Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Nem tudom hova írjam, ez a topic tűnt a legideálisabbnak. A segítségeteket szeretném kérni, hogy tudtok-e olyan magyar vagy angol nyelvű könyveket, vagy esetleg szakszerű internetes portálokat, ahol részletesen írnak a Star Wars-ban a névadásról (személynevek, járművek, egyebek). A nevek jelentése valamint eredete érdekelne elsősorban, illetve ezekhez magyarázatok, persze rengeteget én magam is ismerek, csak olyan forrás kéne, amit le tudok hivatkozni, ugyanis az egyetemen a Star Warsos névadásról fogok írni egy 10 oldalas szemináriumi dolgozatot, ehhez lenne szükségem a segítségre. :) Filmeken kívül a sorozatokhoz, könyvekhez, képregényekhez kötődő is jöhet, minél több, annál jobb. :D

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 minutes ago, Iqvi said:

Szegény ember, de legalább kapott egy hatalmas élményt, mielőtt elmenne. 

 

https://24.hu/kultura/2019/11/30/star-wars-skywalker-kora-disney-halalos-beteg-keres-hospice/

Nemes gesztus. Emberségből jeles! :clap:

Azt hiszem, ehhez hasonló történet volt már az előző két résznél is. De legalább az egyiknél biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem is tudom olvastam-e címben ennyire primtívet egyáltalán. Csak beleolvasgattam , de a csávó orvosi eset. Megint CGI-zik meg ontja az ezredmásodpercek alatt  cáfolható marhaságokat.

Ez így az Indexen az egyik legnagyobb hírportálon. Azonnali hatállyal kirúgnám ezt a manust ha az enyém lenne a hírportál.

Na ezért van a sok csőcselék a neten, mert ezekből a cikkekből tájékozódik és kritika nélkül mindent elhisz nekik.

Csak saját felelőségre.

 

https://index.hu/kultur/cinematrix/2019/12/16/star_wars_ujranezo/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvastam, botrányosan sz*r és felületes cikk, végig "robotozik", még a droid kifejezést sem ismeri, plusz a logikai hibákat felsoroló rész izzadtságszagát a képernyőn keresztül is éreztem kábé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az IGN "elemzést" írt róla hogy miért sz@r a folytatás trilógia. Valakinek nincs kedve helyretenni a dolgokat? Nekem már nincs türelmem. Kb. minden második mondat zsebből előszedett marhaság. Bezzeg a Bosszúállók: Végjátékról mennyi magyarázó cikket írtak naponta, hogy miért zseniális. Amúgy mondhatni az, persze, meg én is imádom a Marvelt is, de érdekes hogy a SW-t meg valamiért divat szidni úgy kb. a 8. rész óta.

https://hu.ign.com/star-wars/55523/feature/velemeny-igy-siklatta-ki-a-folytatastrilogia-a-skywalker-saga-mondanivalojat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 25. - 17:05, mui-ruy írta:

Az IGN "elemzést" írt róla hogy miért sz@r a folytatás trilógia. Valakinek nincs kedve helyretenni a dolgokat? Nekem már nincs türelmem. Kb. minden második mondat zsebből előszedett marhaság. Bezzeg a Bosszúállók: Végjátékról mennyi magyarázó cikket írtak naponta, hogy miért zseniális. Amúgy mondhatni az, persze, meg én is imádom a Marvelt is, de érdekes hogy a SW-t meg valamiért divat szidni úgy kb. a 8. rész óta.

https://hu.ign.com/star-wars/55523/feature/velemeny-igy-siklatta-ki-a-folytatastrilogia-a-skywalker-saga-mondanivalojat

Van, akinek nem tetszik az SW. Ezt a véleményt is tiszteletben kell tartani.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars megítélésénél is elkészült az új múlt, miszerint volt 6 csodálatos film, amit aztán elkúrt 3 szar?

Csak akkor mi volt az a több millió cikk amit 1999 és 2015 között olvastam, hogy az ep1-3, hogyan tette tönkre a Star Wars-t?

Ez nem is történt meg akkor?

 

És miért volt gigantikus kritikai siker a 3 új epizódból 2? Az akkor nem is úgy volt?

 

Azt én elfogadom, ha valakinek nem tetszik X film. Azt viszont soha nem fogom megérteni, hogy erről a nem tetszésről, hogy lehet több oldalas cikkeket írni, videókat készíteni, meg hogyan lehet ezt évekig hajtogatni.

 

Nekem nem tetszik a Szellemírtók 2, de az elsőt imádom, milliószor láttam. Arról tudnék ömlengeni, hogy mennyire jó film a Szellemírtók, de semmilyen olyan inger nem tudna érni, hogy arról szövegeljek, miért és mennyire nem szeretem a Szellemírtók 2-t. Tizenvalahány éve láttam utoljára, valószínűleg nem is fogom többször megnézni. Részemről le van zárva ez a történet.

A női szellemírtókat pedig meg sem néztem, mert az az irány nekem nem tetszene. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Brodie mert Te egy tisztaszívű ember vagy. Viszont ezeket a klikk vadászokat csak a pénz hajtja. Érdekli is őt bármiféle logika vagy értelem, esetleg érzelem. Dehogy. Minél provokatívabb vagy annál jobb. Neki. Meg a bukszájának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IGN, bár vannak jó cikkeik hajlamos a geek-világ Blikkjeként funkcionálni, látják, hogy egy kis SW-rugdosás, vagy egy semmi érdemi új információtartalmú kétszázadik Marvel-cikk mennyi kattintást, kommentet generál, hát tolják. 

