Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Látom, végső érvként sikerült kijátszani a "hímsoviniszta-kártyát" (ha politizáltunk volna, most náci lennék) és kiforgatni a mondandómat, úgy hogy itt akár be is rekeszthetjük ezt a parttalan vitát.

Tudod mi a leggázabb az egészben? Hogy még csak nem is gondoltam erre. Egyszerűen csak úgy véltem eddig, hogy csak tapasztalatlan vagy az élet eme területén. Amit most gondolok, azt már tényleg jobb, ha nem írom le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, végső érvként sikerült kijátszani a "hímsoviniszta-kártyát" (ha politizáltunk volna, most náci lennék) és kiforgatni a mondandómat, úgy hogy itt akár be is rekeszthetjük ezt a parttalan vitát. A topik is jobban jár vele.

 

Bomarr, ha valakinek le kell szállnia a magas lóról, az te vagy. Gondolom, már jó sokan mondhatták ezt neked életed során.

 

 

Tudod mi a leggázabb az egészben? Hogy még csak nem is gondoltam erre. Egyszerűen csak úgy véltem eddig, hogy csak tapasztalatlan vagy az élet eme területén. Amit most gondolok, azt már tényleg jobb, ha nem írom le.

A személyeskedést és az OFF-ot hanyagoljátok! Három moderátor meg ne vesszen már össze a Szürke ötven árnyalatán... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tisztában vagyok a sztorival, amiről véleményem van, annak próbálok utána olvasni. ;) De ha szerinted másról szól, nyugodtan oszd meg a tartalmát.

Kicsit gondolkodtam rajta, hogy egyáltalán érdemes-e erre sorokat pazarolnom, de aztán úgy döntöttem, hogy igen.

És hogy ne érje szó a ház elejét... spoilerben (bár a többség nem ezt a filmet fogja választani szórakozásra, szóval nyugodtan elolvasható)

 

Szóval történetünk tömören arról szól, hogy a helyes, okos és tapasztalatlan irodalmár leányzó találkozik a nagyon jóképű, jótestű, sikeres és persze gazdag álompasival, első látásra egymásba is szeretnek, aztán ahogy az lenni szokott, ismerkednek, közelednek... és happy end, finito!

Ami ezt a nagyon középszerű, limonádé és kifejezetten agykikapcsolós szórakozásra való sztorit némileg egyedivé teszi, az ugye a szexualitást érintő része. Főhősünk ezen a téren bizony extrém (az okoktól tekintsünk most el), főhősnőnk kevésbé, de mit ad isten, szerelmes a lelkem, meg némileg nyitott is, ezért idővel beleegyezik, hogy belemegy a pasi játékaiba is, persze csak módjával, ugyanakkor emberünk is visszafog magából, tehát összecsiszolódnak a történet haladtával, pároknál nem túl ritka jelenség. A szado-mazo réséről a regényt illetően érdemes csak annyit tudni, hogy bármit csak a másik fél beleegyezésével lehet művelni, és mindennek szolgálnia a kell a nő élvezetét (is). Hát nem egy utolsó szempont! Na már most ezek után csoda, hogy annyi nőnek tetszik a sztori?

Más kérdés, hogy biztosan jobban kivitelezhető lett volna ez a történet egy jó író kezében, másrészről a könyvben bemutatott szexuális játékok egy része nem tűnik túl reálisnak a való életben, vagyis nem lehet komolyan venni. Aki a témáról tisztességesen tudni szeretne bármit, ne vegye alapnak. Szerintem igen komolyan tanulni kell azt is belőle, ami egyáltalán kivitelezhető.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottál már a Bechdel-tesztről? Egy film akkor megy át rajta, ha 1) van benne legalább két néven nevezett női szereplő, akik 2) beszélnek egymással, 3) valamiről, ami nem egy férfival kapcsolatos. Ezek azért eléggé elvárhatóak lennének a legtöbb filmtől, hiszen az emberek 50%-a nőnemű. Viszont a filmek kb. fele megbukik rajta.

