Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezúttal én ráncigálom elő a témát, de nem véletlenül: az országban dolgozó drogszakértők elkészítettek egy tanulmányt a jelenlegi magyar helyzetről (igaz, annak jelentős részét a kormány áthúzta, politikai okokból, de ezen a fórumon ez most irreleváns). Mivel elég sokat beszélgettünk már a témáról, talán üdvös lenne, ha lezárásához a szakemberek álláspontjára alapoznánk.

 

A szakemberek szerint "a legnagyobb problémát azok a tudatmódosító szerek okozzák (elsősorban az alkohol) amelyeket az állam hivatalosan is támogat és reklámoz (lásd: Pálinka Nemzeti Tanács)."

 

Ez alapján én úgy látom, hogy Flórinak igaza volt a tekintetben, hogy a sokszor és sokak által veszélytelennek tartott és az állam által is támogatott alkohol jelenleg nagyobb veszélyforrás, mint más drogtípusok.

 

A témát azért hoztam fel, hogy végre lezárhassuk, remélem, ezzel sikerül.

 

(forrás: http://index.hu/belfold/2012/11/09/ki_hazudik_drogugyben/)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezúttal én ráncigálom elő a témát, de nem véletlenül: az országban dolgozó drogszakértők elkészítettek egy tanulmányt a jelenlegi magyar helyzetről (igaz, annak jelentős részét a kormány áthúzta, politikai okokból, de ezen a fórumon ez most irreleváns). Mivel elég sokat beszélgettünk már a témáról, talán üdvös lenne, ha lezárásához a szakemberek álláspontjára alapoznánk.

 

A szakemberek szerint "a legnagyobb problémát azok a tudatmódosító szerek okozzák (elsősorban az alkohol) amelyeket az állam hivatalosan is támogat és reklámoz (lásd: Pálinka Nemzeti Tanács)."

 

Ez alapján én úgy látom, hogy Flórinak igaza volt a tekintetben, hogy a sokszor és sokak által veszélytelennek tartott és az állam által is támogatott alkohol jelenleg nagyobb veszélyforrás, mint más drogtípusok.

 

A témát azért hoztam fel, hogy végre lezárhassuk, remélem, ezzel sikerül.

 

(forrás: http://index.hu/belfold/2012/11/09/ki_hazudik_drogugyben/)

 

Sosem fog lezárulni. Mindenkinek van véleménye a kérdésről. Én továbbra is tartom ha valaki mértékkel sörözik(pl naponta két üveg), az nem gáz hisz emberek milliárdjai teszik és semmi gáz vele. A németeknél nemzeti ital a sör ,vedelik mégsincs baj.A drognál meg 3 heroin belövés és függő vagy és mindent megteszel érte(gyilkolsz is). Én így látom a cikk elolvasása után is. Ő egy szakértő ok, de én nem ezt tapasztalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drog nem egyenlő kemény drog. Az, hogy az alkohol támogatott és a fű mondjuk nem az simán kulturális gyökerek miatt van így. Így alakult. Ha a szerzetesek borkészités helyett joint-ot tekernek pár száz éve akkor most az lenne az elfogadott és a sör/bor lenne a szubkultúráé amit csak sutyiba lehet beszerezni.

 

Viszont az hogy az alkohol nagyobb problémát jelent az valószinüleg pont abból következik, hogy sokkal többen használják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog sithnapot Lord Revan! :)

 

 

 

Alkohol témához: ma megittam két pohár Unicum Nextet, egy üveg Heinekent és egy korsó Sporonit. Aztán emiatt lemészároltam fél Veszprémet, ennyire veszélyes az alkohol. Ja nem, mégsem... Ez a szakértett statisztika olyan, mint a tény, hogy a repülés biztonságos, mivel évente kevesebben halnak meg repülőgép balesetben, mint autóbalesetben. Naná, mivel lényegesebben kevesebb röpcsi van az égen, mint autó az úton. Nyilvánvaló, hogy ha az XY drod is törvény által jóváhagyott lenne, akkor - mily meglepő - XY drog miatt megpatkoltak száma is megnőne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot Revan!

