Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ebben most nem értünk egyet... ugyan vannak nagyon jó pillanatai, de inkább Malick film, mint Innaritu.

 

Vontatott, művészi, elvont... nekem nem jött be. :(

Oks, nem vagyunk egyformák! Engem megfelelő hangulatban kapott el ezek szerint.

Valamiért megérintett.

 

Mad Max-en le vagyok döbbenve. Leírtátok miért. Nálam is az egynek jó kategória volt.

És arra is számítottam, hogy elveszik a forgatagban. amúgy is 4-es metró szindróma volt a film elkészülte és nekem sem volt olyan hú-de nagy élmény..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most konkrétan mire gondolsz?

A témaválasztásra. Népirtás, rabszolgaság, szembenézés az emberiség sötét múltjával... ezeket szeretik a akadémiai fejesek. A filmet láttam, szerintem nem egy kiemelkedő alkotás, de persze örülnék a sikerének, mert 1982 óta nem nyert magyar film a legjobb külföldi kategóriában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszeni nekem is tetszett, de szerintem nem több egy egyszer nézhető látványfilmnél. Nálam egy erős 7/10-es film volt... na de legjobb film?

Bár én nem láttam a filmet, de az döbbentett meg, hogy sok filmkritikusnál ez lett az év filmje. :D

 

A Saul Fiát én is megnézem majd mert annyira dicsérik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A témaválasztásra. Népirtás, rabszolgaság, szembenézés az emberiség sötét múltjával... ezeket szeretik a akadémiai fejesek. A filmet láttam, szerintem nem egy kiemelkedő alkotás, de persze örülnék a sikerének, mert 1982 óta nem nyert magyar film a legjobb külföldi kategóriában.

 

A nem túl távoli múltban (2003 - A rózsa énekei, 2005 - Sorstalanság) is készültek hasonló témájú magyar filmek, amik a közelébe sem kerültek ennek a sikerességi szintnek, ahol most a Saul fia tart. Úgyhogy ebben a formában, hogy csak a témaválasztás - holokauszt miatt jutott idáig, ez így nem igaz. Szerintem technikailag és szerkezetileg is egy nagyon jó film a Saul fia... az, hogy az Oscar gálákon szívesen díjazzák az általad is említett kategóriába tartozó filmeket (amúgy alapvetően ezekre a témákra nagyon erős drámákat lehet építeni) ez tény, ettől még semmit nem von le önmagában a film érdemeiből, szerintem egy nagyon jól sikerült alkotás.

A többi jelöltet nem láttam, így nem tudom megítélni, hogy jogosan fog e nyerni, ha nyer, de ha igen, akkor szerintem az azért lesz elsősorban, mert jó a film és csak másodsorban a témaválasztás okán. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodjon békében Alan Rickman, teljesen ledöbbentem a hírtől :(

Én is. :(

 

Nemrég néztük végig itthon a Harry Potter szériát, karácsonykor a Love actually-t, mindkettőben imádtam. A facebook-os bejegyzések eszembe juttatták, hogy az Értelem és érzelem c. Jane Austin filmadaptációban is szerepelt. A hétvégén megnézem az emlékére.

 

Nyugodjon békében. :(

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szarvak

Hát nehéz róla írni..Érdekes egy filmélmény. Kicsit beteg, kicsit bizarr.

Először nem is tudtam hova tenni a fantasy elemeket, de néha néha kezd összeállni az értelme.

És a film mikor kezdene jó lenni, eljutunk valahová, akkor kap egy feleslegesen túlspilázott és elrontott befejezést.

 

Amikor a levélhez eljut Igg a lombházban, és vázolja lány, hogy milyen sorsot szán neki, akkor azt kellett volna kapnunk végeként.

Sétálna az erdőben az idősebb Igg és felnézve a lombházba valami csillogna és vége.

Ehelyett, jön a bosszú. Még az is tűrhető lett volna, ha szépen bekísérik a görényt a rendőrségre. Mert mikor megjött a testvére és a zsaru, mindom még ez is jó. Testvérek újra együtt, valamiféle katarzis.

Ahogy egyszer visszaalakult Igg emberré, onnantól az is kellett volna maradjon. Így megmaradt volna a fantasy elem egy kellemes kelléknek, egy új érzék manifesztumának, mely segítette Igg-et a nyomozásban.

Ehelyett a végén egy angyal-ördög vs. ember bunyót kapunk undorító kígyós befejezéssel, ami teljesen tönkretesz mindent.

 

 

Szóval egy jobb befejezéssel értékesebb filmet kaphattunk volna, ez így sílustalan és gyenge volt. A fantasy elemekkel finomabban kellett volna bánni, akkor lett volna értelmük.

