Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ne feledd el, hogy az Iron Man egy olyan időben jelent meg, amikor a képregényfilmek a nézhetetlen moslék kategóriába tartoztak. Egyszerűen élvezhetetlenek voltak. A realitás talaján megmaradni próbáló (de valójában baromira nem sikerülő), szórakoztató, jól összerakott képregényfilmekből ez volt a második a Batman: Begins után.

 

Ez vitán felüli! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szuperhősfilm reneszánszt a 2000-es X-men film inditotta be. Utána jókora dózisban jöttek a képregényfilmek, nemcsak a populáris figurák, mint Spider-Man vagy Batman de például már olyan kevésbé felkapott figurák is mint Hellboy. Amikor az Iron-Man moziba került a szuperhős mánia már hosszú évek óta tartott.

 

Riddick-hez hasonlóan az Iron-Man első része szerintem is elég középszerű. Elsőre mondjuk meglepett a moziban mert nagyon keveset vártam ehhez képest jó kis akciójeleneteket meg egy nagyon elemében lévő Robert Downey Jr.-t kaptam. De ez is olyan film amit kár volt újranézni: az évek alatt rengeteget kopott. A sztori borzasztó klisés, a gonosz felejthető és úgy általában a film a közepétől meglehetősen unalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, az X-Men-ről már csak azért se érdemes megfeledkezni, mert szerintem a képregényfilmek közül messze kiemelkedik, ha a gondolati mélységét vesszük alapul. Sok elgondolkodtató motívum és tanulság van benne, a mainstream filmek mércéjével mérve fontos filozófiai kérdéseket is boncolgat. Ráadásul megkapjuk az (ebben a filmes zsánerben) egyik legjobb és legösszetettebb főgonoszt is, ami a Marvel esetében pláne nagy szó, hisz a "rosszak" tekintetében nem szoktak nagyot dobni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szuperhősfilm reneszánszt a 2000-es X-men film inditotta be. Utána jókora dózisban jöttek a képregényfilmek, nemcsak a populáris figurák, mint Spider-Man vagy Batman de például már olyan kevésbé felkapott figurák is mint Hellboy. Amikor az Iron-Man moziba került a szuperhős mánia már hosszú évek óta tartott.

De még az X-men filmek is a "mágikus" szuperhősmozik közé tartoztak, a földtől nagyon elrugaszkodott képességek széles tárházával. A Hellboy meg aztán pláne, ráadásul, az nem is részesült olyan jelentős pozitív fogattatásban (én Ron Pearlmen brillírozása és a szörnyek miatt szeretem, de egy nagyon gyenge film, a folytatása sokkal jobb, de az meg jó nagyot bukott). Ezzel szemben az Iron Man, akárcsak a Batman: Begins egy olyan szuperhőst tett le az asztalra, aki akár létezhetne is, mert csak az eszét és a modern technológiát használta fel. És a mai világban ugrált a háztetőn vagy röpködött a levegőben. És mindez minőségi formában (klisésen, de nem az addigi bugyuta, olcsó tálalásban).

Az X-men sikere indította el a magasabb minőségű képregényfilmek reneszánszát, és ebben a folyamatban mutatott a Batman: Begins és az Iron Man mondhatni egy másfajta szuperhősfilmet. És a mozivásznon tulajdonképpen ez a fajta ki is fújt velük, és inkább a tévében érvényesül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spotlight

 

Tegnap voltam premier előtti vetítésen a Westendben. A kolléganőm játszott az Origo Filmklub kvízjátékán és nyert két jegyet, de nem tudott végül elmenni, így nekem adta őket.

Nagyon jó film, semmi felesleges máz nincs rajta, már csaknem olyan volt, mintha dokumentumfilmet néztem volna. Úgy mutatta be a drámát, hogy közben nem akart drámai lenni, maga a történet úgyis az, és ez elég is volt. A sztori tényleg felkavaró, mert ráadásul igaz történet: gyerekeket molesztáló papok után nyomoz egy újság tényfeltáró riportokkal foglalkozó csapata Bostonban.

Minden színész remek volt, talán Mark Ruffalo-t tudnám ezen belül mégis kiemelni.

 

Az Origo Filmklub kritikájával szó szerint egyetértek: Spotlight

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

007 Spectre:

Édes istenem, miért nem vágták ezt a filmet 2 órásra?

