Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Most jövök a Deadpool-ról.

 

Az előzetesek alapján nem az a film volt, amit azonnal rohanok megnézni a moziba. Sőt, ha kimarad nagy vásznon, akkor sem vágtam volna eret, de egy kedves barátom annyira nyüstölt tegnap, hogy beadtam a derekam és ma elmentünk megnézni. Kicsit vegyesek az érzelmeim a film kapcsán. Tény, hogy sajátos volt és a többi szuperhős mozihoz hasonlítva durván kilógott a sorból. Nos vannak (tudom sokan) akik erre várnak képregényfilm kapcsán. Én az a fajta vagyok, akinek az igazán jó képregényfilm, az az Amerika Kapitány és a Tél Katonája szint.

 

Nem mondom, voltak poénok, és nem kevés, amin nagyon jókat és igen hangosakat nevettem, mit nevettem, röhögtem! De voltak olyanok is (és nem csak 1-2) ami az én ízlésemnek már túl sok volt. Ezeken míg a mozi és a haverom egy emberként ízeseket kacarászott nekem a szemem sem rebbent. Ez van, ízlések és ficamok... ugyebár :D De nem tagadhatom el, hogy tényleg sok jó és igazán vicces poén is volt a filmben, amelyek kifejezetten szórakoztattak!

 

Az akció és a látvány. Nos itt adnék egy jó nagy 5-öst a filmnek, mert ugyebár a nagy képregényfilmekhez képest itt a büdzsé eléggé "alsóközép" kategóriás volt, de a lehető legtöbbet kihozták belőle! Szeretem, amimkor "kevés" pénzből is tudnak jól dolgozni! Szóval a filmmel ilyen téren nincsen baj!

 

Ezt a szerepet mondhatni (szerintem) Ryan Reynolds--ra öntötték. A csóka lubickolt a szerepben és szvsz jól is állt neki!

 

De valójában számomra egyetlen igazán nyomós oka volt annak, hogy mégis megnéztem a filmet (már a haver unszolásán túlmenően) és az Morena Baccarin volt. Már a Firefly óta csípem a hölgyet. Jó volt látni őt a filmben! :)

 

Nos összességében a mozijegy árát egyszer megérte. Nem életem szuperhős filmje, de arra a kb 1 óra 45 percre nem volt rossz.

 

Kíváncsian várom a többiek véleményét. Van egy olyan érzésem, hogy mindenki zabálni fogja ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Ebben ne legyél olyan biztos... :P

 

Ezt szándékosan túloztam el.

A lényeg, hogy engem - bár jókat röhögtem rajta - nem ragadott úgy magával mint pl a haveromat vagy mint láthatóan a mozi közönségének jelentős százalékát ... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan komoly, mint egy gyenge fan-made poster. Legalább ne a Predators Predatoros predatorát tették volna rá... :roll: De ez tetszik:

 

Predator

Predator 2

Predators

The Predator

 

Megkockáztató, a kövi rész címe: A Predator :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még várok a bizakodással. Habár bejött a harmadik vaspasis múvi.

 

 

Amúgy ma letudtam Mr. Pool kalandját. Jól éreztem én. Arra jutottam a végére hogy tényleg komálom azt a múvit. Egyedül a kéz és lábtöréses baromkodás nem jött be.

 

 

De valójában számomra egyetlen igazán nyomós oka volt annak, hogy mégis megnéztem a filmet (már a haver unszolásán túlmenően) és az Morena Baccarin volt. Már a Firefly óta csípem a hölgyet. Jó volt látni őt a filmben! :)

Nekem is tetszett. Legszívesebben elrohannék Ramses-ért. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aggodalomra semmi ok, az Iron Man 3 rendezője készíti.

Shane Black-nek hívják az úriembert akinek forgatókönyvíróként olyan remek filmeket köszönhetünk mint a Halálos Fegyver 1-4, Az utolsó cserkész, Durr, durr és csók utóbbit rendezte is.

 

Ráadásul a Predator franchisehoz elég erős kötődése van. Az eredeti Predator filmben ő alakította Hawkins karakterét ráadásul az írásba is besegített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az első jön be a legjobban. Aztán jön a harmadik. Aztán meg... A másodikat egyáltalán nem csípem.

