Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ajánlanék egy instagram oldalt. A készítője hatalmas SW fan, és az ST-t is nagyon kedveli. A posztjaiban legtöbbször olyan témákat hoz fel, amelyeket a leggyakrabban kritizálnak az ST-ban (Rose, Rey - Mary Sue, Luke, Palpatine, Snoke, stb...). Számomra is rávilágított olyan dolgokra, ami felett elsiklottam, és amivel kapcsolatban én is szúrós szemmel nézem a filmeket pl. a Reyt én is Mary Sue-nak tartottam, de jól árnyalta a képet számomra a készítő.

 

https://www.instagram.com/grimms_wars/

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Olvasgattak régebbi hozzászólásokat, és ráakadtam a fentebb látható kommentre.

Basszus, @Dzséjt, ilyen jót nem nevettem már régóta. :lol: Minél előrébb jártam a cikkben, egyre jobban vontam össze a szemöldökömet, hogy mégis mi a bajod ezzel a cikkel. El nem tudtam képzelni. Már komolyan gondolkodtam rajta, hogy megkérdezlek. Aztán mikor a végére értem, és megláttam a cikk szerzőjének nevét, leesett... :lol2::lol2::lol2::lol2:

Köszi, ez így este 11-kor feldobta a napom! :)

 

Különben mik azok az angol kommentek a cikk alatt? Azok valami spam profilok? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy feldobhattam a napodat! :) 

2020. 08. 20. - 23:08, caseyjones írta:

Különben mik azok az angol kommentek a cikk alatt? Azok valami spam profilok? :o

OFF

Yep! Volt egy idő, amikor az SF Portal eléggé el volt hanyagolva (most sincs túlpörgetve), mert a főszerkesztő politikai pályára lépett, a másik amúgy sem volt annyira aktív, én meg kiléptem. Aztán beszabadult néhány száz spambot, és végigjárták a rendszert. Több ezer spamposzt született, le is halt a rendszer. Pár napot irtással foglalkoztunk, de aztán feladtuk, így sok ottmaradt. Igazából a portalra ráférne egy nagy update.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A legközelebb a Steve McQueen-féle Small Axe-ben feltűnő Boyegával a GQ készített egy hosszabb interjút; ebben hangzott el többek közt az is, hogy szerinte a Disney margóra szorította a diverz karaktereket a Star Wars-folytatásokban. Egy ponton pedig azt is kijelenti, hogy “mindenkinek békén kellene hagynia” a hetedik és kilencedik Csillagok háborúja-film rendezőjét, hiszen “nem neki kellett volna megmentenie ezt a sz*rt”.


De gyonyoru mikor egy szinesz igy nyilatkozik rola... :D 
 
Az elején eljátszottak a gondolattal, hogy Obi-Wanhoz van köze. Különféle verziók voltak. Ezután komolyan lett véve, hogy [Rey] egy senki, aztán amikor következett a IX. rész, és J.J. [Abrams] vázolta nekem a film történetét, azt mondta:  »Ja, igen, Palpatine a nagyapja.« De két hét múlva már azt mondta: »Ó, nem vagyunk már ebben olyan biztosak.« Tehát ez folyamatosan változott. Még a forgatás alatt sem voltam biztos abban, mi lesz a válasz [Rey származására].

Csak kiderul azert hogy elkepzelesuk se volt szegenyeknek hogy mi legyen.. :D

Osszetakolt szar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azt félretéve hogy miro megjegyzése elég nivótlan pláne annak fényében hogy az összes eddigi trilógia "tákolmány" volt, hisz a részletek állandóan menet közben alakultak még az is hogy Luke és Leia testvérek... az viszont tény, hogy Boyega az utóbbi időben tényleg kőkeményen nekiment az ep.9-nek illetve úgy általában a trilógiának. Itt az eredeti interjú:

https://www.gq-magazine.co.uk/culture/article/john-boyega-interview-2020

 

Csak két idézet. Az ep.9 kapcsán arról, hogy a nem-fehér karakterekkel szerinte nem akartak vagy nem tudtak mit kezdeni:

“Like, you guys knew what to do with Daisy Ridley, you knew what to do with Adam Driver,” he says. “You knew what to do with these other people, but when it came to Kelly Marie Tran, when it came to John Boyega, you know fuck all. So what do you want me to say? What they want you to say is, ‘I enjoyed being a part of it. It was a great experience...’ Nah, nah, nah. I’ll take that deal when it’s a great experience. They gave all the nuance to Adam Driver, all the nuance to Daisy Ridley. Let’s be honest. Daisy knows this. Adam knows this. Everybody knows. I’m not exposing anything.”