 

Beleolvastam a cikkbe, de újat nem mondott, sok az alkesz, tudjuk, látjuk, írnak is néha...

Frenkie már megint keveri a szezont a fazonnal, 1. a heroin az első belövés után is függőséget okozhat, mivel a legerősebb drogok egyike 2.k*rva drága és kisebb városokban, falvakban egyáltalán nem lehet kapni, MO-n Pestre koncentrálódik a fő terjesztési vonal 3. mindenki két üveg sörrel kezdi, aztán mikor már jó kedve sem lesz tőle jön a bor, meg a szeszes ital társai....saját szememmel láttam ma is, hogy a 19-21 óra közti időszakban inkább csak a fiatalok jöttek bevásárolni és sört, bort, de főleg töményet vettek. Nagy részük már úgy jött be, hogy volt benne valami és ment a kiabálás, káromkodás. Fura, aki elszív egy vicces cigit, az nem szokta hirdetni, meg hívja fel magára a figyelmet....

 

A másik ez a németes dolog... ki tudja náluk milyen a helyzet, abba nem látunk belel külsősként, hogy a családokon belül a sok sörfogyasztás mennyire káros, hogyán Jürgen veri otthon a nejét esténként. Ennyi erőlvel akkor Hollandi is lehetne példa, ott vannak kávézók, ahol lehet space cake-et kapni, meg a gomba is legális volt. Mégsem esett szét az ország, jobban élnek, mint mi és nem is ennyire depresszívek.

 

Végül az alkohol egyik legrosszabb hatása, amit pl. ma is láttam a buszmegállóban, hogy a részeg ott esik, kel, a gyerekek meg ezt látják. Sokat buszozom és már számtalan esettel találkoztam, érdekes, hogy aki drogozik, vagy lövi magát, annak van annyi esze, hogy elvonul, nem feltűnősködik. Szerintem ezért van annyi tévhit, meg buta ember, mert a média a piát hirdeti, reklámozza, már már ingyen odatolja elénk, aztán a drogokat meg egy kalap alá veszi és talál egy két nagypofájút, aki ismert és szívesen érvel ellene.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot Revan!

 

Beleolvastam a cikkbe, de újat nem mondott, sok az alkesz, tudjuk, látjuk, írnak is néha...

Frenkie már megint keveri a szezont a fazonnal, 1. a heroin az első belövés után is függőséget okozhat, mivel a legerősebb drogok egyike 2.k*rva drága és kisebb városokban, falvakban egyáltalán nem lehet kapni, MO-n Pestre koncentrálódik a fő terjesztési vonal 3. mindenki két üveg sörrel kezdi, aztán mikor már jó kedve sem lesz tőle jön a bor, meg a szeszes ital társai....saját szememmel láttam ma is, hogy a 19-21 óra közti időszakban inkább csak a fiatalok jöttek bevásárolni és sört, bort, de főleg töményet vettek. Nagy részük már úgy jött be, hogy volt benne valami és ment a kiabálás, káromkodás. Fura, aki elszív egy vicces cigit, az nem szokta hirdetni, meg hívja fel magára a figyelmet....

 

A másik ez a németes dolog... ki tudja náluk milyen a helyzet, abba nem látunk belel külsősként, hogy a családokon belül a sok sörfogyasztás mennyire káros, hogyán Jürgen veri otthon a nejét esténként. Ennyi erőlvel akkor Hollandi is lehetne példa, ott vannak kávézók, ahol lehet space cake-et kapni, meg a gomba is legális volt. Mégsem esett szét az ország, jobban élnek, mint mi és nem is ennyire depresszívek.

 

Végül az alkohol egyik legrosszabb hatása, amit pl. ma is láttam a buszmegállóban, hogy a részeg ott esik, kel, a gyerekek meg ezt látják. Sokat buszozom és már számtalan esettel találkoztam, érdekes, hogy aki drogozik, vagy lövi magát, annak van annyi esze, hogy elvonul, nem feltűnősködik. Szerintem ezért van annyi tévhit, meg buta ember, mert a média a piát hirdeti, reklámozza, már már ingyen odatolja elénk, aztán a drogokat meg egy kalap alá veszi és talál egy két nagypofájút, aki ismert és szívesen érvel ellene.

