Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csak azt nem értem, miért számít ennyit, hogy egy szemmel láthatóan provokatív oldalon mit írnak az SW-ről? Kit érdekel? Neked tetszik? Szereted? Igen... nem értem a további problémát. Én sem véletlenül mellőzök csaknem minden hazai SW oldalt, ezen a fórumon kívül. És egész jól megvagyok nélkülük is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, miért számít ennyit, hogy egy szemmel láthatóan provokatív oldalon mit írnak az SW-ről? Kit érdekel? Neked tetszik? Szereted? Igen... nem értem a további problémát. Én sem véletlenül mellőzök csaknem minden hazai SW oldalt, ezen a fórumon kívül. És egész jól megvagyok nélkülük is. ;)

És én is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, miért számít ennyit, hogy egy szemmel láthatóan provokatív oldalon mit írnak az SW-ről? Kit érdekel? Neked tetszik? Szereted? Igen... nem értem a további problémát. Én sem véletlenül mellőzök csaknem minden hazai SW oldalt, ezen a fórumon kívül. És egész jól megvagyok nélkülük is. ;)

Van még hazai SW oldal? :) Talán a Jedirend idesorolható. A többi csak szerepjátékos vagy befordult bohóckodás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őket szidni, mert provokatívak, olyan, mintha a skorpiót piszkálnád, mert megcsíp. Ez a természetes, ha életben akar maradni. A sajtó választás joga - tudtommal: még - egyelőre szabad, úgyhogy jól ki lehet velük b/szni, és lehet mást olvasni.

 

Magával a provokatívsággal nicsen gondom - amíg úgy érzem, hogy az úgy provokatív, hogy van mögötte gondolat, ami engem is valamilyen gondolkodásra késztet, nem csak izom. Sajna itt csak az izomszagot és a beszólhatnékot érzem. Elolvasni meg persze hogy elolvasom, durván beszűkült lennék, ha csak olyat lennék hajlandó elolvasni, amivel egyet is értek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás, valóban. S ugyan arra én sem emlékszem, hogy ilyen összehasonlító értékelést olvastam volna, de amikor A Sith-ek bosszúját bemutatták, volt egy sorozat az origo.hu-n Wittinger Györgytől, ami hasonlóképpen méltatta az előzményeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Artifact from the future -

Nem cikk, de nagyon érdekes. Pl a közepe táján említik, hogy milyen jó volt és mennyire hozzátett a realitásérzethez, hogy végig "eredeti helyszínen" forgattak. És ezt a making-of videót ugye 2004-ben készítették, évekkel az után hogy az Ep1 idején Evan McGregor belevágta a fénykardját a kék háttérbe, és kb egy évvel az után hogy leforgatták a szinte kizárólag stúdióban készült Ep3 -t :) Nem kicsit változott Lucas hozzáállása, módszere, talán kényelmesedett kissé. Vagy nagy filmet már csak stúdióban lehet?

Azt meg nem tudtam, hogy a végén THX nem is fölfelé mászik, hanem vízszintesen :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Egy könyvemben még van is egy screenshot 2001 áprilisából az sw.com-ról, ahol ott virít, hogy I II III IV V VI VII VIII IX.

 

És csak bekövetkezett... :)

 

Hááát, ha tényleg van rá igény, valamikor megcsinálom a Baljós árnyak promót is... :)

 

Kell hozzá egy kis idő, mert rengeteg anyag,de majd jelentkezem. Lesznek abban is érdekes gondolatok - pláne, míg csak találgatták a sztorit.

 

 

Volt egy ígéretem tavalyról - nos, örömmel jelentem, hogy hamarosan jönnek a cikkek... Már szkennelődnek... :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami így hirtelen nekem nagyon durva, az a színészjelöltek rész. Azt írják, hogy lényegében nímandok kerültek kiválasztásra a főbb szerepekre, ami nyilván így is volt. Csak annak tükrében furcsa ezt most visszaolvasni, ahova aztán eljutott pl. egy Ewan, Natalie vagy Liam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jahaj, ez nekem is megvan. Ó, de nagy nosztalgia. Tizenhárom évesen szembesülni ezekkel. Lényegében ebből szereztem először részletes infókat az ep1-ről (innen visszaolvasva be kéne perelnem a néhai Cinemát, amiért így félretájékoztattak :)). Alig pár nappal az első előzetes után jött ki, ha jól emlékszem, akkor már nagyon be voltam pörögve, már készen voltak a csempész-harcisiklók (amikről aztán kiderült, hogy nem csempészek járművei, hanem versenyfogatok :D).

