Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Te jó ég! Na azért az a tanár se lehetett teljesen százas. Ez egyértelműen nem gimiseknek készült film.

Na igen. Csatlakozik a "filmek, amiket túl fiatalon láttam" listához:

 

1. Alien, Aliens -- 8-9 éves lehettem, és iszonyúan rémisztő volt, elsősorban az arctámadó

2. Terminátor -- 8-9 éves szintén, Brad Fiedel ütemes gépi zenéjével szintén nagyon rémisztő volt

3.  Sliders torokgyíkos rész, 10 éves lehettem, még most is kiráz a hideg

4. 12 majom - 23 évesen... nem tudom hány éves az ideális kor ehhez a filmhez, de nem tudtam kellően értékelni

5. Árvácska

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Sliders torokgyíkos rész, 10 éves lehettem, még most is kiráz a hideg 

Na igen, ennél én is mai napig megborzongok. :D

A 2001: Űrodüsszeiát 18 évesen láttam először és nem éreztem magam felkészültnek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a film, amit túl korán láttam kategória győztese a Cannibal Holocaust, amit kb. 14 éves koromban láttam. Emlékszem úgy ültünk neki hogy előtte éveken át hallottunk róla mindenféle vad sztorikat. A kedvenc "városi legendám" ennek kapcsán, hogy minden videotékában van Cannibal Holocaust, csak a pult alatt tartják és egy jelszót kell mondani a tékásnak hogy kiadja. Ilyen és ehhez hasonló marhaságok miatt úgy tűnt hogy ez a nagybetűs durva film amit óriási bátorság végignézni. Ezzel az elánnal ültünk neki unokatesómékkal.

Emlékszem az elején még azt gondoltam, hogy sima ügy lesz. Eleve az egyik szinész ugyanaz volt aki a "Kincs, ami nincs"-ben is feltűnik (mindkettő olasz film ugyebár). Valahogy biztonságban éreztem magam. Meg az elején amikor lepuffogtatják a bennszülötteket egyértelmű volt hogy kamu az egész. Látszott hogy nincs is rajtuk seb és a nagy semmitől esnek össze. Aztán jött az a jelenet, amikor az egyik bennszülőttnőt kicipelik a folyópartra és egy fahusánggal halálra erőszakolják. Azt hiszem ilyen pánik se előtte se utána nem lett rajtam urrá filmnézés közben. Pláne hogy amikor ránéztem a VHS lejátszó kijelzőjére láttam hogy még csak a film elején járunk és még csak most indul be az egész. Innentől mint valami elborult. pszichológiai kiképzés olyan volt végigülni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Hát ja :D Magáról a Cannibal Holocaustról egyébként sokat elárul, hogy a bemutató után annak idején beperelték Rómában a rendezőt. A vád az volt, hogy tényleg megölte a szinészeket és azt vette fel. A film pedig valóban azt akarja elhitetni a nézővel, hogy amikor régi felvételeket láttunk azok igaziak. Az illuzió kedvéért a rendező meg is kérte a szinészeket hogy a bemutató után egy darabig szivodjanak fel. Csak aztán amikor gyilkosság vádjával bíróságra került szólnia kellett nekik hogy legyenek szivesek megmutatni magukat, mert nem akar rács mögé kerülni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

10-ben gimiben ezt vetítette le nekünk a tanár. 

Ez nálunk is megvolt, emellett egyszer a Passiót is megnéztük az osztállyal, számomra az maradandóbb volt, bár egyik sem olyan, amit szívesen megnéznék újra.

