Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mad Max? Mert nekem tulajdonképp csak egy Mad Max létezik, az első. Ez valami eszméletlenül buta MM2 koppintás, újraépülő sziklákkal, gitározó majmokkal egy teherautón, szelektív homokviharral - egy agyatlan két órás látványorgia. Köze nincs ahhoz a Mad Max feelinghez, amiért én anno beleszerettem '84 körül.

Még mindig felhúzom magma, ha rá gondolok. :angry:

 

 

Mikor Maxék átmennek a szoroson, ahol a motorosok röpködnek, ledől/felrobban egy sziklaalagút szerű képződmény. Mikor mennek visszafelé ugyanazon az úton, a díszlet megint sértetlen.

 

 

Nekem az első Mad Max, amellett, hogy tényleg hangulatos volt és az atmoszférateremtésben jeleskedett, valahogy a tempó túl lassú volt és kicsit unalmasnak találtam, így XXI. századi szemmel. Én sose voltam nagy Mad Max rajongó, de ezzel a tavalyi filmmel elérte George Miller, hogy kíváncsi legyek a folytatásokra, ha lesznek. Szerintem egy kifejezetten jól eltalált látványfilm volt, bár az meglepett, hogy a legjobb filmek közé bekerült. :)

 

 

 

Már nem emlékszem erre kristálytisztán, mert elég régen láttam, de úgy rémlik, hogy ott valami szorost berobbantották és nem fért át mindenki mikor üldözték őket, de aztán mikor visszafelé mennek, addigra meg megoldották a többiek.

 

 

 

Apropó, az Oscar jelölekről mit gondolsz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW sehol....

 

Csodálod?

 

Tudod, hogy nem tetszik annyira az egész, hogy a legjobb 10-nek akár a közelébe is férkőzhessen. Sajnálom.

 

Ezt a hibát sajnos el kell vennem tőled.

Ott nem a kőkapu dől le, a kanyon legtetejét robbantották rá az útra. A kőkapu teljesen sértetlen, visszafelé pedig látható, hogy a sziklatörmelék ott van félre hordva (még csak nem is az egész kőkapu lett megtisztítva, csak egy keskeny sáv), ahogy arra utasítást adott Imortal Joe. A kőkapu csak azután dől le, hogy a két kamion átdózerolt rajta. ;)

 

 

Ehhez most nem tudok érdemben hozzászólni, de most már csak azért is utánajárok. Én nem így emlékszem... :hmm:

 

 

 

Apropó, az Oscar jelöltekről mit gondolsz? :)

 

Mad Maxszel a listán? No comment...

 

Komolyra fordítva a szót: a nyolcból még csak négyet láttam, érdemi véleményem még nem lehet, nekem egyelőre a Mentőexpedíció a favorit.

 

Valakitől, aki a Star Wars SAGA egyik legismertebb droidjáról választotta a nicknevét, evidens, hogy az új Star Wars nem fér bele a 2015-ös TOP 10-be! Sőt, még csak említést em érdemel.

 

Most mit csináljak? Változtassak nevet?

 

Tetszettek volna jobb filmet csinálni...

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze szubjektív lista és hogy az SW nem férbe van ez így de viszont az hogy a JW 6. azért ez a két dolog így egyben viszont az erős.

 

A JW mitől ennyire jobb film mint a VII. rész R2-D2?

 

És ezt nem a VII. film védelmében kérdezem mert megtudom érteni hogy nem kerül fel egy TOP 10-es listára. De ha nincs SW egy ilyen listán akkor JW-nek pláne nincs helye. Mert egy aspektust nem tudok mondani amiben jobb az JW nem hogy egészében. Pedig a két filmet nagyon jól összelehet hasonlíttatni. Mind2 a régi filmekre épülő nosztalgikus akció-kaland film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam mi a TOP10 kritérium nálad, szóval igen, csodálom. Azért legalább bent lenne a helye ha már olyan film a hatodik mint a JW. :o Vicc az egész de komolyan.

 

Jóvanna, nem kell befordulni...

 

Persze szubjektív lista és hogy az SW nem férbe van ez így de viszont az hogy a JW 6. azért ez a két dolog így egyben viszont az erős.

 

A JW mitől ennyire jobb film mint a VII. rész R2-D2?