 

Azt meg hogy az egész nem Abrams hibája és ne őt cseszegessék az emberek emiatt, igy fejtette ki:

“Everybody needs to leave my boy alone. He wasn’t even supposed to come back and try to save your shit

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mindenesetre abból a szempontból nem szerencsés, hogy adja a lovat a sok balf*sz alá. 

Nemcsak ő, hanem Daisy is, bár ő nem úgy, mint Boyega. Míg Boyega rendesen nekimegy a trilógiának - különösen az utolsó két filmnek, addig Daisy csak annyit mondott, amit Yoda közölt az egyik topikban: Rey származása nem volt fix sokáig, folyamatosan változott. Pedig a lány semmi negatívat nem mondott, nem fikázta a trilógiát, csak közölt egy információt.

 

Ez a kettő dolog nagy táptalajt adott a fikázóknak... :(

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Nemcsak ő, hanem Daisy is, bár ő nem úgy, mint Boyega. Míg Boyega rendesen nekimegy a trilógiának - különösen az utolsó két filmnek, addig Daisy csak annyit mondott, amit Yoda közölt az egyik topikban: Rey származása nem volt fix sokáig, folyamatosan változott.

Ebben semmi beszólás nincs. Ez csak tény. És érdekesség nekünk rajongóknak is. Jó hogy elmondta. Nem értem minek foglalkozni azzal, hogy akik utálják a filmeket azok most épp hogy utálják. Szerintem annak csak örülni kéne ha többet megtudunk a háttérmunkáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Ebben semmi beszólás nincs. Ez csak tény. És érdekesség nekünk rajongóknak is. Jó hogy elmondta. Nem értem minek foglalkozni azzal, hogy akik utálják a filmeket azok most épp hogy utálják. Szerintem annak csak örülni kéne ha többet megtudunk a háttérmunkáról.

Nekem mindegy hogy utálják, csak ide ne hozza be ezeket a véleményeket lebegtetve mint bizonyítékot. 

 

És megint itt jön a képbe, hogy ezek régen is így voltak. Főleg Ford szidta az SW-t. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Főleg Ford szidta az SW-t. 

Meg Alec Guiness. Akinek akkor Ford még a cipőjét se köthette be :D egy kicsit nagyobb név, és ő is szidta. És akkor mi van? Nem kell vele egyet érteni

 

A haterek úgyis önigazolást fognak keresni.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boyega rettenetes csalódás. Az SW nélkül ő egy nagy nulla lenne, hálásnak kéne lennie nem fikázni.

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

.Nem értem minek foglalkozni azzal, hogy akik utálják a filmeket azok most épp hogy utálják. 

 Mert hergelik a többit. Minél többen fikázzák annál jobban nem kapunk normál sw-t, hanem az ő szájuk ize szerintit. Véleményformáló erejük van.

Nagyjából őmiattuk lett "csak" 1 milliárd dollár az EP9 bevétele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az átlag rajongók a csapból is azt hallják, hogy a "SW rajongók" utálják az új filmeket. És ennek van hatása.

 

De én már olyat is láttam, hogy a SW rajongó kifejezést kvázi azonosítják a toxikus rajongó kifejezéssel, és így pejoratív értelekben használják :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az átlag rajongók a csapból is azt hallják, hogy a "SW rajongók" utálják az új filmeket. És ennek van hatása.

 

De én már olyat is láttam, hogy a SW rajongó kifejezést kvázi azonosítják a toxikus rajongó kifejezéssel, és így pejoratív értelekben használják :(

Én úgy tapasztalom, hogy már a "rajongó" szónak kezd valami pejoratív visszhangja lenni, mert amit itt az SW-ben tapasztalunk, az megy máshol is. Számomra nagyon nagy bánat, hogy ugyanazokat a köröket futom Trek fronton, mint SW fronton. De hihetetlenül nagy a hasonlóság. És konkrétan egy ismerősöm ezt így kijelentette: egy franchise legnagyobb ellensége ma a rajongótábora. Kétfrontos háborúban állva úgy érzem, igaza van. Régen a rajongás valami pozitív dologról szólt. Most meg már egy Star Wars fórum Trek topikjába kell mennem, ha pozitívat akarok olvasni a Star Trekről(!!!!), és ugyanez az SW fórum az egyetlen olyan tér, ahol úgy érzem, nem néznek idiótának, mert nem csak az ep4-5-öt szeretem, ahol nem hülyéznek le azért, mert a két kedvenc részem az ep2 és az ep8.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nagyjából őmiattuk lett "csak" 1 milliárd dollár az EP9 bevétele.