Köszi, még nem hallottam róla, érdekes kezdeményezés. :)

 

Viszont ez is csak egy szempont, ami szerint valaki értékel egy filmet. Én továbbra is azt tartom, hogy a lényeg nem változik: egy film legyen jó, szórakoztató vagy elgondolkodtató, vagy akár mindkettő. És teljesen mindegy miről szól: elferdült szexuális hajlamokról vagy romantikus szerelemről, vagy bármi másról.

 

Hölgyeim? Feldobták a lasztit. Ugyan én már hallottam a jelenlévő hölgyeket is másról beszélgetni, sőt, elég sok nőt hallottam már másról beszélgetni, mint "csak a férfiakról és a családi életről", de hát a lenti szakértő kijelentésekkel én mégsem szállhatok vitába. Elvégre én férfi vagyok, aki csak a szexről és a sportról tud egy másik férfival beszélgetni. :evil:

Persze, hogy hallottad, mert minket a Star Wars hozott össze, és leginkább arról szoktunk együtt beszélgetni. :D No és persze még zenéről, egyéb filmekről, könyvekről és más hasonló témákról, amikről esetleg más társaságban nem lehet ilyen jót dumálni. :)

 

 

Kicsit gondolkodtam rajta, hogy egyáltalán érdemes-e erre sorokat pazarolnom, de aztán úgy döntöttem, hogy igen.

És hogy ne érje szó a ház elejét... spoilerben (bár a többség nem ezt a filmet fogja választani szórakozásra, szóval nyugodtan elolvasható)

 

Szóval történetünk tömören arról szól, hogy a helyes, okos és tapasztalatlan irodalmár leányzó találkozik a nagyon jóképű, jótestű, sikeres és persze gazdag álompasival, első látásra egymásba is szeretnek, aztán ahogy az lenni szokott, ismerkednek, közelednek... és happy end, finito!

Ami ezt a nagyon középszerű, limonádé és kifejezetten agykikapcsolós szórakozásra való sztorit némileg egyedivé teszi, az ugye a szexualitást érintő része. Főhősünk ezen a téren bizony extrém (az okoktól tekintsünk most el), főhősnőnk kevésbé, de mit ad isten, szerelmes a lelkem, meg némileg nyitott is, ezért idővel beleegyezik, hogy belemegy a pasi játékaiba is, persze csak módjával, ugyanakkor emberünk is visszafog magából, tehát összecsiszolódnak a történet haladtával, pároknál nem túl ritka jelenség. A szado-mazo réséről a regényt illetően érdemes csak annyit tudni, hogy bármit csak a másik fél beleegyezésével lehet művelni, és mindennek szolgálnia a kell a nő élvezetét (is). Hát nem egy utolsó szempont! Na már most ezek után csoda, hogy annyi nőnek tetszik a sztori?

Más kérdés, hogy biztosan jobban kivitelezhető lett volna ez a történet egy jó író kezében, másrészről a könyvben bemutatott szexuális játékok egy része nem tűnik túl reálisnak a való életben, vagyis nem lehet komolyan venni. Aki a témáról tisztességesen tudni szeretne bármit, ne vegye alapnak. Szerintem igen komolyan tanulni kell azt is belőle, ami egyáltalán kivitelezhető.

 

 

A sztorival nem is lenne gond, ha jól lenne tálalva, és akik lehúzták, azok is leginkább ezt szokták említeni. Egyébként komolyan érdekelne most már, hogy valóban olyan rossz lett-e, de sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy nagy eséllyel nem tetsző filmet/könyvet megnézzek/elolvassak, mert az igazán jókra és érdekesekre is alig van időm.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közösségi médiában most nagyon dicsérnek egy magyar filmet, szakad a nézősereg rajta a mozikban.

Előzetes alapján tényleg valami szokatlan és jónak tűnik.

http://www.youtube.com/watch?v=JALDIrbyIeA

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Jupiter felemelkedését. Nem tudom, mi is igazán a nagy gond a filmmel, szimpla látványfilm, de annak jól megfelel. Kissé sablonos karakterekkel, motivációkkal, és a többi, de legalább jót lehet rajta szórakozni.

