Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

Mondjuk nekem a Terminátorban sem volt vele semmi problémám, azt se értem miért gyalázzák őt érte a mai napig nagyon keményen. Nekem egy fiatal Sarah Connornak is teljesen hihető volt az alakítása, arról meg nem ő tehet, hogy sokkal szebb és aranyosabb arca van, mint Linda Hamiltonnak.

Le is írtad, ami nekem probléma Clarke Conorjával: sokkal szebb és aranyosabb arca van, mint Linda Hamiltonnak. Hamilton kialakított egy képet Sarah Conorról már a T1-ben, amikor még nem kattant harcos amazon, csak egy egyszerű nő. De már akkor több harcos erő volt benne, mint Clarke-ban. És Clarke-nak nem egy új embert, hanem a T1-es (nem kattant) és T2-es (de már harcos amazon) Sarah kombinációját kellett volna megvalósítania. Erre alkatilag alkalmatlan, és az írók is bénák voltak ehhez.

Ha ő lett volna az első Sarah Connor, no problemo. De nem ő az, neki Linda Hamilton karakterét kellett volna adni, hiszen itt még nem is remake-ről van szó, hanem időutazásról. A TG-s Sarah nagyrészt ugyanaz a Sarah, aki a T1-ben volt, csak jobban képben van. Külön poén, hogy a csaj vasággyal együtt ha van 50 kilo, mégis kéziágyúkat adtak a kezébe. És ezen a ponton van még egy nagy gondom: bár egy terminator által kiképzett nőről lenne szó, az összes fegyvert úgy fogja, amitől egy katona menten hülyét kapna. Elég nehéz elhinnem, hogy képes egy, kinyújtott kézzel elsütni egy Desert Eagle-t, amikor a keze fele akkora, mint a fegyver markolata. Az M82A1 meg valószínűleg az első lövésnél lazán eltörte volna a kulcscsontját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Le is írtad, ami nekem probléma Clarke Conorjával: sokkal szebb és aranyosabb arca van, mint Linda Hamiltonnak. És Clarke-nak nem egy új embert, hanem a T1-es (nem kattant) és T2-es (de már harcos amazon) Sarah kombinációját kellett volna megvalósítania. Erre alkatilag alkalmatlan

De akkor félre lett castingolva, nem? Arról nem tehet, hogy sokkal szebb és aranyosabb az arca. A testalkatán még lehet alakítani adott határok között, bár tudtommal elég sokat edzett a szerepre. De most azzal mit kezdjen, hogy más az arckarakterisztikája. Egyébként szerintem van bennük hasonlóság külsőre is, még úgy is, hogy Linda arca hogy is mondjam, karakteresebb, szögletesebb, míg Emiliaé kerekebb és "letisztultabb".

Inkább ott ment félre a dolog, hogy Clarke kisasszony ugyan 30+, mégis olyan gyerekarca van, hogy elmenne 16-nak is, főleg smink nélkül. Linda Hamilton pedig mindig is idősebbnek nézett ki a koránál. Így Emilia nem illett abba a szerepbe, amit Te is írsz, azaz a T1-T2 közti Sarah Connornak. Csak ez nem az ő hibája. Azt gondolom, hogy a játékával megtette amit lehetett, hogy hiteles legyen, tök máshogy nem tud kinézni, mint amilyen.

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Külön poén, hogy a csaj vasággyal együtt ha van 50 kilo, mégis kéziágyúkat adtak a kezébe.

Nem most láttam a T-filmeket, de ez Hamiltonnál is hasonlóan volt, nem? Vagy neki legalább nem akkora skulókat adtak a kezébe? :D Az megint más kérdés, hogy ha egy ilyen külsejű karakternek olyan sztorit írnak, amiben féltonnás gépágyúkkal parádézik, akkor ez kinek a hibája? Ahogyan írtad is, ez meg inkább írói probléma.

Abban már nagyobb szerepe van, hogyan is fogja azokat a fegyvereket, jobban figyelhetett volna rá, ha ennyire kilóg a lóláb. Bár itt meg nem kellett volna a rendezőnek is felhívnia erre a figyelmét és elvárni, hogy normálisan tartsa a fegyvereket?

 

(És korábban valamiért többször is rosszul írtam a nevét, elnézést. Természetesen Emilia Clarke :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 06. 02. - 9:11, pb69 írta:

Nem most láttam a T-filmeket, de ez Hamiltonnál is hasonlóan volt, nem? Vagy neki legalább nem akkora skulókat adtak a kezébe? :D

Linda Hamilton a T1-ben egyáltalán nem használ fegyvert. Reese ugyan egyszer a kezébe nyom egy forgótáras Smith & Wessont, de az sem nagy pisztoly. A T2-ben is csak M4-est használ, ami nem nagy fegyver, ráadásul Hamilton eléggé feltornázta magát izommal és vagy húsz centivel magasabb Clarke-nál.

 

2018. 06. 02. - 9:11, pb69 írta:

De akkor félre lett castingolva, nem?

