Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom láttátok e már azt a filmet hogy Reeker - A halál a szaga. Aki nem látta még és jó horrora vágyik az mindenképp nézze meg. Elég durva hogy amit látunk másfél órán át, az valójában egy pillanat történik meg. Lehet hogy mikor meghalsz ez játszódik le? Ezért tetszik nekem ez a film. Készült hozzá 2. rész is, a No Man's Land, Rise of Reeker, ami előzmény film, de lazán hozza az 1. részt. Első egyébként letölthető szinkronban, a másodikhoz csak felirat van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy hónapja néztem meg a Mátrixot egymás után, abban biztos vagyok, hogyha ebből lenne 3d remake, akkor elmennék rá, főleg a 3. ra. Nálam olyan, mint az X-menek, a történet mindegyikben jó, de ahogy haladnak előre az idővel úgy lesz egyre több és igényesebb a CGI, ami nem megy a történet rovására. A Mátrixban az is remek, hogy nem egy vidám film és a vége sem az a tipikus happy end. Ami meg még lényegesebb, hogy ismerek olyan embert, aki az első rész a 4. nézés után sem értette meg, a tablettáknál elveszítette a szálat... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg még lényegesebb, hogy ismerek olyan embert, aki az első rész a 4. nézés után sem értette meg, a tablettáknál elveszítette a szálat... :)

Egy gond a Mátrix trilógiával, illetve az uccsó két részével, hogy nem tudott többet látványos akciónál és értelmetlen ál-bölcsességeknél. Tulajdonképpen önmaga paródiájává vált.

 

Mondjuk én mindegyik részét élvezem, de sajnálom hogy mekkora ziccert hagytak ki a folytatásokkal. Egy olyan remekmű mint az első rész, nem egy "elmegy"-et érdemelt volna, ami valójában sikerült belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gond a Mátrix trilógiával, illetve az uccsó két részével, hogy nem tudott többet látványos akciónál és értelmetlen ál-bölcsességeknél. Tulajdonképpen önmaga paródiájává vált.

 

Mondjuk én mindegyik részét élvezem, de sajnálom hogy mekkora ziccert hagytak ki a folytatásokkal. Egy olyan remekmű mint az első rész, nem egy "elmegy"-et érdemelt volna, ami valójában sikerült belőlük.

Na ez így totál lefedi az én viszonyulásomat is a szériához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet értek, a 2. rész nálam is felejtős és mindig úgy vagyok, hogy az elsőt szívesen nézem, a 2.on csak essek túl és a 3.at is várom, mert látványban remek és pl. az autópályás rész nagyon bejön és persze maga a támadás is gyönyörű...a befejezéssel sem volt gondom, mint már írtam, kihagyták a feltámasztós, túlélős, a hős mégis visszatér endinget. Erről a Legenda vagyok jut eszembe, ahol kellett, hogy forgassanak egy olyan befejezést is, ahol túléli a történéseket a főhős, mert sok amerikainak így nem tetszett. Akkor kérdem én, hogy vált legendává? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gond a Mátrix trilógiával, illetve az uccsó két részével, hogy nem tudott többet látványos akciónál és értelmetlen ál-bölcsességeknél. Tulajdonképpen önmaga paródiájává vált.

 

 

 

Azért nem is tudom... szerintem rengeteg jó, új karakter ( Seraph, Merovingi, Ikrek, Építész), rengeteg kiváló dialógus, rengeteg új, jó helyszín ( új hajók, autópálya, Zion) van a második részben. A harmadikban meg Zion ostroma lenyűgöző, meg a smith vs Neo harc is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óriási Matrix-fannak tartom magam. Szorosan ott van a Star Wars Saga mellett.