 

Ezzel együtt egy időben direkt megnéztem néhány olyan kutlikusnak mondott filmet, amiről az a hír járta, hogy nagyon durva és senkinek sem ajánlják. A Cannibal Holocaust nálam kimaradt, de egy másik olasz botrányfilmet, a Salót ekkor láttam. Úgy emlékszem inkább vontatott és unalmas, mintsem megrázó lett volna, viszont volt amiben kellemesen csalódtam, mert az Irréversible például, amellett, hogy tartalmaz két kifejezetten erőszakos jelenetet, egy nagyon szépen felépített film és egyáltalán nem a brutatlitásról szól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is van néhány olyan muvi amit túl korán láttam.
Ott van például a '89-es Batmanus amit a muterommal néztem meg moziban kilenc évesen. Csak annyi maradt meg a vetítésből hogy nem mertem a vászonra nézni annál a résznél ahol Dzsóker fejzetéről lekerül a kötés. Valami nagyon ronda dologra számítottam. Még akkor se néztem oda amikor a muter odasúgta hogy nem is mutatják. Dzsóki bátyánk röhögve sétált a sötétben felfelé a lépcsőn és én oda se bagóztam. :D
Meg van pár első nézésre nem bejövős muvi amiket később mégis nagyon megkomáltam: például Halálos fegyver 1-2, Die Hard 1-2, Az utolsó cserkész

 

 

2018. 07. 08. - 15:30, Bomarr írta:

Űrkamionosok (1996 - Egyesült Királyság/USA)

Óriási B-filmes marhaság, de én őrült jól szórakoztam rajta. Van benne cyborggá alakított Tywin Lannister is. Charles Dance röhejes mégis szuper a főgonosz szerepében.

 

Tegnap meglestem ha már eszembe juttattad. A megjelenésének az idejében érdekelt valamennyire de idáig mégse foglalkoztam vele mert elfeledkeztem róla. Úgy-ahogy bejött. Nem igazán érzem kidobottnak a rá fordított időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Wilde írta:

Úgy emlékszem inkább vontatott és unalmas, mintsem megrázó lett volna

Hát igen. A Salót valamiért valami brutál filmként hirdetik pedig kábé az utolsó öt percben van durvulás. Addig meg egy vontatott gusztustalanság. Eszik a sz*rt a szereplők.... már aki nem látta annak mondom, hogy nem viccelek. Tényleg egy rakás jelenet van arról hogy a szereplők sz*rt esznek. És állitólag ez valami halál művészi film. A Rottentomatoes-on 73 százalékon áll! A kritikusoktól jobb értékelést kapott, mint a Han Solo film! :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Hát igen. A Salót valamiért valami brutál filmként hirdetik pedig kábé az utolsó öt percben van durvulás. Addig meg egy vontatott gusztustalanság. Eszik a sz*rt a szereplők.... már aki nem látta annak mondom, hogy nem viccelek. Tényleg egy rakás jelenet van arról hogy a szereplők sz*rt esznek. És állitólag ez valami halál művészi film. A Rottentomatoes-on 73 százalékon áll! A kritikusoktól jobb értékelést kapott, mint a Han Solo film! :|

Már csak homályosan emlékszem a filmre, mert nem mostanában láttam, de úgy rémlik a vége is elég béna. Egyszerűen annyira rosszul öregedett a film, hogy azok az effektek, a "durvulás" is abszolút gagyi. Volt valami olyasmi a végén, hogy az egyik kívégzési jelenetben, az adott szereplőnek egy késsel kinyomják a szemét és az is annyira gagyin nézett ki, hogy már inkább szánalmas, mint félelmetes volt. Bizonyára a 70-es években más volt az embereknek az ingerküszöbe, de azt így mai fejjel nagyon nehéz megérteni, hogy ez a film anno olyan szélsőséges indulatokat váltott ki, hogy ezért halálosan megfenyegették a rendezőt, egyesek szerint ezért is ölték meg.
Mindenesetre a vájtfülűek szerint ez a film egy művészi kiállás a fogyasztói társadalom és a fasizmus ellen, én nem vagyok filmesztéta, úgyhogy ezt nem tudtam belelátni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

emellett egyszer a Passiót is megnéztük az osztállyal

Hozzánk is behozta a töri tanár, gimiben, néztünk belőle 10-15 percet, mert pár csaj elkezdett sírni rajta és inkább kikapcsolta, azóta sem pótoltam még.

