Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Remélem, mert a pilot nyárra lett ígérve!

Nekem is így rémlik... ennek ellenére az újabb infók szerint októberben lesz a duplarészes nyitány a Disney Channelen, amit majd a sorozat követ a Disney XD-n.

 

Egyébként a Wookiee-n is őszt írnak premiernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mivel a TCW szerint a holocronokhoz csak a Jedi Tanács tagjai férhetnek hozzá, ezért tuti, hogy úgy adta neki valaki. Valaki a Jedi Tanácsból. Az ep3-ban a 66-os parancs idején ez csak két Jedit jelenthet: Shask Tit és Coleman Kcajt. A többeik addigra vagy halottak voltak, vagy a Sötét Oldalon álltak, vagy nem tartózkodtak Coruscanton. Hm... Nem lenne rossz, ha kiderülne, hogy Kanan Shaak Ti tanítványa volt.

 

 

 

Azt jól tudom, hogy Shaak Ti, most az új kánon szerint nem számít halottnak? Akár még szerepelhetne is valamilyen formában a sorozatban...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Bizonyára ez lesz a csúcspont:

 

◾Ezra fakes coughing and proclaims Emperor Palpatine his uncle so they open his cell door.

 

"Ezra azt hazudja, hogy Palpatine császár az ő nagybátyja és kiengedik a cellából."

 

:facepalm::para::45::lol2:

 

Ez így elsőre nagyon komoly, meg is üti egy szellemileg elmaradott Star Wars rajongó színvonalát. Tehát csak azt kell mondani, hogy a császár az apám testvére és szezám tárulj.

Ugye ezt nem gondolják komolyan a Rebels alkotói? UGYE NEM? Ugye nem ez lesz a színvonal? Ez még egy 5 éves gyerek szintjét is alulmúlja. Őszintén remélem, hogy ilyen gyerekes, mélyen dedós baromságot nem eröltetnek a TCW 6. évada után, mert ez már sértő lenne a diktatúra legsötétebb korszakára nézve. Gondolom ha egy AVH-s vallatótisztnek azt mondtam volna, hogy Rákosi Mátyás a húgom, akkor rögtön elengedtek volna. Esetleg a gestapónak benyögtem volna, hogy Hitler a legjobb haverom, tán még kancelláriát is kaptam volna. Ajánlom nekik, hogy ennyire ne nézzék kreténnek a Star Wars rajongókat, mert olyan fikatengert fognak a nyakukba kapni a rajongóktól, hogy Disney térdenállva fog könyörögni a bocsánatért.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem kéne spoiler gomb mögé rakni?

Amúgy itt én is nagyot néztem, de azért ne feledkezzünk meg arról, hogy...

 

 

Ezra Erő-érzékeny, így simán használhat elmetrükköt, akkor pedig aztán bármit beadhat a cella őreinek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem kéne spoiler gomb mögé rakni?

Amúgy itt én is nagyot néztem, de azért ne feledkezzünk meg arról, hogy...

 

 

Ezra Erő-érzékeny, így simán használhat elmetrükköt, akkor pedig aztán bármit beadhat a cella őreinek.

 

 

Szerintem is ez a helyzet, mert...

 

közvetlen azután játsza el, hogy Obi-Wan a holokronban elmondta neki, hogy "bízzon az Erőben." És azt jól tudjuk, hogy néhány képesség akár komolyabb képzés nélkül is előbújhatnak. Anakin látta a jövőt, Leia a múltat, Luke mester nélkül képes volt kifejlesztenie a telekinetikus képességeit, és persze, Leia képes volt megérezni Luke-ot bármikor, bárhol. Ezra - főleg előéletét elnézve - is képes lehet az akaratátvitelre, még ha nem is olyan szinten, mint Obi-Wan. Szóval, ebből a vázlatos leírásból még akár mi is lehet.