Amikor először megláttam az első oldalakat, ahol Obi-Wan és Qui-Gon feszít, egyből mit gondoltam? Hogy a fiatal csávó Anakin, az öreg meg Obi-Wan. Aztán olvasom a képaláírást, és meglepődök, hogy Obi-Wan még ennyire fiatal, és a másik Jedi meg valami Kvin-Gen Dzsin... Hát ki a fene az a Kvin-Gen Dzsin? :lol:

Theed látképe már akkor lenyűgözött, azóta is csípem ezt a képet. És azóta kétszer is szerepel ugyanez a snitt a SAGA-ban, biztos másnak is tetszett. :)

Űrállomás, X-Wingen, TIE Fighteren és X-Wing Alliance-on szocializálódott lelkem már tapsikolt örömében. Érdekes is volt a VHS kalóz változaton azt látni, hogy ezek valójába űrhajók.

Aztán jött a gyerek Anakin képe, csak kicsit pislogtam azon, hogy Darth Vader is volt gyerek. De nagyon tetszett az ötlet. Szerintem tudat alatt itt kezdtem pedzegetni, hogy ez nagyon más Star Wars lesz. Már amennyire tudat alatt ilyet pedz egy tizenhárom éves. A békaszerű Chewbacca pótlékot viszont akkor még nem tudtam hová tenni, szóval békaszerű Chewbaccának képzeltem. :D

Szuperágyúharcosok... oké, valaha ezt a nevet én szerettem. Az első trailer alapján LEGO-ból megépített STAP-jeimet még így is neveztem: szuperágyú. Viszont azt akkor nem tudtam megérteni, miért írják, hogy valaha fémből voltak. Ma már sejtem, sőt, tudom mekkora tévedés. Még '77-ben sem valószínű, hogy fémből csinálták volna, '99-ben meg aztán tuti nem. :evil: A szuperágyúharcosok meg... Nos, ezt ki találta ki, egy tizenhárom éves? :facepalm:

Ki a fene az a Kvin-Gen Dzsin? Jedi mester, oké, de ki ő? Sosem volt róla szó.

Utána jött a pucér C-3PO, na azt nem tudtam hová tenni. És miért dumál Anakinnal? C-3PO ennyire öreg és még Luke apját is ismerte? Ezt miért nem mondta neki? Biztos törölték valamikor a memóriáját - záporoztak a gondolatok a kobakomban.

Aztán meg az N1-esek koncepciós rajza, én meg akkor még X-Szárnyúakat vártam, ááá... Nem kicsit volt döbbenet, elsőre nem is tetszettek a Naboo vadászok, de aztán a TV-ben volt egy epizód making film, amiben mutatták a hajók készítését, ott Lucas forgatta a modelljét, na akkor baromira megtetszett. De ki az a gonosz Dárt Maúl? Biztos Vader elődje. És Anakin gyarmatosítók elől menekül? Mi a franc? Lesznek kolóniák (ugye, ekkor már nyakig Alien rajongó voltam, számomra a telep, kolónia, gyarmat szavak a Hadley's Hope szinonimái voltak).

És a fiatal Yoda, érdekes, itt a képen még nem zavart. A filmben viszont baromira nem jött be. Valószínűleg a Yoda-idegen mozgás és mimika (vagy annak szegénysége) okozhatta eme törést.

Viszont innen hiányzik egy oldal, amin Obi-Wan áll kivont karddal.

 

A szöveg is érdekes azért, pláne ezekben az időkben.

 

"A galaktikus hőseposz szellemi szülőatyja nem sokkal a moziünnep előtt egy kicsit mégis elrontott a rajongók felhőtlen örömét: George Lucas ugyanis bejelentette, hogy az eredeti tervekkel szemben nem lesz harmadik, A Jedi visszatér után játszódó trilógia."

