Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szeretném egyébként újra hangsúlyozni, hogy azok a "vegyes érzések" csak annak szóltak, hogy részemről lehetett volna több a játékidő, és így még több eseményt betehettek volna. Pl

a marsjárós kalandokra gondolok. Igen, talán annak a hiánya volt számomra igazán fájó.

Egyébként összességében remek film és nagyon jó könyv adaptáció!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem A Marsit. Nagyon tetszett a film. Elsősorban a képi világát emelném ki, mert az alapanyag adott volt (az idei év legjobb könyve nálam) és ahogy ezt Ridley Scott a vászonra átültette az szerintem remekül sikerült. A fényképezés fantasztikus volt, nagyon meg kell dicsérnem Dariusz Wolski operatőrt (akivel egyébként korábban már dolgozott együtt a mester, Dzséjt „nagy kedvencén”). Matt Damonról sok közelit kaptunk, ami remekül érzékeltette az izolációját, az egyedüllétét, azt, hogy magára van utalva, s elsősorban neki kell megoldani a problémákat. A Mars inkább csak hátteréül szolgált az eseményeknek, nem merültünk el annyira benne, a megoldandó feladatot jelentette „csupán”, hogy innen hazajusson. Ehhez mérten viszont jól érzékeltette az egész környezet monumentalitását azokkal a természetfilmszerű eszközökkel élő nagytotálokkal, amit időnként az események közötti „áttűnésekként” láthattunk. Nagyszerű felvételek voltak és bár nem vagyok tisztában vele egész pontosan hogyan is néz ki a „vörös-bolygó”, de nekem realisztikusnak tűnt… az ismereteimhez mérten. Egyébként ez egyfajta kontrasztot is adott – mármint a beállítások – a váltásoknak, amikor egyszer még a hatalmas, üres felszínt (vagy éppen az űrből a gigantikus planétát) látjuk, majd close-up Watneyről és az egész máris személyes, átélhető lesz, belehelyezkedhetünk a főhős szerepébe, azután, hogy elámultunk az egész vállalkozás (emberek a Marson) monumentalitásán. Az is tetszett, mikor sokszor a Hermes legénységét egy képen ábrázolták (mikor meghozzák azt a fontos döntést a film ¾-nél) erősítve a jelenetek dinamikáját, ezáltal azt az üzenetet közvetíti a nézőkhöz, hogy ténylegesen egy csapatot alkotnak.

Emellett a forgatókönyvírót is meg kell dicsérnem, Drew Goddard a másik, aki miatt szerintem ilyen jól sikerült ez a film. A beateket nagyon jól alkalmazta, az érzelmi változásokat, amelyek lejátszódnak a karakterekben, ahogy előrehaladnak a jelenetek és ezek kapcsolódásai adták azt az intenzív sodrását a filmnek, ami átélhetővé tette a felmerülő problémákat, segített elmerülni a karakter(ek) – ilyen téren sajnálatos, hogy tényleg háttérbe szorultak jó néhányan – helyzetében és az egész miliőben, gyakorlatilag ezáltal vitték vászonra azt, amit Andy Weir a könyvben olyan csodálatosan megvalósított… írott formában. Watney volt ennek az eklatáns példája, az építőköve az egész hangulatnak, amiben természetesen jár a kredit a színésznek, az alapanyagnak, de nem utolsósorban taps a forgatókönyvnek is!

Matt Damon remek színész ezt itt is bizonyította, de szintén nagyon tehetséges partnerek vették körül Jessica Chastian, Chiwetel Ejiofor, Kristen Wiig, Kate Mara, vagy Sean Bean személyében. Azon játékidőben, amit a vásznon töltöttek, nekem mindegyikük alakítása örömteli volt. Apró spoiler: nem hal meg Sean Bean :D

Ez az origo-s cikk szépen összeszedte a magyar vonatkozásokat, érdemes elolvasni… nekem a filmben a legszembetűnőbb talán a Bálna + a „kínai űrügynökség” mögött befigyelő Rákóczi-híd + HÉV kombó volt. :D Talán a zenéről nem beszéltem még, pedig az is tetszett, hozzátett a hangulathoz, sőt sokszor ez szolgáltatta a komikum forrását (most itt a soundtrackre gondolok, nem a score-ra, de ez utóbbi is illett a filmhez).