A SW meg tönkre van téve legkorábban '83 óta, nem tűnt fel senkinek? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Adrián írta:

Szóval most úgy fogunk tenni, mintha ez valami új keletű dolog lenne, amire eddig még nem volt példa (*köhög* Dallas *köhög*) és hogy soha, egyetlen filmen sem változtattak a tesztvetítések alkalmán kapott negatív vélemények hatására?

*köhög* Pillangóhatás *köhög* mozis befejezés... *köhög* Valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Szóval most úgy fogunk tenni, mintha ez valami új keletű dolog lenne, amire eddig még nem volt példa (*köhög* Dallas *köhög*) és hogy soha, egyetlen filmen sem változtattak a tesztvetítések alkalmán kapott negatív vélemények hatására?

*köhög* Pillangóhatás *köhög* mozis befejezés... *köhög* Valaki?

Igen, és én sem gondolkoztam, és talán erős is, amit a cikk állít. A tesztvetítésen nem, filmesek vesznek részt?  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Adrián írta:

Igen, és én sem gondolkoztam, és talán erős is, amit a cikk állít. A tesztvetítésen nem, filmesek vesznek részt?  

 

Nem, erre a célra alkalmazott mezei nézők, titoktartási szerződéssel.

A jelenség meg persze, létezett eddig is, a netes kultúra csak dobott rá egy-két-sok lapáttal. Ne feledjük, a fika mindig általában nagyobb hajtóerő a megnyilatkozásokban, mint a lelkesedés. A starwars.hu-n is tíz prequel-kedvelő nem írt összesen annyit, mint két ellenérzéses-vezérbika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 25. - 17:05, mui-ruy írta:

Az IGN "elemzést" írt róla hogy miért sz@r a folytatás trilógia. Valakinek nincs kedve helyretenni a dolgokat? Nekem már nincs türelmem. Kb. minden második mondat zsebből előszedett marhaság. Bezzeg a Bosszúállók: Végjátékról mennyi magyarázó cikket írtak naponta, hogy miért zseniális. Amúgy mondhatni az, persze, meg én is imádom a Marvelt is, de érdekes hogy a SW-t meg valamiért divat szidni úgy kb. a 8. rész óta.

https://hu.ign.com/star-wars/55523/feature/velemeny-igy-siklatta-ki-a-folytatastrilogia-a-skywalker-saga-mondanivalojat

Azért ez nem egy agyatlan fikázó cikk, én sem értek egyet sok tételével, de az ilyen, kulturáltan megfogalmazott véleményeknek igenis van helye (itt a fórumon is). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 25. - 20:09, Brodie írta:

A Star Wars megítélésénél is elkészült az új múlt, miszerint volt 6 csodálatos film, amit aztán elkúrt 3 szar?

Csak akkor mi volt az a több millió cikk amit 1999 és 2015 között olvastam, hogy az ep1-3, hogyan tette tönkre a Star Wars-t?

Ez nem is történt meg akkor?

 

És miért volt gigantikus kritikai siker a 3 új epizódból 2? Az akkor nem is úgy volt?

 

Azt én elfogadom, ha valakinek nem tetszik X film. Azt viszont soha nem fogom megérteni, hogy erről a nem tetszésről, hogy lehet több oldalas cikkeket írni, videókat készíteni, meg hogyan lehet ezt évekig hajtogatni.

 

Nekem nem tetszik a Szellemírtók 2, de az elsőt imádom, milliószor láttam. Arról tudnék ömlengeni, hogy mennyire jó film a Szellemírtók, de semmilyen olyan inger nem tudna érni, hogy arról szövegeljek, miért és mennyire nem szeretem a Szellemírtók 2-t. Tizenvalahány éve láttam utoljára, valószínűleg nem is fogom többször megnézni. Részemről le van zárva ez a történet.

A női szellemírtókat pedig meg sem néztem, mert az az irány nekem nem tetszene. 

Az agyatlan fikázók beteg emberek. Nem tudnak túllépni a csalódottságukon, ezt ki akarják vetíteni a világra, ezért csinálnak ilyen kampányokat. Azt remélik, hogy másokat is a maguk véleménye oldalára tudnak állítani. E mellett élvezik, ha valamit szidhatnak. Az egyik helyen olvastam egy véleményt, mely egy negatív videó kritika volt A Skywalker koráról. Az illető leírta, hogy mennyire élvezet és öröm volt hallgatni, hogy szidják Rey-t. Ez bizonyítja legjobban, hogy ezek mennyire beteg emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az illető leírta, hogy mennyire élvezet és öröm volt hallgatni, hogy szidják Rey-t.

Nem tudom ezek a beteg f*szok hova járnak moziba, de én már hétszer láttam ott ezt a filmet és sose egy pisszenés se hallatszott. Valószínűbb, hogy csak kamuzik, és nem volt ilyen csak a beteg lelke attól lesz boldog ha ilyeneket kitalálhat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.