Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Néhány perce lepergett előttem az eddigi életem. :lol: Analítis zh volt és hát persze, hogy 40 perc alatt kellett megoldani. Semmi baj ezzel. A baj akkor jött, amikor le kellett fényképezni, majd berakni, pdf és úgy leadni. A képek nagyok lehettek, mert az utolsó két percben a konvertálás irtó lassan történt. :D Pár másodperc és 0 pontos lett volna a dogám...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Néhány perce lepergett előttem az eddigi életem. :lol: Analítis zh volt és hát persze, hogy 40 perc alatt kellett megoldani. Semmi baj ezzel. A baj akkor jött, amikor le kellett fényképezni, majd berakni, pdf és úgy leadni. A képek nagyok lehettek, mert az utolsó két percben a konvertálás irtó lassan történt. :D Pár másodperc és 0 pontos lett volna a dogám...

Ilyen esetekben mindig úgy érzem, hogy ez a nagy digitális világ sokszor nem sokat ér és csak egy nagy sorscsapás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Néhány perce lepergett előttem az eddigi életem. :lol: Analítis zh volt és hát persze, hogy 40 perc alatt kellett megoldani. Semmi baj ezzel. A baj akkor jött, amikor le kellett fényképezni, majd berakni, pdf és úgy leadni. A képek nagyok lehettek, mert az utolsó két percben a konvertálás irtó lassan történt. :D Pár másodperc és 0 pontos lett volna a dogám...

 

Egyébként a telefonok kameráján van dokubeolvasás funkció, azzal letudod a képeket egyből PDF-be is menteni. 

 

Mai adatok sajnos megint nem a legjobbak :( Kivétel persze a beoltotak száma.

  • Napi új fertőzöttek száma: 11 132 (az előző napihoz képest +373)
  • Napi új halálos áldozatok száma: 227 (az előző napihoz képest +14)
  • Kórházi ellátást igénylők száma: 10 583 (az előző napihoz képest +319)
  • Lélegeztetőgépre szorulók száma: 1237 (az előző napihoz képest +63)
  • Első dózissal oltottak száma: 1 520 350 (az előző napihoz képest +42 796)
  • Ebből második dózissal is beoltottak száma: 465 643 (az előző napihoz képest +21 192)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Aszonta Gulyás a héten, hogy ez így állítólag jólvan

Na de ez azt a hamis képzetet kelti, mintha elég lenne egy oltás is, pedig nyilván nem elég, különben nem adnának kettőt.

Csak nehogy legyenek, akik félreértik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Na de ez azt a hamis képzetet kelti, mintha elég lenne egy oltás is, pedig nyilván nem elég, különben nem adnának kettőt.

Csak nehogy legyenek, akik félreértik.

 

Mivel most arra játszanak, hogy minél több ember kapja meg legalább az első adagot, így valahol értem a dolgot. Kérdés majd a Nagy Nyitásnál ugyanannyi "jogot" kap e majd az aki csak az 1. adagot kapta még meg, mint az aki mindkettőt. Arab országokban viszont már 3. adagra hívják vissza azokat akik a kínait kapták.

 

De egyébként jogos a felvetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Májusra ígéri a magán oltóközpont a koronavírus elleni vakcinát

 

Azt lenne jó tudni, hogy ha valaki itt oltatja magát, azt vajon az állam is elismeri e majd? Már csak a védettségi kártya miatt is, akkor is megkapni e vajon? És a vakcina útlevél? Ha igen akkor én inkább fizetek érte. Csak félek tőle, hogy mivel minden sz*rba belekavarnak ott fent ezért ebbe is belefognak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Mivel most arra játszanak, hogy minél több ember kapja meg legalább az első adagot, így valahol értem a dolgot. Kérdés majd a Nagy Nyitásnál ugyanannyi "jogot" kap e majd az aki csak az 1. adagot kapta még meg, mint az aki mindkettőt. Arab országokban viszont már 3. adagra hívják vissza azokat akik a kínait kapták.

 

De egyébként jogos a felvetés.

Azt akartam felvetni ezzel, hogy össze-vissza adják az igazolványokat, mindenféle évjárati érvényességgel, van aki 10 hónapra kapja, van, aki félévre, van aki 3 hónapra (ezeket mind ismerősöktől hallottam), és nem lehet tudni mögöttük a rációt. És ha ehhez még hozzájön az, hogy az is megkapja, aki még csak egy oltáson van túl, onnantól kezdve számomra teljesen átláthatatlan az egész.

 

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ma hallottam a hírekben, hogy a kamara a boltok minél előbbi újranyitását, vagy annak megtervezését kéri, mivel szerintük óriási csődhullám következhet.

Nekem fix meggyőződésem, hogy ha nincsenek tömegek a boltokban, és mindenkin maszk van, akkor nem ott fogja bárki is terjeszteni a vírust, ha nem megy betegen vásárolni. 