Akkor, ami kevésbé tetszett, az pár elenyésző apróság. Banális dolognak tartottam a magyar munkásemberek által csak ultima materiaként tisztelt szigetelőszalag, ilyen „szabad és kreatív” felhasználását (jó ez lehet persze valami spéci NASA szigszalag volt, nem egyszerű duck tape a barkácsboltból). A másik ilyen, mikor Watney Vasembert játszott a végén. Lehet ez filmen jobban működött, mint a könyves változat, ahol ez a szekvencia teljesen kimaradt, de itt a dramaturgia talán megkívánta, mindenesetre ez nekem attól még nem annyira tetszett.

A humor, a dráma, a kaland egyvelegét alkotta a film és talán az ethosza is erre építhető. Az ember, aki meghódíthat új világokat, az egyik legalkalmazkodókészebb élőlényként képes a felmerülő legváratlanabb problémákat is megoldani, a legnehezebb helyzetekből is kikerülni, a kitartására, a találékonyságára, az intelligenciájára és nem utolsó sorban az emberségére/bajtársiasságára hagyatkozva. Ebben pedig ott volt nagy segítségként Watneynek a humor, a személyisége részeként ez is nagy szolgálatot tett a kitartásában, így közvetett módon a túlélésében is, nem utolsó sorban ettől volt igazán emberi és szórakoztató figura. Végeredményben egy ilyen pozitív üzenetet tudtam kihámozni a filmből, ami azt hiszem, hogy nem volt túlcukrozott, túl hollywoodi, hanem okosan és mérsékelten volt adagolva… nekem legalábbis tetszett. Itt a fórumon szerintem bárkinek tudom ajánlani! :) (Egyedül azt sajnálom, hogy nem Budapesten láttam, mert így csak szinkronos változat volt.)

 

OFF: Én most láttam először moziban a Star Wars előzetest (e film előtt) és mikor a végén megjelent Han + Chewie, akkor valaki a nézők közül egy hangos Chewbacca üvöltéssel bődült be, amire mindenki elkezdett röhögni... már várom a SW hangulatot. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos akkor megnyugodhatunk a Promi kettő végett is. :D

Ha az is egy kiemelkedően jó könyv adaptációja lenne egyébként tényleg meg lehetne nyugodni. Végülis minden jel arra utal, hogy ha Scottnak első-osztályú sorvezetőt adnak a kezébe akkor tud jó lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marsi:

Felteszem a filmmel nincs gond. Velem volt egy kicsi. Màsra szàmítottam.

Gravitáción és Interstellaron hízlalt agyam megint dràmàra készült.

Pedig írták sokan, hogy lélelekemelő kaland lesz ez, és mégis..

 

 

Nem végkifejleti dràmàt vàrtam, hanem kicsivel több karakterdràmàt. Watney szenvedései nem kaptak túl nagy hangsúlyt. Bemuattàk amit kellett, de mindig jött egy jó poén és màr nem is tudtam sajnàlni, vagy arra gondolni, hogy sajnàlni kéne. Azthittem hogy a McGyver stílus több lesz és meredekebb.. Nem volt túlzó semmi.

Egy botanikus asztronautàból kinézek ennyit. Ez pozitívum. Azthittem lesz egy jelenet Watney szüleivel.

A család agodalmai kicsit mélyíthették volna a kötődést a főhőssel.

