Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Jönnek folyamatosan a trailer-ek és a bizakodó örömöm mellett felsejlenek bennem kétségek is. Kezdem már kicsit nagyon soknak érezni a bohóckodást. Értem, hogy a könnyedség, a pozitív hőseink sérthetetlensége, a rosszak butasága és inkompetenciája nagyban hozzájárul az OT-feelinghez, ez remekül működik is az előzetesek alapján. Viszont nagyon remélem, hogy csak az ízelítők koncentrálnak ennyire erre az oldalra. Ugyanis ha az egész sorozat átmegy egy ilyen Piedone-féle paródiába, az nagyon szomorú lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen rövidke videók valóban azt a célt szolgálják, hogy látványában ragadják meg a nézőt. :) Furcsa lenne belepasszírozni mély karakterdrámát ezekbe, hosszú percekig tartó párbeszéddel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, én se arra gondoltam, hogy mély drámát próbáljanak beletuszkolni ezekbe az előzetesekbe, de rájuk férne némi változatosság.

 

Amúgy elég valószínű, hogy a Rebels sikerességét az fogja eldönteni, hogy mennyire tudják ezt a sok új szereplőt úgy beilleszteni a SW univerzumba, hogy önmagukban is megállják a helyüket. Azért a TCW-ben rengeteg olyan már jól ismert karakter került sokszor középpontba, amely tudta húzni a sorozatot. Pl. Ahsoka vagy Ventress sokaknál kiverte a biztosítékot, de Anakin, Obi, Padmé, Palpi vagy Yoda sugározták a jól bevált SW hangulatot. Mellettük Grievous, Boba, Dooku, a híresebb jedik (Fisto, Plo, Windu stb.) és klónparancsnokok mélyítése is jól szőtte a fonalat.

A Rebels-ben már nem igazán lesznek ismert jedik (max. holokronokban vagy néha feltűnnek egy kicsit), a sithek is alighanem háttérbe szorulnak. A rohamosztagosok személyiségeinek kifejtésére nem fognak építeni. Padmé helyett valószínűleg Mothma vagy Bail fog sokat szerepelni. Lesz viszont egy rakat új főhős mindkét oldalon. A kimenetel (és úgy általában minden komolyabb történés) viszont itt is erősen kötött lesz. Kíváncsian várom hogyan sikerül megfelelni ezen kihívásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen korrekt lenne, ha már a bevezető videókban agyonlőnék a főhősöket. És az egész Rebels lehetne ilyen Star Wars 24, minden évadban kiirtják a szereplők nagy részét, csak Jackanan Bauerrus ússza meg mindig, ő viszont egyre durvább lenne. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat hétfőn este lesz látható a 9 órás műsorsávban, ami alapján nem feltétlenül a kisgyerekek lesznek a célközönség. Ezek a reklámspotok valóban gyerekesek, de várjuk meg az első epizódokat. Még Filoni mondta, hogy a 4. résztől nagyon meg fog változni a sorozat hangulata. Bennem is van némi kétség, de a remény hal meg utoljára...természetesen Chuck Norris öli meg.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen korrekt lenne, ha már a bevezető videókban agyonlőnék a főhősöket. És az egész Rebels lehetne ilyen Star Wars 24, minden évadban kiirtják a szereplők nagy részét, csak Jackanan Bauerrus ússza meg mindig, ő viszont egyre durvább lenne. :evil:

Ej-ej Dzséjt, megint túlzol. ;)

 

A viccet félretéve, amúgy nekem rohadtul bejönne egy ilyen GoT stílusú Rebels. Elvégre az Ep.4-ig elvileg nem volt komolyabb lázadó siker. Az OT-ig meg úgyis "el kell tűnni" szinte mindenkinek, majdnem csak új szereplők fognak szerepelni, simán meg lehetne oldani. Jó, tisztában vagyok vele, hogy úgyse ez lesz, de nekem bejövős lenne. :D

 

Ezen kívül meg leírtam a szitut, aki akarja érti, aki meg nem, annak mindegy. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezek a speciálok arra tökéletesek, hogy bemutassák kitől mire lehet számítani, ki miben jó. Nagyon várom már a sorozatot!

 

Még Filoni mondta, hogy a 4. résztől nagyon meg fog változni a sorozat hangulata.

Ezt mikor mondta? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezek a speciálok arra tökéletesek, hogy bemutassák kitől mire lehet számítani, ki miben jó. Nagyon várom már a sorozatot!