Szerintem ez nincs igy. Az átlagember nem olvas rajongói fórumokat nem nézi a különféle megmondóemberek Youtube videóit, meg egyáltalán semmilyen netes fórumot nem követ. Nincs véleményformáló erejük. Egy film sikere azon múlik hogy az átlagembert érdekli-e. A sequelek pedig itt rontottak. Nem a rajongók miatt hanem mert az ep.8 nem igazán tudott hype-ot csinálni a folytatásnak. A neten a Transformers meg a Halálos Iramban filmeket is fikázzák naphosszat. Ez sose volt gát abban hogy a készitők csillagászati összegeket rakjanak zsebre.

 

Ami a rajongókat illeti én sose találkoztam olyan nyilt netes rajongói portálokkal ahol ne az utálkozók domináltak volna. A Star Wars-t 1999 óta, tehát mióta netezek utálják a "rajongók". A Doctor Who-ba amikor belehabarodtam kénytelen voltam vele szembesülni, hogy Moffat-ot, vagyis pont azt az embert aki igazán megszerettette velem az egészet, a fanok jó része szivből gyűlöli. A Trónok Harcánál a második évad után próbáltam a netes rajongói közegbe belépni de hamar kiderült hogy az úgynevezett rajongók túlnyomó része mindent utál ami nem ugy van mint a könyvekben és állandóan arról ment a diskurzus hogy a showrunnerek hogy erőszakolják meg a könyveket. Én mára feladtam. Pláne igy hogy akkor Dzséjt irása szerint máshol is ez megy. Én úgy látom hogy ha valaki tényleg szeret valamit és szeretne erről a neten is beszélgetni emberekkel méghozzá pozitiv légkörben akkor annak csak igy van értelme ahogy mi csináljuk: vagyis szűrni kell a társaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarral egyetértve, ha én nem járnék ide, akkor még csak nem is tudnám, hányan szidják a prequel filmeket, ugyanis más SW oldalakat nem látogatok. Ennyiben kicsit átlagnézőnek is számítok, hiszen elsősorban az számít, mit látok, csak épp azt utána van lehetőségem ebben a pozitív közegben megvitatni, az élményeket megosztani és mélyebben is tájékozódni. Egyáltalán nem érdekel, más helyeken hogy és mennyien szidják. Akiket ismerek és kevésbé tetszett nekik, azok csak egyszer nézték meg és ezzel fogalmazták meg a kritikájukat, de a netre nem írtak semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 12. - 10:26, reaper írta:

Ismerős, az "igazi rajongó" kifejezés is általában azoknál kerül elő, akik büszkén vállalják, hogy szerintük 1980. óta minden, ami SW témában kijött, az sz*r, de nem tudják elengedni a dolgot...

 

 

Én azt nem értem, hogy valaki hogy tarthatja magát rajongónak, mikor csak két filmet az eddigiek közül. Ez inkább a mezei néző kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban azért mindenképp van igazság Frenkie hozzászólásában, hogy igenis a mai világban sokkal nagyobb véleményformáló hatása tud lenni egy-egy ilyen negatív megszólalásnak. Legyen szó akár rendezőkről, színészekről, rajongókról, átlagemberekről, bárkiről. Ennek leginkább két olyan oka van, amely a most regnáló életszemlélet miatt érvényesül.

Az egyik a cancel culture, a másik pedig az "influenszerek" térhódítása. Mivel manapság óriási divat valamit utálni, ahogyan azt Bomarr és Dzséjt is írják, így a legnagyobb szenzációt, olvasottságot, nézettséget, sikert, figyelmet azzal lehet elérni, ha szidnak vmit. Régen is hasonló volt a helyzet, viszont a közösségi média és a gyors infóáramlás ezt rendesen felerősítette.

 

Anno, ha vki nem volt rajongó vagy kifejezett érdeklődő, akkor nem foglalkozott egy kapcsolódó filmmel vagy franchise-zal. Viszont az utálkozás terjedésével egyre jobban eluralták a világot az ilyen tartalmak, így az egyébként témára magasról tojókhoz is egyre több ilyen vélemény jutott el. Sikk volt a gyűlölködés, így a befolyásolhatóbb semlegesek elkezdtek a fikázók tábora felé húzni.

