Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem abszolút nemcsak a felszínt kapargatja, hiszen felmegy egészen a Vatikánig.

 

Egyébként mint filmblog tulajdonosnak, jobban kéne ügyelned, hogy kinek mit ajánlasz. Nute írta, hogy az egész témától kikészül, márpedig itt bőven vannak olyan ecsetelések és történések, ami alighanem kiverné nála azt a bizonyos biztosítékot.

 

Szerintem meg totál felületes és langyos a film, épp ezért mertem ajánlani. De ízlések és pofonok. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem láttam de most a véleményekről megy a vita, hogy kinek milyen. Csak Nute tudja eldönteni neki jó-e.

Én viszont láttam, és épp ezért óva intettem Nute-ot aki emlékeztetőül ezt írta:

 

A téma miatt, a pedofíliát egyszerűen semmilyen mértékben nem veszi be a gyomrom, kerülöm az ezzel kapcsolatos cikkek olvasását is.

 

Aki látta a filmet, és a fentiek után azt javasolja valakinek, hogy nyugodtan nézze meg, azt nem tudom hova tenni, pláne, ha az illető rendszeresen ír ajánlásokat filmekről másoknak... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen nyilván ha egy cikktől kiborul, akkor a filmben azt ahogy felnőtté vált áldozatok beszámolnak a részletekről nyilván nehezen birná. A maga módján visszafogott film, mert papot és gyereket talán nem is láttunk egy képkockán, így alapesetből én se gondolnám hogy bárki gyomrát fel tudná kavarni, mivel nagyon a nyomozáson van a hangsúly, de Nute úgy tűnik kivétel.

 

Nekem tetszett a film. Nem mesteri, de rendben volt. Amit vállalt azt ügyesen végigvitte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen nyilván ha egy cikktől kiborul, akkor a filmben azt ahogy felnőtté vált áldozatok beszámolnak a részletekről nyilván nehezen birná. A maga módján visszafogott film, mert papot és gyereket talán nem is láttunk egy képkockán, így alapesetből én se gondolnám hogy bárki gyomrát fel tudná kavarni, mivel nagyon a nyomozáson van a hangsúly, de Nute úgy tűnik kivétel.

 

Nekem tetszett a film. Nem mesteri, de rendben volt. Amit vállalt azt ügyesen végigvitte.

Mindkét részével egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megnéztem Tarantino ALjas Nyolcas filmjét, és nagyon tetszett.

Mindenkinek bátran ajánlom, aki nem finnyás , ha hekto számra folyik benne a vér, és figyelem, perverz erőszakos jelenetek is találhatóak benne!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán eljátszhatna egy olyan szerepet, mint amit a Predator 2-ben kellett volna, csak nem tudtak megegyezni a bérről, így a karaktert átnevezték Keyesre és Gary Busey vette át a szerepet. Sheafer tábornok, aki a frontvonal mögül kommandírozza a predator ellen küldött kommandósokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán eljátszhatna egy olyan szerepet, mint amit a Predator 2-ben kellett volna, csak nem tudtak megegyezni a bérről, így a karaktert átnevezték Keyesre és Gary Busey vette át a szerepet. Sheafer tábornok, aki a frontvonal mögül kommandírozza a predator ellen küldött kommandósokat.

Ez lett volna a P2? :o

Amúgy örömteli dolog, hisz ilyen tipusú folytatásokra vágytunk. -csak 20 évvel ezelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lett volna a P2? :o

Amúgy örömteli dolog, hisz ilyen tipusú folytatásokra vágytunk. -csak 20 évvel ezelőtt.

Yep, eredetileg Sheafer lett volna az, aki megpróbálja elfogni a ragadozót, persze akkor még nagyobb szerep hárult volna rá, mint amennyit Keyes kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Predator 1-et érdemes, hamisíthatatlan 80-as évekbeli akciófilm stílusa van.