 

 

Ezt mikor mondta? :o

Visszakeresni már nem fogom, de még a sorozat készítésének az elején nyilatkozta, hogy a 4. rész után sokat változik majd a hangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ej-ej Dzséjt, megint túlzol. ;)

 

A viccet félretéve, amúgy nekem rohadtul bejönne egy ilyen GoT stílusú Rebels. Elvégre az Ep.4-ig elvileg nem volt komolyabb lázadó siker. Az OT-ig meg úgyis "el kell tűnni" szinte mindenkinek, majdnem csak új szereplők fognak szerepelni, simán meg lehetne oldani. Jó, tisztában vagyok vele, hogy úgyse ez lesz, de nekem bejövős lenne. :D

 

Kösz, de ne. Láttam már ilyen kommentet youtube-on is, csak ugyanazt tudom mondani: ha egy reménytelenül szemét (nem minőségben szemét, hanem "a mindenkivel ott b*szik ki, ahol tud" szemét) univerzumban játszódó szappanoperát akarsz, akkor ott van a Legends. A Star Wars meg hadd legyen az ami: egy szórakoztató kaland, ami időnként bugyuta, időnként sötét, de mindig van benne remény.

 

Ezt mikor mondta? :o

Én is emlékszem, hogy valahol mondta ezt a 4. epizódos dolgot, de hogy mikor, vagy hol? Passz.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A viccet félretéve, amúgy nekem rohadtul bejönne egy ilyen GoT stílusú Rebels. Elvégre az Ep.4-ig elvileg nem volt komolyabb lázadó siker. Az OT-ig meg úgyis "el kell tűnni" szinte mindenkinek, majdnem csak új szereplők fognak szerepelni, simán meg lehetne oldani. Jó, tisztában vagyok vele, hogy úgyse ez lesz, de nekem bejövős lenne. :D

És egy ilyen húzással nagyjából ki is zsigerelnék, megcsonkítanák, meggyaláznák és leköpnék a Star Warsot. Ez a sorozat távolról sem arról szól, hogy egymást be kell darálni, ráadásul a jók legalább olyan intenzitással hullanak, mint a gonoszok. A GoT, a 24 vagy bármilyen más sorozat, amiben sűrűn cserélik a szereplőket, olyan távol áll a Star Warstól, mint Micimackó a doktorátustól. Szóval kösz, de kösz nem kérek belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tisztázzuk a dolgot, mert nagyon félrement a téma. :) Én most kifejezetten a kulcsszereplők halálozási arányára gondoltam, amire Dzséjt is szarkasztikusan utalt.

 

Egy olyan sztorinak, ahol szinte minden fontosabb kimenetelt ismerünk, nem tesz túl jót, ha még az új szereplők is be vannak betonozva. Valahogy nekem a TCW-ből is hiányzott a halál árnyának fontosabb karakterekre vetülése. Azért a filmekben Qui-Gon, Windu, Obi, Yoda, Vader, Dooku, Padmé és Sidious meghalnak, ami elég veretes névsor. Maul-ról is úgy hitte mindenki és a Jango-Boba duó se kutyaütő. Ehhez képest a TCW-ben mellékszereplők halnak csak meg nagy ritkán, noha azokat a jeleneteket sok esetben szépen megcsinálták.

 

Azért az izgalmi faktorhoz hozzátartozik, hogy ne legyünk folyamatosan biztosak abban, hogy úgyis minden kis kedvenc túlél mindent. Nem azt mondom, hogy évadonként cserélődjön a brigád, de a veszteségek kellenek. Pláne egy olyan kiegyenlítetlen és egyoldalú harcban, mint ami a lázadók és a birodalmiak közt folyt. Most mennyire vehető komolyan egy olyan Birodalom, amely ugyan minden csatát megnyert (az Ep.4-ig), de egyetlen épkézláb lázadót se sikerült megölniük? Pláne, hogy itt már nem is csak jedi "szuperhősök" a főhősök, hanem szimpla harcosok.

 

A hangulat tökéletesen maradna SW. Pár fontos karakter halála nem rondít el semmit. Pont, hogy a SW sajátja a fontos halálozás és nemcsak a rosszak hullanak. Még a happy end-es részekben is meghalnak kifejezetten pozitívak. Én meg azt nem szeretném, hogy a SW átmenjen egy vicces kis matinéba, ahol a kaland megvan, de amúgy semmi izgalom, mert a főhőseink mindig mindenkit legyalulnak. Vagy mint valami alsó-középkategóriás akciófilm. Ha kell, puszta kézzel vagy közvetlen harc nélkül vernek el több tucat ellenséget, csak meg ne görbüljön egy hajuk szála se. Ez nem a Rambo. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPIV -ben nincsenek benne a Rebels szereplői. Ez egy sarkalatos dolog ezért szerintem nyugodtan veheted úgy, hogy a legtöbbjük el fog halálozni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azzal senki nem vitatkozik, hogy szükség van izgalomra, de hogy azt csak a főhősök kinyirásával lehet elérni az szerintem minimum kérdőjeles. Ilyen alapon a sorozatok 95 százaléka mind dögunalom. Sőt a filmeké is, beleértve Birodalom visszavágot is, amiben egyetlen fontos szereplő se hal meg. Utóbbi kiváló példája annak hogy semmi szükség a mészárszékra ahhoz, hogy a Birodalom fenyegető legyen.