Elég megnézni mi volt anno a prequel trilógiával. Olyan emberek gyűlölködtek és gyűlölködnek a mai napig rajta, akik azt se tudják miről van szó. Elterjedtek ostoba tévhírek és kamuk, de még ma is ezeket hozzák elő érvként arra, hogy az milyen szörnyű volt. Most az ilyen negatív hangok még gyorsabban és hatékonyabban terjednek. Ráadásul anno jobban békén hagyták, akinek pozitív véleménye volt.

Ma a cancel culture igyekszik eltörölni az ellenvéleményt, ha vki/vmi ellen felszólal egy közösség, akkor annak tagjai közül sokan rögtön el is kezdik agresszívan támadni azt, aki pozitív véleményt mer megfogalmazni. Megbélyegzik, lejáratják, kiherélik. Ezzel táborokra osztják az embereket, ahol középen állóknak egyre kevésbé van hely, mkinek csatlakozni kell vmely oldalra. A véleményt meg persze mkinek pillanatokba telik világgá kürtölni. Ezért van az, hogy egy gyűlölethullámra lazán felülnek azok is, akiknek semmi közük a témához.

 

A másik alappillér az influenszer-jelenség. Egyre kevesebb embernek van önálló gondolata, a véleményvezérek uralják az internet világát. Régen hozzájutottál vmihez (legyen az művészeti alkotás, kaja-pia, vmi technológia stb.), akkor mire eljutott hozzád több érdemi vélemény, addigra már benned is kialakult a sajátod, volt időd megemészteni a dolgokat és saját véleményt formálni.

Ma ez nem így van. Legtöbbször már előtte, de legkésőbb rögtön utána elkezd a nyakunkba dőlni mindenfelől az értékelés. Ha vki nem akar offline üzemmódba váltani, akkor gyakorlatilag elkerülhetetlen, hogy ömöljenek rá millióféle embertől a vélemények. Ez a "hype-vonat" esetében is így van, csak ugye itt jön be az a képbe, hogy a negatív hangok mindig erősebbek. Ráadásul ma divatosabbak is, tehát sokkal inkább ezeket fogja hallani vki.

Na most a fiatalság körében rendkívül elterjedt, hogy napi szinten követnek több közösségi médiában szereplő egyént. De nemcsak követik őket, hanem adnak a véleményükre, hagyják magukat befolyásolni általuk. Tehát, ha egy átlagos fiatal követ 5 ilyen tagot, akiből 4 rossz véleménnyel van vmiről, 2 kifejezetten gyűlölködik rajta, akkor jó eséllyel maga is beáll a sorba. Ha nem annyira érdekli a téma, akkor a leginkább, mert neki aztán mindegy, hogy az új SW jó vagy rossz, mki csak szidja, a példaképei többsége is szidja, akkor biztos fos.

Ugyanakkor ezekből a véleményvezérekből "influenszerek" lettek, ami egy gazdasági modell. Ők abból élnek, hogy mennyi követőjük van, mennyien kattintanak a tartalmaikra stb.. Ebből kifolyólag a többségük eladja a lelkét 2 fillérért, és csak lovagol a divathullámon. Egy SW kaliberű franchise ellen lehet uszítani és gyűlölködni, hatalmas biznisz, csináljuk. A másik látja, hogy kezdődik a hullám, nem akar lemaradni, felül rá. A végén ebből egy akkora cunami lesz, ami elsöpör minden ellenvéleményt,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég szomorú, ha így van. :( Viszont nem tudom, lehet-e ez ellen tenni valamit. Mert ha így működik a világ, akkor teljesen mindegy, milyen filmek készülnek, olyan úgy sem lesz, ami mindenkinek tetszik, főleg egy olyan franchise esetében, ami lassan 50 évre nyúlik vissza. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelek és a sequelek is teljesen jól elrobogtak a netes közutálat közepette. Attól hogy valamit a neten utálnak az attól még nem lesz sikertelen. Ott van a Twilight sorozat: az aztán úgy vonult be mint a filmművészet megcsúfolása. Tömérdeknyi bejegyzés készült arról hogy micsoda nulla az egész. Végül mégis megélt öt folytatást és hozott több mint 3 milliárd dollárt. 