 

 

Én 8\10 re értékelem, mert jól szórakoztam, a Mars sosem volt még ilyen szép,

De màsra szàmítottam, ami persze nem a film hibàja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mentőexpedíció A marsi:

 

Mint olyan sci-fi rajongó, aki nem olvasta ezt az általatok is nagyra tartott könyvet, különösebb miheztartások nélkül ültem be a filmre. Mindössze annyit reméltem, hogy Scottnak sikerül egy olyan szórakoztató őszi űrmozit csinálnia, mint a Gravity vagy az Interstellar. Most már csak azt bánom, hogy nem voltak nagyobb elvárásaim, mert ez a film szerintem még azokat is beváltotta volna! Szerény véleményem szerint, ez a film egy tökéletes példa arra, hogy a vén rókának még mindig van harapása. Nyilvánvalóan kiemelkedő volt Matt alakítása, ami miatt az egész film alatt érezhető volt a Crusoe-i dráma, és végig tökéletes választásnak tűnt a szerepre, ezzel is megváltva az Interstellar-ban alakított, szintén magára maradt karakterét. :D Amiket itt leírtatok, azokkal jóformán egyt tudok érteni, én személyes pluszként kiemelném, hogy milyen jól el lett találva a Földön és a Marson játszódó jelenetek aránya. Nem éreztem azt, hogy az egyik a másik kárára menne, sőt, így nekem úgy tűnt, hogy még a korlátozott játékidővel is sikerült egy könyves sztorinak a velős részét megfogni.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az is egy kiemelkedően jó könyv adaptációja lenne egyébként tényleg meg lehetne nyugodni. Végülis minden jel arra utal, hogy ha Scottnak első-osztályú sorvezetőt adnak a kezébe akkor tud jó lenni.

Ebben a vonatkozásban viszont lehet, hogy lehet reménykedni, hiszen a Los Paradse forgatókönyvét nem Mr. Damon "Bedobokmindenzagyvaságotmagyarázatnélkül" Lindelof írja. Más kérdés, hogy milyen forgatókönyvíró Michael Green.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett A marsi, és véletlenül ezzel a címmel kértem a jegyet a moziban :D

A film nem csak a könyvhöz, hanem lényegében a történet szellemiségéhez is hű maradt, és ez a lényeg. A lent említett poén kihagyásáért nagy kár, mint ahogy nekem hiányzott az Elrond-talis megbeszélésből is egy vicces megjegyzés (meg az űrpaparazzis párbeszéd, de ez legyen a legnagyobb bajom :)). Persze sok az egyszerűsítés, ami szükséges volt, több magyarázatot nem bírt volna el a film. És a filmet látva jöttem rá, hogy mennyire illő volt a diszkós zene :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, akkor csatlakoznék az előttem szólókhoz, nekem is nagyon tetszett A marsi, filmként és könyvadaptációként is (bár nyilván nehéz a kettőt különválasztani). :) Filmként nagyon egyben van, és érthető, miért lett megvágva a történet, ahol meg lett vágva, de azért azt meg kell említenem, hogy a játékidő végessége miatt Watney humora és tudása csak megcsillant a könyvbéli napló bemondásokhoz képest (nyilván, amit ott elmesélt, azt nagyobb részben cselekvésként láttuk a filmben, kommentár nélkül). Szóval akinek bejött a humora és fogékony a tudományos bravúrokra, amiket véghezvitt, és még nem olvasta, annak feltétlenül ajánlom (én is). :)

 

És ami a fontos, ami a lényeg, amit ha nem sikerül elkapni, akkor akkor is megbukik a film, ha 100%-ig lemásolják a filmet: Mark Watney! Watney karakterét maximálisan eltalálják és Matt Damon - ahogy azt már a trailerek is sugallták - a legjobb választás volt a szerepre. A többiek is jók - apró, de majdnem teljesen elhanyagolható negatívum: a Hermes legénysége még a könyvnél is jobban háttérbe szorult -, sőt, anno sok szerepre nem tetszett a választott, de a film maradéktalanul meggyőzött, hogy jó színészeket válogattak ki. De ők sem számítanak Watney mellett, aki viszi a hátán a filmet, hozza a poénokat (néha könyvből, néha új, de ugyanolyan jó poénokat sütnek el), az optimizmust, a lazaságot, szóval mindent, amivel megszerettette velünk a könyvet.