 

A mellékszereplőkből pedig nyilván itt is hullani fognak, viszont hogy a főszereplő brancsaból már most kiirjanak valakit az első évadban annak nem sok értelmét látom.

 

Egyébként pedig a sorozat a Lázadók felemelkedéséről szól. Most ott kezdünk, hogy van egy maréknyi ellenálló, az ep.4 elején pedig már bázisaik, hadseregük, politikai támogatásuk is van. Ehhez állandó szivással nem lehet eljutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valószínűleg az lesz, hogy pár évaddal később bővülni fog a Lázadók csapata és közben azért el fog hullani egy pár "korábban" azaz most megismert szereplő. Gondolom Ezra fogja a legtovább húzni.

 

És akkor már jöhet egy visszatérő momentum vagyis, hogy a tanítvány mester nélkül marad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat hétfőn este lesz látható a 9 órás műsorsávban, ami alapján nem feltétlenül a kisgyerekek lesznek a célközönség.

Ajjaj, ez viszont nem jó hír, a fordítás szempontjából, mivel hétköznaponként kb minden nap 4-ig egyetemen leszek. Lehet, hogy kicsit többet kell majd várnotok :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tisztázzuk a dolgot, mert nagyon félrement a téma. :)

Azért ment félre, mert azt mondtad, hogy örülnél egy "Got-stílusú" Rebels-nek. Viszont amit itt leírtál, az nem GoT-stílus, hanem általános-stílus, és ezzel nagyrészt egyetértek.

 

Ajjaj, ez viszont nem jó hír, a fordítás szempontjából, mivel hétköznaponként kb minden nap 4-ig egyetemen leszek. Lehet, hogy kicsit többet kell majd várnotok :para:

 

Ha gondolod, szívesen segítek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tisztázzuk a dolgot, mert nagyon félrement a téma. :) Én most kifejezetten a kulcsszereplők halálozási arányára gondoltam, amire Dzséjt is szarkasztikusan utalt.

 

Egy olyan sztorinak, ahol szinte minden fontosabb kimenetelt ismerünk, nem tesz túl jót, ha még az új szereplők is be vannak betonozva. Valahogy nekem a TCW-ből is hiányzott a halál árnyának fontosabb karakterekre vetülése. Azért a filmekben Qui-Gon, Windu, Obi, Yoda, Vader, Dooku, Padmé és Sidious meghalnak, ami elég veretes névsor. Maul-ról is úgy hitte mindenki és a Jango-Boba duó se kutyaütő. Ehhez képest a TCW-ben mellékszereplők halnak csak meg nagy ritkán, noha azokat a jeleneteket sok esetben szépen megcsinálták.

 

Azért az izgalmi faktorhoz hozzátartozik, hogy ne legyünk folyamatosan biztosak abban, hogy úgyis minden kis kedvenc túlél mindent. Nem azt mondom, hogy évadonként cserélődjön a brigád, de a veszteségek kellenek. Pláne egy olyan kiegyenlítetlen és egyoldalú harcban, mint ami a lázadók és a birodalmiak közt folyt. Most mennyire vehető komolyan egy olyan Birodalom, amely ugyan minden csatát megnyert (az Ep.4-ig), de egyetlen épkézláb lázadót se sikerült megölniük? Pláne, hogy itt már nem is csak jedi "szuperhősök" a főhősök, hanem szimpla harcosok.

 

A hangulat tökéletesen maradna SW. Pár fontos karakter halála nem rondít el semmit. Pont, hogy a SW sajátja a fontos halálozás és nemcsak a rosszak hullanak. Még a happy end-es részekben is meghalnak kifejezetten pozitívak. Én meg azt nem szeretném, hogy a SW átmenjen egy vicces kis matinéba, ahol a kaland megvan, de amúgy semmi izgalom, mert a főhőseink mindig mindenkit legyalulnak. Vagy mint valami alsó-középkategóriás akciófilm. Ha kell, puszta kézzel vagy közvetlen harc nélkül vernek el több tucat ellenséget, csak meg ne görbüljön egy hajuk szála se. Ez nem a Rambo. ;)