 

Egyrészt, de igen, lesz. :P Másrészt, úgy rémlik, hogy ekkor bizony még reális esély volt rá, a starwars.com is feltüntette a VII-VIII-IX. epizódot. Én csak a 2000-es években váltam aktív netezővé (röhej, de addig netet nem is láttam, az átlalános sulimban ugyanis nem volt!), és akkor bizony még javában ott virítottak a számok, így '99-ben aligha jelenthetett ki ilyet a Cinema. Persze, ez a Cinema, az ep2 végén szerintük a Geonosison Darth Sidious és Darth Vader megküzdött volna Obi-Wannal és Padméval. :lol:

 

"Aligha, a Star Wars az én kicsikém." - George Lucas válasza arra, hogy a harmadik trilógia elkészítését másra bízná. Nos... Igen, George? Ezek szerint akkor még te se gondoltad, hogy tizenhárom év múlva az egész hóbelevancot lepasszolod. Te, gyerek-orgazda. :D De azért már itt is jelzi a korát, ebben mondjuk már akkor is igaza volt. Azóta a hatvanon is túl van, lassan hetven. Hát nem csoda azért, hogy átadta a dolgot. Csak hát még kiderül, mennyire volt ez jó ötlet a kicsikéjére nézve.

 

"Az interneten még soha egyetlen filmmel sem foglalkoztak annyit és olyan részletesen, mint a Star Wars - The Phantom Menace-szel."

 

Ez azért érdekes, mert egyszer olvastam valakitől, hogy az bizonyítja, hogy az ep1 (és akkor még a 2) soha nem lesz olyan nagy film, mint az ep4-5-6, mert azok hatással voltak a filmgyártásra, ezek meg nem. Nos, ez egyrészt nonszensz, hiszen Jar Jar, Watto és Sebulba, no meg a droid sereg voltak azok, akiknek hála ma van már Gollamunk, Transformerseink, na'vi-k (mondjon bármit Cameron, ha Jar Jar anno nem esik hanyatt Qui-Gonba csimpaszkodva, nem láthatta volna Gollamot, hogy aztán zöld utat adjon a hupikék óriáskákra), vagy ork sereg és a többiek.

Másrészt, alaposan kitágította a filmek reklámkampány lehetőségeit, szó szerint új utakat nyitott.

 

"Az eredeti trilógiához hasonlóan Lucas most is csak az első filmet rendezi, úgyhogy már elkezdődtek a találgatások a szóba jöhető rendezőkkel kapcsolatban."

 

Mi a csuda? Ez tényleg így volt, járta a netet eme pletyka, vagy csak a Cinema volt ilyen "jól értesül?" Látom, még jelöltek is voltak.

 

"És ki tudja? Ha a Star Wars-rajongók az új filmeket példátlan sikerré teszik, talán George Lucas is hajlandó lesz rászánni magát arra, hogy még egyszer végiggondolja a dolgot a harmadik trilógiával kapcsolatban..."

 

Na, csak megtalálta az üveggömb kapcsolóját. :) Bár szerintem ha akkor valaki azt mondja, hogy az ep7 a Disney égisze alatt készül egy Star Trek rendező dirigálásában, és Lucas csak tanácsadó lesz, a Marslakók nem értették volna, mi az az össznépi hahota a Földön. Bár, ezt kerek egy évvel ezelőtt sem gondoltuk volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont innen hiányzik egy oldal, amin Obi-Wan áll kivont karddal.

 

 

Jó szemed....Igaz, az csak féloldal, és azért nincs meg, mert a szkenner túl sötétnek gondolta és nem volt hajlandó feldolgozni - így csak annak az oldalnak a szöveges hasábja került rögzítésre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az eredeti trilógiához hasonlóan Lucas most is csak az első filmet rendezi, úgyhogy már elkezdődtek a találgatások a szóba jöhető rendezőkkel kapcsolatban."

 

Mi a csuda? Ez tényleg így volt, járta a netet eme pletyka, vagy csak a Cinema volt ilyen "jól értesül?" Látom, még jelöltek is voltak.

Igen-igen, akkor szinte mind biztosra vettük, hogy a többit más rendezi. Úgy gondoltuk az lesz ami a korábbi részeknél (egyet Lucas, a többit más). Legtöbbször Fincher nevét emlegették, aki akkoriban a Hetedikkel nagyon népszerű volt asszem. Izgalmas korszak volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam csak a képaláírásokat. Ennyi elképesztő marhaságot összehordani már művészet. :D És még arra sem hivatkozhattak hogy nem tudták mi van, hisz az internet akkor már működött. Ezek után bárki elmehet filmes újságírónak.

Ezt a számot anno én is megvettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.