A 2 óra 28 perc ezúttal nagyon sok volt. Nagyon sok idő telik el, az amúgy minőségi akciójelenetek közt.

Szóval, míg a Skyfall nagyon tetszett, ez esetleg a Quantum csendjét veri le.

Csajozás(nyilván "Bond, James Bond", de akkor is):

 

 

Először is hiteltelen, hogy temetés után két perccel meg lehet dönteni az özvegyet annak, aki a férj gyilkosa.

Ezúton jegyezném meg, hogy Monica Belucci-t ilyetén elpazarolni 5 percért kár volt.

Vagy kimaradt fénykorában egy Brosnan menetből a 90-es években és ez volt a jutalomjáték?

De ezzel együtt is jobban illett Bondhoz, mint Lea Seydoux. Aki szintén gyönyörű, de túl fiatal. Illetve Craig öreg. 48 évesen a 30 éves csajszival.

Mindegy. Apróság. Nem ettől nem tetszett annyira.

 

 

Az viszont tetszett, hogy az epizódszereplők is jobban be lettek vonva az eseményekbe.(Fiennes, Wishaw, Harris)

A klasszikus Bond elemkből is van bőven. Érdekes, hogy a részek előrehaladtával érkeznek ezek.

A kocsi kütyüi, a karóra, a Vodka-Martini. Egyes dolgok a korábbi részekben humor tárgyaként lettek tálalva most viszont már a maguk Bondos-egyszerűségében.

Ja és meg ne feledkezzek Christoph Waltzról: semmi extra.

És a főcímdal is az egyik legrosszabb eddig.

Szóval ezzekkel együtt nálam 6/10..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spotlight

Kiváló film volt, januárban megnéztem itthon, angol felirattal :)

 

Ha már filmek, leírom a többit is, amiket az elmúlt kb. egy hónap leforgás alatt láttam.

 

Steve Jobs

Mazochizmus volt angol felirattal nézni, mert olyan sok benne a szöveg, de semmi gond, közben azért láttam a filmet is :D Nagyon tetszett, ami pedig külön kiemelendő, hogy meg sem próbálták Jobs egész életét filmre vinni, hanem kiragadtak belőle néhány szeletet, amin keresztül megfogható az ember. Egy kicsit meglepődtem azon, hogy a filmből nem igazán jött le, Jobs mennyire sikeres embernek számított, ezért aztán utána olvastam az életének, és hát igen, előttem a későbbi évei vannak meg :)

 

Brooklyn

Nagyon bájos film volt egy ír lányról, aki a reménytelenség miatt átutazik New Yorkba, dolgozni kezd, majd tanulni is, és még a szerelem is rátalál. Tetszetős alkotás remek színészekkel, látvánnyal és hangulattal.

 

The Danish girl

Valós történet egy festő házaspárról az 1920-as évekből, akik közül a férfi tudatára ébred annak, hogy belül, a lelkében nő. Jó, bár helyenként egy kicsit unalmas film volt egy ember átváltozásáról, és mindarról, ahogy közben a felesége megéli a változásokat. Nagy erőssége a színészi játék, a zene és a látvány.

 

Room

Történet egy lányról, akit 17 évesen elrabol egy pasas iskolából hazafelé menet, és bezár egy kis kalyibába, ahol a lány hét évet tölt el, miközben születik egy kisfia a fogvatartójától, míg végül sikerül megszökniük. A történet pedig innentől sem teljesen leányálom... A szörnyű tartalma ellenére ez a film inkább pozitív kicsengésű, és közben inkább eszméletlen módon drukkolunk a lánynak, mint hogy a vele történt szörnyű eseményeken járna az agyunk. Utóbbiból nem sokat tudunk meg, de a hangsúly a szökésig vezető és az azt követő úton van. Csodás film volt egy még fantasztikusabb főszereplőnővel.

 

Carol

Két nő találkozásáról, és szerelembe eséséről szól a történet. Szép film volt, de sajnos engem nem tudott beszippantani a film, ahhoz túl melankolikusnak találtam. A zenéje kiváló.