Annyira nem sajátja, hiszen az a felsorolt illusztris névsor sem úgy indult, hogy már az első epizódban meghalt a kétharmaduk. Az első részben senki sem hal meg, illetve Maul kerül halálközeli állapotban, de ő aztán akkor még távol van a fontos szereplő kategóriától, hiszen szerepe a filmben csak annyi, hogy kardozzon. Egyáltalán nem fontos szereplő, egy mellékszereplő. Windu (akit azért szintén nem vennék a fontos szereplők listájára), Dooku és Padmé csak a harmadik filmben halnak meg, Obi-Wan, Anakin, Qui-Gon és Yoda egyáltalán nem haltak meg, Sidious pedig a legutolsó epizódban adta be a kulcsot. Érvelésed tehát nem működik, hiszen még a filmek sem tarolták le epizódonként a fontos szereplőket. A hat filmből nem halt meg fontos szereplő az ep2-ben, az ep4-5-ben. Az igazán nagy tarolást is csak az ep3-ban láthattuk. Sőt, ha jobban belegondolsz, láthatod, hogy a Star Wars Saga alatt a hat főhős (Obi-Wan-Anakin-Padmé/Luke-Han-Leia) csak egy halt meg: Padmé. Azt viszont senki sem írta soha, hogy a Rebelsben nem lesz elhalálozás. Sőt, elég biztos vagyok afelől, hogy Kanan meghal - a többiek megölésére már nincs szükség.

A TCW-nek meg ezt kár felróni, hiszen alapjáraton nem rendelkezett egységes sztorival az egész sorozat, viszont a történetszálak fontos szereplői azért szépen elhullottak: Savage, Satine, Even Piell, a komplett Domino-osztag, Pre Vizsla. A Rebels ennyiből más lesz, hogy egy nagy történetet mesél el, nem sok kicsit, de éppen emiatt csínján is kell bánniuk a főhőseikkel.

A halál meg nem az egyetlen mód, hogy kiírjunk valakit a történetből. A legkönnyebb és a legkézenfekvőbb, de egyáltalán nem a legjobb.

 

Most mennyire vehető komolyan egy olyan Birodalom, amely ugyan minden csatát megnyert (az Ep.4-ig), de egyetlen épkézláb lázadót se sikerült megölniük?

Most nem ezért vagy azért, de az ep4-5-6-ban a Birodalom csak és kizárólag noname gyalogos katonát és jó esetben is csak hívójellel bíró pilótákat tudtak megölni, akkor hogy sikerült eddig komolyan venned? Mert nem rémlik, hogy ezeken kívül sikerült olyan kaliberű Lázadókat megölniük, mint Luke, Han vagy Leia, de én még Acbar, Dodonna vagy Rieeken szintű sokadlagos lázadó figurák elhalálozását sem láttam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ment félre, mert azt mondtad, hogy örülnél egy "Got-stílusú" Rebels-nek. Viszont amit itt leírtál, az nem GoT-stílus, hanem általános-stílus, és ezzel nagyrészt egyetértek.

Igen, mert a halálokról volt szó korábban, arra írtam. De tény, hogy félreérthető voltam. ;)

 

Annyira nem sajátja, hiszen az a felsorolt illusztris névsor sem úgy indult, hogy már az első epizódban meghalt a kétharmaduk. Az első részben senki sem hal meg, illetve Maul kerül halálközeli állapotban, de ő aztán akkor még távol van a fontos szereplő kategóriától, hiszen szerepe a filmben csak annyi, hogy kardozzon. Egyáltalán nem fontos szereplő, egy mellékszereplő.

Na de ki mondta, hogy az első részben haljon meg mindenki? Nem azt mondtam, hogy az 1. évadban nyírjanak ki mindenkit, hanem hogy fokozatosan cserélődjenek a kulcsszereplők és legyenek jelentős veszteségek. Mindezt leginkább azért, hogy lehessen izgulni valakik életéért, ne legyen meg az a biztonságérzet, hogy itt főhős nem halhat meg, pláne ha jó. Ennyi, nem kell belelátni többet. ;)

Az 1. részben Qui-Gon, mint főszereplő hal meg. Maul a 2 sith egyike és közülük is csak ő harcol tevőlegesen, már hogyne lenne fontos szereplő. Nem róla szól a film, de azért bőven húzónév.

 

Obi-Wan, Anakin, Qui-Gon és Yoda egyáltalán nem haltak meg, Sidious pedig a legutolsó epizódban adta be a kulcsot. Érvelésed tehát nem működik, hiszen még a filmek sem tarolták le epizódonként a fontos szereplőket. A hat filmből nem halt meg fontos szereplő az ep2-ben, az ep4-5-ben. Az igazán nagy tarolást is csak az ep3-ban láthattuk. Sőt, ha jobban belegondolsz, láthatod, hogy a Star Wars Saga alatt a hat főhős (Obi-Wan-Anakin-Padmé/Luke-Han-Leia) csak egy halt meg: Padmé.