 

Mikor 1999-ben ment az első rész a moziban valahogy nem érdekelt. Akkor a Baljós árnyak kötött le :P de mikor megjelent VHS-n kikölcsönöztem TK-ból és megnéztem. Én nem tudom, hogy sz*r hangulatban néztem vagy mi volt velem akkor, de nem jött be egyáltalán. El is felejtettem. Aztán egy idő után baráti társasággal egyik havernál közös filmnézést rendeztünk és a film a többség kérése alapján a Matrix volt. Mondtam is, hogy én már láttam, de mindegy megnézem újra. Emberek, engem úgy letaglózott a film, hogy csak. Fel is tettem a kérdést magamnak, hogy mi a frászt néztem én pár hónappal korábban, vagy mi volt velem akkor, mert hogy akkor tojtam rá, most meg olyan szinten maga alá gyűrt, hogy elképesztő. Másnap mentem megvenni VHS-en. Az első eredeti DVD-m is a Matrix volt (az első Matrix DVD kiadáson emlékszem még nem volt szinkron, csak felirat), de sz*rrá néztem eleinte VHS-ről, majd DVD-ről. Annyira magába gyűrt a film, hogy elmondani nem tudom. Aztán mikor már küszöbön volt a 2. rész már nem bírtam magammal, a premier elő napján az első vetítési időponton már ott voltam a teremben és néztem a filmet. Sokan gyengének tartják, de nekem nagyon bejött. Aztán beszereztem kamerás minőségben, életemben annyiszor nem néztem még meg filmet kamerás minőségben. (meg hát eleve gyűlölöm a kamerás minőséget). Aztán persze a 3. résszel ugyan ez volt. Annyi különbséggel, hogy nem csak a premier napján az első vetítéskor néztem meg, hanem a következő időpontra is jegyet váltottam... tehát 1 napon 2x is megnéztem, és aztán még 3x további időpontokban. (A 2. részt is többször néztem meg moziba, azt hiszem 3x) :P

 

Aztán amikor megjelent a The Ultimate Matrix Collection DVD-n a megjelenés napján rohantam megvásárolni, sajnos nem volt pénzem a limitált Neo-mellszobros változatra, de ez a kiadvány mai napig a polcom dísze:

 

matrix1.jpg

 

Amikor nem sokkal az Avatar sikere után bejelentették, hogy régi filmek is várhatóak újra a mozikba "3D-sítve" azonnal a Star Warsra és a Matrix trilógiára gondoltam. Ezeket látnám a legszívesebben újra nagyvásznon 3D-ben. A Star Wars kaland elindult 3D-ben is, remélem a Matrixra sem kell már sokat várnunk.

 

Azért nem is tudom... szerintem rengeteg jó, új karakter ( Seraph, Merovingi, Ikrek, Építész), rengeteg kiváló dialógus, rengeteg új, jó helyszín ( új hajók, autópálya, Zion) van a második részben. A harmadikban meg Zion ostroma lenyűgöző, meg a smith vs Neo harc is.

 

Abszolút egyetértek.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Matrix nem csak egy film hanem baromi jól el lehet rajta gondolkodni. Javaslom a nincs kanál mondatnak az értelmezését végiggondolni. Nekem meg is van dvd-én, természetesen eredetiben. Ez nem akciófilm, hanem egyfajta kivetítés az ÉLETRE. Fel kell fogni mi folyik a vásznon. Nincs álbölcsesség hanem magát a színtiszta igazságot látjuk.

Ami baromság volt az a 2. és 3. rész elkészülte. Az első zseniálisan lezárt mindent ,felesleges volt a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem is tudom... szerintem rengeteg jó, új karakter ( Seraph, Merovingi, Ikrek, Építész), rengeteg kiváló dialógus, rengeteg új, jó helyszín ( új hajók, autópálya, Zion) van a második részben. A harmadikban meg Zion ostroma lenyűgöző, meg a smith vs Neo harc is.

Vannak benne jó és ötletes elemek, mint például az Építész karaktere, meg remek akciójelenetek, de nem érzem azt a folytatásoknál amit Bomarr is írt, hogy minden képkockának megvan a helye - amit az első résznél még éreztem. És pont ezek a nagyszerű elemek miatt olyan sajnálatos az, hogy a film többi része kimerül egy "mehh"-ben. És néha teljesen olyan érzésem van a nézése közben, mint amikor a Star Warsnál nézek egy rajongói filmet. A külsőségeket ragyogóan eltalálják, a többi meg olyan, amilyen.