 

The big short

Ebből a felhozatalból ez a film tetszett a legkevésbé, mondhatni untam, ezért csak kétfelé bontva sikerült megnéznem. A történet arról szól, hogy a válság előtt voltak néhányan, akik látták, hogy problémák lesznek az ingatlanpiaci lufiból, és shortolták a kapcsolatos papírokat. Sztárparádéval vitték filmre a sztorit, időnkét megszakítva a történetet azzal, hogy a nézőknek magyarázzák az alapfogalmakat, eseményeket. Mozifilmen nem szívesen nézek ennyi "szakmát", és mivel a téma nem ismeretlen előttem, időnként még untam is, hogy olyan arcok beszélnek pl. CDS-ekről, akik nem is biztos, hogy értik, miről hadoválnak... Mindegy, ez legyen az én bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Mad Max -et. Szó mi szó nem rossz film, de mondjuk még egyszer az életben nem nézném meg. :) Nekem nem kenyerem ez az apokaliptikus világ de kíváncsi voltam rá mire ez a nagy hype. Látványra is jó volt, de az SW sokkal jobban elvarázsolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valós történet egy festő házaspárról az 1920-as évekből, akik közül a férfi tudatára ébred annak, hogy belül, a lelkében nő. Jó, bár helyenként egy kicsit unalmas film volt egy ember átváltozásáról, és mindarról, ahogy közben a felesége megéli a változásokat.

Két nő találkozásáról, és szerelembe eséséről szól a történet.

 

Mostanában divat lett ilyen filmeket készíteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Burger Fiction youtube csatorna összeszedte, és egy videóba pakolta az összes, filmtrükkjéért Oscart nyert filmet. A 9 perces videóból jól látszik, honnan indult és hol tart a szakma.

 

De jó kis összeállítás! A prequel trilógát kiütötte a Mátrix, a Két torony és a King Kong.. :angry:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából mint háttérelem, engem nem zavarna, csak ne ezen legyen a főhangsúly. Az sem zavar, amerre a "világunk" tart ez ügyben, szerintem mindenkinek joga van a szabad döntésre ez ügyben. De nem hiszem, hogy behoznák a képbe a Star Warsban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem cseppet sem zavar. Az emberek között homoszexuálisból nagyságrendekkel több van mint például gengszterből. Amit csak azért hozok fel mert az utóbbiakról szóló filmek senkit nem szoktak zavarni, pedig eléggé felülreprezentáltak a filmvilágban.

 

A téma egyáltalán nem telepedett rá a filmiparra. Akit nem érdekel könnyen találhat magának a fogára való filmeket, ugyanakkor mivel a téma rögtön magával hoz egy csomó konfliktus-helyzetet ügyes filmesek kezében érdekes filmek kerekedhetnek ki belőle. A Carolra nagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem cseppet sem zavar. Az emberek között homoszexuálisból nagyságrendekkel több van mint például gengszterből. Amit csak azért hozok fel mert az utóbbiakról szóló filmek senkit nem szoktak zavarni, pedig eléggé felülreprezentáltak a filmvilágban.

 

A téma egyáltalán nem telepedett rá a filmiparra. Akit nem érdekel könnyen találhat magának a fogára való filmeket, ugyanakkor mivel a téma rögtön magával hoz egy csomó konfliktus-helyzetet ügyes filmesek kezében érdekes filmek kerekedhetnek ki belőle. A Carolra nagyon kíváncsi vagyok.

Ezzel csak egyetérteni tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem cseppet sem zavar. Az emberek között homoszexuálisból nagyságrendekkel több van mint például gengszterből.

Szerintem meg nem. Világ szintem sokkal több bűnöző van mint b*zi. Engem meg viszont nagyon zavar hogy sokk olyan helyen is megjelenik a filmekben a homoszexualitás ahol nincs helye és csak úgy belerakják mert ezt manapság lehet (Star Wars?). Arról nem beszélve ez az én személyes véleményem hogy ilyen természetellenes dolgot nem kéne ennyire mutogatni úgy hogy ez milyen jó dolog. Mert nem az. Isten minket nem így teremtett meg.

 

„Ez csak józan ész kérdése. Látnak azonos nemű állatokat párosodni? Az állatok jobban járnak, ők különbséget tudnak tenni hím és nőstény között. Na most, ha a férfiak férfiakkal közösülnek, a nők pedig nőkkel, akkor rosszabbak, mint az állatok.”

Manny Pacquiao

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.