Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát emberek, nem tudom ki hogy bírja (bár ahogy most nézem lejjebb erről volt szó) de ez az idő egyszerűen elviselhetetlen. Én a hétvégén Orfűn voltam a nyaralónkba, szóval ott kibírható volt mert este hűvös, szinte hideg volt. Napközben pedig csobbanás. De most, hogy megint itthon vagyok...egyszerűen halál. Magamon kívül még Frenkie-t sajnálom, mert ő is rosszul viseli ezt a marha meleget...

 

 

Panelban laksz? Ha igen akkor a műanyag ablak, redőny páros lassítja a lakás felmelegedését. Meg lehet kapni olyan ventillátort amibe jeget kell rakni, és állítólag jól lehűti szobát. Persze a legjobb a légkondi, de csak nyílászáró-csere után mert az utcát is hűtöd, és as gatyád rámegy a villanyszámlára.

Most már tapasztalom, hogy a jó nyílászáró mennyit ér. Tavaly ilyenkor már meg lehetett a szobában dögleni, most viszont ventivel egész jó. Persze már meleg van itt bent, de a számítógép is fűt rendesen.

Aki panelban lakik a fentieket fontolja meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ilyen a magyar vállalkozó. És még ezeknek adjunk pénzt.

 

http://7szilva.postr.hu/vallalkozokrol

Mindháromtól megvonni, milliós ( multinál milliárdos!) büntetést fizettetni velük, max teljes vagyonelkobzás. Aztán mehetnek a Déli sarkra munkavállalót találni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindháromtól megvonni, milliós ( multinál milliárdos!) büntetést fizettetni velük, max teljes vagyonelkobzás. Aztán mehetnek a Déli sarkra munkavállalót találni.

 

 

Várjál, itt a magyar vállalkozóról van szó. A multi se semmi, de a legaljasabb a magyar. A saját fajtáját tartja rabszolgasorsban. Ezért nevetsége hogy támogassuk a magyar vállalkozókat. Ezeket? Úgy ahogy mondod ,teljes vagyonelkobzás, bőrönd neki aztán a határ és a magyar állampolgárság megvonása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát emberek, nem tudom ki hogy bírja (bár ahogy most nézem lejjebb erről volt szó) de ez az idő egyszerűen elviselhetetlen.

Én tegnap estére napszúrást kaptam. Iszonyúra fájt a fejem, émelyegtem és hányingerem volt (este hánytam is). A főnököm meg ma el akart küldeni strandra, de mikor meglátott, azt mondta, hogy felejtsem el, szerdáig látni sem akar. Nem lesz nehéz teljesítenem az óhaját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap estére napszúrást kaptam. Iszonyúra fájt a fejem, émelyegtem és hányingerem volt (este hánytam is). A főnököm meg ma el akart küldeni strandra, de mikor meglátott, azt mondta, hogy felejtsem el, szerdáig látni sem akar. Nem lesz nehéz teljesítenem az óhaját.

 

 

Húúú az kemény. A tünetek tényleg napszúrásra utalnak. Nem viselsz ilyenkor baseball-sapkát? Az valamennyire megvéd a nap sugaraitól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjál, itt a magyar vállalkozóról van szó. A multi se semmi, de a legaljasabb a magyar. A saját fajtáját tartja rabszolgasorsban. Ezért nevetsége hogy támogassuk a magyar vállalkozókat. Ezeket? Úgy ahogy mondod ,teljes vagyonelkobzás, bőrönd neki aztán a határ és a magyar állampolgárság megvonása.

Részletesen igen, a magyar vállalkozást fejti ki, de a cikk elején szerepelteti a többit is. Szóval én nem kivételeznék. Aki magyar földön magyart tart rabszolgaként, többszörös büntetésben részesíteném. De tény és való durvábban bánnék el azzal aki a magyar testvérével bánik így.

 

 

Dzséjt, sapka, napernyő. A minap én is marha vagány voltam és tűző napon bringáztam. Meg is lett az eredménye :S Fejfájás, levertség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú az kemény. A tünetek tényleg napszúrásra utalnak. Nem viselsz ilyenkor baseball-sapkát? Az valamennyire megvéd a nap sugaraitól.

Sapkát viseltem... míg bírtam, mert olyan rohadt melegem volt benne, hogy inkább megváltam tőle.

 

Dzséjt, sapka, napernyő.

