Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Creed: Apollo fia

 

Nagyon tetszett, méltó a Rocky-filmekhez. Érthetetlen, hogy miért nem Stallone kapta meg a legjobb mellékszereplőnek járó Oscart. A kémek hídjában Mark Rylance semmilyen maradandót nem alkotott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy pozitívum, amit még nem említettem, hogy az Ultron korához hasonlóan ez a film sem ragaszkodott az USA beli helyszínekhez. Lagos-tól Németországon és Oroszországon át még Ausztriát és Romániát is bejárták hőseink. Ki tudja, lehet hogy legközelebb Natasha és Clint felfrissíthetik a Budapesti emlékeiket is :D

Szerencsére az MCU-filmekre ez nagy vonalakban mindig igaz volt, talán csak a az Iron Man 3 és az Ant-Man játszódik végig az USA-ban.

 

Ami poén, hogy az Age of Ultron újranézésekor gondoltam rá, hogy vajon mi jogosítja fel a Bosszúállókat, hogy csak úgy átugorjanak különböző országokba randalírozni, ráadásul, komoly katonai felszereléssel (és itt most nem a képességeikre gondolok, hanem a rakétákkal és minigunnal felszerelt, lőfegyverekkel telepakolt Quinjetre). Tök jó, hogy ezt is belevették a Civil Warba.

Amit sajnálok viszont, hogy az ENSZ lett a felügyelő szerv, nem a S.H.I.E.L.D.. Ez a sztori tökéletes lett volna visszahozni Coulsont a Bosszúállók tudatába, ráadásul valószínűleg ők is jobban elfogadták volna. Na jó, az idealista és álszent Rogers valószínűleg nem, mert hát Coulsont évek óta halottnak hiszik és a S.H.I.E.L.D. is titkos szervezet (nyilván ez a magyarázat arra, miért nem ők lettek a felügyelők), de a többiek szerintem gyorsabban megbékéltek volna vele.

Az is tetszett, hogy az egyre több kataklizma és egyre erősebb ellenfelek kérdése is előjött. Ez szintén olyan volt, ami most, a széria újrázásával felmerült bennem. Amióta Stark nekiállt Vasemberkedni, egyre veszélyesebb mukik kerülnek elő, és a Föld is rendszeresen bajba kerül. Oké, ennek azért elég sok köze van Thornak is, hiszen ő csábította ide Lokit, aki hozta magával a Chitaurit, meg miatta jutott el Jane az eatherhez - de ha azt vesszük, hogy Stark előtt még az inhumanok is rejtve voltak, most meg az utcákon dorbézolnak, városokat vesznek és a sokadik világvége eventre készülnek... Nos, ja, azért van némi felelőssége a Bosszúállóknak a témában.

A film végén én amúgy minden szinten Stark mellett álltam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvolt a Bosszúállók 3 az Amerika kapitány: Polgárháború, nekem tetszett elég pörgős volt.

 

 

Amin meglepődtem, hogy Póki milyen jól elvolt Sólyom és Bucky ellenében, nem gondoltam volna, hogy ennyire pariban lesz még a Kapitánnyal is. Egyelőre a Garfield féle Pókember jobban bejön, de ez majd változhat a saját filmmel. Nem gondoltam volna, hogy valaha is látni fogok egy dögös May nénit. :D

Épp pár hete gondolkoztam, hogy meglépik-e majd Hangyánál az Óriás verziót és ha igen, mikor. :) Azt mondjuk nem értem, hogy akkor ez, hogy működik? Elvileg ugye amikor összemegy megtartja a tömegét ezért lesz erősebb (vagy valami ilyesmi) na már most ha nagy lesz ugyanazzal a tömeggel, akkor nem gyengébbnek kéne lennie, mert kisebb nyomatékot tud kifejteni?

Így, hogy ebben ennyire elmélyültek az ellentétek, már kezdem kissé jobban elfogadni, hogy a 4. fázisban, elvileg teljesen más lesz a Bosszúállók felállása. Már nehezebben gondolok rájuk, mint csapat, jó Thanos ellen majd összeállnak, mert muszáj lesz, de szerintem azután sem lesz nagy összeborulás és puszi pajtása mindenki mindenkinek.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak nekem esett le már rögtön az elején amikor mutatták a dátumot, hogy...