Sokkal ésszerűbb lenne az egy időben vásárlók számát korlátozni, meg a sorban állást szabályozni, mint mindent zárva tartani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúj, már megint sikerült felhúzniuk a trollkodó fikázóknak. Az egy dolog, hogy nem tetszik nekik egy tv-sorozat szereposztása, de aztán, hogy azt kívánják bukjon meg, és más se nézhesse... ennél gusztustalanabb önzőség nincs is. Tényleg egyre több primitív h*lye van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Pildi írta:

Azt akartam felvetni ezzel, hogy össze-vissza adják az igazolványokat, mindenféle évjárati érvényességgel, van aki 10 hónapra kapja, van, aki félévre, van aki 3 hónapra (ezeket mind ismerősöktől hallottam), és nem lehet tudni mögöttük a rációt. És ha ehhez még hozzájön az, hogy az is megkapja, aki még csak egy oltáson van túl, onnantól kezdve számomra teljesen átláthatatlan az egész.

 

 

 

Ez mondjuk igaz, nem igazán látni benne a rendszert. Van olyan is aki ősszel már túlesett a fertőzésen, kapott is egy igazolványt április lejárattal. Azzal se sokra menni, max bekeretezi a falra. :D Olyanról már nem is beszélve, hogy a vírusban elhunytnak kiküldték a védettséget igazoló okmányt...

 

13 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

Nekem fix meggyőződésem, hogy ha nincsenek tömegek a boltokban, és mindenkin maszk van, akkor nem ott fogja bárki is terjeszteni a vírust, ha nem megy betegen vásárolni. 

Sokkal ésszerűbb lenne az egy időben vásárlók számát korlátozni, meg a sorban állást szabályozni, mint mindent zárva tartani. 

 

A full bezárás helyett a szolgáltató/vendéglátó iparnál is ugyanezt meglehetett volna csinálni szerintem. Még ha minimálisan is, de legalább jutnának bevételhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Pildi írta:

Anyukám ma megkapta az oltási igazolványát, pedig még csak az első Pfizeren van túl. :shocked:

 

Az enyém meg biztosan eltévedt valahol, mert két oltás után sincs még kártyám. 

 

14 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem fix meggyőződésem, hogy ha nincsenek tömegek a boltokban, és mindenkin maszk van, akkor nem ott fogja bárki is terjeszteni a vírust, ha nem megy betegen vásárolni. 

Sokkal ésszerűbb lenne az egy időben vásárlók számát korlátozni, meg a sorban állást szabályozni, mint mindent zárva tartani. 

 

Tavaly volt ilyen több üzletben is, multiknál is működött, hogy korlátozott számú ember legyen az üzletben. Nem értem, azóta mi történt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdésem van. Mennyire lehet összehasonlítani az országokat a halálozás szerint? Úgy értem, mindenhol nagyjából azonos a metódus, hogy kiket számítanak bele a covid-halottak közé?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reuters: újabb kínai vakcina sürgősségi felhasználását engedélyezték Magyarországon

 

"A CanSinoBIO oltásáról Magyarországon eddig keveset lehetett tudni, annyi biztos, hogy a vakcinát a kínai hadsereg és a Tiencsin városban található biotechnológiai vállalat közösen fejlesztette ki.

 

A Bloomberg korábbi cikke szerint hatékonysága 65,7 százalékos, ez megfelel az Egészségügyi Világszervezet (WHO) követelményeinek, mely szerint egy oltóanyagot 50 százalék felett lehet jóváhagyni. A 30 ezer emberen végzett harmadik fázisú kísérletek szerint a vakcina 90,98 százalékban véd a betegség súlyos lefolyásától.

 

Az oltóanyag úgynevezett harmadik generációs vektorvakcina, viszont elég belőle egyetlen dózis, így leginkább a Johnson&Johnson vakcinájához lehet hasonlítani, aminek 66 százalékos hatékonyságot mértek. Szállítani is könnyebb, tárolásához ugyanis nem szükséges extrém hideg, mint például a Pfizer/BioNTech oltásánál."

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 03. 09. - 11:45, Iqvi írta:

A mostai lezárások szigorúságát hogy látod?

Akkor nem tudtam. Így utólag már egyértelmű, hogy nem valami combos ez a lezárás. Például hiába rendelték el a kötelező maszkhasználatot, ezt vidéken a saját tapasztalataim alapján senki nem ellenőrzi. Játszótereken simán van hogy maszk nélkül trécselnek az emberek. Rengeteg bolt és szolgáltatás működik aminek elvileg zárva kéne lenni. Nálunk például suttyomban egy fodrászat is működik a közelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik ismerősöm talált ki egy elég fura és kegyetlennek tűnő játékot.  A játékszabály a következő. Két lehetőség közül választhatsz csak és kizárólag, nincs középút.

1. Szigorú intézkedésekkel elkerülöd az életedben a Covidot, de ennek az az ára, hogy minden javadat feléled, tönkremész és hajléktalan leszel.

2. Megpróbálsz anyagilag fennmaradni, de ennek meg az az ára, hogy Covidos leszel és vagy túléled, vagy nem.

Elég kegyetlen lehetőségek. Ő Csöves vagy covidos leszel?-nek hívja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.