És honnan kerítsek én napernyőt meló kellős közepén? Pláne egy kikötő kellős közepén. :) Bár ott az a sok vitorla, az egyikből lehetne napernyőt csinálni, csak az a sok aggódó tulaj ne lenne, akik minden apróságon felkapják a vizet. :D

 

Jobbulást! Remélem, ez a pár nap elég lesz arra, hogy helyre jöjj.

Köszi! Ma már jobban érzem magam (a kaja bennem marad), szóval csak elég lesz. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem a "rabszolgaság" fogalmát. Ha valakinek nem tetszik az állása, nyugodtan el lehet menni. Ja, és még jobb: vállalkozást is lehet alapítani. Ha nincs tőke, és nincs munkahely, akkor pedig tényleg alapállásba kell állítani a szájakat, mert nem nyafogni kell, hanem örülni, hogy van munka, és dolgozni. Lehet, hogy ez kegyetlen nézőpont, de a nyafogás sosem vitt előre, persze mi, magyarok remekül állunk benne.

 

Persze rögtön eszembe jut Oldie szava: majd rájövök és megtapasztalom. Aláírom, hogy majd ha nekem kell dolgozni, nyilván más megvilágításba (is) kerül a téma, de az alaphozzáállásom akkor sem fog változni. Te írod alá a szerződésed, neked kell tudni, hogy mit is írtál alá egészen pontosan. Ha azt a munkáltató megszegi, lehet követelőzni. Ha nem - mert nincs benne, vagy hülyeséget írtál alá - akkor legközelebb majd jobban megválogatod, hogy hova mész dolgozni. Kevés a munkahely? Akkor tudomásul kell venni, hogy gyenge az alkupozíció, és az van, amit kínálnak. A siránkozás meg az anyázás semmit sem ér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy twitterről van:

"tesóm barátnője el akarta olvasni a rezidensi szerződést, mielőtt aláírja. azt mondták neki, hogy aki ilyet akar, azt már nem is veszik fel."

"azt akarták vele aláíratni, hogy ha 5 éven belül otthagyja a debreceni klinikát, az összes fizetését vissza kell adnia."

 

Ez pedig a helyzet ecsetelése Pepo komámtól az AVPUniverzumról (orvos):

Semmi extrát. Ez a szörnyű valóság. A kórházak ilyen aljas szerződéssekkel próbálnak maguknak orvosokat fogni, magukhoz láncolni. A szerencsétlen Isten barmai hősnek hiszik magukat, hogy vállalják az itthoni megalázó körülményeket, és sokszor el sem olvassák a szerződést (gondolván, hogy ismerik a rendszer,t hogy mi mennyire szar, fölösleges elolvasni újra), aztán meg később koppannak, de nagyon nagyot egy ilyen váratlan meglepetésen. A kórházak így használják ki az ember jóhiszeműségét, mert egy ilyen aláírása után a rezidens már tehetetlen. Hiába nem kötelezi maradásra a törvény, mivel vállalta a szerződésben leírtakat, ha perre vinné a dolgot, arra hivatkozván, hogy ő erről nem tudott, elbukná azt, mert nyilván az ő hibája, hogy a saját szerződését sem olvasta el.

 

Aztán ha valaki készítene egy ilyen szerződésről egy másolatot még aláíratlanul, beküldené a bíróságra, akkora pert kapna az adott kórház, hogy egy életre megemlegetné. Ezért inkább akinek ilyen igényei vannak hogy el szeretné olvasni a saját szerződését, inkább fel sem veszik. Aljas, gátlástalan az egész.

 

Persze tisztelet a kivételnek, azért nem a Pokol 9. bugyra minden kórházi vezetőség, de egy er több ilyenről olvasni, hallani.

 

Azért na... durva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, tökéletesen igazad van.

De!

De csak addig amíg apu és anyu kényelmesen kifizeti a csekkeket, kaja kerül az asztalra és nem szűnik meg a céged, illetve nincs létszámleépítés. No majd innentől kezd érdekessé és elgondolkodtatóvá válni neked is ez az egész. Hiába vagy agyondicsérve, hogy mennyire szorgalmas vagy, de nem fogsz kelleni sehová, mert vagy van rajtad sapka, vagy nincs. Eközben meg szépen kezdenek gyűlni a kifizetetlen számlák, a sok zsíros kenyér is kezd unalmassá válni és mondjuk megennél már valami meleg kaját is.......kivételes helyzetben a gyerekeid is egyre többet panaszkodnak, hogy nincs nintendo és az asszonykád se mehet vissza a munkahelyére dolgozni mert a mocskos "kurva" gyereket vállalt és mint tudjuk azzal csak gond van.