Pótoltam Az éhezők viadalának legutóbbi darabját. A nem túl hízelgő vélemények után pozitívan csalódtam. Bár ennek biztosan köze van ahhoz is, hogy már nem láttam meg a lyukakat, mert ismerem a sztorit, vagy éppen az elvárásom volt megfelelő mértékű :hehe:

 

Nagyon tetszett a gátrobbantós rész, és Peeta kiszabadítását is elég jól megoldották. És képernyőn jobb volt inkább Effie-t szerepeltetni, semmint a többieket. Peeta meg hát, mindent vitt, főleg a végén, nagyon leharcolt volt szegény.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippek estére:

 

Best Animated Short Film – Feast

Best Live Action Short Film – The Phone Call

Best Documentary – Short Subject – Crisis Hotline: Veterans Press 1

Best Documentary – Feature – Citizenfour

Best Animated Feature Film – How to Train Your Dragon II.

Best Foreign Language Film – Ida

Best Sound Mixing – American Sniper

Best Sound Editing – American Sniper

Best Original Score – The Theory of Everything

Best Original Song – Selma

Best Cinematography – Birdman

Best Production Design – The Grand Budapest Hotel

Best Costume Design – The Grand Budapest Hotel

Best Makeup and Hairstyling – The Grand Budapest Hotel

Best Visual Effects – Interstellar

Best Film Editing – Boyhood

Best Actress in a Supporting Role – Patricia Arquette

Best Actor in a Supporting Role – J. K. Simmons

Best Actress in a Leading Role – Julianne Moore

Best Actor in a Leading Role – Eddie Redmayne

Best Writing – Adapted Screenplay – The Imitation Game

Best Writing – Original Screenplay – The Grand Budapest Hotel

Best Directing – Boyhood - Richard Linklater

Best Picture – Birdman

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippek estére:

 

 

 

Elég sokat láttam belőlük, ritka sz*r az idei felhozatal. A mozik nagy része maximum átlagos, egy igazán jó évben egyiknek sem lenne helye a mezőnyben.

 

Úgy néz ki, idén a különlegességeket díjazzák: 12 év forgatás, burleszk, 4:3-as kép, folymatos vágás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Engem nem vertek át. 1 óra után lekapcsoltam, mondván, hogy ezek "csak jelenetek egymásrapakolva az átlagéletből, se íze se bűze, egyetlen érdekessége a valódi öregedés, de ez így kevés"..

És azóta se néztem végig.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem vertek át. 1 óra után lekapcsoltam, mondván, hogy ezek "csak jelenetek egymásrapakolva az átlagéletből, se íze se bűze, egyetlen érdekessége a valódi öregedés, de ez így kevés"..

És azóta se néztem végig.

 

 

Igen, és ez az érdekesség repítette az előszobába. Semmi más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sokat láttam belőlük, ritka sz*r az idei felhozatal. A mozik nagy része maximum átlagos, egy igazán jó évben egyiknek sem lenne helye a mezőnyben.

 

Úgy néz ki, idén a különlegességeket díjazzák: 12 év forgatás, burleszk, 4:3-as kép, folymatos vágás...

 

Nekem a tavalyi gála sem tetszett kifejezetten, de a 85. nagyon jó volt.

 

Itt egy kis kedvcsináló az éjszakázáshoz (Tényleg Ti fent szoktatok maradni, hogy megnézzétek?) -

 

Néhány fun fact a filmekről: Bradley Cooper pl. Chris Kyle eredeti bakancsát viselte a filmben, Cumberbatch meg távoli unokatestvére Alan Turingnak, az is érdekesség, hogy a filmben Stephen Hawkingot alakító Eddie Redmayne ugyanúgy a Cambridge-re járt, mint a híres fizikus. Selma városában ingyen vetítették a Selmát, Emmanuel Lubezki pedig sorozatban másodszor lehet a díjazott (a Gravity után). :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és ez az érdekesség repítette az előszobába. Semmi más.

