Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A mandi legutóbbi része kapcsán

Spoiler

valószínűleg most jön egy jó hosszú időszak, amikor az ST filmjei újra a gyűlölet középpontjában lesznek, mert hát: "ITT VOLT LUKE SKYWALKER, A HŐS, A MEGMENTŐ, A KIBEB*SZ*TT JEDI, ÉS NEM AZ A JAKE SKYWALKER, AKIT AZ ST BEMUTATOTT..."

:|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A mandi legutóbbi része kapcsán

  Spoileres tartalom megtekintése

:|

Ne is mondd, megkaptam a bátyámtól is, hogy a mai résszel világossá tették a sorozat készítői, hogy nem értenek egyet a sequel trilógia irányával :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Még sok mindent nem láttunk Luke életéből. Aki a Mandóból azt vonja le, hogy a készítők nem értenek egyet az ST irányával akkor, amikor KK a stúdió főnök, az szimplán ostoba, vagy rossz indulatú. Bocs' YJ.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ritkán olvasni ennyire színvonaltalan és tartalmi hibákkal teli cikket a Star Warsról egy vezető hírportálon: https://telex.hu/szorakozas/2020/12/18/a-mandalorian-megmentette-a-star-warst

Amikor megláttam, hogy ki a szerző (Sajó D.), csak legyintettem egyet, hogy nem érdemes elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Igen ez az amit az EpVIII kapcsán képtelenek voltak felfogni az emberek. Az EpVI és az EpVIII között 30 év telik el. Közte simán lehetett Luke Skywalker a hős, aztán jött a törés a jól ismert események következtében. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Amikor megláttam, hogy ki a szerző (Sajó D.), csak legyintettem egyet, hogy nem érdemes elolvasni.

A szerző nem igazán van tisztában azzal, hogy mit is jelentett az Expanded Universe rebootolása 2014-ben... Legalábbis, a cikkben lényegében azt állítja, hogy a 2. évadba behozott új karaktek mindegyike abból az expanded universe-ből érkezett, amelyiket a Disney kikukázta... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Igen ez az amit az EpVIII kapcsán képtelenek voltak felfogni az emberek. Az EpVI és az EpVIII között 30 év telik el. Közte simán lehetett Luke Skywalker a hős, aztán jött a törés a jól ismert események következtében. 

 

Spoiler

Most pontosan ezt látjuk, amit remélem ha már elkezdték, tovább visznek.

 

 

22 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Amikor megláttam, hogy ki a szerző (Sajó D.), csak legyintettem egyet, hogy nem érdemes elolvasni.

Én a bekezdésnél adtam fel, egy hangos "az anyád p*csáját" közepette. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb cikk, még ha nem is értek egyet a mondandójával, az előzőnél mindenképp jobb (gondolatébresztőbb)

 

The Mandalorian: 2. évad - A kimaxolt rajongósimogatás

 

"Emlékszünk még, hogy minek indult a The Mandalorian? Hogy mi volt az ígéret? Az, hogy végre elkanyarodunk egy kicsit a jediktől, a Skywalkerektől, a Tatooine-tól, a Birodalomtól. Az, hogy egyfajta határvidéki űrwesternt kapunk egy badass fejvadásszal, és mélyebb bepillantást nyerünk a galaxis alvilágának a Jó és a Rossz közti szürkezónában mozgó életébe. És hogy mi valósult meg mindebből a (most már világos: csupán látszólagos, sőt egyenesen megtévesztő) koncepcióból? A nagy büdös semmi. Mire kettőt pislogtunk, Favreau és Filoni, a sorozat fejesei becsatornázták a The Mandaloriant a Star Wars főmitológiájába, és annak egy mellékszálává sorvasztották. A badass Mandóról gyorsan kiderült, hogy aranyszíve van, és egy-két mérsékelten durvább megmozdulásától eltekintve legfeljebb a megjelenésében karcosabb egy makulátlan átlaghősnél (már előre félek tőle, hogyan lesz családbarát jótétlélek Bobából a jövő decemberben érkező saját sorozatában). Tízszer jártunk a Tatooine-on, megint a Birodalom az ellenség, megint minden a jedik körül forog, megint itt van Boba, Ahsoka, Luke, Bo-Katan – az igazán eredeti elem nagyon kevés, ha valamit nem a klasszikus filmekből emeltek át, akkor jellemzően az animációs sorozatokból vagy a Lucasfilm felvásárlása után rögtön eltiport EU-ból."

 

Nem értem, mit nézett  a cikkíró, hiszen amikor Mando a pilot legvégén megtalálta Baby Yodát, akit a birodalmi maradvány keresett, már lehetett tudni, hogy milyen narratívát vesz fel a sorozat. 

