Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem érdemes... (csak a szokásos PT-hiszti)

 

Amúgy Top 10 ok, hogy miért utálják a PT-t... Csak azért tettem be, mert szép látni, hogy még egy ilyen népszerű csatorna alatt is, mint a WatchMojo, hogy így kiállnak a PT mellett a kommentelők is!

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dislike-ok száma is mutatja, hogy elég későn jutott eszükbe megcsinálni a videót. A múltkor említett PT-meme áradat elképesztően sok embert állított át a pozitív oldalra, ami a PT megítélését illeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Ugyanilyen gáz, hogy a magyar IGN is ezen lovagol már egy hete a maga módján.)

 

És az ő cikkeiket is jól ellenpontozta/árnyalta többek kommentje. A prequelen (is) felnőtt generáció - már amelyik nem abba nőtt bele, hogy az idősebbek véleményét kell visszhangozni, és az ő nosztalgiájukat kell úgy felhozni, mintha saját lenne - is bőven véleményformáló korba ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már úgy érzem hogy a prequel-utálók úgy lehetnek ezzel az egésszel hogy a gyalázkodásuk nélkül felborulna a világ egyensúlya. Mintha szükségszerűnek éreznék a Star Wars előzményfilmek gyalázását. Olyan dolognak ami nélkül nem lehet élni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az ő cikkeiket is jól ellenpontozta/árnyalta többek kommentje. A prequelen (is) felnőtt generáció - már amelyik nem abba nőtt bele, hogy az idősebbek véleményét kell visszhangozni, és az ő nosztalgiájukat kell úgy felhozni, mintha saját lenne - is bőven véleményformáló korba ért.

Ez a lényeg! De jó is ezt látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már úgy érzem hogy a prequel-utálók úgy lehetnek ezzel az egésszel hogy a gyalázkodásuk nélkül felborulna a világ egyensúlya. Mintha szükségszerűnek éreznék a Star Wars előzményfilmek gyalázását. Olyan dolognak ami nélkül nem lehet élni.

 

Annyit tennék hozzá Rog - kicsit el is szontyolodtam - hogy a PT utálat mellé szorosan oda lehet tenni az új éra utálatát is. Épp most futottam bele a Star Wars (magyarországi) FB oldal egy posztjába, ahol géifként van megcsinálva, ahogy Poe és BB8 futnak a hangárban az X-szárnyú felé, ami felrobban mikor odaérnek (EP VIII. trailerből) és az volt a kérdés a gifhez, hogy ki várja már Poe és BB8 kalandjait az Utolsó Jedikben? Nos a kommenteket elolvastam, bár ne tettem volna. Az a zsigeri gyűlölet, ami szó szerint sütött a közel 70 komment bő 90%-ából az nagyon lehangoló volt :(

 

És igen, úgy ahogy írtam. Itt nem nem tetszésről van szó, itt konkrétan zsigerekig hatoló vérgyűlöletről!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp most futottam bele a Star Wars (magyarországi) FB oldal egy posztjába, ahol géifként van megcsinálva, ahogy Poe és BB8 futnak a hangárban az X-szárnyú felé, ami felrobban mikor odaérnek (EP VIII. trailerből) és az volt a kérdés a gifhez, hogy ki várja már Poe és BB8 kalandjait az Utolsó Jedikben? Nos a kommenteket elolvastam, bár ne tettem volna. Az a zsigeri gyűlölet, ami szó szerint sütött a közel 70 komment bő 90%-ából az nagyon lehangoló volt :(

 

Abba én is belefutottam az előző héten. Elég szomorú volt látni, hogy ilyeneket írnak. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a fórumon jó pár topikban felmerül, hogy mit gondolnak mások (az Alienről, a filmekről általában, a Star Warsról stb.). Olyan embereknek a véleménye van rendre citálva, akiket nem ismerünk és még csak nem is tagjai ennek a fórumnak. Nem értem mitől ilyen izgalmas nektek teljesen vadidegen embereknek a véleménye. Miért ne utálhatnák teszem azt előre az Utolsó Jedit? Hát utálják. Ha a világ gondjairól készülne egy milliós lista ez be se tudna oda kerülni annyira jelentéktelen ügy. Ráadásul az hogy itt a saját fórumunkon állandóan más fórumok, oldalak hozzászólásain sopánkodunk... hát én ennek nem sok velejét látom. Szerintem ha élőben meglátnátok hogy kiknek a véleményével foglalkoztok ennyit (felteszem rengeteg köztük a szabadidő túltengésben szenvedő kisgyerek) ti magatok is időpazarlásnak itélnétek a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a fórumon jó pár topikban felmerül, hogy mit gondolnak mások (az Alienről, a filmekről általában, a Star Warsról stb.). Olyan embereknek a véleménye van rendre citálva, akiket nem ismerünk és még csak nem is tagjai ennek a fórumnak. Nem értem mitől ilyen izgalmas nektek teljesen vadidegen embereknek a véleménye. Miért ne utálhatnák teszem azt előre az Utolsó Jedit? Hát utálják. Ha a világ gondjairól készülne egy milliós lista ez be se tudna oda kerülni annyira jelentéktelen ügy. Ráadásul az hogy itt a saját fórumunkon állandóan más fórumok, oldalak hozzászólásain sopánkodunk... hát én ennek nem sok velejét látom. Szerintem ha élőben meglátnátok hogy kiknek a véleményével foglalkoztok ennyit (felteszem rengeteg köztük a szabadidő túltengésben szenvedő kisgyerek) ti magatok is időpazarlásnak itélnétek a dolgot.