 

Tony szülei kb. e tájt haltak meg? Meg is jegyeztem magamnak, hogy az tuti a Stark házaspár kocsija. Mondjuk szerintem már a WS-óta sejteni lehetett, hogy ezzel még kezdenek majd valamit

 

Sajnos nekem nem esett le a dátumról, hogy kikről lesz szó, és ez utólag egy picit zavart. Mindegy, ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2, köszönet a hitleres film ajánlásáért. Megnéztem, és mint a filmről alkotott véleményeddel abszolút egyetértek. Zseniális szatíra. Viszont ez, amit írtál:

 

 

Elgondolkodtató mozi magáról az emberi fajról, Németországról, no meg egy olyan emberről, annak emlékéről, aki – bizonyos érdekek nyomására – talán túlságosan is szörnyetegnek van beállítva. Lehet, kicsit tényleg zakkant volt – no de ki a zakkantabb: az, aki mondja, vagy azok, akik hisznek neki???

 

 

Ezt meg kell kérdeznem, de

 

 

a kiemelt részt te tényleg, 100%-ig komolyan gondolod? Mert ha igen, az nagyon nagy baj. Aki emberek milliót küldi halálba (és nem, nem csak magára a háborúra gondolok most elsősorban), azt nem lehet """" túlságosan """"" szörnyetegnek beállítani. Mégis hogyan? Jól manipulálta az embereket, ráérzett a demagógia lényegére, ezért megválasztották, és máris bocsánatos bűn, hogy őrült kutya módjára emberek millióit küldte a halálba? Ráadásul milyen érdekekről beszélsz? Jön valami szofisztikált háttérhatalmi összeesküvés? Vagy miről beszélsz? "Kicsit tényleg zakkant volt"? KICSIT??? Atyaég... nem a német állapot szomorú (az is), hanem ezek a gondolatok.

 

Remélem nem komolyan írtad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hitlert soha nem választotta meg a német nép kancellárnak.

 

Ezt, így, én nem is állítottam. Tudom, hogy kinevezték, a megválaszása alatt elsősorban az általa vezetett, hozzá köthető NSDAP-re gondoltam. De lehet, valóban félreérthető volt... :peace:

 

 

R2, köszönet a hitleres film ajánlásáért. ... Ezt meg kell kérdeznem, de

 

 

a kiemelt részt te tényleg, 100%-ig komolyan gondolod? Mert ha igen, az nagyon nagy baj. Aki emberek milliót küldi halálba (és nem, nem csak magára a háborúra gondolok most elsősorban), azt nem lehet """" túlságosan """"" szörnyetegnek beállítani. Mégis hogyan? Jól manipulálta az embereket, ráérzett a demagógia lényegére, ezért megválasztották, és máris bocsánatos bűn, hogy őrült kutya módjára emberek millióit küldte a halálba? Ráadásul milyen érdekekről beszélsz? Jön valami szofisztikált háttérhatalmi összeesküvés? Vagy miről beszélsz? "Kicsit tényleg zakkant volt"? KICSIT??? Atyaég... nem a német állapot szomorú (az is), hanem ezek a gondolatok.

 

Remélem nem komolyan írtad.

 

 

 

Szívesen!

 

Egyébként meg... miért is baj, ha komolyan gondolom? Próbáltam - és próbálok most - is a lehető legvisszafogottabb módon megnyilatkozni a témában, de

 

 

hogy nem Hitler volt a történelem legnagyobb mészárosa az tény, mint ahogy az is, hogy nem a holokauszt volt a történelem legnagyobb népírtása. Csak Sztálin csak Ukrajnában 10 millió embert éheztetett halálra, hozzá képest Hitler óvodás... ezzel persze nem mentegetem őt, sőt, kézséggel elismerem, hogy nem volt épeszű, de az a túldimenzionált démonizálás, ami ellene folyik, az nem lenne, ha nem zsidókat égetett volna tömegével halálra.