Már hogyne haltak volna meg... Ez egy spirituális kérdés, de ezek a szereplők fizikailag meghaltak. Ráadásul közülük csak Obi tér vissza érdemileg. Most az, hogy Qui-Gon beböfög egy fél mondatot vagy a Yoda-Anakin duó megjelenik mosolyogni a végén, az más lapra tartozik. Nyilván, ha egy csomó halálesetről azt mondod, hogy nem is történt meg, akkor valóban nem sokan haltak meg. :D

 

Most nem ezért vagy azért, de az ep4-5-6-ban a Birodalom csak és kizárólag noname gyalogos katonát és jó esetben is csak hívójellel bíró pilótákat tudtak megölni, akkor hogy sikerült eddig komolyan venned?

Az OT erősen épít arra, hogy a Birodalom hírhedtsége már korábbról megalapozott. A bevezető szöveg lefekteti az alapokat, miszerint a maroknyi lázadó csapat háborúzik a csúnya, nagy Birodalommal. Szinte reménytelenül, érdemi sikerek nélkül. Aztán elfogják Leia-t, felrobbantják a szülőbolygóját. Közben kinyírják Luke családját, Vader és Tarkin meg maga a megtestesült gonosz. A cselekmény viszont a Birodalom bukásához vezet, így nem probléma az, hogy igazából a Birodalomnak nem jutnak komolyabb sikerek. Persze azért Sidious előkerülése még erősen nyom a hangulaton.

 

A Rebels viszont pont abban az időben játszódik, amire részben alapoz az OT. Amikor a Birodalom kizsigerel mindenkit, a lázadók meg csak próbálkoznak, de sikertelenül. A fordulópont a yavin-i csata lesz és ezt mindenki tudja. Addig komolyabb eredmény nem eshet le a Szövetségnek. Ha a birodalmiak már akkor reménytelenül buták és suták, ill. nem sikerül jelentős veszteségeket okozniuk a lázadók "fontosainak", akkor az nem fog túl jól elsülni. Azt meg tudjuk, hogy az OT-ban szereplő lázadó vezetőknek nem esik baja, tehát maradnak az új hősök.

------------------------------------------------------------------------

Mindenesetre csak azon aggodalmamnak adtam hangot, hogy a Rebels ne legyen egy Bud Spencer-Terence Hill film matinékiadása. Nem mondom, hogy az lesz és nem is tartok tőle igazán, pusztán néhány előzetes alapján felsejlett bennem a gondolat, hogy nem lenne jó irány. Szerintem ezek a jelenetek okosan el lesznek szórva a részekben színesítő kalandként vagy a humor kedvéért, ami rendben is van. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de ki mondta, hogy az első részben haljon meg mindenki? Nem azt mondtam, hogy az 1. évadban nyírjanak ki mindenkit, hanem hogy fokozatosan cserélődjenek a kulcsszereplők és legyenek jelentős veszteségek. Mindezt leginkább azért, hogy lehessen izgulni valakik életéért, ne legyen meg az a biztonságérzet, hogy itt főhős nem halhat meg, pláne ha jó. Ennyi, nem kell belelátni többet. ;)

És lehet, hogy így is lesz nem? Ráérsz akkor aggódni ha másként alakul. :)

 

Már hogyne haltak volna meg... Ez egy spirituális kérdés, de ezek a szereplők fizikailag meghaltak. Ráadásul közülük csak Obi tér vissza érdemileg. Most az, hogy Qui-Gon beböfög egy fél mondatot vagy a Yoda-Anakin duó megjelenik mosolyogni a végén, az más lapra tartozik.

Sajnos súlyos lemaradásban vagy a sztorit illetően. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni interjúi mindig érdekesek, de ez most a Rebels -ről szól így aztán még a szokottnál is jobb. Örülök, hogy ez az ember az SW körül mozog.

 

/Film: Már egy ideje a Lucasfilmnél dolgozol, de a Rebels, a TCW –vel ellentétben, az új Disney éra első darabja lesz.

 

Dave Filoni: Igen, így van.

 

Ez mennyire gyakorolt rád nyomást, és hogy változtak a dolgok ahhoz képest, ahogy a TCW –n dolgoztatok?