Ez is csak úgy unikum, hogy 1 filmben történik az "öregedés", holott hasonlót már láthattunk a olyan filmsorozatokban, mint pl. a Harry Potter filmek, hisz itt is a szereplők a szemünk láttára cseperedtek fel - csak a HP emellett még szórakoztató is volt

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippek estére:

 

Best Animated Short Film – Feast

Best Live Action Short Film – The Phone Call

Best Documentary – Short Subject – Crisis Hotline: Veterans Press 1

Best Documentary – Feature – Citizenfour

Best Animated Feature Film – How to Train Your Dragon II.

Best Foreign Language Film – Ida

Best Sound Mixing – American Sniper

Best Sound Editing – American Sniper

Best Original Score – The Theory of Everything

Best Original Song – Selma

Best Cinematography – Birdman

Best Production Design – The Grand Budapest Hotel

Best Costume Design – The Grand Budapest Hotel

Best Makeup and Hairstyling – The Grand Budapest Hotel

Best Visual Effects – Interstellar

Best Film Editing – Boyhood

Best Actress in a Supporting Role – Patricia Arquette

Best Actor in a Supporting Role – J. K. Simmons

Best Actress in a Leading Role – Julianne Moore

Best Actor in a Leading Role – Eddie Redmayne

Best Writing – Adapted Screenplay – The Imitation Game

Best Writing – Original Screenplay – The Grand Budapest Hotel

Best Directing – Boyhood - Richard Linklater

Best Picture – Birdman

 

Pirossal jelöltem, amit eltaláltál. :) Szép. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pirossal jelöltem, amit eltaláltál. :) Szép. :)

 

Köszi. :) Azért volt, amit nagyon benéztem (nem csak én) - például az animációs kategóriát, ahol talán a legnagyobb upsetet láthattuk, bár nekem a Whiplash három díja is meglepő volt (azzal együtt, hogy nem sajnálom tőle egyiket sem). NPH pedig szerintem sokkal jobb volt, mint a tavalyi host.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy kis kedvcsináló az éjszakázáshoz (Tényleg Ti fent szoktatok maradni, hogy megnézzétek?)

Volt már rá példa, magyar adón követve :) De sem tavaly, sem idén nem néztem utána, hol lehet követni élőben. Amiért nem is érdekelt, az az volt, hogy az eddigiek alapján leosztottnak láttam a Sráckor sikerét, és azért nem szerettem volna fennmaradni (vagyis inkább felkelni korán). Erre reggel nem kicsit lepődtem meg, hogy néha Oscarék döntenek jobban, vagyis a Birdmant választották film és rendezés kategóriában is. Sajnáltam Keatont, mert igazán megérdemelte volna. Kár, hogy nem megosztva kapta a két pasi a díjat. Már az elejétől sejtettem, hogy Eddie Redmayne-t fogják választani, mert az ő szerepe sokkal látványosabb volt, és az ilyeneket az Akadémia nagyon szereti (nem csak ők). Mondjuk én nagyon csípem ezt a fiatal színészt, tehát nem voltam elfogulatlan az irányában :)

Én is úgy gondoltam, hogy a forgatókönyv kategóriában A Grand Budapest Hotel fog nyerni, sajnáltam, hogy végül mégsem, filmzenében pedig A mindenség elmélete, bár adtam esélyt a Hotelnek is. És színészfronton simán fogadtam volna erre a négyesre, úgy látom, részben hasonlóan tippeltünk.

 

Szerintem évek óta nem volt ilyen jó a felhozatal filmek terén, nekem több film is tetszett közülük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az Oscar híreket, én el is felejtettem, hogy most volt esedékes. :)

Nekem a kolléganőm említette pénteken. Ha nem szól, hétfő reggel szembesülök vele, mert lusta voltam utána nézni az időpontnak. Többnyire február végén szokott lenni, nem is értem, miért lepődtem meg azon pénteken, hogy pont előtte állunk :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többnyire február végén szokott lenni, nem is értem, miért lepődtem meg azon pénteken, hogy pont előtte állunk :hehe:

 

Tavaly az Olimpia miatt volt márciusra áttolva. :)

 

Egyébként jövőre Inárritu és Lubezki megint bejelentkezik a szoborért ezzel a filmmel. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.