 

 

Egy a baj Flórikám az eszmefutatásoddal. Hogy TE is iszol alkoholt. Hol sört .hol bort. Ezt te magad Írod ide be. A te számodra akkor nem káros? Ha MissKarrde írná azt mondom ok, de te??? Tei s benyomsz pár alkoholos italt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog sithnapot Lord Revan! :)

 

 

 

Alkohol témához: ma megittam két pohár Unicum Nextet, egy üveg Heinekent és egy korsó Sporonit. Aztán emiatt lemészároltam fél Veszprémet, ennyire veszélyes az alkohol. Ja nem, mégsem... Ez a szakértett statisztika olyan, mint a tény, hogy a repülés biztonságos, mivel évente kevesebben halnak meg repülőgép balesetben, mint autóbalesetben. Naná, mivel lényegesebben kevesebb röpcsi van az égen, mint autó az úton. Nyilvánvaló, hogy ha az XY drod is törvény által jóváhagyott lenne, akkor - mily meglepő - XY drog miatt megpatkoltak száma is megnőne.

 

 

Ez a lényeg. Az alkohol mértékkel és megfelelő intelligenciával nem káros, míg a drog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Diplomamunka leadva. :cool:

 

Úgy emlékszem, mintha néhányan jeleztétek volna, hogyha elkészül, akkor szívesen beleolvasnátok. Ha rosszul emlékszem, akkor sztornó, ha viszont nem, akkor akit érdekel, írna nekem egy privát üzenetet, és akkor e-mailen átküldöm. :) A téma Kína exportja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem árt előzetesen olyan konzulenst választani, aki partner a terveidhez. :)

Sajnos ez nálunk nagyon h*lyén van megoldva :( Kijött év elején 6 nagyobb témakör, azokhoz 6 tanár, és mindegyikhez max 10 ember jelentkezhetett (mivel különben kb. 2 tanárra jutna az egész évfolyam). A szakon talán 43-an vagyunk, és azon belül is többen vállalati számvitelesek, banki szakirányosok jóval kevesebben vannak. Na már most volt egy makro téma (ami szinte senkit sem érdekelt, konvergencia folyamatok Mo-n), két számviteles, a többi pénzügyes, főleg bank és tőzsde témák. Na már most alapból többen vagyunk számvitelesek, mint ahány számviteles témakörben jelentkezési hely volt. A számviteles témák is úgy voltak meghirdetve, hogy elemzés, mert ezen a szakirányon többnyire cégelemzéseket/cégfinanszírozás témában szoktak írni szakdogát vagy még adózás, belső ellenőrzés jön szóba. Tehát a többség ezekben gondolkodott. Na már most a kérdéses tanárnőnél gyorsan betelt a 10 fő, mivel elég népszerű (csak azt nem tudom, hogy miért), vagy inkább a témája népszerű. A csoporttárs először előjött borászat témában, az nem tetszett a tanárnőnek, persze egy másik lánynál a sör témakör jöhetett, közben agyalt azon is, hogy a 3 porcelángyártót veszi elemzés alá, és aztán jött a Lego (gyerekei vannak, szóval a játékokban még benne is van), mivel Nyíregyházán ott a gyár, ráadásul ez a téma nagyon tetszik neki, szerintem jó az elgondolás is, ahogy felépítené. A tanárnő meg sem hallgatta a koncepciót, már nem tetszett neki maga a cégválasztás. Na de mitől rosszabb egy olyan cégről írni, amit aztán szépen bele lehet helyezni a nemzetközi környezetbe is, mint pl. a porcelános téma? A csoporttársam úgy látja, hogy alapból nem szimpatizál vele a tanárnő, és nagyon gondolkodik rajta, hogy második félévben választ valaki mást (ugyanis most még nem kőbe vésett, hogy ki legyen), mondjuk sok lehetősége így sincs. Úgy látom egyébként, hogy azért sokan vannak, akiknek nincsenek határozott terveik a szakdolgozathoz (vagyis ez is egy kötelező nyűg), így aztán jobban rászorulnak a tanári útmutatásra. Eleve ott szúrták el, hogy nem volt a félév előtt valamilyen bővebb tájékoztató, ami alapján esetleg el lehetett volna indulni egy téma, stb. mentén, így aztán a többség főleg tanárt választott, és nem a téma mentén indult el.