 

Nem gondolom, hogy lenne bármilyen plusz nyomás. Készítettem egy Star Wars filmet, amit egy olyan teremben mutattam be George Lucasnak, ahol csak mi ketten voltunk. Annak az embernek, aki kitalálta azokat a szavakat, hogy „wookie” vagy „R2-D2”. Na, ez volt nagy nyomás. Ez most csak felelősség. Az emberek mostanában többet keresnek meg a válaszokat kutatva, mint korábban bármikor, mert annyira közeli munkatársa voltam George –nak. Minden, amit ebben a sorozatban csináltam az főleg George tanításán alapszik, de persze a saját reakcióim is benne vannak. A vágási stílusom, a vizuális nyelvezet, ahogy én látom a dolgokat, ezt mind beletettem. Próbálom fenntartani az örökséget és úgy érzem, ezt nagyon komolyan veszik. Így hát ezzel kapcsolatban nincs bennem félsz.

A munkastílus teljesen más, mint akkor, amikor George –al dolgoztunk, hisz akkor mindannyian kint voltunk a Ranch –en. Az animációs részleg szinte teljesen el volt szeparálva magától a Lucasfilm –től. Most azonban Kathy levitt minket Presido –ba, így most ott dolgozunk ahol az ILM is van, és az összes jövendőbeli Star Wars film is készül. Mind ugyanazon az emeleten vagyunk, így ez által a kommunikáció is sokkal jobb. Tudod, ez olyan mintha George nélkül bandáznánk. A Lucasfilm Story Group, Kathy Kennedy, az új filmek rendezői, mind együtt vagyunk és beszélgetünk a Star Wars –ról és arról, mi lenne a legjobb neki. Nagyon büszke vagyok, és érezzük a felelősséget, hogy a Rebels jön ki elsőnek az új művekből.

Ezért hát sok szempontból a Rebels egy klasszikus Star Wars kaland, mert mindannyian szeretnénk, ha a rajongók úgy látnák, hogy a helyes nyomdokokon haladunk tovább. Fel fogod ismerni a zenét, fel fogod ismerni a dizájnt. Lesz még rengeteg idő, hogy olyan új dolgokat mutassunk meg, amiket eddig sose láttunk a Star Wars –ban. De most annak van itt az ideje, hogy valami olyasmit mondjunk, hogy: „ Hé, srácok, ez egy közkedvelt éra számotokra! Csatlakozzatok hozzánk és élvezzétek” És pontosan ez az, amit akarok.

 

Úgy legyen. Ami nekem tetszik a sorozatban az a történet. Itt vannak ezek a karakterek és ennyi. A TCW –ben néha elveszhettünk, mert sok volt az ugrás benne össze-vissza.

Igen, ez igaz.

 

Ez a történet csak a Ghost legénységéről fog szólni, vagy néha kitekint és találkozhatunk más szereplőkkel is?

 

A történet nagyban nézve Ezra Bridger –ről szól és arról, milyen a kapcsolata a legénységgel. Minden rész ezekről a szereplőkről szól. Néha a csapat különböző tagjaira fókuszálunk. De az egész erről a családról szól és az ő harcukról a Birodalom ellen.

Spoilerek nélkül elmondanád, hogy ez a csapat vezet majd el Leia –hoz és a Halálcsillaghoz? Ez egy hógolyó effektus kezdete?

 

Úgy gondolom Simon ezt nagyon szépen megfogalmazta. Azt mondta, hogy ha az Amerika forradalom idején játszódna a sorozat, akkor lenne öt emberünk, akiket bezártak valahol egy farmra, harcolnak a helyi Brit katonákkal anélkül, hogy bármi rálátásuk lenne a nagyobb politikai összefüggésekre vagy arra, mi is történik valójában. Azt hiszem, ez jól megfogja, hogy mi is az igazság a Rebels –ben. Hogy jött össze ez a csapat? Keresünk egy kis csoportot akik megpróbálnak a saját lábukon megállni, de hogy ez miként köti össze őket az EPIV –ben látható lázadással? Szerintem ez az egyik dolog, amire a történet választ ad, ahogy halad előre.

Ezt a lázadó vonalat a TCW –ben az „Onderon” történettel kezdtük. Láttuk, ahogy a Jedik kiképzik a bolygó milíciáit a harcra. George koncepciójában ezek a kis csoportok kezdték a lázadást a Birodalom ellen. Itt most van egy sokkal nagyobb léptékű terv, amibe minden csatlakozik. Hasonlóan a New Hope –ban amikor említik a szenátus feloszlatását. Ebből nem látunk semmit, csak beszélnek róla. Ezek a nagyobb dolgok, amik a háttérben maradnak, szeretnénk a karaktereinkre fókuszálni.

