Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Biztos kell valami cél ami érdekessé teszi majd a sorozatot. Önmagukban 1-2 évad és kifullad. Nagyon erős jellemváltozások kellenek az érdekesség fenntartásához. Egyébként szerintem Filoni inkább a kezdetekről beszélt. Én is úgy képzeltem, hogy konkrét előzménye lesz az EPIV -nek de most úgy tűnik nem így lesz. Nem tudom mennyire lehet bízni a hétfő esti adásban, ami Zééé szerint nem a legkisebbeknek szánt időpont. Ez vajon mennyire jelenthet komolysági tényezőt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az interjú jobban felcsigázta az érdeklődésemet, mint bármelyik videó korábban. Nagyon egyetértek az ott elhangzottakkal. Biztos vagyok benne, hogy a 2-3. évadtól már ellátogatunk majd a Halálcsillagra is és bekapcsolódnak a történetbe más, már ismert szereplők is, ami elképesztő feeling faktort fog tartalmazni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már elsőre is felkeltette az érdeklődésem (az interjúban) az Onderon megemlítése. Pont most tartok itt a TCW újranézésben és zseniális kapocs lehet ez a lázadással. Nagyon örülnék neki, ha a Rebels-ben feltűnne pár ismerős arc ebből a szálból. Kicsit sajnálom is, hogy az állandó kis központi csapatunknak nem tagja az onderon-i vezérek közül valaki. Egy Lux vagy a Gerrera srác (Steela bátyja) korban is passzolna. Remélem, hogy előkerülnek, még ha csak mellékszereplőként is.

 

Már csak azért is lenne ez üdvözítő, mert vitathatatlanul arra utalna, hogy a TCW hagyatékát nemcsak maximálisan tisztelik (ami eleve szinte bizonyos, mivel ők készítették és amúgy is kánon), de kifejezetten TCW karaktereket és motívumokat is bátran használnának. Ez rögtön a prequel-érához is visszakötné kicsit az egész Rebels-t, ami tovább egységesítené a SW univerzumot. Remek lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is várok ilyen feltűnéseket pont azért amit írtál. Remélem meglépik. Filonit ismerve ez garantált. :) Ahsoka pl. tuti fel fog bukkanni valamilyen formában.

Várom már. Komolyan mondom, mióta hivatalossá vált a Rebels megszületése, kis túlzással minden nap imádkozok egy Vader-Ahsoka találkozásért. Ha semmi más értékelhető nem lesz a sorozatban, csak ez, nekem már akkor is megérné. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak azért is lenne ez üdvözítő, mert vitathatatlanul arra utalna, hogy a TCW hagyatékát nemcsak maximálisan tisztelik (ami eleve szinte bizonyos, mivel ők készítették és amúgy is kánon), de kifejezetten TCW karaktereket és motívumokat is bátran használnának. Ez rögtön a prequel-érához is visszakötné kicsit az egész Rebels-t, ami tovább egységesítené a SW univerzumot. Remek lenne.

Szerintem ennek azért már tanújelét adták egy újabb Syndulla (valakiben felmerült, hogy a készítők merő véletlenségből adtak két twi'leknek ugyanolyan családnevet?) behozatalával és Sabine-nal, akinek páncélját és fegyverzetét 100% a TCW szolgáltatja. És tuti, hogy ez az onderoni szál sem véletlen lett megemlítve. Szóval itt már szerintem nem is érdemes reménykedni, hisz láthatóan beváltották reményeinket. :)

 

Az interjú amúgy engem még több bizakodással töltöttek el, pedig eddig is maximálisan bíztam Filoniban. Lucas nagyon jó "utódot" választott magának. Őszintén szólva, sokkal jobban bízom benne, mint Abramsben. Filoni minden interjújában félreérthetetlenül bizonyítja, hogy pontosan tudja, mi van a filmekben, hogyan működik a Galaxis élete. Mindig pontosan azt a magyarázatot adja egy-egy sokat feszegetett kérdésre, amit általában mi is megadunk a filmek alapján. Az inkvizitor létjogosultsága, Maul feltámadása, stb. pontosan tudja, hol vannak a filmek határai, mit engednek meg azok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka pl. tuti fel fog bukkanni valamilyen formában.

 

Én Ahsoka-ra nagyon kíváncsi vagyok, miként fog feltűnni. Most már mindenképpen meg kell halnia, hiszen nem szerepel a New Hope-ban...

Egyébként biztos, hogy szerepelni fog a Rebels-ben, láttam egy poszteren. Bár nem tudom, hogy az a poszter hivatalos volt-e, vagy csak fan made...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lehetne csak elrontani? :)

Annyiból osztom Dzséjt kétségeit, hogy nehéz a TCW-hez méltó módon felvillantani Ahsoka-t a Rebels-ben, pláne Vader-rel szemben. Olyan szépen megrajzolták az ívét és lezárták a történetét, hogy azt megbontani kockázatos. Leginkább egy hozzá méltó halálesetet tudnék elképzelni, ami kellően drámai és amiért megéri visszahozni. Ha nem varrják el végleg a szálat, akkor könnyen rókabőr szagú lehet az egész, ill. sok új kérdést vet fel, amire nehéz lenne logikus választ adni. Ráadásul ha Vader ölné meg, akkor az egy remek adalék lenne nemcsak Ahsoka, de a végleg a sötét oldal által elragadott Vader karakteréhez is. Lehetne ez Sidious ötlete is, mint egyfajta kihívás a tanítványának, hisz tudja mennyire erős volt a kötődés köztük.