'80-as évekbeli akciófilmként ez azért valljuk be, nem meglepő. :P:)

 

Szerintem mindhárom részt érdemes egyszer megnézni, jó kis agykikapcsolós sci-fi akciófilmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yep, eredetileg Sheafer lett volna az, aki megpróbálja elfogni a ragadozót, persze akkor még nagyobb szerep hárult volna rá, mint amennyit Keyes kapott.

 

Talán jobb is lett volna úgy a film, emlékszem amikor először láttam gyerekként* akkora csalódás volt, hogy láttam amint az első részben az egyik "Nagy" akcióhős vette fel a predátorral a harcot, erre mit kapok a 2. részben főhősnek egy Murtaugh őrmestert icon15.gif

 

*Most jövök rá, hogy csak akkor egyszer láttam a filmet, a'sszem meg kellene lesnem még egyszer a filmeket meg akkor már az Alineket meg az AvP-ket és még a Prometheust is :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokáig csak a második részt ismertem (azt még gyerek fejjel), az elsőt már felnőttesebb fejjel láttam, és a hangulata annyira magával ragadó, hogy bármikor meg tudom nézni. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy amióta láttam az első részt, és felnőttesebb fejjel újranéztem a folytatást, a 2 nekem nagyon leértékelődött :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

P1: Igazi unicum, nagyon szeretem! És az benne a jó, hogy bár az izompacsirta a főszereplő, végül is az eszét használja a predi ellen! :clap:

Annak idején még rosszat is álmodtam a predátorral! Bár nem tudom van aki jót? :hehe:

 

Dzséjt. elbírnám bővebben is a P2 anekdotát, ha már így szóba került. Harrigan karaktere milyen volt, amíg Shaefer lett volna a predi-vadász?

Vagy nem is volt? Itt is komoly mizéria volt, mint az Alien 3-nál?

Mert annyi szent, hogy a filmen érződik valami furcsaság. Az eleje olyan, mintha a jővőben játszódna. Ugye akkor még 97 a jövő volt, de filmben ez a "jövő érzet" szép lassan elsikkad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annak örülök, hogy ezek a jövőképek (90-es évek, 2000-es évek) nem váltak valóra (a Predator 2 mellett gondolok pl. a Snake Plissken filmekre is :D ). Egyébként a jövő érzet szerintem azért sikkad el, mert mégiscsak néhány évről van szó a film forgatásához képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annak örülök, hogy ezek a jövőképek (90-es évek, 2000-es évek) nem váltak valóra (a Predator 2 mellett gondolok pl. a Snake Plissken filmekre is :D ). Egyébként a jövő érzet szerintem azért sikkad el, mert mégiscsak néhány évről van szó a film forgatásához képest.

Igen, de a film elején a "Los Angeles harci övezet 97-ben"-en túl úgy rémlik, hogy néhány technikai dolog is alátámasztani látszik a "nem túl távoli jövő" képét, aztán egyszerűen "napjainkban" folyik tovább a történet. szeretem a második részt, ne értsen félre senki, de mintha lenne benne egy kis zavar. Amúgy lassan rámfér egy újranézés, azt elismerem! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. elbírnám bővebben is a P2 anekdotát, ha már így szóba került. Harrigan karaktere milyen volt, amíg Shaefer lett volna a predi-vadász?

Vagy nem is volt? Itt is komoly mizéria volt, mint az Alien 3-nál?

Akkora mizéria távolról sem volt. Schwarzi kiírása is még a forgatás megkezdése előtt történt meg. Más igazán nagy érdekesség nem történt. Harrigan karaktere ugyanolyan lett, mint tervezték, csak az eredeti felállásban több közös jelenete lett volna Dutchcsal, illetve nyilván Dutch és Keyes között volt némi habitusbeli különbség is.