 

 

Amúgy remélem hogy emez második részt bírni fogom. Meg azt is hogy Groot a kész filmre nagyjából olyan magas lesz mint az elsőben. :D

 

6JepsaQ.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Vasember egyet kicsit túlértékeltnek érzem. Mindenki el volt tőle ájulva és mikor megnéztem széttártam a karomat és feltettem a kérdést: Ez volt olyan zseniálisan jó, amitől "ájuldozni" kell? Jó jó, szórakoztató volt, de nem hagyott bennem annyira mély nyomot. A 2. rész szvsz szóra sem érdemes. Ellenben nálam a 3. rész kifejezetten adta. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Vasember egyet kicsit túlértékeltnek érzem. Mindenki el volt tőle ájulva és mikor megnéztem széttártam a karomat és feltettem a kérdést: Ez volt olyan zseniálisan jó, amitől "ájuldozni" kell? Jó jó, szórakoztató volt, de nem hagyott bennem annyira mély nyomot.

Nem volt annyira "szórakoztató" és "látványos", hogy mindenképp ezeket a jelzőket emeljem ki a kapcsán, de összességében filmként szerintem üti a többi részt. Remekül alapoz meg a karaktereknek (kiemelve nyilván Stark-ot), a Marvel-hez képest reális a sztori és hordoz némi tanulságot is. Emellett persze azért szórakoztató és látványos is. :)

 

A 2. rész szvsz szóra sem érdemes. Ellenben nálam a 3. rész kifejezetten adta. :)

A 2 már egyfajta visszalépés volt, ami inkább az 1. rész farvizén evezett, de semmi többlet. A 3-nak meg nekem az alapkoncepciója volt teljesen elbaltázott.

A Mandarin körüli fordulat fasza volt, de az "igazi" figura képessége nálam már nem jött be, kicsit sok is, ráadásul elég fantáziátlan. Az meg, hogy Stark legyártott kismillió önállóan is működőképes páncélt, ráadásul a végén még be is lengetik, hogy ő maga már kiszáll a bizniszből, na ez a Vasember "szellemiség" kiherélése volt szerintem. Az meg nem segít a helyzeten, hogy persze később csak visszatért.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb! Azért nálam sem CSAK! a "szórakoztató" és a "látványos" jelzők érnek valamit egy egy film kapcsán! ;) Nagyon sok olyan filmet is szeretek, melyek a látvány szót közel's távol egyáltalán nem ismerik... és nem a klasszikus értelemben "szórakoztatóak"

 

Ezeket azért írtam le, mert megszólalt a skatulya vészharang ;):)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Vasember egyet kicsit túlértékeltnek érzem. Mindenki el volt tőle ájulva és mikor megnéztem széttártam a karomat és feltettem a kérdést: Ez volt olyan zseniálisan jó, amitől "ájuldozni" kell? Jó jó, szórakoztató volt, de nem hagyott bennem annyira mély nyomot. A 2. rész szvsz szóra sem érdemes. Ellenben nálam a 3. rész kifejezetten adta. :)

Ne feledd el, hogy az Iron Man egy olyan időben jelent meg, amikor a képregényfilmek a nézhetetlen moslék kategóriába tartoztak. Egyszerűen élvezhetetlenek voltak. A realitás talaján megmaradni próbáló (de valójában baromira nem sikerülő), szórakoztató, jól összerakott képregényfilmekből ez volt a második a Batman: Begins után. Valószínűleg ezért is "ütött" nagyot. Aztán - véleményem szerint - az Iron Man 2 meg már azért nem, mert már nem volt meg az újdonság varázsa és hirtelen mindenki meglátta az amúgy az egész MCU-ra jellemző hibákat, amik amúgy az első részben is ott virítottak. Ezért sem értem, miért utálják annyira az Iron Man 2-t. Szerintem semmivel sem jobb vagy rosszabb az elsőnél, csak nagyobb léptékű lett - éppen emiatt én jobban is szeretem, de a kedvencem az Iron Man 3.