 

 

Amúgy, ez a vázlatos "leírás" érdekes történetet rejt. De messzemenő következtetések levonására sajnos nem elégségsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És lesz is. Igen, majd lesz is. :D

Naná, hogy kell, eddig megszereztem a legtöbb nevesített hajót, amit megcsináltak Legóból (az Executor sajnos még nincsen meg). A Millennium Falcont, a Twilightot, a Halót, a Scimmitárt, a Rogue Shadowt. A Ghost nem maradhat ki ebből az impozáns sorból. Csak két sajnálatos dolgot látok. Az egyik, a Ghost nem úgy tűnik, hogy összekapcsolható lesz a Phantommal. A másik, hiába szerzem meg ezt a kettőt, a teljes csapat akkor sem lesz meg. Sabine nem jár egyikhez sem. Azért ez kicsit kicseszés... :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ki-mi miatt várja leginkább a Rebels-t?

 

Én személy szerint Kanan Jarrus és az Inkvizítor háttérszorijára vagyok nagyon kíváncsi, meg a Birodalomról sem ártana többet megtudni.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a korszakban rejlő lehetőségek miatt várom. A készítők talán itt sokkal inkább használhatják a fantáziájukat, mint a TCW során, ahol azért jó pár esetben meg volt kötve a kezük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy kicsit bánom, hogy YE 4-ben vesszük fel a fonalat, ugyanis engem az átmenet igazán érdekelt volna, így viszont valószínűleg egy már megszilárdult diktatúrába csöppenünk bele, és legfeljebb csak párbeszédekből fog kikristályosodni, hogyan kezelte a nép a folyamatosan növekvő terrort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy kicsit bánom, hogy YE 4-ben vesszük fel a fonalat, ugyanis engem az átmenet igazán érdekelt volna, így viszont valószínűleg egy már megszilárdult diktatúrába csöppenünk bele, és legfeljebb csak párbeszédekből fog kikristályosodni, hogyan kezelte a nép a folyamatosan növekvő terrort.

 

Az államterror intézményét igazán nehéz is lenne egy gyerekshowban úgy elmesélni, hogy azt a nézők ne röhögjék körbe. Ezért talán jobb is, hogy a diktatúra vége, a puhább időszak kerül majd bemutatásra.

Én nem szeretnék a diktatúra időszakáról PG13 sorozatot....annak legalább a TCW 5. - 6. évad legdurvább részeinek a színvonalán kéne mozognia és keveset mondtam. Szóval jó ez, hogy már a Birodalom kvázi hanyatlásával, de semmiképpen sem a legnagyobb terror időszakának a bemutatásával kezdenek. Ebbe még pont bele lehet süríteni annyi durvaságot, amit az a kifelé ívelő időszak megérdemel és itt már könnyedebb, gyermetegebb megközelítést is lehet alkalmazni. Szerencsére a TCW-t nem a Disney követte el.....csak hogy hű maradjak önmagamhoz! :) Én a Rebelstől sokat várok, de ebből a sokból szerintem kicsit vissza kell majd vennem. Örülnék neki, ha Assaj, Ashoka és néhány TCW szereplő tiszteletét tenné a sorozatban, illetve, hogy látványban is szülessen egyfajta kohézió. A látvány alatt nem a CGI animáció minőségére utalok, hanem az ismerős helyszínek felhasználására. A TCW szépen kibővítette és kalandossá tette a prequel időszakát, remélem, hogy a Rebels készítői nem fogják megtagadni a TCW-ben lefektetett alapokat és nem mennek bele felesleges kompromisszumokba sem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta ki akartam ezt írni magamból, már csak azért is, mert írni jó, és most Dalke… Akarom írni, LordGravin megadta a kezdőlökést, hogy kifejtsem, miért várom vagy még inkább, mit várok a Star Wars legújabb fejezetétől, a Rebelstől.

Mindenekelőtt első és legfontosabb kritérium, hogy nekem tetsszen. Hogy ezt aztán hogy éri majd el, az már rajta, illetve a készítőkön áll, engem igazán könnyű lekenyerezni. Bízom Filoni csapatában, noha a TCW nem volt hibátlan, olyan ajánlólevél, ami nem kelt aggodalmat bennem a Rebels iránt. Nyilván más lesz, hiszen más csatorna adja, mások a főnökök, nincs már Lucas, ráadásul az éra is teljesen más lesz. Márpedig a két trilógia eléggé jól bemutatja a két éra közti hatalmas szakadékot, így botorság lenne nem előre borítékolni egy ilyen szakadékot a TCW és a Rebels között.