 

Az Animátrix előzménysztoriját viszont nagyon szeretem. :)

 

Frenkie: Valóban. A Wachowski-testvérekből szerintem leginkább az elegancia hiányzott, hogy felálljanak és azt mondják hogy csináltunk egy jó filmet, köszönjük hogy velünk tartottak. Ha meg már kitágítják az első rész univerzumát, akkor azt csinálják ahhoz méltóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt vallom hogy a tesóknak az első után le kellett volna állni. A folytatások fényében jól el tudott volna az lenni magában.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

We Bought a Zoo

 

Kellemes kis családi film egész jó poénokkal. Kikapcsol, gondolkodóba ejt. Nekem bejött... Tökéletes alanya a laza "kikapcsoló" filmeknek. :)

Én most néztem meg, valóban remek film, Matt Damontól kicsit féltem, megszoktam, hogy lövöldözik, egy apa szerep szokatlan volt tőle, de remekül állta a sarat. Az állatkert összes dolgozóját ismertem más filmekből, örültem, hogy jó bandát hoztak össze. A történet alapban vicces és a gyerek színészek is sokat dobnak a hangulaton. Több év múlva biztos előveszem majd még, ha bárki megkérdezi, hogy miért többször nézős, csak annyit mondok, "Miért ne!"

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mátrixok nekem is megvannak, szépen egymás mellett a három rész. Igazság szerint, az első részt sem tartom sokkal többre a másik kettőnél. A nagy bölcsességek jól hangzanak, de ezerszámra használták más filmekben, könyvekben, sorozatokban. A sztori sem annyira új, csak 1999-ben egy másik film, A 13. emelet is ugyanezt a témát boncolgatta, csak kevesebb akcióval, szolidabb látvánnyal. De jól van összerakva, kellemesen arányos benne az akció, a látvány és a szöveg.

A második résszel viszont a fivéreket elkapta a látvány harci láza, és inkább lett egy tech-demo unalmasan hosszúra nyúlt, látványosnak szánt, de végül lufi módjára leeresztő akciókkal, és olyan jelenetekkel, amik lazán ott lehetnének a "leggázabb filmes pillanatok" listáján. Például, mint az ezer Smith vs Neo, vagy a barlangi orgiával összeütött szex szken.

A harmadik részben sikerült megint megtalálni az arányt a látvány és az akció között, de a párbeszédekkel már nem jártak sikerrel, hál' istennek ekkor már nem is erőlködnek nagyon. Az ezer Smith dolgot ugyan meghagyták, ugyanolyan pocsék ötlet, de ha már beleírták, próbálták minimalizálni a kárt, így csináltak egy Szuper Smith-t, aki képviseli a többit, szóval megkímélték a népet még egy ezer Smith vs Neo pillanattól. Bár a Dragon Ball Matrix című harc a végén azért így is listás.

De én még így is szeretem őket, csak szvsz nem szabad egyiket sem olyan komolyan venni, mint amilyen komolyan vették. Számomra ott állnak a Transformers filmek mellett, csak jóval több értelemmel a tok mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes egyébként, hogy a Mátrix-al egyidőben több olyan film is jött ami ezt a témát boncolgatta. Például Cronenberg eXistenZ-e. De nem sokkal korábban jött ki a nagyon hasonló Dark City és a spanyol Abre los ojos vagy a látvány szempontjából a Mátrixt meghatározó Ghost in the Shell. Az hogy a Mátrix elemei korábbi alkotásokban feltűnnek a film értékéből szerintem semmit nem von le. Ez igaz a legelső Star Wars-ra is. Ahogy összekeveri az addig megjelent sci-fi, de főleg a cyberpunk alkotásokat az nálam simán a legnagyobbak közé emeli. A folytatásokért meg kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra ott állnak a Transformers filmek mellett, csak jóval több értelemmel a tok mögött.