 

A Mandarin fordulatot imádtam - pláne, hogy ezt azóta még egyszer megcsavarták -, Killian képességei ütöttek - sok? ember, ez egy képregényfilm szuperképességű hősökkel és rosszfiúkkal! -, az meg persze, hogy baromság, hogy Stark páncélhadsereget épített. De ezen az alapon az is, hogy egy ilyen páncélt megépít (egy barlangban, kalapáccsal és forrasztópákával...), majd hősködni kezd (ez amúgy a Batmanban is magasan az). Vagy, hogy egy barlangban beépítenek a mellkasába egy elektromágnest... Aha... Persze... Aztán ugyanabban a barlangban - továbbra is kalapáccsal és forrasztópákával - lekicsinyít tenyérnyi méretűre egy csúcsszuper reaktort és szintén beépíti a mellkasába.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Mandarin fordulatot imádtam - pláne, hogy ezt azóta még egyszer megcsavarták -, Killian képességei ütöttek - sok? ember, ez egy képregényfilm szuperképességű hősökkel és rosszfiúkkal! -, az meg persze, hogy baromság, hogy Stark páncélhadsereget épített. De ezen az alapon az is, hogy egy ilyen páncélt megépít (egy barlangban, kalapáccsal és forrasztópákával...), majd hősködni kezd (ez amúgy a Batmanban is magasan az). Vagy, hogy egy barlangban beépítenek a mellkasába egy elektromágnest... Aha... Persze... Aztán ugyanabban a barlangban - továbbra is kalapáccsal és forrasztópákával - lekicsinyít tenyérnyi méretűre egy csúcsszuper reaktort és szintén beépíti a mellkasába.

 

Félreértettél akkor.

A fordulat nekem is bejött, a képességeknél meg inkább ízlés kérdése, de nekem nem passzolt. Nem azzal volt bajom, hogy Stark képes volt önműködő páncélhadsereget építeni, hanem hogy ezzel szerintem elvették az egész Vasember értelmét. Számomra az volt a feeling, hogy van egy ember, aki csinált ilyen páncélokat, de ő van benne, együtt jelentik Vasembert. Ez akkor is így volt, amikor már több páncél volt, de Stark cserélgette őket. Onnantól kezdve viszont, hogy ő épp bárhol bármit csinált, a páncélok lényegében tehetik a dolgukat nélküle is, már nem olyan szerves része az egésznek és ezzel nekem oda a varázs. Már nem Stark a Vasember, hanem ő "csak" egy vagány zseni, aki csinált sok "robotot".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt meg tudom érteni, bár engem nem zavar. Mondjuk talán azért, mert ismertem a képregényes sztorikat, így már jóval a harmadik rész előtt tudtam, hogy esélyesen mi lesz a filmek végkimenetele.

 

A képregényekben is eljut ennyi automatizált páncélig, plusz ott még a Vasember páncélt sem mindig ő viseli. Vasembert eljátszotta Rhodes, Happy és az MCU filmekből eddig kimaradt Eddie March és Michael O'Brien is.

 

Azt érdemes tudni - és valószínűleg elfogadni, mert szerintem a filmekben is be fog következni -, hogy a nem született szuperhősök hős identitásaik függetlenek a megszemélyesítőktől. Ez részben már megjelent az Ant-Manben, ahol ugye Scott Lang átvette a Hangya szerepet Hank Pymtől. De a képregényekben ő csak az egyik, Rogers halála után Bucky lett Amerika kapitány, Stark alkoholizmusa alatt Rhodes volt Vasember, és tulajdonképpen a képregényekben Lang a harmadik Hangya. Azután vette fel a páncélt, hogy a Pymet követő Eric O'Grady meghalt. És például elég sok jel van a filmekben arra, hogy Bucky ott is át fogja venni előbb-utóbb Amerika kapitány szerepét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem haza a Deadpool-ról valami nekem gyanús

 

 

az amin a végén bunyóznak, az nem egy SHIELD hordozó roncs? Amikor NTT felrobbantja az egészet mintha egy nagy turbina szakadna le róla, késöbb a roncsok közt is látni egy ilyen turbina szerű roncsdarabot a háttérben.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.