 

 

Nekem így kapásból nem jutott eszembe semmi, ami nagyon megrémisztett kiskoromban, az Alienektől sem féltem csak az elsőben, de ott sem a lénytől, hanem attól, hogy mikor fog előugrani, mert a jumpscare meg fog ijeszteni és így előre paráztam amíg valaki egyedül kóborolt a hajón. Aztán Ody videójából beugrott, hogy a Howard a kacsa, démonjai későbbi rémálmokhoz vezettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekként elvitt minket a napközis tanár a Vámpírok bálja című filmre ami elvileg egy vígjátékba oltott vámpírfilm Polanski-tól. Nekem annyira félelmetes volt hogy szó szerint hónapokig rettegtem esténként hogy bejön valamelyik vámpír a szobám ablakán. Volt hogy valami árnyék vetült az ablakra és úgy féltem hogy ki sem bírtam nyitni a szememet.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Te jó ég! Na azért az a tanár se lehetett teljesen százas. Ez egyértelműen nem gimiseknek készült film.

A filmet nem láttam, de általános iskolás koromban megkaptam a könyvet mikulásra egy osztálytárstól - vagyis inkább az anyukájától (édesség helyett), elolvastam. Úgy rémlik, hogy később filmként sose szerettem volna megnézni, okkal. 

13 órával ezelőtt, Wilde írta:

viszont volt amiben kellemesen csalódtam, mert az Irréversible például, amellett, hogy tartalmaz két kifejezetten erőszakos jelenetet, egy nagyon szépen felépített film és egyáltalán nem a brutatlitásról szól. 

Ez a film nálam is a kellemes csalódás kategória volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl korán látott film? Szerintem gyerekkorom majdnem mindegyik filmje. :) Az biztos, hogy az Alienst 7 évesen láttam, meghatározó volt a film elejei álomjelenet. Azon nagyon féltem, az első alkalmakkor mindig a fotel mögül sasolva néztem végig. A poén az, hogy egy évvel később az Alien születési jelenete már meg sem hatott, még tetszett is, hogy végre nem sötétben láthatok kikelni egy alient.

A másik megrázó filmes élményem az 8-9 éves koromban volt a Hullajó (Peter Jackson egyik első filmje, amikor még tudott bánni az ollóval és a trükkökkel :evil: ), amikor a vénasszony kitapossa a patkánymajom agyát, az annyira megütött, hogy le kellett kapcsolnom a filmet. Egész tíz percre, aztán megembereltem magamat és folytattam. Azóta többször is láttam, és most látom a Youtube-on, hogy fenn van a teljes film. LOL! És már fut is a háttérben. Jó lesz munka közben aláfestésnek. :D 

Ezt a kettőt leszámítva nem tudom, hogy hatott-e rám valami még úgy igazán megrendítően. Pedig azért 10 éves koromig túl voltam pár olyasmin, amit 18 éves koromig aligha szabadott volna látnom. A rózsa neve, Keresztapa-trilógia, 976 - A sátán hívószáma, a komplett Alien franchise (akkor még trilógia), Őrült Stone, avagy 2008 a patkány éve, a két Predator-film, Evil Dead filmek, Romero zombifilmjei, 2001 Space Odyssey, Blade RunnerElemi ösztön, stb. Ezek persze nem mindegyike félelmetes, de nem is olyanok, amiket kisgyerek fejének szántak. A poén az amúgy, hogy a 2001 és a Blade Runner gyerekkoromban tetszett, felnőtt fejjel utáltam meg őket, miután már értettem.

Persze azért rajzfilmeket is néztem, Hercegnő és a koboldok, Őslények országa, stb. Meg az erőszakos és semmitmondó Tom & Jerry. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap házimozidélutánt tartottam:

 

Rampage: Hihetetlen, hogy mire nem képesek már sztorit felhúzni, ugye az alapmű nem nagyon jeleskedik ilyen téren, sőt valójában nincs is. Ennek ellenére szórakoztató volt, látványos és különben is amikor nagy valamik zúzzák egymást és egy adott várost az mindig jó. :D

 

A hét nővér: Jó kis film, érdekes kérdést feszeget, elgondolkodtató mind a születésszabályozási rész, mind a nővérek élete, hogy hogyan is élhették meg az egészet. A csavarokra ideje korán sikerült rájönni így nem volt nagy meglepetés. Szegény Noomi Rapacet jól le zúzzák ebben a filmben is. Összességében tetszett.