 

És ezt nem a VII. film védelmében kérdezem mert megtudom érteni hogy nem kerül fel egy TOP 10-es listára. De ha nincs SW egy ilyen listán akkor JW-nek pláne nincs helye. Mert egy aspektust nem tudok mondani amiben jobb az JW nem hogy egészében. Pedig a két filmet nagyon jól összelehet hasonlíttatni. Mind2 a régi filmekre épülő nosztalgikus akció-kaland film.

 

Pontosan azért: ugyanaz a koncepció, csak nekem a JW összes kikacsinása, összes múltidézése pont megfelelő arányban illeszkedik az új történetbe,míg az EP VII egy szimpla fanservice, egy felmelegített káposzta. A kétm ozinál sokkal jobban érzem az izzadtságszagot az EP VII esetében.

 

Ahogy mondtam, sajnálom. De hadd ne kelljen megint elkezdenem itt magyarázkodni, miért nem tetszik az EP VII. Egyszer már lezártam a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindig nagyon nehéz a helyzet, ha az embernek a legnagyobb rajongása tárgyát kell más alkotásokhoz hasonlítani vagy azok közt rangsorolni. Ilyen téren talán Dzséjt húzta a legjobbat azzal, hogy az új SW filmet leválasztotta a többitől a listájánál. Amúgy meg a rajongás nem feltétlenül pozitív elfogultságot szül, a nagyon nagy várakozások, lelkesedés és elvárások miatt ez fordítva is elsülhet. Az Ep.7 se lett tökéletes, adhat okot némi csalódottságra, és az ebből fakadó kellemetlen szájíz már elég lehet ahhoz, hogy valaki ne tegye be a személyes TOP10-es listájába. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy már megmagyarázzuk ezt is. ;) Nem kell hasonlítgatni mert nem is lehet. Egyébként amit írtál az full elsült az EPI és tsai esetében: "Amúgy meg a rajongás nem feltétlenül pozitív elfogultságot szül, a nagyon nagy várakozások, lelkesedés és elvárások miatt ez fordítva is elsülhet." Láttuk mi lett ebből 1999 -ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyra fordítva a szót: a nyolcból még csak négyet láttam, érdemi véleményem még nem lehet, nekem egyelőre a Mentőexpedíció a favorit.

 

Én is négyet láttam egyelőre (de úgy tervezem, hogy a többit is megnézem), nekem eddig a Brooklyn tetszett a legjobban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez most nem tudok érdemben hozzászólni, de most már csak azért is utánajárok. Én nem így emlékszem... :hmm:

Én meg a hozzászólásom előtt még gyorsan leellenőriztem, hogy jól emlékszem-e. Jól emlékszem. ;)

 

Mert egy aspektust nem tudok mondani amiben jobb az JW nem hogy egészében.

Én tudok egy aspektust: R2-nak ilyen az ízlése. Az ep7 nem gyütt be neki, a JW igen. Nagy ügy. :roll: Megjegyzem, az én top10-esemben sem volt ott az ep7, és nálam is a JW volt az első. ;)

 

JW-ben a dinós fegyveres katonai száltól nagyobb izzadásszagú dolgot kitalálni nem lehet.

Értelmes gyerek vagyok, de ma mégis másodszor kell feltennem a kérdést: he? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelmes gyerek vagyok, de ma mégis másodszor kell feltennem a kérdést: he? :?

Szerintem Fulcrum arra utalt, hogy a dinókat a főgonosz háborúban fegyverként akarta használni. Aminél egetverőbb marhaságot bluckbusterben én se nagyon láttam tavaly. Ehhez képest a Mad Max az átgondoltság csúcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Fulcrum arra utalt, hogy a dinókat a főgonosz háborúban fegyverként akarta használni. Aminél egetverőbb marhaságot bluckbusterben én se nagyon láttam tavaly. Ehhez képest a Mad Max az átgondoltság csúcsa.

Az valóban már-már Sharknado szagú volt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Fulcrum arra utalt, hogy a dinókat a főgonosz háborúban fegyverként akarta használni. Aminél egetverőbb marhaságot bluckbusterben én se nagyon láttam tavaly. Ehhez képest a Mad Max az átgondoltság csúcsa.