Nah, meghoztam a kedved, hogy kicsit nézz szét a neten "olvasói levelek" után, vagy továbbra is hurráoptimizmusod letörhetetlen töretlen és minden csakis a rossz gazdasági helyzetre kenhető és majd a piac úgyis megoldja így meg úgy?

Megnyugtatlak, tejben és vajban fürödve is elvárják majd a s*ggnyalást, a megalázkodást és hogy a lehető legtöbbet áldozd fel a munkaadódnak az életedből. De ez utóbbi elég valószerűtlen. Jobb szegényebb helyzetben tartani a munkavállalót, hogy a szerencsétlen teperjen a sok ígéretnek hála, elvárásait pedig az igénytelenséghez kötni. Nuku család, nuku nyaralás.

A siránkozással tényleg nem megyünk semmire; Pestiesen szólva, oda kell b*szni ezeknek a miheztartást véget. Bogár László jól megmondta, nem tudsz már mit odaadni ezeknek. Beledögölhetsz. No ámen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen nagyon rossz a helyzet. Én is úgy vagyok vele részben mint Donát, hogy ha nem tetszik, hagyd ott azonnal a munkát, de rögtön ott az ellenpélda mint apám is, akit a végletekig kihasználtak, és már rég otthagyta volna a melót, de 3 havi fizetéssel lógtak neki. Aztán eljött, beperelte, de itt manapság ezzel már semmire sem lehet menni. Évekig lehetne cseszelődni vele. A felét kb kifizette apámnak úgy fél évvel később. A többire keresztet vetettünk. A csávó milliókkal lóg cégeknek, az alkalmazottainak, és ennek ellenére minden hétvégén megy motoros találkozókra, és autókat vesz és éli az életét. Lehet én vagyok nagyon szélsőséges, és ezért jó, hogy szabadúszó vagyok, mert ha velem így bánna a főnököm, nem tudnék más kiutat, mint hogy rettenetes megverem, amíg rá nem jön, át nem kalibrálom az agyát, hogy ha így bánik az alkalmazottakkal, akkor ez lesz az eredménye.

ÉS az a baj, hogy a főnökök nagyobb %a ilyen. Haveromat kirúgták mert azzal vádolták meg, hogy lop a kasszából. Természetesen nem. Két havi fizetéssel lógtak neki. Aztán a főnök nagyon jó fej lett és eljátszotta hogy ismét barátok, dolgozza le a maradék idejét a helyen, írja alá a felmondó papírt és aztán kifizeti. Haverom aláírta, majd a csávó megint váltott, k-csög lett és nem fizetett. Egy ilyen után addig verném őt vagy a boltot baseball ütővel amíg kedvem van hozzá...

Szóval egyetértek Oldie-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jobbulast dzsejt nem irigyellek. Meg jo hogy ma mar jobb az ido. En meg ugye szombaton elmentem orvoshoz a kezem miatt, mondtak szerencsere nem tort el. Nagyon fajt tovabbra is, igy rabeszeltek itthon hogy atmenjek egy masik korhazba tegnap. Hat nem eltort a kezem megis? Elmehetnek az anyjukba! Jo hogy elmentem, es nem lett belole nagyobb baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jobbulast dzsejt nem irigyellek. Meg jo hogy ma mar jobb az ido. En meg ugye szombaton elmentem orvoshoz a kezem miatt, mondtak szerencsere nem tort el. Nagyon fajt tovabbra is, igy rabeszeltek itthon hogy atmenjek egy masik korhazba tegnap. Hat nem eltort a kezem megis? Elmehetnek az anyjukba! Jo hogy elmentem, es nem lett belole nagyobb baj.

Köszi! Neked is jobbulást.

Az f*sza, ha már egy kéztörést sem vesznek észre. :roll: Istenem, ebben az országban jobb, ha azt, aki beteg lesz, a családja inkább agyonlövi. Mint a lovakat. Legalább nem szenvednek, mert ha kórházba viszik... jajj neki.

 

Jobbulást Dzséjt és Obi!

Köszi neked is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Ma már jobban érzem magam (a kaja bennem marad), szóval csak elég lesz. :para:

Holnap már szerda, szóval :para:

 

Ez egy twitterről van:

Egek! A kórházaknak is nehéz, hogy nincs vagy nem elég utánpótlás, de ilyen piszkos trükkökhöz folyamodni aljasság. Ez még tovább mélyíti az orvosi szakma csődjét (és még rosszabb, hogy a kórház vezetősége ezt fel se fogja, legalább is úgy tűnik). Nem csoda, hogy kihúznak az egyetem után külföldre a fiatalok.