Ez egy általános jelenség hogy a netes influencerek jelentőségét és véleményformáló erejét túl szokták becsülni. Az egyik eredője ennek a BO adatok állandó félremagyarázása. Emlékszem már az ep.7 előtt is indult egy gyülölet-kampány (amiről Boyega is mesélt a nemrégiben megejtett interjújában) és aztán amikor jött a rekord forgalom, akkor egy csomó "influencer" elkezdte magyarázni hogy ha ők nem inditják el a maguk bojkottját akkor még többet hozott volna a film. És azóta is igy megy minden filmnél. Bezzeg ha ők nincsenek akkor sokkal többet hozott volna. Közben minden jel arra mutat hogy ők nem csak hogy egy tényező a sok közül de még csak messze nem is a legfontosabb ezek közül. Az átlag embert/nézőt ugyanis nem tudják elérni. Ami szépen lejön a nézők körében készitett közvéleménykutatásokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr, azért nemcsak az anyagiakon mérhető vminek (jelesül akár egy filmnek) a sikere. Voltak nagy anyagi bukták, amik azóta kultuszfilmmé váltak, az alapműveltség és a popkultúra részévé. Megint más filmek masszív pénzügyi sikerek voltak, mégis szitokszónak számítanak. 

Sokan megnézik, akár meg is veszik az olyan kiemelkedő franchise-ok filmjeit, mint pl. a SW, függetlenül attól, hogy mennyire tetszik nekik, mert amolyan kötelező aktusnak gondolják. Rengeteg olyan emberről tudjuk, hogy megnézték moziban a filmet, akiknek egyébként egyáltalán nem tetszett. Ők ugyanúgy hozzájárultak a film anyagi sikeréhez, mint azok, akik megnézték és tetszett nekik. Ugyanakkor a filmről kialakult közvélemény tekintetében már ellenkező hatásuk van.

 

Jelenleg elég menő és szexi utálni a Disney-t, illetve annak egyik zászlóshajóját, a SW-t. Én nagyon kevés pozitív véleményt hallok vagy olvasok a ST filmjeiről, még a "rajongóktól" is. Ellenben jó pár olyan semleges ember van, akit kb. tök hidegen hagy az egész vilg, de azért felült a vonatra és ekézi, hogy rossz. Meg hogy azt is elcseszte a Disney. Mondom figyu már, hányszor láttad te egyáltalán az OT-t vagy a PT-t? Ja, hogy nem is láttad az összes részt? És a sorozatokból hány részt láttál? Ja, hogy azt sem tudod, hogy léteznek egyáltalán? De akkor fogalmad sincs mi is az a SW, nincs is mihez viszonyítani, megnéztél egy filmet egy szériából, ami eleve nem érdekel, akkor hogyan tudod megítélni milyen? "Ja, nem érdekel, nem ismerem, de fos, mert CGI, mert lelketlen, mert propagandafilm, mert mikiegér, blabla".

Pont az a lényeg, hogy ezek nem megalapozott vélemények és kritikák, ettől még erősen szennyezik a brandet. Hasonló fikahullám volt anno a PT kapcsán, meg lehet nézni, hogy mind a mai napig nem sikerült ezen túllépni. Megkérdőjelezhetetlenül sokat léptünk azóta előre ilyen téren, sokat javult azon filmek megítélése, de még így is bántóan nagy tömeg utálkozik rajta, kelti rossz hírét. Ezek a negatív hangok pedig szinte csak és kizárólag az annak idején hamisan kreált narratívát visszhangozzák. Ugyanazon alaptalan vádak és panaszok mantrázása megy manapság is, amolyan mítoszokká váltak, amiknek valóságalapjuk nincs, mégis nagyon sokan kész tényként kezelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

@Bomarr, azért nemcsak az anyagiakon mérhető vminek (jelesül akár egy filmnek) a sikere. Voltak nagy anyagi bukták, amik azóta kultuszfilmmé váltak, az alapműveltség és a popkultúra részévé. Megint más filmek masszív pénzügyi sikerek voltak, mégis szitokszónak számítanak. 

Viszont a folytatásokat, azaz a franchise-ok létét az anyagi siker biztosítja. A Disney-t nem fogja érdekelni néhány habzószájú görcs véleménye, miközben a Star Wars márkanév a mozivásznon is milliárdokat termel. Nem véletlen, hogy azok a szitokszónak számító kasszarobbantóknak van sok-sok része (lásd Transformers), míg az anyagi buktákból lett kultuszfilmek jó, ha harminc évenként kapnak egy újabb folytatást (lásd Blade Runner). Szóval, ha a Star Wars, mint franchise számára bizony nem a jó vélemény, hanem a bevételi adatok a fontosak. Az lenne persze az ideális, ha mindkettő jó lenne, de mivel ez ekkora franchise-oknál elérhetetlen, így nekünk, akik szeretnénk még új Star Wars matériát látni, el kell fogadnunk, hogy az anyagi megítélés a fontosabb.

