak, itt csak a menőségre próbálnak ráfeküdni :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Marvel filmjei összességében jobban bejönnek, de én se jelenteném ki ilyen egyértelműen, hogy ott milyen faszák, ügyesek és kreatívak, míg a DC-nél meg csak a menőségre mennek és betli. Főképp, mert a Marvel alapanyagai több stúdiót is megjártak. Mindkét világban vannak kiemelkedően jó és ugyanennyire gyatra alkotások. A Nolan-féle Batman trilógia pl. szerintem a képregényfilm műfajt tekintve erősen közelít a tökéleteshez, míg mondjuk Pókember fronton az első trilógia egészében nézve halovány, a "csodálatos" folytatás meg szerintem még ezt a nem túl magas lécet se ugrotta meg. Na meg ugye ott van a Fantasztikus Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Marvel alatt Nabo most az MCU-ra gondolt, nem az azt megelőző filmeket.

Az MCU szerintem azért jobb, mert nem veszik komolyan magukat, nem akarják eladni, hogy ez aztán milyen valóságos és drámai és komor és elgondolkodtató. Egyszerűen csak szórakoztatni akarnak, a többit meg lásd bele te, ha akarod. Az alapvető értékek (a rosszat a jónak fel kell pofoznia) ott van, a többi meg mellékes. Ezzel szemben a Man of Steel és tartom valószínűleg, hogy a BvS is túl komolyan veszi magát, és ezért válik nevetségessé. Nekem a a Nolan-féle Batman is ott szúródott el. hogy a harmadik részben már túl komolyan vette magát és túl valóságos, drámai, elgondolkodtató akart lenni.

Akárhogy is nézzük, ezek kosztümös, irreális emberkék, jobb, ha nem veszik magukat halálosan komolyan. Maradjanak meg a komolyabb mesék szintjén, és szórakoztassanak inkább, minthogy komoly mondandójuk legyen.

És azért ahogy egybekovácsolják az MCU filmjeit, sorozatait és minijeit, úgy, hogy koherens egész marad a világ, és már eléggé elvált a képregényes alapoktól, miközben azért végig hoznak egy szórakoztató szintet és sikerességi rátát, az bizony kreativitást és ügyességet követel meg, többet, mint amennyi jelenleg a DC-nél és a Warnernél van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.