Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Dűne 2. részét eltolták egészen 2024. március 14-ig.

 

Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a stúdiók nem igen akarják megoldani az írók és a színészek ügyét...

"Majd megunják, oszt' hazamennek" :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem örülök a hírnek, de mintha már korábban pletykáltak volna ilyesmit. Szerettem volna újraolvasni a film előtt közvetlenül az első könyvet, de így ezt is jövő évre halasztom.

Némi pozitívum, de egyelőre csak feltételezés szintjén, hogy akár készülhet egy harmadik film is. Villeneuve szeretné kibővíteni az adaptációit a második könyvvel, A Dűne messiásával (a harmadik könyv nincs tervbe véve), aminek nagyon örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villeneuve-ös interjú részletek:

 

“Austin brought something that is a cross between a psychopath killer, an Olympic sword master, a snake, and Mick Jagger, He has tremendous sex appeal and charisma and madness. It’s really out there.”

 

“I don’t want to talk too much about Lady Fenring, She’s part of the spider web of the Bene Gesserit, but I want to keep the mystery around her. My version of Dune is different because the thing that really seduced me about the book was the Bene Gesserit, My adaptation is more oriented toward their impact – they are the puppet masters of the universe!”

 

l5kekS2.jpg

 

kT12qLe.jpg

 

mMLYlfp.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Villeneuve egy sajtótájékoztatón elmondta hogy mit gondol a második és a harmadik részről.

 

"A forgatókönyv már majdnem kész, de még nincs kész. Egy kis időbe fog telni… Van egy álmom egy harmadik film készítéséről… teljesen értelmes lenne számomra… Nem tudom, hogy pontosan mikor megyek vissza Arrakis-ra. Lehet hogy előtte teszek egy kitérőt hogy elmenjek a nap elől. A mentális józanságom érdekében talán csinálok valamit a kettő között, de az álmom az lenne hogy utoljára eljussak arra a bolygóra amit szeretek."

 

"Számomra ez a film sokkal jobb, mint az első rész. Van benne valami élőbbé teszi. Megvan a kapcsolat a karakterekkel. Megpróbáltam elérni az érzelmek olyan intenzitását és minőségét, amelyet nem értem el az első résszel, és amit a második résszel elértem. Nem mondom hogy tökéletes a film, de sokkal jobban örülök a második résznek mint az első résznek. Alig várom, hogy megosszam a rajongókkal és a mozilátogatókkal."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Rog írta:

Közben kiderült hogy a második rész kábé 166 perces és ezzel ez Villeneuve eddigi leghosszabb muvija.

 

Lehet már én emlékszem rosszul, de eredetileg nem az volt, hogy több, mint 3 órás lesz a második film?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Wilde írta:

 

Lehet már én emlékszem rosszul, de eredetileg nem az volt, hogy több, mint 3 órás lesz a második film?

 

Az már egyáltalán nem rémlik. A 166 perc amúgy japán Film Classification and Rating Organization honlapjáról derült ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Én ma nézem majd meg. Teljesen szűz vagyok ebben az univerzumban, nem olvastam a könyve(ke)t, nem láttam az előző adaptációkat. Egyedül a Dűne, 1. rész van meg, azt például kedd este néztem meg. Még anno 2022 tavaszán elkaptam az HBO-n és megnéztem. Az első félóra nem volt meg, most azt is pótoltam.

 

Meglátjuk, hogy nekem bogy fog tetszeni. Az első fele tetszett, bár sok kérdés fogalmazódott meg bennem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok, hogy 3512145454545121x is sikerült leírni, hogy sz*r a 84-es Dűne. :roll: Még nem tudtuk... Nekem továbbra is Lynch alkotás tetszik. Ezt az újat már el is felejtettem milyen volt, és a második rész se érdekel igazán. Talán majd egyszer megnézem ha kijön torrenten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi pénteken nézzük ha nem változik a program. Ha mégis DŰNE, akkor is ott leszünk ;), már nagyon várom! Nem olvastam a könyvet remélem rendben lesz az első rész ismeretével.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az új filmet. Grandiózus volt, a zene is telitalálat. A színészek is jól hozták a szerepüket (bár mivel nem olvastam a könyvet, nem tudom mennyire voltak könyvhűek), volt nem egy hidegrázós jelenet, ami így tudatlanul is hatott rám.

Spoiler

Mondjuk a gonoszok nekem nem adták annyira. A pszichopata jó volt, de rajta kívül nem éreztem olyat, hogy na igen, ez aztán igazi szemétláda, tök jó gonosz lenne. A báró nálam elment egynek, a Császár szerintem keveset szerepelt (meg a lánya is, ez a könyvben is így van?), Bautista karaktere meg nekem nem tetszett.

A film jó hosszú is volt, a közepénél én mondjuk kicsit szűkítettem volna a játékidőt.

A végén lévő csata jó rövid volt, de úgy éreztem az egész film alatt, hogy itt most inkább a karakterek voltak a fókuszban és nem feltétlenül a csatákra gyúrtak. Emiatt nem panaszkodom. A harc a pszicho és Paul között tetszett, viszont jól gondolom, hogy itt most Paul nem is a hős szerepét játssza, hanem inkább egy antihős szerepben tetszelgett? Valamiért azt hittem, amikor a Nagy Házak nem fogadták el a császárrá koronázását, hogy fogja az atomokat és belelöveti őket a hajóikba. :D

A vége pedig eléggé azt sugallta nekem, hogy lesz itt még folytatás (ahogy utánanéztem, az lenne a Messiás?), és láthatjuk a Szent Háborút.

Imax 2D-ben néztem, még mindig lenyűgöz az élmény, ezt a filmet így kell átélni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

A színészek is jól hozták a szerepüket (bár mivel nem olvastam a könyvet, nem tudom mennyire voltak könyvhűek),

 

 

Spoiler

A könyvben Chani gyakorlatilag egy NPC, tulajdonképpen abszolút jelentéktelen karakter - az élet vizés jelentet leszámítva, amikor Paul megissza a lötyit. Legalábbis az elsőben, a Messiásban már jelentősebb karakter. A császár és a lánya a könyvben is csak ennyit szerepelnek, Irulan hercegnő a Messisásban jobban megmutatkozik.

 

Rebecca Ferguson viszont tökéletes Jessica :love:

 

A film végéhez, és a Messiás elejéhez

 

Spoiler

A Dűne Messiása már a Szent Háború után veszi fel a fonalat, így nem vagyok benne biztos, hogy ha azt megfilmesítik, akkor ténylegesen látni fogjuk-e azt :) 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült megnézni az első részt ismét, hogy meglegyen a folyamatosság, s azt kell mondanom, hogy ennyire grandiózus film ritkán készül. Tévében most láttam először, s még így is monumentális az élmény, ami IMAX-ben lenyűgöző volt! A film hossza fel sem tűnt, annyira jó volt nézni.

Ahogy olvasom, a második rész semmiben nem marad el tőle, sőt! Remek mozizásra számítok! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.