 

Én Ahsoka-ra nagyon kíváncsi vagyok, miként fog feltűnni. Most már mindenképpen meg kell halnia, hiszen nem szerepel a New Hope-ban...

Egyébként biztos, hogy szerepelni fog a Rebels-ben, láttam egy poszteren. Bár nem tudom, hogy az a poszter hivatalos volt-e, vagy csak fan made...

Nem kell mindenképpen meghalnia, csak ellenkező esetben érdemi magyarázatokkal kell szolgálni miért nem bukkant fel addig és azután. Szerintem az tuti nem hivatalos poszter volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy nem egyszerű feladat úgy visszahozni a karakterét, hogy az hozzáadjon eddig megismert jelleméhez, ne degradálja azt azzal, hogy szimplán szerepeltetése miatt tűnik csak fel. De az általad is említett okokból nem ártana tisztázni, mi történt vele az Ep3 idején, majd a Rebelsig tartó időszak során, illetve később. Hol volt, mit csinált, stb.? Emlékszem, korábban többen is írták, hogy nem tudják elképzelni Ahsokáról, amint meghúzva magát elrejtőzik a Birodalom elől, esetleg új életet kezdve letelepedik valahol. Én továbbra is el tudom képzelni, ettől függetlenül fontos lenne tisztázni a dolgokat.

 

Egy esetleges Vader-Ahsoka találka szerintem sok érdekességet tartogat, persze a megvalósításon nyilván sok múlik. Ha megtudta, miként reagált a lány egykori mestere áttérésének tényére? Ez önmagában olyan koncepció, amit eddig nemigen láttunk: a tanítvány átéli mestere sötét oldalra bukását. Qui-Gon esetében nem derültek ki, milyen hatást gyakorolt ez adott személyre. Persze Ahsoka is egyedi eset, így valószínűleg a reakciói is eltérőek... nem árt észben tartani, hogy legjobb barátnője kegyetlenül elárulta korábban. Ha ez párosul mestere pálfordulásával, érdekes eredmények születhetnek.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Infók az új Insiderből:

 

 

Rövidek:

 

1x01 A - The Machine in the Ghost

Írta: Greg Weisman

Rendezte: David Filoni

 

1x01 B - Art Attack

Írta: Greg Weisman

Rendezte: Justin Ridge

 

1x01 C - Entanglement

Írta: Henry Gilroy, Simon Kinberg

Rendezte: Justin Ridge

 

1x01 D - Property of Ezra Bridger

Írta: Simon Kinberg

Rendezte: Dave Filoni

 

 

A film:

 

1x02-03 - Spark of Rebellion

Írta: Simon Kinberg

Rendezte: Steward Lee, Steven G. Lee

 

 

A sorozat:

 

1x04 - Droids in Distress

Írta: Greg Weisman

Rendezte: Steward Lee

 

1x05 - Fighter Flight

Írta: Greg Weisman

Rendezte: Steven G. Lee

 

1x06 - Rise of the Old Masters

Írta: Henry Gilroy

Rendezte: Steward Lee

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy nem egyszerű feladat úgy visszahozni a karakterét, hogy az hozzáadjon eddig megismert jelleméhez, ne degradálja azt azzal, hogy szimplán szerepeltetése miatt tűnik csak fel. De az általad is említett okokból nem ártana tisztázni, mi történt vele az Ep3 idején, majd a Rebelsig tartó időszak során, illetve később. Hol volt, mit csinált, stb.? Emlékszem, korábban többen is írták, hogy nem tudják elképzelni Ahsokáról, amint meghúzva magát elrejtőzik a Birodalom elől, esetleg új életet kezdve letelepedik valahol. Én továbbra is el tudom képzelni, ettől függetlenül fontos lenne tisztázni a dolgokat.

Egyetértek. ;)

Továbbra is nehezen tudom elképzelni a passzivitásba menekülő togruta-t. Bár a TCW (5. évad vége) tolt a skálán és már nem érezném rá nézve szégyenteljesnek, ha mégis így történne.

 

Egy esetleges Vader-Ahsoka találka szerintem sok érdekességet tartogat, persze a megvalósításon nyilván sok múlik. Ha megtudta, miként reagált a lány egykori mestere áttérésének tényére? Ez önmagában olyan koncepció, amit eddig nemigen láttunk: a tanítvány átéli mestere sötét oldalra bukását. Qui-Gon esetében nem derültek ki, milyen hatást gyakorolt ez adott személyre. Persze Ahsoka is egyedi eset, így valószínűleg a reakciói is eltérőek... nem árt észben tartani, hogy legjobb barátnője kegyetlenül elárulta korábban. Ha ez párosul mestere pálfordulásával, érdekes eredmények születhetnek.

Az a durva, hogy az általad feszegetett csemegéken kívül az is lehetséges, hogy Ahsoka alapból nem tudta ki Vader. Vader a találkozásukkor felfedi-e magát? Vagy lehet, hogy annyira azért "tiszteli" és szereti korábbi tanítványát, hogy nem súlyosbítja ezzel a lány terhét és a szörnyű titkot megtartva öli meg? Vagy netán képtelen megtenni és elengedi Ahsoka-t, hogy ne kerüljön elő soha többet? Vagy lehet, hogy pont Ahsoka érzi meg, hogy Vader Anakin és így tudja meg? Megannyi alternatíva és mind fantasztikusan üthet, ha igényesen valósítják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem fogunk A,B,C -zni. Nem is értem miért kellett a prequel epizódokat így beszámozni, amik ráadásul csak három percesek. A sorozatot nézzük, az pedig majd a Droids in Distress -el indul. Az tehát a 1x01.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.