Nos, én négy Alien-film után ezt már fel sem vettem. Ott végül is az egész franchise arra van alapozva, hogy gyilkos szörnyekből akarnak fegyvert csinálni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a JW egy borzalom volt, de speciel Hoskins hülye dumáit imádtam. :D Olyan volt, mintha a tipikus megalomán főgonoszok paródiája lett volna (sőt, továbbmegyek, az egész film önkritikus paródiának tűnt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a JW egy borzalom volt, de speciel Hoskins hülye dumáit imádtam. :D Olyan volt, mintha a tipikus megalomán főgonoszok paródiája lett volna (sőt, továbbmegyek, az egész film önkritikus paródiának tűnt)

A Gyalogg Galopp Fekete lovagjáról elhiszem, hogy "gonosz paródia" és tetszik is. Hoskins nekem csak egy trehányan megírt és eljátszott figurának tűnik. Szerintem semmi nem utalt arra hogy paródiának szánták. Ha igen akkor ennél sokkal jobban el kellett volna túlozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Top 10 2015

 

Hátha valaki talál rajta valami néznivalót. :)

Jó kis lista, az első 10-ből kb. kettőt nem láttam eddig, és többségiben nekem is bejöttek, bár az Everest nem ennyire. És egy rakat filmet nem láttam, de mostantól rajta vagyok az ügyön, hogy pótoljam őket, mert több időm van filmezni.

 

Este megnéztem a Spotlight-ot, nagyon tetszett, remekül összerakott film. Jó volt végigizgulni a karakterek nyomozását (bár a végeredmény nem okozhat meglepetést, elvégre valós eseményeken alapszik a film), különben is a színészgárda első osztályú volt. Ha már annyira oda vannak DiCaprio idei díjazásáért, akkor a mellékesek kategóriájában végre ne felejtsék el Mark Ruffalot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, én négy Alien-film után ezt már fel sem vettem. Ott végül is az egész franchise arra van alapozva, hogy gyilkos szörnyekből akarnak fegyvert csinálni. :)

Pontosan. És szerintem reális elképzelés, hogy a józan ész ellenére egy őrült tudós, vagy üzletember pénzt vagy egyéb hasznot akar látni elképesztő dolgokból.

Az Alienekben és itt is van az ilyen indíttatásoknak valóságalapja. Hajaj!

De ha valakinek új, hogy a negatív figurák őrült baromságból akarnak hasznot húzni akkor én kérek elnézést! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. És szerintem reális elképzelés, hogy a józan ész ellenére egy őrült tudós, vagy üzletember pénzt vagy egyéb hasznot akar látni elképesztő dolgokból.

Az Alienekben és itt is van az ilyen indíttatásoknak valóságalapja. Hajaj!

De ha valakinek új, hogy a negatív figurák őrült baromságból akarnak hasznot húzni akkor én kérek elnézést! ;)

Egyetértek, bár azért tegyük hozzá, hogy tényleg marhaság. A modern fegyverek ellen nem sokat érnének. Az Indominus Rex is csak azért lehetett hatékony, mert az InGen elfelejtett megosztani vele kapcsolatban néhány részletet. Ha elárulják, hogy béka módjára képes lehűteni magát, és kaméleon módjára színt válthat, eleve ki sem jut. Plusz, ha Massrani már az elején éles fegyvert vet be, a film közepén lelövik.

Értelem a velociraptorok használatában annyi van, amennyit a filmben is láttunk: jó nyomkövetők lehetnek. Persze, tudományosan ez nem megalapozott, hiszen a filmbeli raptoroknak köze nincs a valódi velociraptorokhoz, de nem egy elmélet szerint több ragadozó dinoszaurusznak jóval nagyobb volt a szagláskörzete, mint például a kutyáknak. És a JW-be csak erre akarták használni, illetve használták is őket.

Emellett adott területen (dzsungel) akár harci körülmények közt is bevethetőek, de ebbe már kevesebb a ráció.