 

Ready Player One: Látványosnak látványos, de ha nem lenne benne annyi utalás más filmekre, játékokra nem sokat érne. Az Oasist adom! Valaki IRL is megcsinálhatná amíg élek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez ment az elmúlt két hétben:

 

November 13: Attack on Paris (2018 - Franciaország): Dokumentumfilm a 2015-ös párizsi terrortámadásokról. Nagyrészt abból áll, hogy a túlélők elmesélik mi történt, de ennyi elég volt ahhoz, hogy a TV-hez szegezzen. A három részes doksiba csak beleakartam nézni de végül együltőhelyemben végignéztem. 10/9

Hatosfogat (1939 - USA): Általában nem vagyok oda az amerikai westernekért, de ez meglepően jó lett. Arról szól, hogy kb. féltucat ember zötykölödik egy lovaskocsin, ami az indiánok földjén kell átutazzon. Több helyen is kifejezetten azaz érzésem volt, hogy Tarantino sokat merithetett ebből a  filmből az Aljas nyolcas forgatásánál. 10/7

Red Headed Woman (1932 - USA): Egyike azoknak a "ponyvafilmeknek", amik még a Hays-kód bevezetése előtt születtek, tehát még azelőtt, hogy az amerikai filmet gúzsba kötötték volna a szigorú erkölcsi előírások amik aztán a '30-as évek derekától egész az '50-es évekig jellemezték a tengerentúli filmipart. A főhősnőnek itt például kifejezetten az a célja, hogy tönkretegye egy jómódú üzletember házasságát, mert le akarja nyúlni a pénzét. Érdekességnek elmegy, de egyébként meglehetősen amatőr. 10/5

Gyilkosság az Orient Expressen (2017 - USA): Kenneth Branagh valszeg megőrült. Más okot nem látok rá, hogy mitől lett ilyen rémgyenge ez a film. Az alakítása röhejes, a CGI hátterek kinosak, az akciók megmosolyogtatóak, a mellékszereplők érdektelenek. 1974-ben már készült egy ennél sokkalta jobb adaptáció is ebből a sztoriból. 10/4

A hercegnő és a kalóz (1944 - USA): Volt egy-két poén ami nem ült, de összességében baromi jól szórakoztam. Egy nagyon bájos kalandfilmbe oltott vígjáték 10/8

A vádlottak (1988 - USA): Jodie Foster anno ezért kapta az első Oscar-díját. Teljesen megérdemelten. Csak az alakítása miatt is érdemes megnézni. 10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel most megy éppen a mozikban az Incredibles 2, úgy döntöttem, megnézem az első részt, hogy felelevenítsem kicsit az emlékeimet, mert már nagyon régen láttam a filmet. Még így, sok év után is úgy vélem, hogy az egyik legjobb animációs film, amit valaha láttam. Szerethető karakterek, nagyszerű animáció, egyáltalán nem unalmas történet, megfelelően kezelt humor. Igazán bármelyik korosztálynak ajánlhatom. Kíváncsi vagyok, hogy a második rész is lesz-e ilyen jó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma újra megnéztem hosszú idő után a Watchment. Még mindig imádom ezt a filmet. Most az Ultimate Cut-ot néztem meg, ebben van egy animációs film is A fekete hajók meséi, ami nem volt rossz, de néha kizökkentett a filmből. A héten elvileg megjön a képregény is belőle. Jó lesz végre azt is elolvasni.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó szamuráj

Ezt a filmet még sosem láttam elejétől a végéig a 15 év alatt. Mindig csak részleteket láttam belőle, ezért elhatároztam, hogy végre megnézem egészben. Bánom, hogy eddig nem tettem ezt meg.