Szerintem az időszak választása remek, mert ekkor a Birodalom már erős, kiépült szervezet. Nem osztom ama véleményeket, hogy a kikiáltása utáni időszakban Palpatine azzal szilárdította meg hatalmát, hogy sebiben kiirtott pár ezer bolygót, és persze minden világon legalább egy kontingens rohamosztagos és flottányi csillagromboló állt tűzkészültségben, hogy komplett falvakat tegyenek a földdel egyenlővé, ha valaki sandán néz rájuk. Eleve, a Köztársasági hadseregből felépült Birodalmi sereg a háború végeztével erősen megfogyatkozhatott, másrészt, Palpatine a megtévesztés embere, nem fogja győzelme napját azzal elszúrni, hogy máris leleplezi magát. Az e1-2-3 bizonyítja, hogy Sidious valószínűleg még nagyon sokáig tetszelgett Palpatine szerepében, az ep4 pedig azt erősíti meg, hogy a Birodalom voltaképpen a Halálcsillag felépüléséig nem igazán terrorizálta a népet olyan nyíltan, mint ahogy azt sokan elképzelik. Hiába gyengült meg a Szenátus, az ep4-ben egészen addig, míg Tarkin be nem jelentette a feloszlatásukat, szabályosan fostak tőle a birodalmi tisztek, de még a nagy Darth Vader sem vállalta fel, hogy megtámadott egy diplomáciai hajót. Márpedig azért ha a Birodalom második embere is inkább hazudik a Szenátusnak, az jelenthet valamit.

Nem, a Birodalom minden elnyomását nem olyan nyílt terrorral prezentálta, mint ahogy sokan hiszik. Volt katonai elnyomás, adók ezrei, szólásszabadság ritkítása, média befolyásolása, valószínűleg szép számmal akadtak koncepciós perek, és olykor-olykor megesett, hogy támadás ért kisebb tömegeket, de még azokat is olyan sztorikkal fedték el, mint a jawák lemészárlását – mert ugye ez is egy jelentős elem amellett, hogy még az ep4-ben sem volt mindenhatóan hatalmas a Birodalom. Egy senkiföldje bolygón egy pár senkineksemhiányzó jawa lemészárlását is a helyi vademberekre kenték. Ugyan miért? Hát mert ennyire sérülékeny, ingatag volt a Birodalom! Hogyan lehetett volna korai éveiben nyílt terrorszervezet, amikor aranykorában még arra sem volt mersze, hogy néhány jelentéktelen bennszülött lemészárlását felvállalja?

Persze sorozatot nem lehet politikai machinációkkal, médiahírekkel és hasonlókkal elkészíteni, márpedig a Birodalom megerősödését ezek okozták, így az átmenet megsorozatosítása lényegében halva született ötlet lenne, hiszen unalmas, és nem azért hívják Star Warsnak ezt a franchise-t, mert ilyesmit akarunk látni. Én személy szerint csatákat, hősöket, hősies akciókat, látványos pillanatokat, humort és szerethető karaktereket akarok.

A Birodalom legyen kegyetlen, de ne legyen nyílt. Lőjenek szét falvakat, de ne perzseljenek fel városokat, és a falvak pusztulását is kenjék másra, vagy indokolják meg. Még féljék a Szenátust, még ne legyen úr a nép szemében a félelem, sőt, még legyenek olyanok, akik hisznek a Birodalomban, hiszen pont az ep4-ben mondja Tarkin, hogy majd a Halálcsillagtól való félelem fog rendet tartani. Az Alderaan elpusztítása az első nyílt terrorakkciója a Birodalomnak, itt még ilyet nem akarok látni.