Az már más kérdés, hogy ennyi felhasználhatóság miért érné meg az InGennek, hogy milliókat költsenek a lények klónozására. Oké, szaporíthatják is őket, de a klónozással lehetnek képesek az állatot befolyásolni. De hát miért éri meg a Weyland-Yutaninak, hogy több milliót szó szerint kidobjanak az ablakon olyan lényekért, amikről még nem is tudnak semmi? A Nostromo és legénysége, a Hadley's Hope, a Sulaco (maga és) legénysége, a Fiorina "Fury" 161 személyzete (a Sevastopol és legénysége, a Legato és legénysége, a Sephora és legénysége, az Eredet-projekt és személyzete). Ezek mind a WYC számláját terhelik, és egy részük tudatos áldozat. Mindezt olyan lények üldözésére költve, amikről alig tudnak valamit, de azt már biztosan, hogy nem idomíthatóak. A USM meg ott folytatja, ahol a WYC abbahagyta: milliókat költenek az Auriga átalakítására, Ripley klónozására, gazdatestek elrablására. Ehhez képest az InGen maga a megtestesült józan ész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha valakinek új, hogy a negatív figurák őrült baromságból akarnak hasznot húzni akkor én kérek elnézést! ;)

Én kérek elnézést amiért elvárom hogy a főgonosz inditékainak legalább a sztori keretein belül legyen valami halovány értelme. Ez a dinós idiotizmusban még a mai átlagből is kiemelkedik akkora zöldség. A dinók sima vadállatok. A hadi felhasználásuknak annyi értelme van mintha gepárdokat, cápákat vagy medvéket akarna valaki bevetni valamilyen háborúban és azt várná hogy ez lesz a világ legnagyobb üzlete. Nem véletlen hogy a JW-ben úgy igyekeztek tartani a feszültséget, hogy éles lőszer szinte egyáltalán nem volt senki kezében. Ami oké csak akkor miért az a főgenya mozgatórúgója hogy háborúban használják őket... ahol nagyon sok éles töltény van ugyebár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze szubjektív lista és hogy az SW nem férbe van ez így de viszont az hogy a JW 6. azért ez a két dolog így egyben viszont az erős.

 

A JW mitől ennyire jobb film mint a VII. rész R2-D2?

 

 

Akkor egyszerűsítsük le a felállást: a JW-t kétszer láttam eddig, s mindkétszer jól éreztem magam rajta (a hülyeségeivel együtt), mig az EP VII-et háromszor láttam, és egyszer sem éreztem magam IGAZÁBÓL jól rajt. Ennyi meg elég a sorrendhez. :peace:

 

Amúgy meg... érdekes, hogy a Jurassic Worldot pécéztétek ki, ezen a listán pont nem ő a kakukktojás. Hanem a Törésvonal.

 

 

Ezt a hibát sajnos el kell vennem tőled.

Ott nem a kőkapu dől le, a kanyon legtetejét robbantották rá az útra. A kőkapu teljesen sértetlen, visszafelé pedig látható, hogy a sziklatörmelék ott van félre hordva (még csak nem is az egész kőkapu lett megtisztítva, csak egy keskeny sáv), ahogy arra utasítást adott Imortal Joe. A kőkapu csak azután dől le, hogy a két kamion átdózerolt rajta. ;)

 

 

Mea Culpa!! Basszus, igazad van!! Csak ezért letöltöttem és megnéztem - tényleg!!

 

 

Tényleg nem a kaput robbantották be, hanem csak az oldalát és visszafelé tényleg ott vannak a kőhalmok. Ha bele akarok kötni, már csak abba tudok, hogy a filmben csak azt a robbantást mutatták, ami Maxék oldaláról zárja le az utat, miközben az üldözők a másik oldalon találkoznak a kőhalommal. De biztos két robbantás volt - amiben a kőkapu sértetlen maradt :) -, ezt elfogadom. Mentségemre legyen mondva, hogy a moziban nem tudtam megállítani és visszapörgetni a képet, a nagy hajtásban nekem úgy tűnt, az egész kapu ledől... :oops:

 

 

Nem fordulok be ettől. :) Mondanám, hogy lesz*rom, de annyira azért adok a véleményedre, hogy ne sértselek meg ezzel. ;) Vagyis adtam...