Az általad leírtakkal teljesen egyetértek, de ezt magam is kiemelném: Matt Damon lubickolt ebben a szerepben! Minden gesztusa emberi és természetes volt.

 

 

A humor, a dráma, a kaland egyvelegét alkotta a film és talán az ethosza is erre építhető. Az ember, aki meghódíthat új világokat, az egyik legalkalmazkodókészebb élőlényként képes a felmerülő legváratlanabb problémákat is megoldani, a legnehezebb helyzetekből is kikerülni, a kitartására, a találékonyságára, az intelligenciájára és nem utolsó sorban az emberségére/bajtársiasságára hagyatkozva. Ebben pedig ott volt nagy segítségként Watneynek a humor, a személyisége részeként ez is nagy szolgálatot tett a kitartásában, így közvetett módon a túlélésében is, nem utolsó sorban ettől volt igazán emberi és szórakoztató figura. Végeredményben egy ilyen pozitív üzenetet tudtam kihámozni a filmből, ami azt hiszem, hogy nem volt túlcukrozott, túl hollywoodi, hanem okosan és mérsékelten volt adagolva… nekem legalábbis tetszett. Itt a fórumon szerintem bárkinek tudom ajánlani! :) (Egyedül azt sajnálom, hogy nem Budapesten láttam, mert így csak szinkronos változat volt.)

 

OFF: Én most láttam először moziban a Star Wars előzetest (e film előtt) és mikor a végén megjelent Han + Chewie, akkor valaki a nézők közül egy hangos Chewbacca üvöltéssel bődült be, amire mindenki elkezdett röhögni... már várom a SW hangulatot. :love:

Így-így. :) Kellenek az ilyen sztorik, amelyek a mai " minden körülmények között érezd jól magad" világban arról szólnak, hogy küzdeni kell egy vesztes helyzetben is, és nem szabad feladni. Nekem a humor és a tudomány mellett ez volt a történet legnagyobb ereje. :)

Én is szinkronnal láttam, szerintem jó volt így is.

És nálunk is volt Ep7 előzetes, amit továbbra is füttyögések kísértek, mint minden alkalommal, amikor láttam. A közönség már nagyon készülődik. :)

 

A marsi:

Felteszem a filmmel nincs gond. Velem volt egy kicsi. Màsra szàmítottam.

Gravitáción és Interstellaron hízlalt agyam megint dràmàra készült.

Pedig írták sokan, hogy lélelekemelő kaland lesz ez, és mégis..

 

 

Nem végkifejleti dràmàt vàrtam, hanem kicsivel több karakterdràmàt. Watney szenvedései nem kaptak túl nagy hangsúlyt. Bemuattàk amit kellett, de mindig jött egy jó poén és màr nem is tudtam sajnàlni, vagy arra gondolni, hogy sajnàlni kéne. Azthittem hogy a McGyver stílus több lesz és meredekebb.. Nem volt túlzó semmi.

Egy botanikus asztronautàból kinézek ennyit. Ez pozitívum. Azthittem lesz egy jelenet Watney szüleivel.

A család agodalmai kicsit mélyíthették volna a kötődést a főhőssel.

 

 

Én 8\10 re értékelem, mert jól szórakoztam, a Mars sosem volt még ilyen szép,

De màsra szàmítottam, ami persze nem a film hibàja.

Ha megbarátkoztál vele, hogy ilyen lett, akkor talán megérted, hogy pont ez a jó benne, hogy miközben van benne dráma bőséggel, mégsem lett drámai. :)

 

 

Nyilvánvalóan kiemelkedő volt Matt alakítása, ami miatt az egész film alatt érezhető volt a Crusoe-i dráma, és végig tökéletes választásnak tűnt a szerepre, ezzel is megváltva az Interstellar-ban alakított, szintén magára maradt karakterét. :D

Hehe, ez nekem is eszembe jutott. :D

 

 

Nekem is nagyon tetszett A marsi, és véletlenül ezzel a címmel kértem a jegyet a moziban :D