 

Az f*sza, ha már egy kéztörést sem vesznek észre. :roll:

Nekem ugyanez jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást Dzséjtnek és Obi1-nek :)

Jobbulást Obi1 (nem örülök, hogy igazam lett :( )és Dzséjt.

Köszi! Ma már hál' isten egész jól vagyok. Mondjuk mikor a sportorvossal dumáltam erről (mekkora mázli, hogy augusztusig kikötőben dolgozom, ahol versenyek vannak :D), hogy legalább két napig ne menjek napra. Na ezt ma lazán megszegtem a kocsmába menet.

 

Tényleg, hány évesnek látszom hosszú haj és szakáll nélkül, vagyis most? Őszintén!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, hány évesnek látszom hosszú haj és szakáll nélkül, vagyis most? Őszintén!

Max. 25-nek. De 18+nak biztosan kinézel. Gondolom kérték a személyit :lol: Szakálllal 35-nek nézel ki. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom kérték a személyit :lol:

Elkérte a kocsmárosné, bizony! Kérdi: elmúltál már 18? Mondom: már bőségesen. Erre: személyit kérhetek, ha nem haragszom. Olyan fiatalnak tűnök. Mondom: emiatt nem haragszom, de lassan már a 28 is elmúlok. És mutatom a személyim. Erre jön a megdöbbent kép. Mondom neki: az legyen életem legnagyobb baja, hogy 8 évet letagadhatok a koromból. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom neki: az legyen életem legnagyobb baja, hogy 8 évet letagadhatok a koromból. :D

Bizony, 20 év múlva meg egyenesen előny lesz. :D Bár ha sokat jársz kocsmába, akkor lehet, hogy elfogy a bónuszod lassan. :P

 

Egyébként én is örülök, hogy jobban vagy. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkérte a kocsmárosné, bizony! Kérdi: elmúltál már 18? Mondom: már bőségesen. Erre: személyit kérhetek, ha nem haragszom. Olyan fiatalnak tűnök. Mondom: emiatt nem haragszom, de lassan már a 28 is elmúlok. És mutatom a személyim. Erre jön a megdöbbent kép. Mondom neki: az legyen életem legnagyobb baja, hogy 8 évet letagadhatok a koromból. :D

 

Anno én is kölyöknek néztem ki, most viszont már a huszonévesek is jónapotoznak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem a "rabszolgaság" fogalmát. Ha valakinek nem tetszik az állása, nyugodtan el lehet menni. Ja, és még jobb: vállalkozást is lehet alapítani. Ha nincs tőke, és nincs munkahely, akkor pedig tényleg alapállásba kell állítani a szájakat, mert nem nyafogni kell, hanem örülni, hogy van munka, és dolgozni. Lehet, hogy ez kegyetlen nézőpont, de a nyafogás sosem vitt előre, persze mi, magyarok remekül állunk benne.

 

Persze rögtön eszembe jut Oldie szava: majd rájövök és megtapasztalom. Aláírom, hogy majd ha nekem kell dolgozni, nyilván más megvilágításba (is) kerül a téma, de az alaphozzáállásom akkor sem fog változni. Te írod alá a szerződésed, neked kell tudni, hogy mit is írtál alá egészen pontosan. Ha azt a munkáltató megszegi, lehet követelőzni. Ha nem - mert nincs benne, vagy hülyeséget írtál alá - akkor legközelebb majd jobban megválogatod, hogy hova mész dolgozni. Kevés a munkahely? Akkor tudomásul kell venni, hogy gyenge az alkupozíció, és az van, amit kínálnak. A siránkozás meg az anyázás semmit sem ér.

 

Bár általában egyetértek azzal amit írsz, most Oldie-nak adnék igazat. Mert amit itt leírtál az azt jelenti hogy a nyílt rabszolgaságot is helyesnek tartanád. Mert ha nincs munkahely akkor az emberek akár 40000 ft-ért el fognak menni(Orbánék most ezt akarják bevezetni közmunkaként) dolgozni.

Nekem egy 35 négyzetméteres panellakásom van januárban a rezsim ennek a duplája úgy hogy semmi luxusra nem költök.

Most gondol el azt aki ennyiért dolgozik? Minek menjen be? Kajára nem elég a pénze. Minimum 100000 ft-ot kell keresni ahhoz nettóban hogy alapdolgokat megvehess magadnak és egy kis lakásod legyen.

Ez életszerütlen. Nincs olyan ember aki ezt hosszú távon bírná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.