 

 

Ody, tudom, milyen érzés, ha valaki a kedvencedet szapulja, sajnálom, hogy így érzed, de itt erről szó sem volt. Ha még emlékszel, már az első héten volt némi nézeteltérésünk EP VII ügyben, de aztán gyorsan le lettem építve - onnantól úgy döntöttem, hogy itt, ezen a helyen én nem fogom sokak kedvencét boncolgatni. Egyrészt azért nem, mert a swsagán mindig valami hihetetlen pozitív érzés és optimizmus kerít hatalmába a film kapcsán, így a kisördög is halkabb lesz a vállamon, másrészt meg semmi kedvem - de főleg időm - parttalan vitákba és magyarázkodásokba bocsájtkozni. Megvan nekem erről a saját véleményem, ismerem a közvetlen környezetemét, meg ismerem a Tiéteket. Ezzel én így jól elvagyok: az EP VII soha nem lesz a kedvencem, nekem az összes közül messze a legrosszabb (már csak Han halála miatt is), viszont attól még továbbra is szeretem az egész világot. Érdeklődve várom, ezekre az alapokra milyen felépítményt húznak későbbiekben.

 

Szóval ne haragudj, de egy film lehagyása egy listáról, vagy esetleg egy másik előtérbe helyezése nem a személyed elleni támadás... én ezt, 2016 januárban így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dinók sima vadállatok. A hadi felhasználásuknak annyi értelme van mintha gepárdokat, cápákat vagy medvéket akarna valaki bevetni valamilyen háborúban és azt várná hogy ez lesz a világ legnagyobb üzlete.

 

OFF

Anno az szovjeteknek, de még az amerikaiaknak is voltak állítólag harci delfinjeik, akiket különböző feladatok ellátására képeztek ki (nem túl nagy sikerrel). Próbáltak ejtőernyős delfineket is kiképezni (nem vicc), viszont nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, tudom, milyen érzés, ha valaki a kedvencedet szapulja, sajnálom, hogy így érzed, de itt erről szó sem volt. Ha még emlékszel, már az első héten volt némi nézeteltérésünk EP VII ügyben, de aztán gyorsan le lettem építve - onnantól úgy döntöttem, hogy itt, ezen a helyen én nem fogom sokak kedvencét boncolgatni. Egyrészt azért nem, mert a swsagán mindig valami hihetetlen pozitív érzés és optimizmus kerít hatalmába a film kapcsán, így a kisördög is halkabb lesz a vállamon, másrészt meg semmi kedvem - de főleg időm - parttalan vitákba és magyarázkodásokba bocsájtkozni. Megvan nekem erről a saját véleményem, ismerem a közvetlen környezetemét, meg ismerem a Tiéteket. Ezzel én így jól elvagyok: az EP VII soha nem lesz a kedvencem, nekem az összes közül messze a legrosszabb (már csak Han halála miatt is), viszont attól még továbbra is szeretem az egész világot. Érdeklődve várom, ezekre az alapokra milyen felépítményt húznak későbbiekben.

 

Szóval ne haragudj, de egy film lehagyása egy listáról, vagy esetleg egy másik előtérbe helyezése nem a személyed elleni támadás... én ezt, 2016 januárban így érzem.

Itt se szereti mindenki a filmet, elég megnézni a szavazást a topikjában. Egyébként ne hidd azt, hogy most akkor az EPVII mindent lesöpört a színről. ;) Nálam továbbra is a ROTS van az élen, a VII -et még nem tudtam besorolni.

 

Én csak azon akadtam ki, hogy a JW fent van a listán az SW meg nincs. Persze ezek mindig szubjektív rangsorolások, de azért Te SW fan vagy így más szemmel néztem a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Anno az szovjeteknek, de még az amerikaiaknak is voltak állítólag harci delfinjeik, akiket különböző feladatok ellátására képeztek ki (nem túl nagy sikerrel). Próbáltak ejtőernyős delfineket is kiképezni (nem vicc), viszont nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. :)

Igen tudtam róla. Nem véletlen hogy nem delfinekkel, hanem tankokkal, emberi gyalogságal meg repülőkkel háborúzunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dinók sima vadállatok. A hadi felhasználásuknak annyi értelme van mintha gepárdokat, cápákat vagy medvéket akarna valaki bevetni valamilyen háborúban és azt várná hogy ez lesz a világ legnagyobb üzlete.

Anno az szovjeteknek, de még az amerikaiaknak is voltak állítólag harci delfinjeik, akiket különböző feladatok ellátására képeztek ki (nem túl nagy sikerrel). Próbáltak ejtőernyős delfineket is kiképezni (nem vicc), viszont nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. :)

Előre látom már, hogy milyen filmremekek fognak születni ezekből, az Asylum már írja a forgatókönyveket. :D Pláne a kiemelt rész, azért az rendesen megcsavart. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.