Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Maze Runner: Scorch Trials

 

 

Hogy ez is zombi-apokalipszisbe torkolljon, számomra óriási csalódás. Z-világháború, TWD, Wayward Pines és még lehetne sorolni. Elég! És hiába ijesztgetnek. Semmi hatása nem volt a dolognak.

 

 

 

Ezzel csak egyetérteni tudok... ha követed írásaimat, most mondhatnám, hogy én szóltam... :(

 

 

 

Én sem rajongom a műfajért, viszont ami most mégis elkezdett érdekelni a trailere láttán az "A beavatott-sorozat"-ból az új rész. Az eddigieket csak úgy néztem meg ha már nagyon nem volt semmi amit nézhettem volna, de ez az új most kifejezetten érdekel.

 

Nekem a Beavatott pont fordítva működött, mint a többségnél, ott a második epizód jobban bejött. Kíváncsian várom a harmadikat.

 

 

Kezdek félni. Lehet, hogy ekkora baj van az ízlésemmel?

 

 

:D :D :D Nyugi, semmi baj. Én ezt a kérdést hetente felteszem magamnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tarantino-filmek igencsak különlegesek nekem is. Néha vannak olyan részek, amikor azt fontolgatom, hogy inkább kikapcsolom, aztán valahogy mégis beemel az egész, máskor meg tök jól szórakozom. Ez a hullámzás akár egyetlen filmjén belül is lejátszódhat bennem. :D Meg általában úgy állok fel, hogy "WTF, mi a toszt láttam és legfőképp miért???", de elég hamar ez átfordul és lecsapódnak belőle tanulságok, mondanivaló. :)

 

A Beavatottnak az 1. részét láttam. Hihetetlenül jó és potens alapötlet egy szerintem már-már arcátlanul gyér megvalósítása. Lehetett volna egy tök jó film (ezért is sajnáltam annyira), helyette durván belesüllyedt a középszerűségbe. Legalábbis én így láttam, a folytatására egyelőre nem is szántam időt, inkább pár Tarantino-alkotás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarantino is tud hibázni: ( :( )

 

Aljas nyolcas

 

Elolvastam a kritikádat, nagyjából pont másképp látom, a hosszával kapcsolatban egyetértek (bár én a Djangoból is vágtam volna) és nekem a vége sem volt az igazi, de ezzel együtt én remekül szórakoztam.

 

 

 

Az a jelenet mikor felpiszkálja az öreg tatát, az számomra a film csúcspontja volt. Tarantino egyik legjobban megírt jelenetét juttatta eszembe a Tiszta románcból és a felláció - amit egyébként nem is mutattak - a nézőt is ugyanúgy lesokkolja, mint az öreget, szerintem pont ez volt benne a lényeg.

Egyébként a hányós rész szerintem is túlzás volt, de ezt megszoktam Tarantinotól, legutóbb a Django végén a showdown is baromi túlzó volt, ahogy megszólal Tupac és elkezdenek lövöldözni, majd mikor csak éppen hogy súrolja a golyó a földön fekvő tagot akkor is ilyen hatalmas "vérgejzírek" robbantak bele a kamerába. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maze Runner: Scorch Trials

Egyetértek, a viszonylag érdekes első rész után a folytatás katasztrofális volt. Kb. a könyvektől is elvette a kedvem (bár ilyen tini akármiket egyébként se olvasok), pedig azt mondják, hogy a filmekhez képest azok merőben mások és gyakorlatilag a kettő nem fedi le egymást, annyi változtatás volt.

 

A Saul fiának meg gratulálok, ez hatalmas magyar siker. Maga a film nekem nem tetszett, de legalább a kritikusok zabálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem el is mentem a nap híre mellett. Szívből gratulálok és elismerésem az alkotóknak! De nem tudom, hogy ennek ellenére hogy álljak a Saul fiához.

Sajnos ott tartok, hogy a magyar filmektől már alapból fázom.

A másik bajom, hogy ha valamiből van annyi, mint zombi-apokalipszisből, az a holokauszt-film.

Nem láttunk már eleget?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, a viszonylag érdekes első rész után a folytatás katasztrofális volt. Kb. a könyvektől is elvette a kedvem.

 

Érdekes, hogy mennyire homlokegyenest eltérőek ezzel kapcsolatban a vélemények. :) Pontosabban a többségé és az enyém :P (Nekem olyannyira nem tetszett, hogy 2x néztem meg moziban. De a haverom jobban nyomja... ő 3x látta nagy vásznon. :))

 

Egyébként igen, nagyon durván eltérnek egymástól a filmek és a könyvek. A keret egyezik és a fő karakterek de a sztori az nagyon más!