 

Az biztos, hogy célirányosan nem keresek ilyeneket, sőt, már igyekszem szisztematikusan elkerülni. Most valamiért csak belenéztem a kommentekbe és borzalom, aztán Rog írására reflektálva megemlítettem a dolgot. Ennyi történt. Kicsit túlzás azt állítani, hogy állandóan ezt csinálnám... hasonlót sem igazán tudom mikor írtam le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a fórumon jó pár topikban felmerül, hogy mit gondolnak mások (az Alienről, a filmekről általában, a Star Warsról stb.). Olyan embereknek a véleménye van rendre citálva, akiket nem ismerünk és még csak nem is tagjai ennek a fórumnak. Nem értem mitől ilyen izgalmas nektek teljesen vadidegen embereknek a véleménye. Miért ne utálhatnák teszem azt előre az Utolsó Jedit? Hát utálják. Ha a világ gondjairól készülne egy milliós lista ez be se tudna oda kerülni annyira jelentéktelen ügy. Ráadásul az hogy itt a saját fórumunkon állandóan más fórumok, oldalak hozzászólásain sopánkodunk... hát én ennek nem sok velejét látom. Szerintem ha élőben meglátnátok hogy kiknek a véleményével foglalkoztok ennyit (felteszem rengeteg köztük a szabadidő túltengésben szenvedő kisgyerek) ti magatok is időpazarlásnak itélnétek a dolgot.

Ez a fórum egy burok. Egy kellemes hely, ahol civilizáltan lehet beszélgetni, de végső soron mégis csak egy burok. És néha érdemes kijönni ebből a burokból, és szétnézni, hogy azon kívül mit gondolnak a filmről. Mert bármennyire is csodálkozol az bizony természetes emberi reakció, hogy amit én szeretek, azt szeretném, ha más is szeretné. És ha nem szereti, akkor próbálom megérteni őket - és egyúttal magamat is - hogy ha én igen, ő miért nem.

 

Abban viszont egyetértünk, hogy ezen, sokszor arctalan, emberek megtérítésével kár fáradozni. Ettől függetlenül is érdekes problémakör, hogy miközben a VII. rész kritikai fogadtatása mennyire pozitív volt, miért uralkodik sok véleményformáló/kifejező portálon az az általános vélekedés az új trilógia kapcsán, hogy nem jó. Ami pedig az első SW filmek (értsd: IV, V) kapcsán sosem merül fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a fórum egy burok. Egy kellemes hely, ahol civilizáltan lehet beszélgetni, de végső soron mégis csak egy burok. És néha érdemes kijönni ebből a burokból, és szétnézni, hogy azon kívül mit gondolnak a filmről. Mert bármennyire is csodálkozol az bizony természetes emberi reakció, hogy amit én szeretek, azt szeretném, ha más is szeretné. És ha nem szereti, akkor próbálom megérteni őket - és egyúttal magamat is - hogy ha én igen, ő miért nem.

Ez igy oké is lenne ha az átlagember véleménye dominálna a netes fórumokon. De a jelek szerint pont az ellenkezője az igaz: a netes fórumokon a szabadidővel alaposan eleresztett, de normális kikapcsolódást nem találó antiszociális egyének alaposan felülreprezentáltak. Ez nem a burokból való kilépés. Ez belépés más burkokba: egy kissebbség véleményével ennyit foglalkozni pedig semmi érdemire nem vezet szerintem. Az átlag néző eleve azután hogy megnézte a filmet nem nagyon foglalkozik a filmekkel azon kivül hogy talán megnézi az előzetesüket. Egy átlag embernek akinek munkája családja van nem fordit komoly energiákat olyan popkultúrális termékekre, amiket nem szeret vagy utál (legalábbis nekem ez a tapasztalatom). Ezért erősen kétségesnek tartom, hogy a citált emberek legalább azokat képviselni tudnák, akik mondjuk nem szeretik a filmet.

Lehet rosszul látom de szerintem ezekben semmi megszivlelendő vagy érdekes nincs. De ha esetleg rosszul is látom: akkor is itt a "hátuk mögött" nem hiszem hogy nagyon meg lehetne fejteni őket. Akkor már érdemesebb szóba elegyedni velük ott ahol aktivak és fórumoznak.

 

Abban viszont egyetértünk, hogy ezen, sokszor arctalan, emberek megtérítésével kár fáradozni. Ettől függetlenül is érdekes problémakör, hogy miközben a VII. rész kritikai fogadtatása mennyire pozitív volt, miért uralkodik sok véleményformáló/kifejező portálon az az általános vélekedés az új trilógia kapcsán, hogy nem jó. Ami pedig az első SW filmek (értsd: IV, V) kapcsán sosem merül fel.