  • Dühítő 1
  • Zavaros 1
  • Vicces 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
2020. 12. 19. - 0:53, Donát írta:

Igen ez az amit az EpVIII kapcsán képtelenek voltak felfogni az emberek. Az EpVI és az EpVIII között 30 év telik el. Közte simán lehetett Luke Skywalker a hős, aztán jött a törés a jól ismert események következtében. 

 

 

Spoiler

Ami főképp azért röhejes és szánalmas, mert Luke erre maga világít rá elég egyértelműen a 8-ban. Ahogyan a film vége is és Luke végső sorsa is ezt húzza alá.

De hát mit is várunk olyan emberektől, akik a 8-ból csak a tejet fejő Luke-ot jegyezték meg és az eldobott fénykardot, az nem tűnt fel nekik, hogy Luke még ezeket a jeleneteket követően is szerepel a filmben. Ahogyan az se esett le sokaknak, hogy Luke maga ismeri be a hibáit és azt, hogy hülyeségeket beszél a 8-ban korábban, ezt pedig a Yoda-jelenetben meg is erősítik. De persze a 9-ben se fogták fel, hogy Luke beszólása Rey-nek a kard eldobása kapcsán rohadtul nem egy kiszóló beugatás Riannek, hanem univerzumom belül van jelentősége, és egy "belsős poén" is egyben a szereplők között.

 

Az a baj, hogy aki teljesen el van merülve a saját tévhiteiben, az mindent úgy értékel és értelmez, hogy "na végre, ez alátámasztja, hogy igenis nekem volt igazam". Akkor is, ha amúgy pont cáfolja az igazát. Az ilyen emberek büszkén sétálgatnak csavarhúzóval a kezükben, és minden szöget bevernek vele, lyukakat fúrnak, még az ebédjüket is azzal eszik meg. Legyen is mindez mennyire kínkeserves, de ők a nap végén vérző kézzel, törött csavarhúzóval és éhesen is büszkén hirdetik, hogy márpedig a csavarhúzó mindenre jó és jó választás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
41 perccel korábban, Iqvi írta:

Mégis melyik, magát sajtóorgánumnak hazudó, szennylap nyomta ki magából ezt a kukturális ciánmérgezést?:facepalm:

Asszem a Bors. A képet nekem is küldték. Már csak az lett volna szebb ha Csillag Háborúknak fordítja. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ezt most olvastam. Érdekes, hogy a folytatás trilógia alkotóiak koncepciója más volt. Akkor ezért is kelthetett felemás érzést az emberekben.

https://ziro.hu/filmek/zarotrilogia/ezert-halhatott-meg-snoke-az-utolso-jedikben/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a cikk meglepően alatta van a ziro színvonalnak. Mondhatnám a legrosszabb amit ott olvastam. Bulváros kiemelések, a lényege pedig csupán a szerző spekulációja.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Abrams szembement Johnson koncepciójával" - ez akkor mi? :) Azt se tudjuk mi volt Abrams koncepciója Snoke-ot illetően. Ezt a végén a szerző maga is leírja: "Értelmezésem szerint Abrams a fentieket elkövetve szembement Johnson koncepciójával."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is elég bulváros. Pláne ezSnoke sorsa jó lakmuszpapírja annak, mennyire átgondolatlanul, átfogó koncepció nélkül készült a zárótrilógia.

Ez ugyanis azt sejteti, hogy a többi trilógia jó előre ki volt gondolva. Pedig nem. Még a prequel sem pedig ott tudták hol köt ki a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenestre elgondolkodtató és van benne némi igazság. Persze a korábbi filmek esetében, főleg a klasszikus trilógiánál is látható, hogy kidolgozatlanul indult az egész. Inkább az szűrhető le, hogy a Star Wars filmeknél folyamatosan változtatják a dolgokat és semmi sincs kőbe vésve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW mindig is mint egy homokvár épült, elég Lucas legendás önellentmondásaira gondolni, és hogy vagy háromszor változtatta meg a saga főmotívumát is. Igazából mostanság franchise filmeknél a Marvel-féle építkezés és a tévésorozatos gondolkodás lett a mérce, amihez képest a SW gyártása valóban egyeseknek kaotikusnak, értelmezhetetlennek, ódivatúnak tűnik. Az is tény, hogy RJ és JJ Abrams hozzáállása elég különböző - JJ a nosztalgiát keresi mindenek előtt, addig Johnson szerintem közelebb áll Lucas gondolkodásához - ami tényleg látható kihatással van a filmekre, de szerintem egyáltalán nem beszélhetünk direkt egymással kiszúrással, meg a másik munkájának széttrolkodásával, amivel sokan vádolják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se gondolom, hogy széttrolkodták volna egymás munkáját, de azért némely pontoknál látható a különbség a stílusuk és történetvezetésük között. Azt is gondolom, hogy Rian fejezte volna be a trilógiát, akkor teljesen más lett volna a végkifejlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.