Nekem ilyen bajom nincs, mert eleve kizártam ezt az elemzős cuccot, baromira nem szeretném a kismilliomodik cégelemzést elkészíteni, és feljelentkeztem a bank szakirányosok közé banki témával. Meg ahogy hallgatom a többieket, ez az elemzős téma is csak úgy tud összejönni, ha közben az ember még egy csomó rizsát hozzáír, valahogy nekem ez nem bejövős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF:

 

Goglézz rá családnevedre ha egyedi, én családomról komplett Wiki cikk van, csak sajna litván :D

Szerencsére nekem is egyedi viszonylag. :) Anyai ágon 1608-ig tudom visszavezetni biztosan. Persze ez ma már nem sokat jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére nekem is egyedi viszonylag. :) Anyai ágon 1608-ig tudom visszavezetni biztosan. Persze ez ma már nem sokat jelent.

 

Én ennyire pontosan nem tudom visszavezetni, Wiki szerint 18. századba kellett ruszkik elől menekülni a családnak, gondolom akörül jöttek ide, de ami érdekes, hogy cikk szerint csomó családtag emigrált USA-ba, és tényleg találtam rokonokat. Csak tudnám melyik idióta ős gondolta úgy, hogy itt jó helyünk lesz :D Ami érdekesség, hogy elviekben az olasz Pazzi családdal is rokonságban vagyunk, szóval cudar dolgok derülnek itt ki :D. De hogy lehet évekre visszevezetni? Mert neten sehol nem találtam ilyen dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elsősorban levéltári kutatásokkal. Vannak is erre specializálódott cégek, akik kinyomoznak neked mindent. De úgy látom, már így is elég sok mindent tudsz. Az 1608, mint pontos dátum, nekem is csak azért van meg, mert az ősöm akkor kapott nemesi oklevelet a török elleni sikerei révén. Persze, mondjuk az apai ág már nem ennyire sima, hiszen ott sváb gyökerekkel rendelkezem és a származás kinyúlik az országhatáron túlra.

 

Amúgy meg, a 18. sz-ban Magyarország sokkal jobb hely volt, mint az orosz fennhatóság alatt álló Litvánia, úgyhogy az őseid nem voltak hülyék, főleg hogy akkor még az USA nem is létezett és nem is volt olyan felkapott hely. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elsősorban levéltári kutatásokkal. Vannak is erre specializálódott cégek, akik kinyomoznak neked mindent. De úgy látom, már így is elég sok mindent tudsz. Az 1608, mint pontos dátum, nekem is csak azért van meg, mert az ősöm akkor kapott nemesi oklevelet a török elleni sikerei révén. Persze, mondjuk az apai ág már nem ennyire sima, hiszen ott sváb gyökerekkel rendelkezem és a származás kinyúlik az országhatáron túlra.

 

Amúgy meg, a 18. sz-ban Magyarország sokkal jobb hely volt, mint az orosz fennhatóság alatt álló Litvánia, úgyhogy az őseid nem voltak hülyék, főleg hogy akkor még az USA nem is létezett és nem is volt olyan felkapott hely. :)

 

Értem, majd akkor egyszer utánnanézek ott is, hátha van valami :D 19. századot akartam írni, csak elnyomtam :oops: Amúgy akkor lehet jobb volt, de hát ha a többség amerikai földre távozott, akkor az ősöm miért ide jött? :D Szerintem leghülyébbet kidobták a hintóból Hortobágy legközepén, mást nem tudok elképzelni.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy akkor lehet jobb volt, de hát ha a többség amerikai földre távozott, akkor az ősöm miért ide jött? :D Szerintem leghülyébbet kidobták a hintóból Hortobágy legközepén, mást nem tudok elképzelni.

Ezer és ezer oka lehet, az ember legtöbbször nő miatt csinál hülyeséget. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.