De, ez a fő probléma, amiről valóban nem tehet. Ugyanakkor, ha válogatáson vett részt, nem kellett volna elmennie megpróbálni egy ilyen szerepet megszerezni, ha meg eleve őt kérték fel, nem szabadott volna elvállalnia. Ez volt az ő felelőssége. Színészként azt is tudnia kell mérlegelni, hogy ő maga mennyire alkalmas egy szerepre. És azért Emilia Clarke a Game of Thronesnak hála már valószínűleg rég nem megélhetési színész, nem szorul rá arra, hogy bármit elvállaljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... Belegondolva, filmes szempontból még ilyen f*sza hetem nem volt. Hétfőn új Star Warst néztem moziban, pénteken pedig új Jurassic Parkot fogok. Ha a hét közepén még egy új Alien film is lett volna, az nálam a rajongói gyönyörhét lenne. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic World: Fallen Kingdom tömören -> akárhogy viszonyulsz a Jurassic Worldhöz, a folytatást baromira érdemes megnézni. Ha tetszett az előző rész, azért, ha nem tetszett, akkor azért. Juan Antonio Bayona fogta a Jurassic Park-sorozatot, megragadta, és kifordította a sarkából. Mint a Lucasfilm az SW-nél, úgy csinálja a Universal itt. Letettek elénk egy "szinte másolat egy az egyben" első részt, aztán egy olyan második részt, amire a fene sem számít. Na jó, a trailer miatt számít, de attól függetlenül a filmben remekül működik az egész. Végig izgalmas, néha félelmetes, máskor megható, van néhány elgondolkodtató pillanat is. Nekem nagyon tetszett, és pont azért, ami miatt valószínűleg a "rajongóknak" ez sem fog: elfordul a hagyományoktól, új utakat jár be, korlátokat dönt le. "Fájdalmasan, néha veszedelmesen, de ez tény."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jurassic World: Fallen Kingdom tömören -> akárhogy viszonyulsz a Jurassic Worldhöz, a folytatást baromira érdemes megnézni. Ha tetszett az előző rész, azért, ha nem tetszett, akkor azért. Juan Antonio Bayona fogta a Jurassic Park-sorozatot, megragadta, és kifordította a sarkából. Mint a Lucasfilm az SW-nél, úgy csinálja a Universal itt. Letettek elénk egy "szinte másolat egy az egyben" első részt, aztán egy olyan második részt, amire a fene sem számít. Na jó, a trailer miatt számít, de attól függetlenül a filmben remekül működik az egész. Végig izgalmas, néha félelmetes, máskor megható, van néhány elgondolkodtató pillanat is. Nekem nagyon tetszett, és pont azért, ami miatt valószínűleg a "rajongóknak" ez sem fog: elfordul a hagyományoktól, új utakat jár be, korlátokat dönt le. "Fájdalmasan, néha veszedelmesen, de ez tény."

Amúgy meg kell kérdezzelek, hogy in universe mi van a Sorna szigettel. Hisz a sorsa amiről nem tudok, dönti el ezen film történetének létjogosultságát.

Egy darabig nagyon The lost world hanulatú volt nekem. De aztán kiforult belőle! Jó rész volt! Ezentúl figyelni kell, ha piknikezni megyünk ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Amúgy meg kell kérdezzelek, hogy in universe mi van a Sorna szigettel. Hisz a sorsa amiről nem tudok, dönti el ezen film történetének létjogosultságát.

Egy darabig nagyon The lost world hanulatú volt nekem. De aztán kiforult belőle! Jó rész volt! Ezentúl figyelni kell, ha piknikezni megyünk ugye?

Semmi, ott már nincsenek dinoszauruszok. Ami még nem pusztult el, azt átszállították a Jurassic Worldbe. Amúgy ajánlom figyelmedbe eme (frissített, megújított) írásomat:

http://lightspeed.blog.hu/2018/06/06/jurassic_park_idovonal

A különböző forrásanyagok (Masrani Global honlap, Jurassic World honlap, DPG honlap) rengeteg infót adnak, ezeket szépen összegyűjtöttem itt kronológiailag. Választ találhatsz benne nagyon sok kérdésre, arra is, hogy került a Spinosaurus a Sorna-szigetre, vagy mi történ a JP3-ban lelép pterosaurusokkal. Stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic World: Bukott birodalom

Ezt a filmet nagyon nem vártam az előző rész gyengesége miatt.

De. Az első óta a legjobb JP film lett. Sőt egy dologban még azt is lekörözi, a gyerek szereplő végre nem idegesítő. 

A két új stílus is baromi jól működött a filmben. Nem beszélve a megható jelenetről, és csavarról.

Sose gondoltam volna, de ha valaki megkérdezné, milyen Alien filmet szeretnék látni, annak megmutatnám a film bizonyos jeleneteit, amik R besorolás nélkül is ütöttek és félelmetesebbek voltak nem egy horrorfilmnél :o 

Ennyire még sohasem vártam a folytatást.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon hasznos az idővonal! Az 1 és 2 közt sok ismeretlen névvel találkoztam pl.: D-Caf, és a Troodonokról is először hallottam. Talán a játék így van beleszőve a sztoriba?

És a Sorna sziget infói is hasznosak, adnak létjogosultságot a Fallen Kingdomnak, bár hasznos lett volna, ha a filmben is elhintik.

Ja és amúgy nem veszem be, hogy nem maradt ott néhány Compi!:P

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, JakeSully írta:

Évek óta vágytam már egy élőszereplős Dumbo a kiselefánt filmre. Álmatlan éjszakáim voltak, amiért nem készült el. De most végre!

Hát nem tudom. Személy szerint számomra nem sok dolog van, ami kevésbé hoz lázba, mint egy Dumbo film. Már a rajzfilmet sem szerettem, ez meg aztán pláne nem érdekel főleg úgy, hogy sem a Szépség és a Szörnyeteg, sem a Dzsungel könyve, sem a Hamupipőke remake-jei sem jöttek be

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.