De ugyanez igaz a Star Trekre is, hogy másik példával is alátámassza. Ott is megy a hiszti, a habzó szájú görcsök a farkukat ráncigálva fröcsögik tele a netet mindennel, ami elborult agyukban megfogant. Mégis, két Star Trek sorozat fut párhuzamban, három másik van előkészületben, két mozifilmen dolgoznak egyidejűleg, és egy animációs sorozatot is az éterbe küldtek. Sőt, anno, a 2000-es évek derekán sem akkor bukott meg, amikor elöntötte a netet a nyáltenger, hanem, amikor a márkanév már nem hozott pénzt. Amikor anyagilag megbukott a moziban és a tévében is úgy megzuhant a nézettség, hogy ihaj. Pedig már az Enterprise előtt is volt bőven hiszti a Trek körül, a TNG-t követő Deep Space Nine megítélése a "rajongók" között pontosan ugyanolyan volt, mint ma az ep8-é. És érdekes mód, a Trek akkor élet újjá, amikor 2009-ben J. J. Abrams kasszát robbantott. Vagyis, amikor kiderült, hogy újra van pénz a márkanévben.

A habzószájú görcsök nyivákolása amúgy is inkább nekünk rossz, akik a netes közegben is megpróbálnak érdemben kommunikálni kedvencükről.

 

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Pont az a lényeg, hogy ezek nem megalapozott vélemények és kritikák, ettől még erősen szennyezik a brandet. Hasonló fikahullám volt anno a PT kapcsán, meg lehet nézni, hogy mind a mai napig nem sikerült ezen túllépni.

 És mégis fellobbantak a tüzijátékok, amikor bejelentették az új TCW évadot, mégis rengetegen epekedve várják az Obi-Wan sorozatot, mégis vannak olyan vélemények, hogy az ST-nél jobb a PT, mégis, az új trilógiából olyan elemeket hiányolnak sokan, amiket a PT-ben szerettek meg (politika, amit amúgy nagyban kritizáltak anno). Stb.

Amikor tavaly megírtam a PT-kről a kritikákat a PC Gurura, a Facebookon többségben voltak azok, akik azt fejezték ki, hogy ők nagyon is szeretik és jó filmeknek tartják a prequel epizódokat. Csak egyszerűen ők nem hoznak annyi klikket, mert ők ezt egyszer leírják, ha olyan cikkbe futnak, aztán annyi, nem fröcsögik tele kommentekkel az étert.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 9/14/2020 at 5:43 PM , pb69 said:

Jelenleg elég menő és szexi utálni a Disney-t, illetve annak egyik zászlóshajóját, a SW-t. Én nagyon kevés pozitív véleményt hallok vagy olvasok a ST filmjeiről, még a "rajongóktól" is.

Érdekesnek találom viszont, hogy amíg a filmeket mekkora utálat övezi, addig A mandalorit még a fröcsögőgépek jó része is kedveli. Pedig az is Disney-termék. :hmm:

 

Még annyit fűznék hozzá ehhez a témához, hogy a Disney elképesztően bátor dolgot hajtott végre azzal, hogy az összes, 2012 (vagy 2014) előtt megjelent, post Endor korszakban játszódó művet Legendáknak nyilvánította, és megalkotott egy totál új sztorit abban az időszakban. Akik a post Endor regényeken nőttek fel és imádták is azokat, nagy valószínűséggel rossz szájízzel vették tudomásul, hogy azokat a műveket "száműzték", és csináltak helyettük újat, teljesen más történettel meg szereplőkkel. Én is így éreztem, ennek ellenére nem fikázom 0-24-ben az ST-t. Kulturáltan leírtam egyszer a véleményem mindegyik filmről. 

 

Ott van persze a másik véglet, akik kifejezetten nem szerették a post Endor műveket, és jobban szeretik a Disney trilógiáját a 6. film folytatásaként. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Ritkán olvasni ennyire színvonaltalan és tartalmi hibákkal teli cikket a Star Warsról egy vezető hírportálon: https://telex.hu/szorakozas/2020/12/18/a-mandalorian-megmentette-a-star-warst

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.