Többek közt azért is szánok ennyi időt a csalódottságomnak, mert a szereplőkkel, illetve a szerelmi szállal tudtam azonosulni. Juno Temple is pont a zsánerem. :love:

Kár érte. Kihagyott ziccer: 5/10..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de te nem érezted, úgy, hogy még ehhez képest is fura a vége és hogy talán nem kellett volna eddig elmenni.

 

Nem,

 

 

én kifejezettem vágytam, hogy az a szemét megkapja ami jár és az nem a börtöncellában való hűsölés. Szerintem valahol az, hogy Igg meghal a végén az egy morális kérdésre adott válasz, ha valaki a sátán erejét használja, még ha jó célra is az nem úszhatja meg ő magának is bűnhődnie kell. Alapjában véve utálom, ha a főszereplő meghal a film végére, de ennél valahogy a helyén éreztem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem,

 

 

én kifejezettem vágytam, hogy az a szemét megkapja ami jár és az nem a börtöncellában való hűsölés. Szerintem valahol az, hogy Igg meghal a végén az egy morális kérdésre adott válasz, ha valaki a sátán erejét használja, még ha jó célra is az nem úszhatja meg ő magának is bűnhődnie kell. Alapjában véve utálom, ha a főszereplő meghal a film végére, de ennél valahogy a helyén éreztem.

 

 

És akkor hova teszed az

anygalszárnyakat? Szerintem jó lett volna, ha ezúttal anygallá válik és úgy küldi pokolra a rohadékot!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor hova teszed az

anygalszárnyakat? Szerintem jó lett volna, ha ezúttal anygallá válik és úgy küldi pokolra a rohadékot!

 

 

 

 

Abban a pillanatban amikor leveszi a keresztet vagyis határoz, hogy a bosszú, a gonosz útját járja ("Sújts le rám vele minden gyűlöleteddel és az úton a Sötét oldalra egyszer s mindenkorra célba érsz" ) megtagadja a lehetőséget a megbocsátásra az angyalszárnyak pedig a nézővel közölik le, hogy volt számára üdvözülés csak megtagadta. Angyalként nem küldhette volna a pokolra nem ölhette volna meg, az az út épp az volt, hogy börtönbe juttatja.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Abban a pillanatban amikor leveszi a keresztet vagyis határoz, hogy a bosszú, a gonosz útját járja ("Sújts le rám vele minden gyűlöleteddel és az úton a Sötét oldalra egyszer s mindenkorra célba érsz" ) megtagadja a lehetőséget a megbocsátásra az angyalszárnyak pedig a nézővel közölik le, hogy volt számára üdvözülés csak megtagadta. Angyalként nem küldhette volna a pokolra nem ölhette volna meg, az az út épp az volt, hogy börtönbe juttatja.

Oks, valóban így lehet. annyira azzal voltam elfoglalva, hogy mit szeretnék látni, ahelyett amit láttam, hogy a látottakat nem tudtam jól értelmezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A facebook-os bejegyzések eszembe juttatták, hogy az Értelem és érzelem c. Jane Austin filmadaptációban is szerepelt. A hétvégén megnézem az emlékére.

Jó ötlet, meg is van kiírva lemezen ez a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams tök titokban nem leforgatta a Cloverfield "folytatását"?

Nem is tudom hova tenni ezt a trailert..

És nekem most volt furcsa a zene, nem az ST Beyond trailerben! ;)

Végig Giovanni Ribisi-t vizionáltam, ahogy a TED-ben nyomja ennek az eredetijére! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos benne volt, legalábbis abból kiindulva, hogy a Cloverfieldben is tökig benne volt, miközben annak sem rendezője. De attól függetlenül, valószínűleg tágabb idővel bírt, mintha rendezte volna. Valószínűleg az SW "forgatási szüneteiben" szakított erre időt. Ez az Abrams valamilyen szinten egy állat. Mindemellett, ahogy olvastam, a Star Trek: Beyond forgatásán is elég sűrűn megjelent, hogy "biztosítsa a történet egységét."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztük, nagyon szép film még mindig. Alan Rickmannek jól állt az ezredes szerepe.

Valóban jó választás volt ez a szerep :) Egy aprócska bajom van ezzel a filmmel, az első kb. fél óra valahogy kicsit unalmas, mindig az essünk túl rajta kategóriába esik, utána viszont már teljesen rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Legenda című filmet (a mostanit nem a 85-öset :) ). Alapjában véve nem rossz kis film, mégis némiképp csalódtam benne. Az alapstory (a hírhedt londoni gengszter ikrek története) és az előzetes alapján azt hittem, hogy ez a film akár még képes is lehet felnőni a nagy klasszikusokhoz, mint A sebhelyesarcú vagy a Fedőneve: Dinnie Brasco, de műfaján belül (gengszterfilm) szerintem elég gyenge lett. A poénok jók voltak, Hardy is ügyesen játszotta az ikreket, pláne, hogy mennyire különböző karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.