Ennél fogva szeretném, ha látnánk a bizalom megrendülését is. A Halálcsillag már épül, már lehetnek merészebbek a birodalmiak. Látni akarom azt, ami az ep4-5-6-ban egyáltalán nincsen benne, hogy miért rossz a Birodalom. Szeretném látni, hogy birodalmi kormányzó háremet tart fenn twi’lek rabszolgákból, hogy Palpatine vagy más birodalmi politikus bérgyilkost fogad riválisa eltűntetésére, szeretnék látni bolygókat, ahol éheznek az emberek, és emiatt gürizik magukat halálra, és nem azért, mert E-11-est nyomnak a bordáik közé. Egy szó mint száz: nem céltalan pusztítást, hanem egy okosan működő diktatúrát akarok látni, lehetőleg szterotípiák nélkül. Működjön a Birodalom. Szóval igenis legyenek olyan világok, amik jól élnek Palpatine rezsimje alatt is, és ezzel kapcsolatban legyenek merészek az alkotók. Lássuk például Naboot ugyanabban a pompában, mint a Köztársaság idején, legyen ugyanolyan, mint az ep1-ben. Legyenek a nabook a jobban tudja okosak, a gunganok pedig másodrangú polgárok. Vagy mutassák be Alderaant fénylő ékkőként, lakosait pedig olyannak, akik szívesen feláldoznák bolygójukat a rosszabb sorsú világokért. De olyanból se legyen hiány, amely úgy él jól, hogy hű is marad a Birodalomhoz. Jöhetne Cato Neimoidia lerombolt nyomorvilágként, amely megsínylette a háború után rájuk zúdult szankciókat. Lehetne a Geonosis a Lázadás egyik magvilága, a geonosisiak pedig egykori gyáraikkal segíthetnék a Lázadást, ám az olyan bolygók, mint mondjuk Christophsis vagy Kamino pedig még gazdagabbak lennének és simán szembeszállnának a Birodalom összes ellenségével.

És ha már itt járunk, lássuk a régi világokat, miként léteznek a Birodalomban. Naboo, Coruscant, Kamino, Geonosis, de Mandalore, Malastare, Felucia és a többiek se maradjanak ki. És ugyanígy térjenek vissza szereplők is. Darth Vader, Darth Sidious és Tarkin kihagyása főbenjáró bűn lenne, de meg kell jelennie Bail Organának, Leiának, Mon Mothmának is. Szeretném viszontlátni Ahsokát, és ha már beesik, ki ne hagyják a találkozást egykori mesterével. De rajta kívül jelenjen meg még néhány bujkáló Jedi, újak és régi ismerősök is. Legyen dolga az Inkvizitornak és lássuk, hogyan segíti felkutatni és levadászni Vader a Birodalomnak a Jediket.

És ismerjük meg a rejtélyeket. Tudjuk meg, miként élték meg a klónok a 66-os parancsot, erre tökéletes lenne Cody és Rex. Miként lett Leia a Lázadás vezéralakja, egyáltalán, hogyan sikerült a Lázadók Szövetségének katonai erővé válnia a Birodalom árnyékában? Honnan vannak az űrhajóik? A felszereléseik, hogyan működnek? És hogyan működik a Birodalom? Látogassunk el azért néha a Szenátusba is, hadd lássuk, hogyan fest a Birodalom idején.

És persze van még két feladat, amit remélem, teljesít majd a Rebels. Az egyik az átkötés a két éra között. Ezt a régi bolygók, járművek, szereplők visszahozásával részben teljesíti, de hozzanak elő a TCW-ben vagy az ep1-2-3-ban bemutatott szálakat. A Ghost legénysége erre némiképpen garancia. Kanan a rejtőzködő Jedik történetét hozza, Hera valószínűleg nem véletlen lett Syndulla, be fog csatlakozni ide a twi’lekek sorsa. És persze Sabine-tól is elvárom, hogy visszakanyarodjunk a TCW-ben levegőben maradt Mandalore történetéhez.

A másik az újdonságok behozatala, az univerzum bővítése. Ebben legyenek merészek, ne másolják szolgalelkűen az ep4-5-6-ot, se az ep1-2-3-at. Ezek elemeit természetesen használniuk kell, e sorozatnál értelemszerűen az ep4-5-6 elemei élveznek elsőbbséget, mint ahogy a TCW idején az ep1-2-3-é volt a fajsúlyosabb szerep. De jöjjenek új világok, új járművek, új szereplők. Erre szerencsére ismét van precedens, hiszen itt a Ghost, Zeb, a Lothal és az Inkvizitor is. És ez csak az, amit a trailerben láthattunk, hol van ez egy évadnyi, szerencsés esetben több évadnyi sorozattól?