Ugyan van több olyan jelenet is a filmben, amely vontatott, kissé unalmas; ennek ellenére remekműnek tartom. Az olykor unalmassá váló jeleneteket leszámítva Tom Cruise-t tudnám felhozni negatívumként. Alapvetően nincs bajom a színésszel, de ez a szerep szvsz nem állt neki olyan jól. (A sci-fijeit jobban bírom; pl. Feledés, Világok harca). Viszont a látvány, a hang, a csatajelenetek, a jelmezek, a színészek (T. C.-t leszámítva) mind fantasztikusak voltak. Külön kiemelném a csodás japán tájakat, illetve azt is, hogy mennyi mindent megtudhattunk a japánok viselkedéséről, kultúrájáról.

 

10/9 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ready Player One - mér jó pár hete, hogy megnéztem, csak tegnap, kiheverve a vasárnapi karambolt, úgy döntöttem, lazulásképpen újra megnézem, immár rendes BD formátumban. Hát, ez a film egy kockacsoda. Tényleg egyszer végig fogom nézni kikockázva, mert annyi filmes, sorozatos, videojátékos, képregényes utalás van benne. És emellett piszok látványos mozi, szerethetőek a főszereplők, és a sztori is tetszetős. Külön tetszik, hogy a főgonosz Ben Mendelsohn játssza, ugyanolyan nagyszerűen, mint ahogy Krennicet hozta.

Spoiler

Főleg a végén tetszett, amikor rádöbben, hogy elvesztette a versenyt és nem lövi le Parzivalt.

És amúgy is tele van Star Wars utalásokkal, de persze ez csak a jéghegy csúcsa. Overwatch, Mass Effect, Halo, Batman (film, játék, képergény, sorozat, minden érából - a '60-as évekbeli tévésorozatból megjelenő autótól az Arkham Knightig minden feltűnik), Star Trek, Aliens, Gremlins, Dűne... Hetekig lehetne sorolni.

Steven Spielbergnek ilyen filmeket kéne folyamatosan rendeznie. Nem mondom, hogy rosszak a drámái, de őszintén szólva, ez megy igazán neki.

Most már csak a könyvet kell elolvasnom, de azt még megelőzi Perszepolisz felemelkedése. :) 

 

Kong: Skull Island - rühelem King Kongot. Komolyan. Mi érdekes van egy óriási majomban? Semmi! Egy kicsiben sem sok, ha nem Clint Eastwood oldalán játszik. :) Szóval hiába tetszett a Godzilla, a vele egy univerzumban játszódó Skull Islandot csak tegnap pótoltam be, pont azért, mert érdekli a frászt Kong. Talán éppen ezért csalódtam kellemesen a filmben, vagy azért, mert éreztem rajta, hogy egy nagyobb univerzum része - bár azért még itt is lehetne mit tanulni az MCU-tól vagy a Star Warstól. Úgy értem, szép, hogy a Kong már utal előre, de a Godzilla viszont nem utalt visszafelé. Szóval sorrendben talán ütősebb lett volna, ha a Skull Islandot mutatják be elsőként.

Spoiler

Akkor sokan leültek volna a sátblista végén.

Persze azért nem egy kiemelkedő alkotás, és a Godzilla jobban tetszett, de szépen megalapozta a 2020-as Godzilla vs. Kongot, Samuel L. Jacksont, Tom Tom Hiddlestont, Brie Larsont és John Goodmant pedig még egy szakács műsorban is szívesen megnézném. :) Egyetlen dolog volt, amitől a frász kitört:

Spoiler

Hát sokkal-sokkal több helikoptert zúzott le Kong, mint ahány felszállt, de sokkal több szállt fel, mint ahány a hajón összesen volt! És utána a film végén még jöttek újak is? Mi a f*sz? Egy anyahajón nincs ennyi helikopter, ezek meg csak egy teherhajóval jöttek. Azért ezt végiggondolhatták volna...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Most már csak a könyvet kell elolvasnom, de azt még megelőzi Perszepolisz felemelkedése. :) 

Nekem is tetszett a film, gondoltam rá, hogy elolvasom a könyvet is. Csak nekem még van előtte hajaj, nem tudom, mennyi más olvasnivaló, de észben tartom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.