 

Amikor először olvastam a sorozatról az első gondolatom Kanan, a Jedi körül forgott. És ha ő valamilyen formában része volt a korai lázadásnak, vagy esetleg segített meglapítani a Lázadók Szövetségét? Ez Luke későbbi felfedezését, mint Jedi kevésbé teszi hatásossá?

 

Nem hinném. Úgy értem Luke –ot nagyon gyorsan befogadták a Lázadók. Nem úgy tűnt, mintha bárkinek is fogalma lett volna a különleges képességeiről. Vajon hány ember tekinthetett rá a Szövetségben úgy, mint Jedi? Szerintem nincs sok bizonyíték rá, hogy sokan lettek volna. Talán csak Te gondolod ezt, de a filmben már nem. Úgy értem, hogy fénykardot visel az övén az óta, mióta megkapta. Még ő sem mondta, hogy Jedi lenne csak akkor, amikor az Uralkodó előtt állt és eldobta a fénykardját. Szóval én azt gondolom, hogy sok ember úgy tekinthetett ezekre a dolgokra, mint pl. Luke kardjára is, hogy egy ősi rend maradványa amit ő csak talált valahol. Ez bizonyos részben igaz is.

 

Valóban.

 

Ő találta meg. Obi-Wan mondja neki, hogy „ez az apádé volt”. De Luke nem gondolom, hogy ezt elmondta az embereknek. Az összes Jedi vagy Erőhasználó bujkál. Kanan is két darabban hordja a kardját, ami külön-külön nem néz ki fontos tárgynak. Nem gondolnád róla, hogy fénykard. Azért nem mert pl. amint Obi-Wan aktiválta a fénykardját a Kantinában, az emberek egyből arra gondoltak, hogy ezen a fickón nagy vérdíj lehet és jelentették. Szóval arra gondolok, hogy az egész arról szól, ahogy felfedjük Kanan igazi mivoltát. Ez teljesen más, mint Luke.

Kanan sokkal képzettebb, mint Luke valaha is volt. Érdekes dolog, hogy ezek az emberek mit tettek az Erő használatával. Luke küldetése az Erőben nagyon specifikus. Meg tanulni önzetlennek lenni. Az önzetlenség elég ahhoz, hogy megmentse az apját. Rájönni, hogy meg tud bocsájtani és megváltani. Ez természetesen kicsivel különbözőbb annál, mint amerre Kanan –nal és Ezra –val haladunk.

 

 

Nagyszerű. Most egy kicsit a Star Wars tudományáról. Obi-Wan azt mondja, hogy Vader levadászta a Jediket. Viszont Ti behoztatok egy újabb gonoszt, az Inkvizítort. Miért hoztatok be egy új karaktert ugyanarra a feladatra? Különösképpen azért, mert már van egy sith lord és tanítvány kapcsolat Vader és az Uralkodó személyében. Most pedig itt egy harmadik karakter az elegybe. Beszélj róla miért és hogyan fog működni a dolog.

 

Számomra a fő idea, hogy amikor Obi-Wan beszél Luke –nak ezekről a dolgokról, akkor el akarja magyarázni neki azokat. Tudja, hogy ez Vader –en keresztül a legmegfoghatóbb Luke számára. Ez a fiú sorsa is. Az Inkvizítor működik még ezen a ponton? Ki tudja?

 

Értem.

 

Indokolt volt azt hinni, hisz olyan galaxisban kellett keresgélni ahol 10.000 Jedi volt a klón háborúk alatt. Ez a szám jócskán lecsökkent. Hogy találják meg őket? Hol találják meg őket? Biztos vagyok benne, hogy Vader időről-időre belefolyt a Jedik levadászásába. A háború után a megmaradt Jedik nagyon előtérbe kerültek és mikor megpróbálták kitalálni mi is történhetett, tőrbe csalták és megölték őket.

A Rebels idejében már olyan kevesen maradtak a Jedik, hogy Vader nem követett minden felmerülő nyomot. Közben Erő-érzékeny gyerekek is születtek és az Uralkodó és Vader nem igazán akartak utánuk kutatni. Ők annyira észlelhetetlenek, hogy szükség van egy csoportra, akik vadásznak rájuk. Itt jön be a képbe az Inkvizítor, aki levadássza ezeket az egyéneket. Pl. ha vadászik egy Jedire, mondjuk a Tatooine –on és beleütközik Obi-Wan –ba akkor valószínűleg nem éli túl. Ám ha mégis akkor értesíti Vader –t a történtekről, aki utána tud nézni a dolognak.

 

Ő egy Jedi mester nem egy senki.

