Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Ahhoz képest ahogy elnéztem rengetegen linkeltek be ide cikkeket szóval nem értem még mindig mi a probléma. Érdekességnek hoztam,hogy ilyen is van.

Az hogy pl az ign-ről linkelsz amely oldalon talán a kötőszavak igazak. Kb olyan szintü az oldal mint a Blikk. A mi fórumunk viszont valós információkat vitat meg. Kicsit nehezebb összehozni ezen információkat, de itt hálistennek intelligens emberek fórumoznak akik nem fognak ign "hírekről" vitázni, mert nincs értelme.

Semmi baj ha belinkelsz valamit, de ne a net legaljáról.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Hirtelen nem találtam jobb helyet neki de talán itt jó lesz. :)

 

Szóval Adam Driver és Richard E. Grant is jelölt a Legjobb férfi mellékszereplő kategóriában, illetve a Solo a Legjobb vizuális effektek kategóriában az Oscaron. Hajrá! Szurkolok nekik nagyon. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen filmek mellett valóban a vesztesek magabiztosságával indulhat harcba. :) Black Panther győzelmére tippelek, de még az Infinity War és a Ready Player One is sokkal esélyesebb. Én mondjuk a Ready Player One-nak adnám. A Solo remek effektekkel bír, de szerintem még a Star Wars filmek sorában sem kiemelkedő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

7 pszichológiai jelenség, mely a Star Wars univerzum részét képezi

Lehetett volna bővebb lére ereszteni, de szerintem érdekes cikk, amiben egységesen vizsgálják a 8 Saga film pszichológiai jelenségeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Az egyik könyvem lapjai között találtam ma az előzménytrilógia forgatása közben íródott alábbi cikket.

Gőzöm nincs hogy bekerült-e már.

Ha bekerült akkor lehet hogy pont én raktam be. :D

 

Jedinek áll a világ

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem erre a cikkre, anno én is megvettem ezt az újságot (nem esküdnék meg melyikben volt). Érdekes, hogy már azóta is eltelt 22 év, mint ahogy az is: itt még az író is kilenc részről beszél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

itt még az író is kilenc részről beszél. 

 

A csóka vagy biztos forrásból tudott valamit vagy ráhibázott vagy belelátott a jövőbe.

Utóbbi esetén már rég a sötét oldalon lehet mert nem ismerte Yoda intelmét: "Careful you must be when sensing the future."

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez engem nem igazán izgatott mikor az előzőmet írtam. Az szimplán csak poén volt. Úgy tűnik nem esett le mert különben talán kapott volna a kommentem egy bujaférget. Számítottam is rá. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Mark Hamill és Harrison Ford első próbája, egyben első találkozása került elő. Csak tudnám hol őrzik ezeket a régi felvételeket, és miért kell ennyit várni míg valaki közzéteszi őket.. :D

Ki tudja a The Rise of Skywalker forgatásán is mennyi felvétel készült, amiket majd 10-20 év múlva láthatunk csak...vagy akkor se. 

https://www.gamestar.hu/masvilag/star-wars-mark-hamill-harrison-ford-266410.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem rajta volt valamelyik DVD vagy BD kiadás extra lemezén, mert én tuti láttam már. Vagy ennek egy változatát.

 

Amúgy, hogy nem kerülnek elő minden nap, arra elég egyszerű a magyarázat: ezek a stúdió raktárába kerülnek az elkészültük után, ráadásul nem digitálisan vannak rögzítve, és 20-40 év alatt azért elég sok mindent rájuk pakolnak abban a raktárban, mert régen az ilyen nem sok embert érdekelt, ez csak a DVD korszak idején lett sláger (bár még így sem érdekel szignifikánsan sok embert az "így készült", ezért is csak extrák a lemezeken). Sok dolog el is kallódik az ide-oda pakolás során. Szóval meg kell őket találni, aztán digitalizálni, engedélyt kapni a közlésére, és akkor láthatjuk valahol - általában BD-n vagy DVD-n.

Ma a digitális korszak miatt azért könnyebb előkotorni egy mai werkfilmet, tesztet, stb-t, hiszen elég egy search-et nyomni és akár közvetlen az anyagot tároló szerverről feltölthetik a Youtube-ra. Lényegében manapság már csak az szab határt ezeknek, hogy mikor kapnak engedélyt a közlésre. Lehet, hogy a következő nap, lehet, hogy soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...
9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Itt egy jó kis cikk arról, hogy a celebek edzője, Gunnar Peterson hogyan hozta formába a 82 éves Billy Dee Williamst az ep9-re. Azért le a kalappal Billy Dee előtt.

82 éves??? Kinéz vagy 60-nak. Le a kalappal előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Na, akkor majd várjuk a beszámolót! :peace:

Szállítom majd feltétlen :)
 

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Itt egy jó kis cikk arról, hogy a celebek edzője, Gunnar Peterson hogyan hozta formába a 82 éves Billy Dee Williamst az ep9-re. Azért le a kalappal Billy Dee előtt.

1. lépés: Billy kicsit kevesebbet kéne szívni :evil: :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
3 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Egyrészt nem örülnék neki, ha "meghalna" szegény, viszont ha nem akkor meg az az érzelmes pillanat is veszíteni fog a jelentőségéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra 3PO egybeforrt Daniels-szel. Persze, más is eljátszhatná, de a hangja és esetlegesen a járása (bár egy jó színész ezt meg tudná oldani) sem lenne az igazi. Vagy arra gondolt Daniels, hogy a hangját a már eddig elmondott archív szövegeinek az újrahasznosításával oldanák meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos megoldanák valahogy, nem hiszem, hogy ez a mai világban már gondot okozna. :) Viszont nekem R2 és C3PO a Skywalker saga szerves része. Más korokban játszódó történetekben nem is nagyon tudom elképzelni őket. Szerintem most látjuk őket egy jó darabig utoljára a vásznon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van is egy olyan érzésem, hogy C-3PO-tól búcsút veszünk végleg. Az ep1-ben rakta össze Anakin, így afféle kerek lezárása lenne a sztorinak, ha az ep9-ben pedig bevégezné a droid valamilyen úton-módon. A trailer is ezt sugallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem van is egy olyan érzésem, hogy C-3PO-tól búcsút veszünk végleg. Az ep1-ben rakta össze Anakin, így afféle kerek lezárása lenne a sztorinak, ha az ep9-ben pedig bevégezné a droid valamilyen úton-módon. A trailer is ezt sugallja.

Hol kell aláírni? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.