 

Harriganről annyit, hogy eredetileg feltűnt volna a Predatorsban, de Danny Glover személyes okokra hivatkozva nem tudta vállalni a szerepet. Így a karakterét átkeresztelték Ronald Noland és a szerepet megkapta Laurence Fishburne.

Ugyanígy Dutch visszatérését is tervezte Nimrod, de az ő szerepét teljesen törölték, miután kiderült, hogy Schwarzi nem ér rá. Megjegyzem, nem is baj.

 

A jelenet a film legvégén lett volna. Miután Royce és Isabelle legyőzte a super predatort, landolt volna egy űrhajó, amiből kisorjáztak volna a predatorok. A két meggyötört hős várja, hogy kinyiffantsák őket, de ehelyett az idegenek szétválnak, utat nyitva az agyonpáncélozott, trófeákkal megrakott vezérüknek, aki miután leveszi a sisakját, kiderül, hogy Dutch Sheafer, és ezt mondja: "nem rossz kölyök. Egyáltalán nem rossz." Szerintem ezért a jelenetért baromira nem kár.

 

 

Igen, de a film elején a "Los Angeles harci övezet 97-ben"-en túl úgy rémlik, hogy néhány technikai dolog is alátámasztani látszik a "nem túl távoli jövő" képét, aztán egyszerűen "napjainkban" folyik tovább a történet. szeretem a második részt, ne értsen félre senki, de mintha lenne benne egy kis zavar. Amúgy lassan rámfér egy újranézés, azt elismerem! ;)

Rosszul rémlik. Abszolúte semmi sincsen a Predator 2-ben, ami kicsit is utalna a "nem túl távoli" jövőre. '90-es években használt fegyverek, eszközök, autók. Minden teljesen olyan, aminek 1997-ben a valóságban is volt, leszámítva, hogy Los Angeles nem volt háborús övezet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hé! Spoilert spoilerkapcsoló mögé!!!

 

Csak viccelek, valószínűleg soha az életben nem fogom megnézni ezeket a filmeket. :)

Pedig Shane Black a legviccesebb karakter benne :D Fura lesz, hogy ő a rendezője az újnak majd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkora mizéria távolról sem volt. Schwarzi kiírása is még a forgatás megkezdése előtt történt meg. Más igazán nagy érdekesség nem történt. Harrigan karaktere ugyanolyan lett, mint tervezték, csak az eredeti felállásban több közös jelenete lett volna Dutchcsal, illetve nyilván Dutch és Keyes között volt némi habitusbeli különbség is.

 

Harriganről annyit, hogy eredetileg feltűnt volna a Predatorsban, de Danny Glover személyes okokra hivatkozva nem tudta vállalni a szerepet. Így a karakterét átkeresztelték Ronald Noland és a szerepet megkapta Laurence Fishburne.

Ugyanígy Dutch visszatérését is tervezte Nimrod, de az ő szerepét teljesen törölték, miután kiderült, hogy Schwarzi nem ér rá. Megjegyzem, nem is baj.

 

A jelenet a film legvégén lett volna. Miután Royce és Isabelle legyőzte a super predatort, landolt volna egy űrhajó, amiből kisorjáztak volna a predatorok. A két meggyötört hős várja, hogy kinyiffantsák őket, de ehelyett az idegenek szétválnak, utat nyitva az agyonpáncélozott, trófeákkal megrakott vezérüknek, aki miután leveszi a sisakját, kiderül, hogy Dutch Sheafer, és ezt mondja: "nem rossz kölyök. Egyáltalán nem rossz." Szerintem ezért a jelenetért baromira nem kár.

 

 

 

Huh, nekem bejött volna! :rock:

Mert ez vége, ami lett, folytatás nélkül nem sokat ér!

 

És bár Harrigan figurája jobb sorsra érdemes, mint amire itt Roland Noland-et használták, dícséretes, hogy a szándék megvolt, hogy valamit kezdjenek a régiekkel.

 

Köszi az érdekes infókat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.