 

Ő A Mester. Valaki nagyon fontos. Ahogy haladunk előre, Vader egyre fontosabb megbízásokat teljesít, mint pl. a Halálcsillag terveinek előkerítése. Az Inkvizítor megmarad egy afféle pribéknek. Megkeres, analizál, harcolhatsz vele, kard a kard ellen, de ő mindent megtud rólad. Ki tanított, honnan jöttél, hány éves vagy. Néha még a nevedet is. Minden feljegyzés megvan neki, és aprólékosan tanulmányozza azokat. Így hát nagyon gyorsan megtudja ki is Kanan pedig csak fénykardoznak egymással.

 

Hűha! Most már egyértelmű, hogy a sorozattal hosszú időre terveztek.

 

Igen.

 

De említetted a Birodalmi Szenátust. Vagy ott vannak a Lázadók bázisai a Yavin –on és a Dantooine –on. Hogyan tartotok egyensúlyt ezek között a dolgok között? Vagy olyan messze vannak attól a ponttól ahol a sorozat kezdődik, hogy ezzel még nem érdemes törődni?

 

Igen, nagyon messze vannak még. Tudod, én nem igazán szeretnék elmenni a Yavin –ra mert szerintem ez eléggé beszűkítené a galaxist. Minél többet megyünk oda, annál nehezebb elhinni, hogy a Birodalom nem kereste ott a Lázadókat. A Halálcsillag tervei nem jönnek szóba a történet kezdetén.

 

De a Birodalom épít a Halálcsillagot és Leia hercegnő pedig vezetővé válik…

 

Igen, ez történik, de valahol máshol.

 

Értem.

 

És tudod, ha bármivel is kereszteztük ezeknek a történeteknek az útját, akkor nagyon óvatosan jártunk el ezeket illetően. Úgy gondolom a galaxis elég nagy ahhoz, hogy a csapatunk a saját kalandját beletegye és talán hőseink soha nem is tudják meg vagy csak egy ponton hallanak a Halálcsillagról. Valószínűleg ez sem. Talán hallanak a dologról, amit felrobbantottak. De az érdekes perspektíva lenne, ha nem közreműködtek volna benne, csak hallottak volna róla. A story council megbeszélésén arra szavaznék, hogy inkébb ebbe az irányba menjünk. Most már olyan sok történetünk van ebből az univerzumból, hogy igazából bármerre mehetünk.

 

A következő pár évben nyilvánvalóan a Rebels –re fogsz koncentrálni. De mi van az SW spin-off –okkal? Szívesen rendeznél egyet? Így, 10 évvel a hátad mögött sorban állnál egy Rebels mozi vagy egy különálló film rendezéséért?

 

Ó hát persze! Ez elég önző dolog, de természetesen. Úgy értem, ha kapnék egy ilyen lehetőséget, akkor először is nem utasítanám el, másodszor pedig nagy megtiszteltetés lenne megcsinálni. Alkalmaznám minden Jedi tudásomat, hogy olyan jó művet csináljak amilyet csak lehetséges.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök neki, hogy eleve hosszútávra terveznek, ez biztató. Az Inkvizítorról mondottak is nyugtatólag hatnak rám, jól sülhet el. Annak is örülök, hogy nem akarnak beragadni mondjuk az Alderaan vagy Yavin és ehhez hasonló helyszínekre, merik bővíteni a galaxist. Illetve hogy nem akarnak minden áron beerőltetni fontos Saga-karaktereket a sztoriba csak azért, hogy elmondhassák magukról, hogy XY-t szerepeltették.

 

Ami viszont aggaszt, hogy nagyon a Ghost legénységére koncentrálhat az egész. A TCW-t vitte a hátán a rengeteg már ismert szereplő elmélyítése, valamint az eredeti főszáltól (Klónháború) való elrugaszkodás. Itt még csak nem is azt mondja Filoni, hogy a lázadás lesz középpontban, hanem konkrétan a kis csapat. Még ha a minden rész csak túlzás is, akkor is problémás lehet. Azt tudom elképzelni, hogy így indul a sorozat, aztán majd ki-kikacsintgatnak. Eleinte még a TCW-ben is csak a klón-droid csaták vitték a prímet, aztán láttuk mi lett belőle.

 

Ami még nem nyugtat meg, az a komolyabb eseményektől való tartózkodás. Tény, hogy nagyon érdekes nézőpont lehet a főbb eseményektől elszakadva egy kis csapat háttérdolgait nézni. El is tudom képzelni, hogy mondjuk rádióüzenetekből, holoadásokból vagy innen-onnan értesülnek (és mi is) az igazán komoly dolgokról, miközben a kis akcióikat szervezik. Afelől vannak kétségeim, hogy ez hosszútávon elviszi a hátán a sorozatot. Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.