A film nem csak a könyvhöz, hanem lényegében a történet szellemiségéhez is hű maradt, és ez a lényeg. A lent említett poén kihagyásáért nagy kár, mint ahogy nekem hiányzott az Elrond-talis megbeszélésből is egy vicces megjegyzés (meg az űrpaparazzis párbeszéd, de ez legyen a legnagyobb bajom :)). Persze sok az egyszerűsítés, ami szükséges volt, több magyarázatot nem bírt volna el a film. És a filmet látva jöttem rá, hogy mennyire illő volt a diszkós zene :D

Ezzel a zenei stílussal nekem alapból sincs semmi bajom. :P De a filmhez is jól passzolt, ez tény. :D

Az ABBA:Waterloo volt a legjobb!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marsi kipipálva. Nem, nem vagyok hajlandó "A mentőakció"-nak nevezni a filmet, bárki is álmodta meg ezt a csodát. A jegyet is így kértem, aztán találgatott Cinema City Petra, hogy ugyan mit szeretnék látni. Matt Damont, ki mást?

 

Szóval, a film nagyon tetszett, annak ellenére, hogy a könyvtől mélységében különbözött. Jól látszott, hogy a stílus, a sztori és úgy az egész kavalkád könyv formátumra lett megálmodva. Hiányoztak a főhős gondolatai, a folyamatos mikromenedzsmenttel kapcsolatos agyalások, stb. Nyilván hiányzott, mert ez a vásznon nem eladható, nem lehetne mainstream módon megvalósítani.

 

Ebből fakadóan a film teljesen más lett, mint a könyv (nyilván), és elveszett belőle valamiféle báj, de hát ez várható volt. Nagy szerencsére nemcsak elvesztett valamit, hanem kapott is méghozzá zseniális zenét, fényképezést, színészi játékot és profi rendezést. Összességében nagyon tetszett, jól adaptálták a vászonra és remek szórakoztatást nyújtott. Ja, és külön öröm, hogy - ahogy alább lentebb is írták - nemcsak, hogy megőrizték a könyvben megálmodott humor vonalat, de új poénokkal egészítették ki.

 

 

A ciciket el is felejtettem, pedig olvastam a könyvet. Nekem nem hiányzott, de így, hogy írtad Dzséjt, már hiányzik. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Màsra szàmítottam.

 

Csoli! A dráma "hiánya" a könyvben is megvan! Pontosabban nem azt a klasszikus zsigeri drámát kapjuk a könyvben sem, hanem egy rohadt izgalmas (komolyan mondom izzadt a tenyerem a könyv olvasása közben és néha azon kaptam magam, hogy rázom a lábam az izgalomtól) túlélő történetet elképesztően jó humorral (ritkán röhögök hangosan egy könyv olvasása közben, de itt többször is volt ilyen): Szóval a film még ebben is hű volt a könyvhöz és nem csináltak belőle csöpögős-sírós drámát (ne érts félre nincs bajom a drámákkal, az egyik kedvenc műfajom, de ennek a sztorinak - mint írtam - az eredetije sem klasszikus értelembe vett dráma, sokkal inkább egy veszett izgalmas poénhegyekkel telenyomott túlélő sztori). És ezt tokkal-vonóval hozta a film! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! A dráma "hiánya" a könyvben is megvan! Pontosabban nem azt a klasszikus zsigeri drámát kapjuk a könyvben sem, hanem egy rohadt izgalmas (komolyan mondom izzadt a tenyerem a könyv olvasása közben és néha azon kaptam magam, hogy rázom a lábam az izgalomtól) túlélő történetet elképesztően jó humorral (ritkán röhögök hangosan egy könyv olvasása közben, de itt többször is volt ilyen): Szóval a film még ebben is hű volt a könyvhöz és nem csináltak belőle csöpögős-sírós drámát (ne érts félre nincs bajom a drámákkal, az egyik kedvenc műfajom, de ennek a sztorinak - mint írtam - az eredetije sem klasszikus értelembe vett dráma, sokkal inkább egy veszett izgalmas poénhegyekkel telenyomott túlélő sztori). És ezt tokkal-vonóval hozta a film! :)

Világos. A könyv is ilyen. És ha ez könyvhű lett, az siker. ÉN számítottam másra. Az ÉN elvárásaimmal volt gond.