Szvsz pont ez a baj. Az első rész jóval többre hivatottá tette a franchise-t, mint holmi "Transformers". Csak aztán a másik kettő tett róla, hogy ne legyen olyan nagy a differencia a végére.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy a Mátrix elemei korábbi alkotásokban feltűnnek a film értékéből szerintem semmit nem von le.

Szerintem sem, de nem is javít rajta. Nem a Mátrix érdeme, ez nem emeli ki a tucatalkotások közül. Csak az, hogy - amit írtál - jól bemixelte két látványos cyberpunk momentum közé. A jó mix, a cool faktor, az akciók, meg a bullet-time (ami mondjuk szintén nem Mátrix találmány) miatt lett népszerűbb, mint az említett, ugyanazt a témát feszegető alkotások. Pedig szvsz a Dark City sokkal egyedibb, A 13. emelet meg érdekesebben adja elő a témát. Csak kevesebb az akció és minimalistább a látvány, ami miatt kevésbé populárisabbak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy a Mátrix elemei korábbi alkotásokban feltűnnek a film értékéből szerintem semmit nem von le.

Főleg azok számára akik előtte semmi ismerős elembe nem botlottak még bele. Én például se a Mátrixban, se a "Star Wars"-ban nem találtam ismerőset az első nézés alatt. Sőt még utána se találkoztam olyan cuccokkal amikből építkeztek. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem, de nem is javít rajta. Nem a Mátrix érdeme, ez nem emeli ki a tucatalkotások közül. Csak az, hogy - amit írtál - jól bemixelte két látványos cyberpunk momentum közé. A jó mix, a cool faktor, az akciók, meg a bullet-time (ami mondjuk szintén nem Mátrix találmány) miatt lett népszerűbb, mint az említett, ugyanazt a témát feszegető alkotások. Pedig szvsz a Dark City sokkal egyedibb, A 13. emelet meg érdekesebben adja elő a témát. Csak kevesebb az akció és minimalistább a látvány, ami miatt kevésbé populárisabbak is.

Én a Mátrix erényei közé tenném a mesélés módját is. Szerintem iszonyú jól vezetik fel a fordulatot, amit nagyon okosan nem hagynak a film második felére. A pofáraesést viszonylag hamar letudjuk, hogy aztán legyen idő új irányba terelni a sztorit. Az akciók mellett pedig a karakterek is első-osztályuak... muszáj is azoknak lenniük, mert itt még viszonylag kevés az akció. Amig Morpheust nem kezdik el abuzálni, addig döntő részt duma duma hátán, de nagyon jól válogatták ki a figuráikat is. Az olyan pár perces karakterek mint Tank is telitalálat imho.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom hogy kisebbség vagyok, de én szerretem a Mátrix-filmeket. Mind a hármat, mindegyiket magáért. Nem azt mondom mint a SW esetében hogy azt az egy filmet szeretem ami az Ep1 első képkockájától az Ep6 utolsó kockájáig tart, hanem azt mondom, hogy egy jó sorozat, többszörnézős, és igen, még a nagy megmondások is bejönnek nekem. Élen Smith ügynök "Why, Mr. Anderson" monológjával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Mátrix erényei közé tenném a mesélés módját is. Szerintem iszonyú jól vezetik fel a fordulatot, amit nagyon okosan nem hagynak a film második felére. A pofáraesést viszonylag hamar letudjuk, hogy aztán legyen idő új irányba terelni a sztorit. Az akciók mellett pedig a karakterek is első-osztályuak... muszáj is azoknak lenniük, mert itt még viszonylag kevés az akció. Amig Morpheust nem kezdik el abuzálni, addig döntő részt duma duma hátán, de nagyon jól válogatták ki a figuráikat is. Az olyan pár perces karakterek mint Tank is telitalálat imho.

Igen, a mesélése is remek. Nekem az tetszik, hogy a végén végül Neo mégis kiválasztott lesz részben egy klasszikus mesei húzástól (a mágikus csók), részben Orákulum jóslata alapján (egyikük meg fog halni, de Neo dönti el, hogy ki).

 

Tank amúgy hová lett a másik két részben? Mert az elsőt túlélte, aztán soha többé nem láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.