Na, ha mindezt teljesítené a Rebels, én már maximálisan elégedett lennék. Ha csak a felét, akkor sem fogok panaszkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nagyon jó írás volt, messzemenőkig egyetértek. :) Remélem a Rebels forgatókönyvírói is legalább oly mélységekig használják majd a fantáziájukat, mint most Te. :) Engem egyébként nem zavarna, ha mondjuk az első évadban nem mutatnák pl. a Birodalmi Központot, csak történjenek néha utalások a galaktikusi nagypolitikára, amely egyébként is eltávolodott a közember problémáitól. Magam is úgy látom egyébként, hogy Palpatine nagyon sokáig tetszelgett a nagyszerű vezető szerepében, aki a "korrupt" Szenátus ellenében próbál a közjóért harcolni, és minden ami rossz, az a Köztársaság elavult, ám még fenn- fennmaradó intézményrendszere miatt van. Biztos, hogy Palpatine fokozatosan építette le ezeket az elemeket, amelynek csúcspontja a Szenátus feloszlatása volt (amely nyilván nagy horderejű esemény lehetett, ha Tagge annyira megdöbbent).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek Dzséjttel, bár személy szerint a TCW-s karakterek és szálak vissza hozatalától nem várok sokat. Dave Filoni megmondta, hogy itt leginkább az új szereplők szemszögére szeretnének koncentrálni, épp ezért én arra számítok, hogy a sorozatban majd innen-onnan kapunk apró információmorzsákat a Klónok Háborújának végnapjairól vagy a Birodalom felemelkedése utáni korszakról, a "puzzle" kirakását pedig a nézőkre bízzák.

A Birodalom szerintem is inkább álszent lesz, mert ha nyíltan terrorizálnak másokat, azzal csak maguk ellen fordítják a népet. Ez a stílus amúgy is jobban illik Palpatinehoz, meg úgy általában egy "jó" diktátorhoz.

A TCW-s karakterek közül Ahsoka visszatérését látom a legesélyesebbnek, de nem biztos, hogy jó ötlet lenne, ha Vaderrel találkozna, mert azt tuti nem élné túl. A To Catch a Jedi végén az enyhén Vaderre hajazó Barrissal való párbaja pedig mintha ezt vetítené előre...

 

duel-of-fire.jpg

 

Filoni viszont semmiképp sem akarja kinyíratni kedvenc togrutáját és talán jobb is lenne ha Obi-Wanhoz hasonlóan ő is halottnak hinné Anakint. Szegény lány így is eleget csalódott már.

Rex meg Cody szerepeltetését kérdésesnek találom vagy hogy az előbbi egyáltalán még a Birodalmat szolgálja-e. Tudom, két nagyon lojális katonáról van szó, de Rex szerintem simán leléphet, ha valami nem tetszik neki, azzal a címszóval, hogy "Én nem erre szerződtem."

Az olyan karakterek, mint Sidious és Vader, nagyon a ranglétra tetején állnak, így gondolom Vader leginkább csak hologramként fog feltűnni, plusz ennek az apró lázadó csapatnak nagyon nagy port kell kavarnia ahhoz, hogy Palpatine egyáltalán figyelmet szenteljen rájuk.

Bail Organát szívesen látnám újra, mint a csapat "beépített embere" a Szenátusban és ő szépen tudósíthatna minket arról, hogy mi folyik a Coruscanton, mert a Rebels készítői szerint nem sűrűn fogunk ellátogatni oda. Egy ilyen lépés gyakorlatilag kész öngyilkosság lenne a Ghost legénységének.

Leia szerintem max. említés szintjén fog feltűnni, épp azért, mert Luke sem szerepelhet(ne) a sorozatban, hiszen ez még nem a későbbi Lázadók Szövetségéről szól; ez még nem az ő idejük, de ki tudja mi lesz később...

Én a többi karakterrel kapcsolatban(legyen az TCW-s, Prequeles vagy OT-s) egyenlőre ilyen kis easter eggekre vagy cameókra számítok. Cad Bane és Embo képe ugye már eleve rá van firkálva Sabine kabinjának a falára, szóval lehet reménykedni.

A már ismerős bolygókra valóban jó lenne ismét visszatérni és mivel a régi EU-t még mindig használhatják forrásként, simán ellátogathatnánk Nar Shaddaára, Byssre, Vjunra, Dantooinere, Manaanra, Tarisra, Telosra, Tythonra, Vossra vagy akár Dromund Kaasra is. Ennek tényleg csak a készítők fantáziája szabhat határt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.