Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Marsi

 

Hát álleejtős volt nagyon. Optimista, életszerető. Meg amit én szoktam mondani némely embernek. Használd az agyad. Hát ha lenne egy gyermekem aki nem akarna tanulni az iskolában, és megkérdezné minek az, szerintem ezt a filmet megmutatnám neki.

Matt Damon nagyon jól formálta meg a Mars-on ragadt űrhajóst aki nem akar meghalni. Élete legjobb alakítása meglátásom szerint.

Szóval igazatok volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy olvastam ezeket a dolgokat a Predator dolgokat, elég érdekesek voltak.

Nálam a Predator 2 és a Predators jobbak lettek, mint az első.

Bár. ha keresni akarok kedvenc Predator sztorit, akkor azok a könyvek: Vadászok szigete, Mindörökké éjfél, Hús és vér. Eddig ezek tetszettek a legjobban, szerintem még a filmeknél is jobbak. De majd idén jön az Incursion című Predator regény, mely egy trilógia első része lesz. Ennek a története úgy felkeltette az érdeklődésem, hogy jobban várom, mint a jövőben megszülető Alien Predator filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marsi

 

Hát álleejtős volt nagyon. Optimista, életszerető. Meg amit én szoktam mondani némely embernek. Használd az agyad. Hát ha lenne egy gyermekem aki nem akarna tanulni az iskolában, és megkérdezné minek az, szerintem ezt a filmet megmutatnám neki.

Matt Damon nagyon jól formálta meg a Mars-on ragadt űrhajóst aki nem akar meghalni. Élete legjobb alakítása meglátásom szerint.

Szóval igazatok volt.

Ugyehogyugye? :) Örülök, hogy tetszett. A könyvet is érdemes elolvasni, mert az még jobb.

Sajnos a filmben megváltoztattak néhány dolgot, ami azért elég kemény logikai bukfencet vagy lyukat hagy maga után. Erre akkor jöttem rá, amikor pár hete újra megnéztem. Természetesen továbbra is nagyszerű filmnek tartom, csak nem értettem ezeket a változtatásokat. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, ez komoly? Ne már! :/

 

Utána néztem... nem tűnik kamunak. Zseniális! Támogatta a felesége a nemváltásban... na ne röhögtess... Istenem de kifordult világban élünk.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul rémlik. Abszolúte semmi sincsen a Predator 2-ben, ami kicsit is utalna a "nem túl távoli" jövőre. '90-es években használt fegyverek, eszközök, autók. Minden teljesen olyan, aminek 1997-ben a valóságban is volt, leszámítva, hogy Los Angeles nem volt háborús övezet. :)

Na most nézem: Az extra króm kütyük a fegyvereken, a sok monitor adatokkal, mintha internet menne rajtuk..

A főnök irodájában vagy 6 kis tv van egymáson és különböző adás van rajtuk..A sok "robotzsarus" tudósítás.. Az "ezüst aluette" helikopter..

 

Ezek számomra 92-93-ban mikor először láttam még futurisztikusak voltak. :lol:

Úgy látszik emlék szinten így maradt meg, de nyilván tévedés. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most nézem: Az extra króm kütyük a fegyvereken, a sok monitor adatokkal, mintha internet menne rajtuk..

A főnök irodájában vagy 6 kis tv van egymáson és különböző adás van rajtuk..A sok "robotzsarus" tudósítás.. Az "ezüst aluette" helikopter..

 

Ezek számomra 92-93-ban mikor először láttam még futurisztikusak voltak. :lol:

Úgy látszik emlék szinten így maradt meg, de nyilván tévedés. :pfff:

Tanulmányaim szerint '97-ben volt már internet, tévé és hírműsor is, így ez nekem nem tűnik túl jövőbelinek, még '90-ből nézve sem. :)

Az extrák a fegyvereken meg aztán pláne nem futurisztikus cuccok, szimpla optikák és lézerirányzékok. Ilyenek a Predatorban is voltak, sőt, ott egyik-másik, pl. Billy-é még jobban fel volt cicomázva. Oké, Magyarországról nézve nyilván erőteljesebb volt a potom 100 év különbség technikai fejlettségben ( :evil: ), de a film hazájában nem volt ott semmi jövőbeli. Egyedül az, hogy Los Angelesben keményen elharapódzott a drogháború. De ez speciel a Halálra jelölve című Steven Seagel filmben is ugyanígy benne van, és még a film hangulata is hasonló (gyerekkoromban emiatt hittem azt, hogy a két film valójában egy világban játszódik :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, az elsőben még nem. Bár szerintem ez olyan apróság, hogy nem oszt, nem szoroz, és a megfogalmazás mindenképpen pontatlan, hiszen szigorúan véve, barátok sem voltak mind a négyen. Winston alig pár napja csatlakozott a Szellemirtókhoz, amikor kitört a Gozeri botrány. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, csak sz*r lesz. A nemzetközi trailer után már nem vagyok ennyire optimista.

Remélem nem sértek meg senkit, de vannak szakmák, amik egyszerűen nem illenek nőkhöz.

Ez is ilyen. De ha ez meg is marad előítéletnek, nagyobb baj az, hogy már a trailer sem szórakoztató és érdekfeszítő.. :(

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy csak játék a szavakkal, de nem azt mondanám, hogy mi illik egy nőhöz és mi nem, inkább azt, hogy vannak jellemzően férfiak által betöltött munkakörök, mint buszvezető, kamionos, stb., ahogy vannak jellemzően nők által betöltött munkakörök is, pl. óvónő vagy ápolónő. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne akár egyik, akár másikban képviseltetve a másik nem, és azt meg pláne nem jelenti, hogy ne lehetne egy óvó bácsi vagy egy női kamion sofőr sikeres a saját szakmájában... az illik - nem illik kissé pejoratív kifejezés ehhez képest.

 

És ezt hol írtam, hogy szerintem egy nő pl. nem lehet jó kamionsofőr vagy egy férfi nem lehet jó ápoló???????? Ettől függetlenül adott szakmáknál igen is van ha rágondolsz akkor az egyik nem képviselője ugrik be, nem a másik vagy mindkettő. Legközelebb az illik és hasonló szavak használata előtt megkérdezem majd a "píszí" szakemberem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a "szellemirtó" szakmára" kérdeztem rá. :)

 

Egyébként ezzel a franchise-szal furcsa viszonyban állok, a régi filmekért sem voltam oda soha (sikerült összeválogatni a számomra irritáló színészeket), a rajzfilmet anno gyerekként viszont szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Űrgolyhókat szeretem. :) Azért persze második rész ne legyen, nem tudom, hogy Mel Brooks ezt hogy gondolta (lehet hogy poénkodott)

 

A Rendőrakadémiából 1-2 rész elmegy, de azt a sorozatot a rengeteg tévés ismétlés megutáltatta velem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No tegnap késő este nekem is megvolt az első. Ma este pedig a második is meg lesz.

Nekem már a Predators jön! Az alienes-eken gondolkodom, hogy lemenjenek-e ebben a körben..

 

.... a rengeteg tévés ismétlés megutáltatta velem.

Ezt csak a Bud Spencer/Terence Hill duók tudták elkerülni nálam. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.