 

 

A könyvekben a buggyantak nem zombik. Eleve élők és nem élőholtak. A filmben simán élőholtak (is) vannak, mint buggyantak. Bár engem ez nem zavar, sőt... a filmek is és a regények is valamennyire más-más történetet mesélnek el és nekem mindkettő bejön...

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A visszatérő

 

Szerintem egy nagyon jó film. Erős alakítások jellemzik, egyszerű követhető történet.

Nagyszabású túlélő kaland. Naturalista, kegyetlen és abszolút hihető minden.

Van egy két igazi álleessős jelenet.

Talán még "Oszkár-bácsi is meggyün" DiCaprio-nak. ;)

Tom Hardy csak simán profi-n hozza a figurát, Hux parancsnok is okés, a meglepetésem az Útvesztőből szaljatott kölyök volt (Will Poulter). :clap:

Mindenki nézegesse meg aki éhes egy komoly nagy filmre!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A visszatérő

 

Szerintem egy nagyon jó film. Erős alakítások jellemzik, egyszerű követhető történet.

Nagyszabású túlélő kaland. Naturalista, kegyetlen és abszolút hihető minden.

Van egy két igazi álleessős jelenet.

Talán még "Oszkár-bácsi is meggyün" DiCaprio-nak. ;)

Tom Hardy csak simán profi-n hozza a figurát, Hux parancsnok is okés, a meglepetésem az Útvesztőből szaljatott kölyök volt (Will Poulter). :clap:

Mindenki nézegesse meg aki éhes egy komoly nagy filmre!

 

 

Ebben most nem értünk egyet... ugyan vannak nagyon jó pillanatai, de inkább Malick film, mint Innaritu.

 

Vontatott, művészi, elvont... nekem nem jött be. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vontatott, művészi, elvont... nekem nem jött be. :(

Engem néha egyenesen bosszantott. Mintha kifejezetten díjak beszedésére készült volna. Sokáig mutatott szenvedő arcok, hogy lássuk mire képesek a szinészek, néhány kamera-trükk mert ma már néha ennyi elég is a jó kritikákhoz. Közben viszont lapos karakterek, pofába mászó "tanulságok" (de most komolyan milyen már az, hogy van egy jelenet ahol egy indián konkrétan belemondja a kamerába hogy a fehérek ellopták a földjét meg mindenét... féltek hogy a nézőnek egyébként nem jön át? a szenilis Akadémia tagoknak is jelezni akarták hogy érzékenyek a történelmi igazságtalanságokra?). És annyi megpróbáltatás ami egy idő után szerintem röhejes. Volt egy pont ami után tudtam hogy most sajnálni kéne a főhöst, de már csak a szememet forgattam annyira nem tudtam komolyan venni az egészet....

 

A fényképezés egyébként gyönyörű. De ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Mad Max mire föl kapott legjobb film jelölést? Ennyi erővel az ep7 is nyugodtan mehetett volna...

Bár nagyon tetszett a Mad Max: Fury Road, közelébe sem engedném a legjobb film kategóriának. A technikai kategóriáknak mindenképpen, a legjobb effektet díjat oda is engedném neki (igen, a Star Wars ellenében, nagyon jó effektek vannak benne, de díjat érdemlő kiemelkedő sajnos nincsen). Na de legjobb film? Hát ja, ennyi erővel már a Star Warsot is jelölhették volna. Vagy a The Martiant. Vagy az Ant-Mant. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván szerintük se a legjobb film csak igyekeznek menni az árral. Volt korszak amikor az Oscar csak a komoly drámákat vette számba a legjobb film kategóriánál, de akkor a kutyát se érdekelte az átadó. Próbálnak relevánsak maradni, nézik hogy mi az amit nagyon felkapnak. Most úgy érzik a Mad Max az nagyon trendi úgyhogy ők is hajolgatnak előtte. Az Oscar azaz a nagynéni aki 70 évesen váratlanul elkezd sztreccsnadrágot felvenni meg festi a haját. Ha az SW-t nem ennyire az utolsó elötti pillanatban mutatják be valszeg még az is kapott volna egy jelölést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magát a fődíjat biztos, hogy nem fogja megkapni a Mad Max, mint ahogy, ha a Star Warst jelölték volna ugyanúgy nem kapta volna meg, csak lett volna még egy jelölése, de az, hogy nem jelölték, a Mad Maxet meg igen az tényleg papírforma volt... talán az a meglepetés ebben a kategóriában, hogy a Carol nem kapott Best picture jelölést.

A Saul fiának meg gratula. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.