Minden franchise ami több korszakból áll automatikusan megosztóvá válik. A Doctor Who-ban megosztó lett az hogy Steven Moffatt lett a showrunner és rögtön két táborra estek a rajongók. A Trónok Harcánál ugyanilyen csapás volt amikor elkezdett komolyabban eltérni a sorozat a könyvektől (tehát a második évadnál): azóta egyesek valóságos kereszteshadjáratot folytatnak a sorozat-készitők ellen. Még Martin belső berkeiben is vannak emberek akik konkrétan nyomdafestéket nem türő szavakkal szidják a sorozat készitőit. A legnagyobb rajongói fórumon már szinte csak olyanok beszélgetnek akik a pokolba kivánják az egész TV-s produkciót. Valami hasonló ébredezik most a Harry Potter körül is az új filmsorozat kapcsán. Ugyanez megvolt a Star Warsnál is: a prequel óriási indulatokat szült. Ahhoz képest erre az új korszakra egészen visszafogottak a reakciók. De az ellentét elkerülhetetlen. Új korszak, új irány. Ebből mindig lesznek utálkozások.

Az én személyes álláspontom ez ügyben hogy én az összes felsorolt franchise-t kedvelem és bár mindegyiknél volt idő amikor sokat foglalkoztam azokkal akik az aktuális új irányt nem kedvelték előbb-utóbb mindenütt odajutottam, hogy ennek nincs értelme. Ha erre koncentrál az ember nem lesz tőle okosabb, pont azért mert ha valaki szivből gyűlöl valamit az ritkán ir okosakat. Én például egy időben eltávolodtam a Doctor Who-tól. Akkor egyszerüen nem látogattam a kapcsolodó oldalakat, nem értekeztem róla. Nekem gyanús ha valaki nem igy viselkedik és állandóan arról akar írni hogy mit nem szeret. Azzal én nem szeretnék foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mit mondjak: logikus amit írsz. :) Csak néha nehéz ellenállni a késztetésnek, hogy az ember kinyilatkoztassa, hogy a másik oldalon áll, és ezért meg ezért, meg ezért téves, amit a másik mondott. De valóban az a bölcsebb, ha az ember egyszerűen ignorálja ezeket az elemeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit tennék hozzá Rog - kicsit el is szontyolodtam - hogy a PT utálat mellé szorosan oda lehet tenni az új éra utálatát is. Épp most futottam bele a Star Wars (magyarországi) FB oldal egy posztjába, ahol géifként van megcsinálva, ahogy Poe és BB8 futnak a hangárban az X-szárnyú felé, ami felrobban mikor odaérnek (EP VIII. trailerből) és az volt a kérdés a gifhez, hogy ki várja már Poe és BB8 kalandjait az Utolsó Jedikben? Nos a kommenteket elolvastam, bár ne tettem volna. Az a zsigeri gyűlölet, ami szó szerint sütött a közel 70 komment bő 90%-ából az nagyon lehangoló volt :(

Ja. Még a sequel haterek is ott vannak. Az ő szemük is felnyílhatna a prequeles kollégáik szeméval együtt de valami azt súgja hogy azt leshetjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már itt is volt egy topik amit bezártunk emiatt, szóval a hülyeség fertőző. Elég ha csak egy ember van aki szítja a dolgokat és akkor megette a fene. Egyébként Bomarral értek egyet. Az embernek sokkal drágább az ideje mint sem ismeretlenek negatív SW véleményével foglalkozzon. Attól nekem nem lesz rosszabb, hogy egy vadidegen jóskapista utálja az SW-t. Láthatóan elenyésző számban vannak, hiszen a franchise sikeresebb mint valaha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már itt is volt egy topik amit bezártunk emiatt, szóval a hülyeség fertőző. Elég ha csak egy ember van aki szítja a dolgokat és akkor megette a fene. Egyébként Bomarral értek egyet. Az embernek sokkal drágább az ideje mint sem ismeretlenek negatív SW véleményével foglalkozzon. Attól nekem nem lesz rosszabb, hogy egy vadidegen jóskapista utálja az SW-t. Láthatóan elenyésző számban vannak, hiszen a franchise sikeresebb mint valaha.

Egyébként eddig a megállapításig újra és újra eljutunk (nagyon helyesen), ezért sem értem, hogy időnként miért merül fel itt, hogy mily tragédia, szörnyűség, bezzeg egy másik fórumon/Youtube-csatornán etc. mit írnak a névtelen megmondóemberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk most épp abból indult ki, hogy negatív kritikákra érkezett bődületes mennyiségű pozitív kritika. És szerintem azért az ilyenre jó felhívni a figyelmet. Már csak azért is, mert ilyen pozitív ellenreakciók láttán maga a média is kénytelen fordulni, így bár a negatív hangok nem szűnnek meg, de legalább nem folyik a csapból is az, hogy milyen sz*r a prequel. Mert az egy dolog, hogy az ember nem foglalkozik kommentelőkkel, de amikor a média hangoztatja ezt, na azzal azért az ember akarva-akaratlanul foglalkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.