 

Ha ez más néppel történik (mint ahogy annyi más néppel meg is történt már), akkor 70 évvel később a kutya nem beszélne róla és nem lenne havonta holokauszt emléknap. És igen: amíg a világ mainstream médiája zsidó és ballib irányítás alatt van, addig ez nem is fog változni.

 

Szóval... lehet, hogy szomorú, de én így látom. Elvégre ebben a fene nagy liberalizmusban mindenki azt gondol és mond, amit akar, nem?

 

Ja, és még valami: tényleg örülök, hogy tetszett a film, de lehet, hogy kicsit máshogy éltük meg. Nekem nem a német állapotok a megdöbbentőek (szomorúak) - az teljesen logikus, törvényszerű és szükségszerű - hanem az a totális idiotizmus, ami ezeket az állapotokat eredményezte. S senkinek ne legyen kétsége: ebből vér fog folyni, nem is kevés, a kérdés csak az, hogy mikor... ilyen közegben pedig szintén teljesen logikus a szélsőjobb megerősödése, illetve ilyen szituban bizony könnyen előretörhetne egy újabb Hitler (más néven).

 

 

Szívesen beszélgetek erről, de szerintem ez nem ide való téma. :peace:

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt, így, én nem is állítottam. Tudom, hogy kinevezték, a megválaszása alatt elsősorban az általa vezetett, hozzá köthető NSDAP-re gondoltam. De lehet, valóban félreérthető volt... :peace:

Donátnak írtam, nem neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon eltalálták. Tisztára mint a játék. Imádni fogják a játékosok. Fassbendertöl meg kit kellene jobbat kívánni?

A játékot nem ismerem, de a színész-színésznő-rendező hármas korábbi közös munkája- Macbeth- bejött, szóval nézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cloverfield Lane 10:

Nekem nagyon tetszett. Kétségkívül megosztó lehet, de nekem ez most pont bejött. Régi vágyam teljesült.

Tovább spoiler mögött:

 

Szóval egy film általában vagy ez, vagy az. Nem tud kétféle lenni. Ha elkezdjük egy klausztrofób "fűrészes" beütéssel általában már az is marad.

Csepegtettek morzsákat, ami alapján számítani lehet a végén a "sci-fi"-re, de mégis túlnyomó részt arra hajlunk, hogy a meglepetés az lesz, hogy nincs is kint semmi és valami módon mégiscsak egy perverz alak felelős itt a thrillerért. Nem. Hálisten, nem! Végre nem! Egyszer egy film mert más lenni. Klasszikus elemekkel izgultatott. Aztán egy fordulattal stílust váltott. Az izgalom megmaradt. És nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem attól, hogy a gonosz-gyilkos elkapta volna a lábát, mikor a felszínre ér. Kellett, hogy ne az legyen. Másképp nem lett volna a filmnek eredetisége. És bár itt beharangoztak valamiféle apokalipszist, végül nem tudtunk hinni benne. Ügyesek voltak. John Goodman. Azta! A vén mackóból nem néztem volna ki, hogy mennyire telitalálat. Jó ideig nem tudjuk hova tenni. De sajnos végül ez a szál marad függőben.

Gyilkos? A bunker nem is a paranoia miatt volt? Míg a filmnek jó tett a kettőség, ebben a karakterben maradt némi ellentmondás. Ő lett az áldozata a film erejének. Miért akartak címazonosságot a kézikamerás előddel? Mert értem én, hogy itt is ismeretlen erő támad, de e tekintetben a cím feleslegesen spoileres és ráadásul kinek lehet érdeke ahhoz a filmhez kötődni. Itt is a kettősség:

Címben kötődünk, témában is végül, de mégsem mert ebben a filmben csak a tartózkodási helyet jelöli a dolog.

 

Várom mások kifejtettebb véleményit is, de nálam a maga nemében a Cloverfield Lane 10: 10. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam a filmet, és bár egy jól összerakott darabról van szó, nem tudott túlzottan megfogni. Ízlések és pofonok ugyebár :)

 

Veled értek egyet. :peace:

 

Ha nem ez lett volna a címe, ami, akkor talán lehetett volna icipicit izgulni azon, mi lesz benne... de így...

sajnos nekem roppant kiszámítható volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.