Ezen egy segít. Az újranézés. Várakozás közben az ember igényei sokszor eltorzulnak.

Azt hittem azt látom majd, amit magam képzeltem a filmről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a zenei stílussal nekem alapból sincs semmi bajom. :P De a filmhez is jól passzolt, ez tény. :D

Az ABBA:Waterloo volt a legjobb!

 

Nekem sincs :)

 

És a Stayin' alive-os ziccert rendesen kihagyták, pedig hát igazán illő zene, és Whatney is ezt a zenét választotta főcímzenének :D

 

 

Ugye, ha A marsi-ra kérek jegyet, akkor a pénztárosok tudni fogják, miről van szó? :) Nem vagyok hajlandó kimondani a Mentőexpedíciót.

Attól függ, esetemben a pasas rájött, melyik filmre szeretnék jegyet venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz!

 

Tudom, hogy neked nem hosszú, de kaptam már a fejemre azért (máshol), hogy túl sokat írok és ezért el sem olvassák. Mert hogy telefonon sokat kell görgetni ... :facepalm:

 

Többször hallottam én is ilyen és ehhez hasonló "érveket". Pontosan ugyan ilyet is. Sőt, én magam is megkaptam már sima egyszerű chatelés közben, hogy sokat írok és ez nem jó. Überlol. Azért szerintem ez !!NAGYONGÁZ!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy neked nem hosszú, de kaptam már a fejemre azért (máshol), hogy túl sokat írok és ezért el sem olvassák. Mert hogy telefonon sokat kell görgetni ... :facepalm:

Egyszer én is megkaptam ezt. A válaszom a következő volt: ha én meg tudtam írni telefonon, neked sem lehet nehezebb elolvasni azon. Azóta nem batyogatnak ilyennel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis olvasnivaló:

 

Mentőexpedíció

 

Bocsi, ha hosszú, de hát végül is csak magamtól veszem el a helyet.... :(

Nagyon jó íràs R2! A hossza miatt kicsit újra làttam a fimet!

Tetszik,hogy a kritikàdban megtalàlható az én lentebbi véleményem lényege, így már nem érzem magam különcnek, hanem " gondolkodó nézőnek". Köszi! ;)

Valódi újranézéskor màr tudom majd, hogy hogy àlljak neki..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is letudtam marsi Márk kalandját. Úgy voltam vele hogy ha a Számkivetett be tudott jönni akkor emez múvi is bejöhet. Annál is inkább mert utóbbiról tudtam hogy sokkal merészebb és elmésebb és humorosabb mint az előbbi. Nem tévedtem és nem is csalódtam. Nagyon jó szórakozást nyújtott. Nálam eddig az év filmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marsihoz még annyit, hogy nekem nagyon bejött a 3D, kifejezetten jól működött.

 

Egy kis olvasnivaló:

 

Mentőexpedíció

 

Bocsi, ha hosszú, de hát végül is csak magamtól veszem el a helyet.... :(

Én is elolvastam, nagyon jó írás, és nem igazán hosszabb, mint amiket írni szoktál :)

Pár megjegyzés:

 

A nyitó szöveg a könyvben a záró volt, és kicsit én is sajnáltam, hogy kimaradt. A trailer aláfestéséhez remek ötlet volt felhasználni.

Dzséjt linkelt egy jó cikket a fb-on (csak most lusta vagyok megkeresni :oops: ), hogy az űrhajósokat kiképzik arra, ne roppanjanak össze a leggázabb helyzetekben sem, vagyis az összeomlás elviekben kizárt :) Most hanyagoljuk el azt a tényt, hogy ez esetben azért elég hosszú időről van szó.

Valahogy a könyv olvasása közben sem voltak kétségeim az iránt, hogy a Mark megmenekül, az izgalmas helyzeteket inkább az adta, hogy már vártam egy-egy probléma után, miféle őrült megoldással rukkol elő.

 

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.